elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-03-2013 14:09:44

lukasboki
Član
Iz: novi sad
Registrovan: 24-03-2013
Komentari: 2

Mercedes A 140 01 problem oko elektronike

Od pre par dana zeni se desio problem na A klasi 140 iz 01. ,pre nego sto ga odbacim u servis zeleo bih da cujem vase misljenje, kako mi je rekla odjednom u toku voznje auto je promenio zvuk i izgubio snagu, nije hteo da primi gas vise pa je bila prinudjena da ga parkira sa strane. Upali ga i on radi na leru medjutim kada ga ubaci u prvu i da gas on krene medjutim odmah zatim izgubi gas i neprima ga vise. Istovremeno sa tim kada ga upali na leru nerade vise oba zmigavca ,takodje kada mu na leru das gas gubi se osvetlenje na kontrolnoj tabli takoreci tabla poludi. Na sve to utvrdio sam da mi je NOV akumulator koji je radio bez problema godinu dana sada totalno ispraznjen,izgubio struju,napunim ga ali je i dalje isti problem ,sobzirom da se razumem donekle u elektriku proverio sam sve osigurace,dole oko akumulatora i gore na tabli, oni su ok. sumnjam da je u pitanju alternator ili neki prekidac... ? Ukoliko mozete pomoci bio bih vam zahvalan.

Offline

#2 25-03-2013 16:08:59

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Mercedes A 140 01 problem oko elektronike

Alternator 99% ali sta ti to znaci kad mu svejedno nista ne mozes ti, vozi u servis kod nekog ko to radi i zavrseno...

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: lukasboki

#3 25-03-2013 21:46:01

zlaja00
elproger
Iz: Ilijas BiH,Maribor SLO
Registrovan: 05-02-2011
Komentari: 59

Re: Mercedes A 140 01 problem oko elektronike

vozi to odma u servis da skinu i naprave taj motor je vrlo osijetljiv,sto se tice luft mesera i klapne tesko se adaptira,,

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: lukasboki

Board footer