elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-02-2014 22:39:21

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Megan 1,9td

imam ovoga megana i problem je taj da motor radi loše kao dok je paljenje u ranijem položaju..odnosno i je rano paljenje..motor je u fazi po oznakama..on ima lukasovu pumpu mehaničku sa gas sajlom ali ima gore potencijometar gasa i ima ventil za početak ubrizgavanja..i sa tim svim upravlja kompjuter isto lukas..
spojim ga na dijagnostiku i u parametrima vidim da nema okretaje motora,a motor radi..osciloskopom ispitivam senzor radilice i senzor ok..signal mi ide sve do kompjutera..poslje skužim da pošto kompjuter nevidi okretaje motora nedaje signal na ventil za početak ubrizgavanja i zato je rano paljenje i motor radi jako loše...kad ja ručno dajem impulse na ventil za početak ubrizgavanja motor se smiri i radi super..e sad više nemam ideju zašto motorni kompjuter nevidi okretaje a senzor dobar..probao sam staviti drugi rabljeni kompjuter i ista stvar se događa..
znači pošto komp nevidi okretaje nema potrebe upravljat sa ventilom za početak ubrizgavanja..jel imao tko takav slučaj? teško da dva kompjutera nevaljaju..ako ima tko kakav savjet neka kaže..žice sam sve omski ispitivao i to vise puta i više nemam ideja.

Zadnja izmjena od tomy.virje (10-02-2014 22:40:39)

Offline

#2 11-02-2014 00:24:12

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Megan 1,9td

Jel sve originalno na autu i na pumpi?


_____________________________

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: mb73

#3 11-02-2014 11:13:10

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Megan 1,9td

sve je originalno jedino je izbacivana elektronika oko elektroventila za gašenje..a to je vezano sa kod klučem tak da nebi smjelo imati veze s tim da nevidi okretaje

Offline

#4 11-02-2014 19:32:59

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Megan 1,9td

Tu ti je problem


_____________________________

Offline

#5 13-02-2014 11:34:05

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Megan 1,9td

riješio sam ovo..netko je skidao senzor radilice i stavio nekakve druge šarafe tako da je senzor sjeo na zamajac i zamajac je strugao po vrhu senzora..vjerojatno je netko kasnije opet skidao senzor pa ga je odmaknuo od zamajca i bio je preveliki zazor između senzora i zamajca,što sam kasnije i vidio na osciloskopu..
skužio sam to tako da sam gledao u autodati podešavanje osciloskopa 5v,5ms a ja sam morao staviti na 1 volt da bi vidio signal...znači amplituda je bila premala što kompjuteru motora nije odgovaralo..a zanimljivo je to da je obrtaljka radila..i radi toga sam skinuo svaku sumnju sa senzora..
stavio sam drugi senzor i na otpadu nabavio orginal šarafe koji imaju na kraju navoja zadebljenje koje drži senzor da se ne pomakiva gore dolje kad ga se šarafi..hvala lux na pomoči.pozdrav!

Offline

Board footer