elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-10-2014 01:59:35

Skodamaniak
elproger
Iz: Podgorica
Registrovan: 10-08-2012
Komentari: 121
Website

Hid Da ili ne

Evo da otvorim malo veseliju temu. Nadam se da mi niko nece zamjerit.

Elem, kupio sam za mog audija xenon farove fabricke, kako sam ih imao na skodi takodje  fabricke 5 6godina navikao da vozim pod dobrim svijelom :d... E sad ovi moji od audija nemaju balast i sijalicu... Zanima me dal ima logike postavljat HID neki bolji kit. Posto sam cuo da je ovaj moj auto specifican po pitanju toga, treba canbus... I postoji mogucnost da mi crknj motori brisaca ne znam ni ja sam sta vec, jel to bas tako ili se moze proc bez toga. Hid sam htii da stavim samo iz razloga sto trenutno odje kod nas balasti kostaju pravo preskupo big_smile znam da je skrnavljenje stavljat u originalan far HID al jbg... Ako bas ne preporucujete, onda ce morat xenoni sacekat bolje vrijeme dok se skupe novci na original balaste..

Svaka preporuka je dobro dosla...


Edit: To da treba nivelacija prskanje farova,sve to znam al jbg ovamo mi na tehnicki to ne traze, tako da mogu bez toga..

Za sad bih samo pokusao da stavim farove u funkciju

Zadnja izmjena od Skodamaniak (09-10-2014 02:01:37)

Offline

#2 09-10-2014 10:48:53

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Hid Da ili ne

Moze hid al ne bilo koji, doduse mogu se i original balasti naci nije to toliko skupo......

Offline

#3 09-10-2014 12:42:22

Skodamaniak
elproger
Iz: Podgorica
Registrovan: 10-08-2012
Komentari: 121
Website

Re: Hid Da ili ne

kao na primjer za koliko big_smile

Offline

#4 09-10-2014 22:57:13

ari
elproger
Iz: bijeljina
Registrovan: 11-02-2013
Komentari: 187

Re: Hid Da ili ne

ja sam ubacivao u audija a4 u farove sa fabrickim ksenonima sijalice obicne ksenon (koje nisu original) ali su sijale katastrofalno lose vjerovatno iz razloga sto je org sijalica duza i vise udje u socivo fara... tak da je od toga slaba vajda big_smile najbolje je org sijalice i balasti..

Offline

#5 10-10-2014 00:04:23

Skodamaniak
elproger
Iz: Podgorica
Registrovan: 10-08-2012
Komentari: 121
Website

Re: Hid Da ili ne

ma realno sijalice mi nisu problem nije to sad toliko skupo mogao sam  ih nac ispod ruke original za 30-tak eura... ali mene karaju balasti... bas ih precjenjuju i to polovne...

Offline

Board footer