elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-11-2014 22:35:04

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 16-06-2012
Komentari: 1,245

Scenic 1.9 dti safe mode

pozdrav ovaj auto je stigao kod meni sa sledeci problem,kad upalis ide ko lud sve dok ne dodje do safe mod kad se upali kontrolna lampica i auto kao da nema turbo na sekund ugasis i palis opet ide ko presve do sledno pajavljanje na istog tog problema, a to se desava mozda u 5 kilometara nekoliko puta sto znaci mnogo cesce,na dijag mi daje samo greska df006 advanced valve take off, na kontakt obrise gresku i ide stom se ugusi opet je pojavi,napon na onaj koji prijavuje solenoid ventil dolazi sve je ok isto i sam ventil je dobar ima oko 16 oma,e sad neznam sta da mu ucinem dali samo da skinem i operem ventil ili sta da mu radim,vlasnik kaze da ujutru kad je auto hladan i kad prvi put upali strasno se cuje krekanje (rano paljenje) sve dok ne motor zagrije,auto pre mesec dana je lomio ventile zbog pucanje rabrastog i nije iz mog grada neki drugi su to radili oko ventile i glavu i odtad se pojavlja i problem ,dal je moguce da je uzubljenje u ranije pa se to desava nism skinuo kapaci sa rebrastog da proverim sutra dolazi pa treba da vidim sto je poroblematika.......... ako imate slicnog iskustva zahvalan bi bip pozz

Offline

#2 23-11-2014 23:06:09

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Scenic 1.9 dti safe mode

ni jedna dijagnostika ti neće reći što nevalja već te uputi na nešto i kaže ti da nešto neradi ili ima smetnje u radu a ti sam moraš naći ZAŠTO.

U tvojem slučaju moraš pratiti parametre u vožnji

Offline

#3 23-11-2014 23:24:14

dizel servis
elproger
Iz: PRIJEDOR
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 318
Website

Re: Scenic 1.9 dti safe mode

nije predpalenje dobro ili tajming

Offline

Board footer