elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#151 30-08-2009 19:36:40

CITRO 2,2
Član
Registrovan: 17-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Pozdrav svima nekada davno sam pisao o postupku pranja fap-a samo ukratko diferencijalni senzor pritiska je veoma osjetjliv na vlagu poslije pranja fap-a koliko god da ga sušita nemožete ga osušiti bez da ga montirate nazad na auto i upalite motor ali tada nesmijete vezati crijeva na katalizator (sa dif senzora idu dva crijeva koja se kaèe na kat)auto æe imati prisutnost greške ali nema veze kasnije æe te je poništiti nakon sušenja vratite crijeva nazad (paziti dase ne zamijene mjesta tek onda je problem) poništite greške saèuvali smo senzor a sebi i novac
znajte ako se fap pere ovo se mora ispoštovati ili kupite odmah drugi senzor
pozdrav svima Citro2,2

Offline

#152 03-09-2009 23:13:02

kolobara
elproger
Iz: bih
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 66

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

pozdrav narode recite mi ima li sanse da mi je na autu menjan fap filter na 120000 ja sam ga dobio sa 170000 negdje sam procitao da je servis menjao fap na svoj trosak na 120000 auto mi je 2004 godiste i dosao je iz italije pisao sam skoro da sam imao problem sa fapom skidao sam ga i prao i kad sam ga skinuo nije izgledao lose kad sam ga vratio imao sam istu gresku na kraju se ispostavilo da je do senzora pritiska fapa zamijenio sam ga i sad je sve ok ako neko ima kakvu korisnu informaciju dobro bi mi doslo pozzzzz


Svi smo mi mrtvi samo se po redu sahranjujemo.

Offline

#153 06-09-2009 12:35:15

kolobara
elproger
Iz: bih
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 66

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

pozzz opet imam jos jedan mali problemcic nekad mi se desi da mi obrtaji sami pocnu da se povecavaju i smanjuju i to u nekih 100 do 200 obrtaja       u voznji je sve u redu ali kad stanem to se desava ali nije stalno prisutno to mi se desilo vec jedno desetak puta i jednom mi je kad sam upalio auto i krenuo morao sam stati na semaforu obrtaji su spali na 400 i auto je poceo da se trese nije htjeo da primi gas kad sam ga ugasio i ponovo upalio sve je bilo u redu motor je 100kw 16v hdi 2004 god pozdrav svima


Svi smo mi mrtvi samo se po redu sahranjujemo.

Offline

#154 10-09-2009 00:22:37

pecirepi
elproger
Iz: Kiseljak BiH
Registrovan: 18-11-2008
Komentari: 308

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

ljudi nemoj te se muciti toliko oko pranja dosta njih crkne zbog turbine i zbog pustanja ulja, da se rjesiti sve ja sam imao auto bez fap filtera stigao i nece nikako da ide i nece gasa preko 3 000 rpm nema aditiva nema nicega. Sve se da rjesiti naprvio sam ga bez novog filtera da se ubacuje i bez aditiva de se mora vise sipati. Malo bdm 100 malo kopanje po dumpu ...
Uglavno moze

Zadnja izmjena od pecirepi (10-09-2009 00:26:17)

Offline

#155 10-09-2009 10:30:29

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

pecirepi napisao:

ljudi nemoj te se muciti toliko oko pranja dosta njih crkne zbog turbine i zbog pustanja ulja, da se rjesiti sve ja sam imao auto bez fap filtera stigao i nece nikako da ide i nece gasa preko 3 000 rpm nema aditiva nema nicega. Sve se da rjesiti naprvio sam ga bez novog filtera da se ubacuje i bez aditiva de se mora vise sipati. Malo bdm 100 malo kopanje po dumpu ...
Uglavno moze

Druže, ajd malo pojasni kako si to izveo? Biæe to dobar fazon ako se može izbjeæi! Pozd

Offline

#156 10-09-2009 13:48:59

pecirepi
elproger
Iz: Kiseljak BiH
Registrovan: 18-11-2008
Komentari: 308

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

druze nije fazon nego je vec odrdjeno i auto je na bosankohercegovackim cestama vec mjesec dana bez antipolution fault. Nemoze se bas pojasniti ima dosta posla oko toga da se malo pojasni znas kako kompletan sistem radi moras ga shvatiti u cjelosti da bi mogao ista napraviti moras imati edc16 programator i dampove.

Offline

#157 11-09-2009 09:33:59

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

pecirepi napisao:

druze nije fazon nego je vec odrdjeno i auto je na bosankohercegovackim cestama vec mjesec dana bez antipolution fault. Nemoze se bas pojasniti ima dosta posla oko toga da se malo pojasni znas kako kompletan sistem radi moras ga shvatiti u cjelosti da bi mogao ista napraviti moras imati edc16 programator i dampove.

Super, interesuje me šta se dešava sa izduvnim gasovima (tehnièki pregled-euro 3), jel auto nema ogranièenje brzine i obrtaja, koliko to šteti motoru? Mislim da ce to biti odlièna stvar, ako se uzme u obzir da je 307 hdi poprilièno na našim cestama, zar ne? Pozd

Offline

#158 14-09-2009 23:29:31

Spa1
elproger
Registrovan: 03-09-2009
Komentari: 39

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Pozz
Radio sam veliki servis prije mjesec dana i receno mi je da ima aditiva za otprilike 60000KM. Od jutros mi se pojavljuje  na displeju "diesel-filter reinigen" tj. "unblock diesel filter". Nema nikakvih ogranicenja na 3000 obrtaja niti drugih upozorenja, samo lampica gori za samodijagnostiku motora uz zvucni signal. Vozio sam otprilike 5 minuta i nakon toga se izgasila, i opet se upali nakon nekog vremena. Je li to moze biti do fap filtera ili je nesto drugo...  Nasuo sam neki dan goriva na el tarik oil pumpi, da li je moguce da je do goriva ?
Peugeot 307 2.0 107KS, 2003god.  preso je 123000km, uredno servisiran.

Offline

#159 15-09-2009 09:38:19

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

ta poruka je opsta, tj. javice ti je ako racunar uoci neki problem na sistemu izduva, vakuma, temp. senzora. peugeot 307 nema samodiagnostiku (nece ti reci problem je na senzoru temperature tom i tom). moras otici na diagnostiku. ako postoji greska nece ti pokrenuti regeneraciju pa bi to trebo rijesiti sto prije.

Spa1 napisao:

Pozz
Radio sam veliki servis prije mjesec dana i receno mi je da ima aditiva za otprilike 60000KM. Od jutros mi se pojavljuje  na displeju "diesel-filter reinigen" tj. "unblock diesel filter". Nema nikakvih ogranicenja na 3000 obrtaja niti drugih upozorenja, samo lampica gori za samodijagnostiku motora uz zvucni signal. Vozio sam otprilike 5 minuta i nakon toga se izgasila, i opet se upali nakon nekog vremena. Je li to moze biti do fap filtera ili je nesto drugo...  Nasuo sam neki dan goriva na el tarik oil pumpi, da li je moguce da je do goriva ?
Peugeot 307 2.0 107KS, 2003god.  preso je 123000km, uredno servisiran.

Offline

#160 15-09-2009 12:48:06

Spa1
elproger
Registrovan: 03-09-2009
Komentari: 39

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Bio sam jutros na servisu, prikljucili ga na laptop i kazu da prijavljuje gresku na fapu tj. zaprljan fap. Fap je jednodjelni i dobio sam preporuku da se ocisti, nesto je spominjo da se mora prerezat i onda se ocisti. Da li je neko prociscavao taj jednodijelni fap i kakve su sanse da mi se opet u skorije vrijeme javlja isti problem?

Offline

#161 15-09-2009 14:27:54

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

jeli gledao jos sta osim fap-a??? ili je iscitao samo prijavljene greske. zacepljen fap je posljedica a ne uzrok. fap se zacepi ako nesto prije fap-a nije uredu. jeli tu fap ikad mijenjan? jeli ti pokusao forsiranu regeneraciju? treba utvrditi zasto nije sam ocistio (regenerisao) taj fap!!! takodje, na pps se moze vidjeti jeli zadnja regeneracija zavrsena ili je prekinuta iz nekog razloga? koliko ti cesto ecu pokrece regeneraciju? mislim da imas ovdje na forumu dobrih diagnosticara pa se posavjetuj. fap mijenjas zadnji kad je sve ostalo ok. pranje fap-a (jednodjelnog - fap i katalizator) je bacanje para.  taj fap je nemoguce ocistiti.

Spa1 napisao:

Bio sam jutros na servisu, prikljucili ga na laptop i kazu da prijavljuje gresku na fapu tj. zaprljan fap. Fap je jednodjelni i dobio sam preporuku da se ocisti, nesto je spominjo da se mora prerezat i onda se ocisti. Da li je neko prociscavao taj jednodijelni fap i kakve su sanse da mi se opet u skorije vrijeme javlja isti problem?

Offline

#162 15-09-2009 17:29:52

Spa1
elproger
Registrovan: 03-09-2009
Komentari: 39

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

nedim napisao:

jeli gledao jos sta osim fap-a??? ili je iscitao samo prijavljene greske. zacepljen fap je posljedica a ne uzrok. fap se zacepi ako nesto prije fap-a nije uredu. jeli tu fap ikad mijenjan? jeli ti pokusao forsiranu regeneraciju? treba utvrditi zasto nije sam ocistio (regenerisao) taj fap!!! takodje, na pps se moze vidjeti jeli zadnja regeneracija zavrsena ili je prekinuta iz nekog razloga? koliko ti cesto ecu pokrece regeneraciju? mislim da imas ovdje na forumu dobrih diagnosticara pa se posavjetuj. fap mijenjas zadnji kad je sve ostalo ok. pranje fap-a (jednodjelnog - fap i katalizator) je bacanje para.  taj fap je nemoguce ocistiti.

galeb napisao:

Je li taj dijagnostièar uradio test vožnju ?
1.FAP filter jednodijelni se MORA mijenjati !
2.Prilikom test vožnje,u parametrima se može vidjeti razlika pritisaka ispred i iza FAP filtera
3.Kad razlika dosegne oko 320 mbara pali se lampica dijagnostike i poruka "unblok diesel filter"
4.Ako smanjiš brzinu,smanji se i pritisak pa se lampica sama ugasi.Dodaj gas i vidjeæeš da æe se opet upaliti lampica.
5.Za rezanje FAP filtera još nisam èuo do sad !!!
Ukratko,zamjena FAP filtera,resetovanje brojaèa aditiva i test vožnja i riješiæeš problem ! Pozdrav !

Nije nista vise gledao, samo prikljucio na laptop i odradio 5 minuta i konstatovo da je zaprljan fap, odnosno procitao samo jednu tu gresku. Rekao je i neki broj 200 u vezi toga, valjda kolko je zacepljeno. 
Nije radio test voznju i fap nije nikad mijenjan..
Vozio sam ga jutros malo na autoputu i bila je upaljena lampica a kad sam se vratio u grad lampica se ugasila i citav dan se nije palila..
Reko mi je taj lik koji cisti fapove da je samo ove godine ocistio 15 komada i da ne bi trebalo biti problema zato sto je iz jednog dijela, valjda se to nesto reze i kasnije zavari. A i iz ovlastenog servisa sam dobio preporuku za njega...
Kolko bih mogao otprilike jos ovako voziti da nista ne poduzimam ?

Offline

#163 15-09-2009 17:44:21

mrkiveza
Član
Registrovan: 14-09-2009
Komentari: 3

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Skoro sam kupio 307 2,0 2002 HDI.Na dijagnostici prijavljuje greške vezano za aditiv, èitajuæi vaše komentare shvatio sam da æu uskoro imati problem i sa FAP filterom, mada sam u razgovoru sa jednim prijateljem koji isto ima pežoa sazno da je on taj problem rješio kod jednog majstora tako što mu je odstranio taj Fap filter i da se vozilo dobro ponaša bez problema. Pa me interesuje da li je to doista moguæe, da li je izvodljivo da se odstrani Fap filter i da vozilo radi normalno:

Offline

#164 16-09-2009 01:14:38

Spa1
elproger
Registrovan: 03-09-2009
Komentari: 39

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

nedim napisao:

jeli gledao jos sta osim fap-a??? ili je iscitao samo prijavljene greske. zacepljen fap je posljedica a ne uzrok. fap se zacepi ako nesto prije fap-a nije uredu. jeli tu fap ikad mijenjan? jeli ti pokusao forsiranu regeneraciju? treba utvrditi zasto nije sam ocistio (regenerisao) taj fap!!! takodje, na pps se moze vidjeti jeli zadnja regeneracija zavrsena ili je prekinuta iz nekog razloga? koliko ti cesto ecu pokrece regeneraciju? mislim da imas ovdje na forumu dobrih diagnosticara pa se posavjetuj. fap mijenjas zadnji kad je sve ostalo ok. pranje fap-a (jednodjelnog - fap i katalizator) je bacanje para.  taj fap je nemoguce ocistiti.

Spa1 napisao:

Bio sam jutros na servisu, prikljucili ga na laptop i kazu da prijavljuje gresku na fapu tj. zaprljan fap. Fap je jednodjelni i dobio sam preporuku da se ocisti, nesto je spominjo da se mora prerezat i onda se ocisti. Da li je neko prociscavao taj jednodijelni fap i kakve su sanse da mi se opet u skorije vrijeme javlja isti problem?

Kako mogu znati kolko cesto pokrece regeneraciju, samo preko tog programa(pps) se vidi to  ?

Offline

#165 16-09-2009 09:52:48

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

imas prosjek zadnjih pokrenutih regeneracija. idealno je od 500 do 800 km. medjutim, opet ti kazem ako je ne zavrsi do kraja javice gresku. trebao bi pokrenuti forsiranu preko pps pa vidjeti hoce li ona proci. na forsiranoj se vidi ako imas problema sa vakumima, ili dozatorom vazduha (leptir poslije davaca protoka vazduha). ako na forsiranoj motor radi neravnomjerno onda imas problem sa vakumima (ventili, dozator vazduha, vakum pumpa, rezervuar vakuma, crijevo turbine). moras otici kod nekog ko zna sve iscitati sa pps, kao na primjer da li je ikada zavrsio regeneraciju. mozda imas puno gradske voznje pa nema vremena zavrsiti regeneraciju. i tada ce pokazati veliku razliku pritiska na ulazu i na izlazu fap-a.
rekao si da ga nisi nikada mijenjao? taj fap se mijenja na 80.000 km. sad ugradjuju nove fap-ove i drugi aditiv pa moze ici do 120.000 km.

Spa1 napisao:
nedim napisao:

jeli gledao jos sta osim fap-a??? ili je iscitao samo prijavljene greske. zacepljen fap je posljedica a ne uzrok. fap se zacepi ako nesto prije fap-a nije uredu. jeli tu fap ikad mijenjan? jeli ti pokusao forsiranu regeneraciju? treba utvrditi zasto nije sam ocistio (regenerisao) taj fap!!! takodje, na pps se moze vidjeti jeli zadnja regeneracija zavrsena ili je prekinuta iz nekog razloga? koliko ti cesto ecu pokrece regeneraciju? mislim da imas ovdje na forumu dobrih diagnosticara pa se posavjetuj. fap mijenjas zadnji kad je sve ostalo ok. pranje fap-a (jednodjelnog - fap i katalizator) je bacanje para.  taj fap je nemoguce ocistiti.

Spa1 napisao:

Bio sam jutros na servisu, prikljucili ga na laptop i kazu da prijavljuje gresku na fapu tj. zaprljan fap. Fap je jednodjelni i dobio sam preporuku da se ocisti, nesto je spominjo da se mora prerezat i onda se ocisti. Da li je neko prociscavao taj jednodijelni fap i kakve su sanse da mi se opet u skorije vrijeme javlja isti problem?

Kako mogu znati kolko cesto pokrece regeneraciju, samo preko tog programa(pps) se vidi to  ?

Zadnja izmjena od nedim (16-09-2009 09:54:41)

Offline

#166 16-09-2009 11:45:36

Spa1
elproger
Registrovan: 03-09-2009
Komentari: 39

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Radio sam to kod ovlastenog servisa i nisu vise nista radili nego ono sto sam rekao. Koga bi mi ti preporucio da to sve fino odradi kako treba? Nesto sumnjam da bi i ostali nesto drugo uradili ...

Offline

#167 17-09-2009 10:20:08

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

evo jos malo o fap-u:
-intervali odrzavanja fap filtera;
-sipanje aditiva
-regenerisanje
-princip rada sa najcescim greskama i savjetima - dva dijela zbog velicine fajla.

Zadnja izmjena od nedim (18-09-2009 10:29:18)

Offline

#168 18-09-2009 13:29:51

mrkiveza
Član
Registrovan: 14-09-2009
Komentari: 3

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Skoro sam kupio 307 2,0 2002 HDI.Na dijagnostici prijavljuje greške vezano za aditiv, èitajuæi vaše komentare shvatio sam da æu uskoro imati problem i sa FAP filterom, mada sam u razgovoru sa jednim prijateljem koji isto ima pežoa sazno da je on taj problem rješio kod jednog majstora tako što mu je odstranio taj Fap filter i da se vozilo dobro ponaša bez problema. Pa me interesuje da li je to doista moguæe, da li je izvodljivo da se odstrani Fap filter i da vozilo radi normalno:

Offline

#169 18-09-2009 15:40:13

komljen
Član
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 1
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

mrkiveza napisao:

Skoro sam kupio 307 2,0 2002 HDI.Na dijagnostici prijavljuje greške vezano za aditiv, èitajuæi vaše komentare shvatio sam da æu uskoro imati problem i sa FAP filterom, mada sam u razgovoru sa jednim prijateljem koji isto ima pežoa sazno da je on taj problem rješio kod jednog majstora tako što mu je odstranio taj Fap filter i da se vozilo dobro ponaša bez problema. Pa me interesuje da li je to doista moguæe, da li je izvodljivo da se odstrani Fap filter i da vozilo radi normalno:

Naravno da je moguce, otac mi drzi auto servis i vec smo radili to, FAP filter se odstrani a katalizator ostavi uz male prepravke.
To je trajno rijesenje i nemas vise problema...Sve bude kao i prije, lampice se pogase i to je to...

Zadnja izmjena od komljen (18-09-2009 15:42:06)

Offline

#170 21-09-2009 12:34:18

mrkiveza
Član
Registrovan: 14-09-2009
Komentari: 3

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Komljen ako mi možeš reæi kako i na koji naèin dijagnostikom da iskljuèimo lampice obzirom da moj buraz ima dijagnostiku i radi duže vrijeme sa tim, ali obzirom da je ovo prvi sluèaj i nije upoznat sa tim. Bio bi ti mnogo zahvalan.Ali ako je to previše komplikovano da se ne upuštamo u to jer mogu imati veæi belaj.ili možda imaš neki drugi bolji prijedlog.Neznam gdje se nalazi vaš servis.

Zadnja izmjena od mrkiveza (24-09-2009 15:05:40)

Offline

#171 28-09-2009 20:26:46

Profiler_HDi
Član
Registrovan: 28-09-2009
Komentari: 38

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

pozz ljudi!i ja imam slican problem sa FAP-om...naime vozim Peugeot 307 Break 2004 god 147 000 presao,2.0HDi 110ks i kod svakog paljenja auta na bordu mi ispise ANTIPOLLUTION FAULT bio sam kod jednog frajera sto ima dijagnostiku i kaze da nema nikakvih gresaka!citao sam ove predhodne komentare i nemam slicne simptome kod mene auto vuce bez problema i preko 4000 obrtaja ali samo me zeza ta poruka na bordu...moze li mi neko pomoci...

hvala

Offline

#172 28-09-2009 22:23:37

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

da se ne ponavljamo!!! Ovdje imate svu dokumentaciju koju koriste i ovlasteni servisi!!! Dajte malo vise podataka!!! Koji je motor? Kad se pali?
8. Funkcija obavještavanja vozaèa
8.1. Žaruljica dijagnostike (V1300)
Normalni rad žaruljice :
Žaruljica se pali odmah nakon davanja kontakta
Nakon davanja kontakta, žaruljica se gasi nakon poèeka od 4 s
307 - B1HAA4P0 - Faze rada : Proèišæavanje èestica (SIEMENS SID 803) : Page 14 of 15

Nepravilan rad žaruljice :
Žaruljica se pali odmah nakon davanja kontakta
Žaruljica ostaje upaljena
8.2. Opasnost od zaèepljenja proèistaèa èestica gareži
U sluèaju produženog praznog hoda, sustav pomoæi kod regeneracije nije uèinkovit (nedovoljna
temperatura ispušnih plinova) .
Proèistaè je zaèepljen èesticama gareži .
Raèunalo ubrizgavanja obavještava BSI .
BSI traži zapis poruke na višenamjenskom ekranu (opasnost od zaèepljenja proèistaèa èestica) u
sljedeæim uvjetima : Ošteæenje proèistaèa èestica (preoptereèenost proèistaèa èestica) .
Cilj je natjerati stranku da prilagodi svoju vožnju kako bi se olakšala regeneracija proèistaèa èestica .
U prvih 100 km nakon zapisa poruke, stranka se mora voziti najmanje 3 minute brzinom veèom od 50
km/h do brisanja zapisa .
Nepoštivanje ove preporuke prouzroèit æe sljedeæu grešku : Zaèepljen proèistaè èestica .
Raèunalo ubrizgavanja obavještava BSI o zahtjevu za aktiviranjem sljedeæih elemenata :
Zahtjev paljenja dijagnostièke žaruljice
Zapis poruke na višenamjenskom ekranu (problemi oneèišæenja)
8.3. Minimalna razina aditiva je dostignuta
Raèunalo ubrizgavanja obavještava BSI o zahtjevu za aktiviranjem sljedeæih elemenata :
Paljenje servisne žaruljice na ploèi s instrumentima (tijekom 20 sekundi nakon davanja kontakta) (*)
Zapis poruke na višenamjenskom ekranu (minimalna razina aditiva) (nakon davanja kontakta) (*)
(*) Ovisno o opremi vozila .
Postupak gašenja servisne žaruljice .
Nakon punjenja spremnika aditiva, žaruljica service ostaje upaljena do poništavanja brojaèa kolièine
aditiva nataloženog u proèistaèu od zadnjeg punjenja .

Offline

#173 28-09-2009 22:38:43

Carmaker
Član
Registrovan: 28-09-2009
Komentari: 11

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

komljen napisao:
mrkiveza napisao:

Skoro sam kupio 307 2,0 2002 HDI.Na dijagnostici prijavljuje greške vezano za aditiv, èitajuæi vaše komentare shvatio sam da æu uskoro imati problem i sa FAP filterom, mada sam u razgovoru sa jednim prijateljem koji isto ima pežoa sazno da je on taj problem rješio kod jednog majstora tako što mu je odstranio taj Fap filter i da se vozilo dobro ponaša bez problema. Pa me interesuje da li je to doista moguæe, da li je izvodljivo da se odstrani Fap filter i da vozilo radi normalno:

Naravno da je moguce, otac mi drzi auto servis i vec smo radili to, FAP filter se odstrani a katalizator ostavi uz male prepravke.
To je trajno rijesenje i nemas vise problema...Sve bude kao i prije, lampice se pogase i to je to...

Ovo radi 100% i ja sam to radio nekoliko puta FAP se ukloni uz neke prepravke kao što je kolega veæ rekao, i još ako je potrebno može se prepraviti i senzor pritiska koji se nalazi kod akumulatora, i to je to neæe te imati više nikakvih problema sa FAP-om.

Offline

#174 29-09-2009 00:43:21

Profiler_HDi
Član
Registrovan: 28-09-2009
Komentari: 38

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

ma ulazili su u ovlastenom servisu i brisali je ali opet se meni kod svakog paljenja motora javi ona poruka pisne jedno i gotovo sve normala onda,a nikakve mi se lampice ne pale!eeh sad jedan mi je majstor govorio da je moguce da je otisao neki senzor dole i da se zato to pali...

Offline

#175 29-09-2009 09:34:07

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

to je model sa novim fap-om i aditivom koji se dosipa na 120.000 km a fap bi trebao da izgura do 180.000 km. vozi ga preko 3000 o/min da ti temperatura bude na pola kazaljke. mozda te upozorava da si prekino regeneraciju. mozda bi ga trebao provozati po autoputu. mozda ne postigne temperaturu da odradi regeneraciju. ako se lampica upali nesto ima i PPS bi to pokazao. ako je senzor pritiska na fapu javice gresku da je spoj s masom ili jednostavno nece davati pravi pritisak. pregledaj dva crijeva koja ide od fap-a do senzora. znaju se istopiti (temp. je u fap-u oko 500 stepeni). ako ti je temperaturna sonda onda ce ti temperatura poslje fapa uvijek biti na 120 stepeni. ako je velika razlika temperature na ulazu i na izlazu javice ti da je fap zacepljen. to oko skidanja fap-a je glupost. aditiv nije stavljen radi zastite okoline nego da zastiti motor. ako skines fap pusice ti ko golf 2. imali iko da skine fap i da da garanciju na to? najmanji problem je lazirati sonde temperature i senzor pritiska.

Zadnja izmjena od nedim (29-09-2009 09:39:53)

Offline

Board footer