elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 01-04-2015 08:55:36

biso1
Član
Iz: Zagreb
Registrovan: 31-03-2015
Komentari: 3

Clio 1.5 dci, senzor položaja pumpe?

Pozdrav, znači Clio 1.5 dci, 48 kw, 2002. godina, na testeru izbacuje grešku senzora položaja pumpe. Senzor promijenjen, greška obrisana, no ubrzo je ponovno izbacuje. Nakon toga promijenjen i senzor na radilici, no ista stvar. Pregledan zupčasti, odnosno da li je dobro uzubljen i sve u redu. E sad, dobio sam neku informaciju da bi se moglo raditi o puknuću kajle na bregastoj i da se bregasta mrvu pomakla, pa me sad zanima da li je ntko imao sličnu situaciju, obzirom da ne vidim razlog zbog čega bi došlo do puknuća kajle ili ak neko zna kaj da gledam prije neg što idem raskopavat zupčasti. Hvala

Offline

#2 01-04-2015 09:08:35

speed007
elproger
Iz: Koprivnica
Registrovan: 15-03-2015
Komentari: 518

Re: Clio 1.5 dci, senzor položaja pumpe?

Nije ti pumpa u fazi,jer na njoj senzor ocitava

Offline

#3 01-04-2015 11:10:40

biso1
Član
Iz: Zagreb
Registrovan: 31-03-2015
Komentari: 3

Re: Clio 1.5 dci, senzor položaja pumpe?

Ako je pukla kajla na remenici, ko što sam dobio informaciju da je to moguće, te da se remenica na bregastoj mrvu pomakne nakon toga, to je i logički da nije u fazi. Prilikom jednog od testiranja očitana greška "1008 Stromkreis motorbezugsgeber", e sad nemrem se sjetit sa kojim testerom. Do sada je u nekoliko navrata testiran i uvijek izbacuje grešku senzora položaja pumpe.
Auto se sa navedenom greškom već dugooooo vozi i nikad nije bilo problema, lampica greške uredno svijetli, no unazad nekog vremena, povremeno bi upalio iz 2 ili 3 pokušaja, neovisno dal je motor hladan ili topao

Offline

Board footer