elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 22-06-2015 23:19:49

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Audi A4 1.9 tdi 85kw 116 ks B7E8 2008 god problem povećan nivo ulja

LuxBih napisao:

Komplikuju se jednostavne stvari, sta je odradjeno dpf offova i nikad ni jednan problem... Nemoze vulkanizer raditi takve stvari.

I to sa salanjem ecu je smjesno... Ako nemozes bar iscitat ecu nemoj ni raditi taj poso...

Kolega ti kao da nisi pročitao moj komentar, ja sam ECU poslao jednoj poznatoj tvrtki u Hrvatskoj koja se bavi tim stvarima kao i Tuningom,znači žive od toga.Ta tvrtka je udaljena od mene cca. 400-450 km, na meni je bilo samo da probijem lonac(filter).

Zašto bi ja trebao isčitati ECU?

Bogami meni je smiješan tvoj komentar

Po tvome svaki bi automehaničar trebao znati popraviti BOSCH -PUMPU, jer to nije posao ako ju automehaničar skine i pošalje Bošisti te ju nazad vrati popravljenu.Kao, što češ skidati pumpu ako ju nemaš čime popraviti. Uzeo sam taj primjer jer mi je prvi pao napamet ,a takva je situacija i sa injektorima i td...

Zadnja izmjena od jabuka (22-06-2015 23:21:53)

Offline

#27 23-06-2015 21:44:39

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Audi A4 1.9 tdi 85kw 116 ks B7E8 2008 god problem povećan nivo ulja

jabuka napisao:
LuxBih napisao:

Komplikuju se jednostavne stvari, sta je odradjeno dpf offova i nikad ni jednan problem... Nemoze vulkanizer raditi takve stvari.

I to sa salanjem ecu je smjesno... Ako nemozes bar iscitat ecu nemoj ni raditi taj poso...

Kolega ti kao da nisi pročitao moj komentar, ja sam ECU poslao jednoj poznatoj tvrtki u Hrvatskoj koja se bavi tim stvarima kao i Tuningom,znači žive od toga.Ta tvrtka je udaljena od mene cca. 400-450 km, na meni je bilo samo da probijem lonac(filter).

Zašto bi ja trebao isčitati ECU?

Bogami meni je smiješan tvoj komentar

Po tvome svaki bi automehaničar trebao znati popraviti BOSCH -PUMPU, jer to nije posao ako ju automehaničar skine i pošalje Bošisti te ju nazad vrati popravljenu.Kao, što češ skidati pumpu ako ju nemaš čime popraviti. Uzeo sam taj primjer jer mi je prvi pao napamet ,a takva je situacija i sa injektorima i td...

Vidi postujem te kao kolegu nemoj da se ljutis na mome komentaru... Iz tvojih komentara se vidi kao strucno lice u oblasti mehanike i diagnostike, ali sve sto ima veze sa sadrzajem u ecu ako nisi opremljen bar da iscitas sadrzaj onda to salji dalje...

Moje mislje moj savjet... Manje ce da te boli glava...

Pumpu i sam saljem u servis i injektore i etc,


Pozz

Zadnja izmjena od LuxBih (23-06-2015 21:47:23)


_____________________________

Offline

#28 24-06-2015 22:04:23

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Audi A4 1.9 tdi 85kw 116 ks B7E8 2008 god problem povećan nivo ulja

Pa slao sam dalje ali nisam dobio ono što sam platio.
Što se tiče čitanja i upisivanja sadržaja, imam čime ali se nisam htio zafrkavati jer imam veliku gužvu u servisu pa sam odlučio ECU poslati kolegi kome je to u malom prstu

Offline

#29 28-06-2015 13:37:48

stipe_cro
Član
Iz: Zagreb
Registrovan: 04-05-2015
Komentari: 6

Re: Audi A4 1.9 tdi 85kw 116 ks B7E8 2008 god problem povećan nivo ulja

Imate li tko kakvih iskustava sa čišćenjem DPF-a, pogotovo kod modela 1.9 TDI gdje je DPF i katalizator u istom loncu?
Valjda se DPF ne skida sa vozila već se preko otvora za temperaturnu sondu ubrizga sredstvo za čišćenje te se iza toga pokreće prisilna regeneracija koja očisti DPF. Čuo sam od par ljudi pozitivna iskustva ali kod njih je DPF bio u posebnom loncu odvojen od katalizatora. Malo sam skeptičan za slučaj gdje je DPF i katalizator u istom loncu.
Ako ima tko preporučit dobrog i savjesnog majstora u okolici Zagreba za Audi neka javi, može i na PM.

Offline

#30 28-06-2015 13:50:21

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Audi A4 1.9 tdi 85kw 116 ks B7E8 2008 god problem povećan nivo ulja

Javice se vec neki kolega ima dobrih majstora ovde koji ce ti to resiti,stim da nisi cemer i hoces za dzzzzzz da uradis jer tu ima posla tako da moras biti spreman i da platis licno ja skidam sve napolje pa perem bolja varijanta.


drvena kajla je zakon

Offline

Board footer