elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-07-2016 09:51:42

bidola
elproger
Iz: Zenica
Registrovan: 20-01-2012
Komentari: 38

206 1.4 hdi nece da pali

Pozdrav,
Dotično auto neće da pali,sve moguće pokušano na motoru i motornoj elektronici.
Primijetio sam da da prilikom verglanja pali brisače i kratka svjetla.Nemam vise ideja za dalje traganje.
Ono standardno sve isprobano pritisak goriva obrtaj i itd.
Auto ugašeno normalno i vise ni mu kajat.Ponekad pusti struju na injektore ali za kratko i onda se javi malo.Nema nekih posebnih informacija iz ECu-a

Offline

#2 30-07-2016 19:10:27

AP-klima
elproger
Iz: okolica ZG
Registrovan: 26-08-2011
Komentari: 599

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

najprije dijagnostika , greške u motornom,bsi,ako se pale brisaći i svjetla moguć kvar u  bsi , najbolje kod majstora za peugeot  da pregleda

Offline

#3 30-07-2016 22:34:53

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

I ja bih rekao da je problem u bsi. Treba pogledati parametre, npr. ima li ga VIN itd.

Offline

#4 31-07-2016 22:55:06

bidola
elproger
Iz: Zenica
Registrovan: 20-01-2012
Komentari: 38

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Pokušao sam i sa drugim bsi em ali bez uspjeha.
Čitan je sa kts i mislim da ga dobro radi.Ima sve u slove za paljenje ali jednostavno ne otvara dizne.
Danas kontam nešto to paljenje svjetala moglo bi dolaziti od ručica na volanu i signal imma ide preko njih.Donesem druge i nikakve promjene.Kts govori da je Ecu otljucan za paljenje.
Hvla na reakcijama ostavit cu ga malo da se ohladi.Previše buljim u njega možda nešto vrlo jednostavno ne vidim.

Offline

#5 31-07-2016 23:41:32

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Mozes se uvrediti koliko hoces, ali tvoja dijagnoza je nikakva. Da si barem negde pogledao neki parametar (ECU, bsi) za vrlo kratko vreme mogao bi da lociras gde je problem. Takodje, da si pogledao u parametre bsi-ja, ne bi morao gubiti vreme na zamenu rucica, a i bsi-ja. Nista konkretno nisi napisao, pa cisto sumnjam da ces ovako resiti problem.

Offline

#6 01-08-2016 15:59:50

clico2
elproger
Iz: petrovac
Registrovan: 20-01-2009
Komentari: 161

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Lepo ti je Kolega drz napisao da KTS nemoze tu nista. Kao prvo svi Francuzi su prica za sebe, bez PSA Diagboxa nemoze nista . A sa tim drugim BSIem moras da ga u epromu napravis Virgin i po PINu prijavis sve sto ide po protokolu i uslov je da ti taj BSI bude sa istim oznakama. Moj drugarski savet ti je da ako nisi radio ili nisi siguran sta trebas uraditi potrazi nekoga ko je kompetentan da ne napravis jos vecu stetu!!! Nemoj se ljutiti ! To ti je moj Drugarski savet... 

drz napisao:

Mozes se uvrediti koliko hoces, ali tvoja dijagnoza je nikakva. Da si barem negde pogledao neki parametar (ECU, bsi) za vrlo kratko vreme mogao bi da lociras gde je problem. Takodje, da si pogledao u parametre bsi-ja, ne bi morao gubiti vreme na zamenu rucica, a i bsi-ja. Nista konkretno nisi napisao, pa cisto sumnjam da ces ovako resiti problem.

Offline

#7 01-08-2016 17:13:42

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Nisam ja napisao da KTS ne valja, zamerke su se odnosile na rad coveka, a ne uredjaja.

Offline

#8 02-08-2016 00:22:09

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

baš me zanima dal bi svi pričali o diagboxovima i leksijama i sličnim uređajima da ih kinezi nisu napravili i da kupujete orginalne uređaje..onda bi i kts bio dobar,a sad kao nevalja..sa kts-om se sve lijepo može vidjeti i može se sigurno sa njim nači gdje je problem..znaš kako se kaže: boj ne bije oružje nego srce u junaka ,pa tako i u ovom slučaju

clico2 napisao:

Lepo ti je Kolega drz napisao da KTS nemoze tu nista. Kao prvo svi Francuzi su prica za sebe, bez PSA Diagboxa nemoze nista . A sa tim drugim BSIem moras da ga u epromu napravis Virgin i po PINu prijavis sve sto ide po protokolu i uslov je da ti taj BSI bude sa istim oznakama. Moj drugarski savet ti je da ako nisi radio ili nisi siguran sta trebas uraditi potrazi nekoga ko je kompetentan da ne napravis jos vecu stetu!!! Nemoj se ljutiti ! To ti je moj Drugarski savet... 

drz napisao:

Mozes se uvrediti koliko hoces, ali tvoja dijagnoza je nikakva. Da si barem negde pogledao neki parametar (ECU, bsi) za vrlo kratko vreme mogao bi da lociras gde je problem. Takodje, da si pogledao u parametre bsi-ja, ne bi morao gubiti vreme na zamenu rucica, a i bsi-ja. Nista konkretno nisi napisao, pa cisto sumnjam da ces ovako resiti problem.

Zadnja izmjena od tomy.virje (02-08-2016 00:23:06)

Offline

#9 02-08-2016 01:14:30

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Drugari,ne zagorčavajte već gorak 'lebac.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Nikola123

#10 02-08-2016 01:36:20

Nikola123
Expert
Iz: Zrenjanin
Registrovan: 18-08-2009
Komentari: 942
Website

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Univerzalna i namenska nemoj porediti bezveze


Press F13 for IQ Test now !

Offline

#11 02-08-2016 02:49:52

clico2
elproger
Iz: petrovac
Registrovan: 20-01-2009
Komentari: 161

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Nemoj pogresno razumeti Kolega!!! U ovom poslu Boj bije Oruzije a ne Srce u Junaka ... Niko nije rekao da KTS nevalja , nego ono sto ti trebas uraditi on ti tu nemoze pomoci. 

tomy.virje napisao:

baš me zanima dal bi svi pričali o diagboxovima i leksijama i sličnim uređajima da ih kinezi nisu napravili i da kupujete orginalne uređaje..onda bi i kts bio dobar,a sad kao nevalja..sa kts-om se sve lijepo može vidjeti i može se sigurno sa njim nači gdje je problem..znaš kako se kaže: boj ne bije oružje nego srce u junaka ,pa tako i u ovom slučaju

clico2 napisao:

Lepo ti je Kolega drz napisao da KTS nemoze tu nista. Kao prvo svi Francuzi su prica za sebe, bez PSA Diagboxa nemoze nista . A sa tim drugim BSIem moras da ga u epromu napravis Virgin i po PINu prijavis sve sto ide po protokolu i uslov je da ti taj BSI bude sa istim oznakama. Moj drugarski savet ti je da ako nisi radio ili nisi siguran sta trebas uraditi potrazi nekoga ko je kompetentan da ne napravis jos vecu stetu!!! Nemoj se ljutiti ! To ti je moj Drugarski savet... 

drz napisao:

Mozes se uvrediti koliko hoces, ali tvoja dijagnoza je nikakva. Da si barem negde pogledao neki parametar (ECU, bsi) za vrlo kratko vreme mogao bi da lociras gde je problem. Takodje, da si pogledao u parametre bsi-ja, ne bi morao gubiti vreme na zamenu rucica, a i bsi-ja. Nista konkretno nisi napisao, pa cisto sumnjam da ces ovako resiti problem.

Offline

#12 02-08-2016 08:51:47

bidola
elproger
Iz: Zenica
Registrovan: 20-01-2012
Komentari: 38

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Nema tu ljutnje svi imamo pravo na mišljenje samo ta prica o tome pokvarices i originalna dijagnostika bite uputila na pravi kvar itd. mi je malo smiješna.Ovo pitanje sam postavio u nadi da je neko imao sličan problem i da zna sta sta su slabe tačke ovog modela.
A moje lično mišljenje da ovaj forum nije za raspravu o tome da li je neko stručan za ovaj posao ili nije.
Možda jedna ideja za Acoma da pokrene novu rubliku.
Hvala!

Offline

#13 02-08-2016 10:52:01

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Koja je elektronika /ecu ?


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#14 02-08-2016 17:41:48

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

bidola napisao:

...Ovo pitanje sam postavio u nadi da je neko imao sličan problem i da zna sta sta su slabe tačke ovog modela...

Slican problem? Da auto ne pali? To majstori imaju svaki dan ali nije uvek isti problem. Slabe tacke - brave, ablender, ventilator kabine... smile.

U jednom si postu napisao "ima sve uslove za paljenje ali jednostavno ne otvara dizne", da bi odmah zatim napisao da si menjao ablender jer signal imma ide preko njega. To je dovoljan pokazatelj da se ne mozemo pouzdati u tvoju dijagnostiku. Daj neki konkretan podatak sta se dogadja prilikom verglanja.

Offline

#15 02-08-2016 23:31:46

josssip
Član
Iz: Vukovar
Registrovan: 10-05-2016
Komentari: 10

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

meni se to dogodilo kad sam pokusao iscitati pin fvdiem na 307..  ( prije toga je auto bio ispravan ) isto je palio brisace i svjetla.. na kraju reprogramiran bsi u ovlastenom servisu i nakon toga sve radi
johnson je bio bsi

dali je kljuc ispravan ? probaj mozda s drugim kljucem ako ima..

Offline

#16 03-08-2016 01:21:42

bidola
elproger
Iz: Zenica
Registrovan: 20-01-2012
Komentari: 38

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Evo prvo da objasnim kako se sve ovo desilo!
Auto je radilo na tri cilindra kao da fula paljenje.Prilikom čitanja primijećeno je da obrtaji variraju u parametrima bukvalno sa 800 RPM na 6000 ,7000 pa padne na 1000 RPM itd.Rad auta se nije puno mijenjao na leru samo kad mu se da gas osjeća se fulanje.Kontam senzor radilice.Zamijenjeno bez rezultata.Sljedeća stvar koja je mijenjana je remenica sa magnetnom trakom na radilici.I dalje obrtaj i variraju kako na verglanju tako u radu.Steker senzora zamijenjen, senzor novim zicama direktno spojen na ecu izvan instalcije.Korekcija dizni u normali.Ipak odlučim da dvije dizne zamjenim i tada je štucanje prestalo, super rad na leru i prilikom opterecenja. Sve vratim na svoje mjesto i pokušam ga ponovo upaliti.Bez uspjeha.

Offline

#17 03-08-2016 01:50:06

bidola
elproger
Iz: Zenica
Registrovan: 20-01-2012
Komentari: 38

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Auto vergla ali neće da pali.Ponekad mali trzaji kao da se javlja na dva cilindra.
Pritisak goriva brzo naraste na 300 bara prilikom verglanja.Obrtaji variraju kao i na početku.Ecu slobodan za paljenje.Nema ni jedne greške osim grijača.Zakacim osciloskop na dizne i u trenutku kad se javi imam signal ali vrlo kratko.Zamjenio instalaciju koja ide na dizne na poklopcu.Drugi racunar, bsi ključ sve upareno sa drugog auta (Bosch) .Tu sam dobio normalno ponašanje RPM prilikom verglanja.Nikakve greške.Ecu slobodan za paljenje.Simuliram signal od 1.2v sa senzora pritiska .Bez ikakvog uspjeha.Provjereni signali 30 31 15 na kontakt i na verglanje.Paljenje svjetala i pomjeranje brisača je vrlo kratko i ne stalno, tako da je to bilo samo nešto sto bi možda nekoga podsjetilo na neki problem iz proslosti.

Offline

#18 03-08-2016 20:29:48

Sasa1980
Expert
Iz: Lausanne
Registrovan: 01-05-2012
Komentari: 1,157

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Mozes li ga upaliti na start sprey? Ne razumem radio je i kada si sve vratio na mesto vise nije hteo da upali? Sta si to zadnje montirao?


Bosch KTS 570

Offline

#19 03-08-2016 20:47:57

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Kao sto Sasa rece,probaj ga na start sprej pa ako se javi i radi normalno,onda imas problem sa pritiskom goriva.Proveri regulator pritiska i gledaj na verglanju imas li dovoljan pritisak goriva koji mora biti oko 300 bara.Vidi prvo  to sve pa idemo dalje.

Offline

#20 04-08-2016 05:43:21

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

ajde glupo pitanje...ali koliko te namucio taj akrep, ne bi me cudilo da ne primetis...ima li to cudo goriva u rezervoaru?? I samo da znas...sve i da javi diag u startovanju da postoji sinhro izmedju ckp i cmp ne znaci da je auto uzubljen! Skoro je jedan drug imao slican, skoro isti problem kao ti!! Auto bio kojekuda i vise se nije ni znalo sta je na njemu radjeno i na kraju isti simptomi..2 zuba prezubio...

cuby


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#21 20-08-2016 22:10:06

bidola
elproger
Iz: Zenica
Registrovan: 20-01-2012
Komentari: 38

Re: 206 1.4 hdi nece da pali

Pozdrav,
evo samo da zatvorim ovu temu i da se zahvalim svima koji su reagovali.
Problem je riješen!
Jedan od razloga je remenica na radilici sa magnetnom trakom.Nju sam odmah u početku zamjenio sa polovnom sa otpada koja po moju nesreću nije bila dobra.
Drugi razlozi su bili:
Lose gorivo neka vrsta loze koja je dotukla dizne
Loši kontakti na djeku ode ECU a izlazi za dizne
Hvala!

Offline

Board footer