elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 06-10-2016 14:53:56

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Da krenem iz pocetka najbolje je tako..
Auto je kod mene vise od godinu dana i sve je bilo dobro dok nije crkla turbina,znaci nije se dpf nikako palio za to vreme i pokretao regeneraciju. Kada je otkazala turbina parce sa turbine je poseklo onaj senzor temperature izduvnih gasova koji izgleda ovako


Majstor koji je skidao turbinu preporucio je busenje mog dpf-a, jedna rupa od 1cm i prihvatio sam to.. kupio sam drugi senzor nov 50e i postavili ga. Auto je nakon toga poceo da dimi dosta..
Kasnije kod drugara dolazi auto sa istim problemom i zeljom da busi dpf i posto sam se ja zalio da mi zbog ove rupe dimi dosta preporucio je da stavimo ovaj dpf koji je isti kao moj a na taj auto da stavi moj dpf.
Prihvatio sam i taj dpf je ostavljen u nekoj kiselini 24h i sutra dan ispran masinom za pranje kola i dosao je kao nov,uradili adaptaciju g450 senzora pokrenuta regeneracija,zatim dpf u vcds-u vracen kao da je nov stavljen tj resetovan.
auto od tada ne dimi i mislio sam da je sve u redu a nakon 3dana dolazi problem.. pali auto sam regeneraciju..
I tako vec 2 meseca na svakih 3-5dana auto pokrene regeneraciju.. pratio sam dijagnostikom procenat zapusenosti raste kako vozim 2.3% pa 2.8 itd itd i kako prodju dani on dodje do 40 45 i pokrene sam regeneraciju..
Sledece sta smo pokusavali:
-uzet drugi senzor iz originala G450 radjena adaptacija i probali isto se ponasa procenat zapusenosti raste
-produvana creva koja idu na senzor (2 creva ispred i iza dpf-a)
-jos jednom otvaran dpf(secen na vrhu i pod mlazom vode isterali ne toliko garezi moglo bi se reci da je on cist)
-otkacen auspuh jer se dpf veze sa auspuhom po sredini auta i tu je sve raskaceno bilo misleci da je zacepljenje u auspuhu... vozen auto i opet se sama regeneracija pokrenula..

E sad ovako juce sam pokrenuo regeneraciju vcds-om i pratio procenat kako se smanjuje % zapusenosti i pratio temperature..
Auto vozim 3-om brzinom, na 2200obrtaja na tempomatu i gledajuci temperature pokazuje mi da je temperatura PRE dpf-a manja od 100-150 stepeni od temperature POSLE dpf-a, sto je meni nelogicno valjda treba da je temperatura pre dpf-a veca od temperature posle dpf-a..
znaci ako je temp PRE oko 500stepeni temperatura posle je 650.

Mene sada zanima da li taj senzor koji je bio presecen od od krilca turbine i koji sam ja stavio nov samo neki zamenski moze da utice na ovaj problem?? mada dzek od novog senzora temp dpf-a nije bas odgovarao seklo se pri vrhu da bi mogao da se ubaci, kako je prodavac rekao slobodno preseci ako ga prijavi dijagnostika donesi ga vraticemo ti novac ali je kao to taj po tom kataloskom broju zamenski.
Namucio sam se mnogo oko toga sve smo probali i ostalo je to da li utice taj senzor koji meri tu temperaturu ili ovaj dpf novi koji je stavljen stvarno zapusen iako ne deluje dok ga peremo kroz njega voda prolazio odmah kako ulazi tako i izlazi mlaz vode sa crevom..

Duzi je post ali morao sam detaljno da opisem pa ako je neko imao slican problem molio bih da me posavetuje sta dalje da radim. Hvala svima unapred smile

Offline

#2 06-10-2016 19:24:13

Sasa1980
Expert
Iz: Lausanne
Registrovan: 01-05-2012
Komentari: 1,157

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Cim ste vi budzili tu sondu i taj dzek ja mislim da ti je tu problem! Nasao bih prvo odgovarajucu sondu i probao,nesto ne volim to kalemljenje i budzenje wink


Bosch KTS 570

Offline

#3 06-10-2016 19:33:33

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

To mi je posle ovolike muke jedino palo na pamet jer je 2x dpf ciscen od muke pa dpf sensor pritisaka menjan.. i na kraju gledajuci temperature dpf-a nelogicno mi bilo da je pre dpfa manja od temp posle dpf-a pa me to mnogo zanimalo da cujem misljenje vas svih sa foruma. U prodavnici autodelova su trazili onaj po mom kataloskom broju koji je bio 03G 906 088 K ali kao nema taj iz originala ima njemu zamenski ali pod nekim drugim brojem i kao to je taj sigurno zvali su dobavljaca i on je potvrdio da je to isti i da samo vrh dzeka isecemo kao neki zarez koji je visio tu da bi moglo da udje u drugi. Navoj je isti bio i sve osim znaci tog dzeka. Potrazicu negde polovnu ako nadjem i videcu da li je too to, jer stvarno zadao mi je dosta muke taj dpf a ne skida mi se sa auta ili busi jer tada dimi. Ovako nema gram dima da izbaci iz auspuha. Javljam ako nadjem drugu sondu i nadam se da ce to biti resenje smile

Zadnja izmjena od core2extreme (06-10-2016 19:35:46)

Offline

#4 07-10-2016 10:14:29

renolce
elproger
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 92

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Davač temperature ne utiče na to kad će da se radi regeneracija. Ili je ovaj filter loš, tj. ima mali kapacitet (velika količina pepela koji ne može da se izbaci pranjem i sagori regeneracijom) ili auto ima loše sagorevanje i stvara mnogo čestica uglja.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: LuxBih

#5 07-10-2016 20:17:05

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Najvise je mene cudilo to sto regeneracijom dodje na 0% ili 1.6% i deluje kao cisto sve.. trazim preko drugara originalni senzor da proverim pa da vidim.. a sta utice na to ako auto ima lose sagorevanje kako se to proverava kakvo mu je sagorevanje da znam majstorima da kazem sta da mi vide i to jer oko dpf-a niko ne zna sta da mi resi i kako, osim da ga busim i to je to ali meni se to ne radi jer auto mnogo dimi posle

Offline

#6 07-10-2016 22:39:21

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Samo ste busili, bez softverskog uklanjanja pa je dimilo ?
Kada su injektori, turbina, egr uredu onda ne smije da dimi i kada nema dpf-a. Prednja temp. sonda mora biti ispravna i da daje tacnu temp. bilo da ima ili je uklonjen dpf.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#7 07-10-2016 23:02:21

jugot
elproger
Iz: Rudo
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 818

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

tu bi mogla opet da bude turbina

Offline

#8 08-10-2016 01:09:49

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

da samo bila probusena jedna rupa u dpf-u i bez softwerskog gasenja dpf-a i bas je auto dimio ono na patos gas krene pa kad povuce izbaci oblak dima ono kao tamno siv.. egr sam gledao na vcds-u i na leru je ok i u voznji,maf takodje,turbina opet po malo zakasni sa punjenjem ne kao prosla sto je losa bila (jer sam im reklamirao 3x) i svaki put ili pocne da se cuje onaj zvizduk ili kasno otvara..
Meni je na autu prvo bila turbina Borg warner KKK BV39 oznaka i auto je isao normalno i sa mojim prvim dpf-om koji tada nije bio busen nije dimio i nije se palila regeneracija nekih pola godine, a nakon crkavanja turbine busili smo dpf i u turbo servisu su mi rekli da ta turbina ne ide na 2.0tdi vec ide na 1.9tdi od 105ks i doplatio sam za GARRET 1646v da bi eto bila prava turbina (razlog crkavanja su rekli da ova od 1.9 ne moze da podnese te pritiske sta znam)
Od kada sam poceo sa tom Garetovom turbinom ja imam problem sa vucom, za zvidukom i naravno sa dpfom jer sam stavio ovaj DPF koji nije busen da bi mi oni prihvatili reklamaciju oko zvizduka ali od tada problemi redovni sa regeneracijom.
Bas je i mene zanimalo to da li sama turbina utice na tu regeneraciju i da li iz nje ide pritisak koji prolazi kroz dpf
S vremena na vreme kada dodam gas nece da odreaguje ili pri promeni brzine se oseti ta turbo rupa, a kada je tek stavljena (cetvrta turbina koja je radjena po redu, jer su prosle ili zvizdale ili vise kasnile, cak mi je jedna i pukla na 50metara od servisa koja je tek bila postavljena pa su stavili ovu zadnju) auto je tada 2 dana isao kao lud, odziv na gas momentalan,ubrzanja super ne oseti se ono gusenje da moram da vratim iz 4 u 3 i slicno da bi nakon 2-3 dana voznje ja zacuo sitno zavijanje turbine (vecinom kada je hladan) i od tog zvizduka kada je pocelo ja imam problem opet sa vucom, nema one eksplozivnosti odmah na gas vec kao zakasni pa odjednom povuce.

Znaci opet da idem na reklamaciju turba i da kazem da mi on utice na sam DPF? ako je to bas moguce zato sam i napisao problem detaljno jer bolje znate sta koliko utice.. Da li da vracam onu KKK BV39 jer sam pricao sa direktorom turbo servisa koji mi je stvarno uvek izasao u susret i sam ne zna zbog cega se to desava, pa je cak i rekao da na kraju ako ne bude u redu da ce mi vratiti onu BV39.

Evo slike nakon regeneracije u leru kada se valjda sve ohladilo ali pogledajte ove temperature da li vam nesto znace


Hvala svima jos jednom sto zelite da mi pomognete jer stvarno ovde u mom gradu ne postoji taj majstor koji zna do cega je ovo i sta utice, niti znaju da auto proveravaju u voznji dok radi dijagnostika i da prate parametre...vecinom je to ako pokaze dijagnostika sta fali od gresaka oni to zamene.. Hvala jos jednom smile

Zadnja izmjena od core2extreme (08-10-2016 01:10:32)

Offline

#9 08-10-2016 02:14:25

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Naravno da turbina utice na dpf, ako je slabija i neadekvatna neces imati ispravan omjer zraka i goriva, sto dovodi do vise cestica u izduvu i time se dpf drasticno brze prlja, zato sam ti gore i napisao kada je sve ispravno neces imati dima i bez dpf-a. To sa "tacnim" busenjem dpf-a bez softverskog iskljucenja zaboravi, to je nikakvo rjesenje.

P.S.:Gore sam se pogresno izrazio i napisao samo 3 stvari (injekt,dpf,egr) koje mogu da uticu da ima dima u izduvu, medjutim ima tu jos stvari sto mogu da uticu na crn dim, kao npr. problemi sa kompresijom, puknuto crijevo, neispravan neki senzor itd...


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#10 08-10-2016 08:34:07

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

pa osecam da je slabija nego sto je bila, tj na malom broju obrtaja kao da motor ne ``dise`` vec se kao gusi i mrtav je dok se turbina ne zavrti i auto povuce.. sto se tice creva sva su ispravna proveravali su mi nije nijedno puknuto, za senzore ako laze vcds onda i ja vas lazem jer mi motor nema nikakvu gresku, znam da su mi merili i pritisak ulja u motoru koji iznosi 1,1 i kazu da je to super,promenio sam i filter goriva nadajuci se da i on moze da pravi taj problem ali nista od toga.. proban i N75 ventil opet isto..
Videcu onda ako mi jave za ovu sondu eto pokusat cu od muke cisto da otklonim sumnju jer sa starom sondom i sa KKK turbinom nije pravilo probleme
sta mislite vi o BV39 koja je nekada bila na mom autu umesto ove trenutne gt1646v (imam snimke ubrzanja i ista su potpuno kao sa kkk kao gt, od 60-150 potrebno je 13 sekundi sa obe turbine, znaci nema razlike u ubrzanju)
Na kraju cu opet ici za turbo, cudi me samo toliko puta da ne mogu konacno da mi rese problem i da se potpuno ukloni turbo rupa i to gusenje na malom broju obrtaja

Offline

#11 08-10-2016 08:58:56

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Sto se tice temperatura na sondama meni tu nije logicno da sonda iza katalizatora ima manju temperaturu.Jedna od sondi ili nije pravilno spojena ilije je neispravna ili neodgovarajuca pa daje druge vrednosti.Razlika u te 2 temperature je prevelika i po tome ecu vidi da je filter zapusen.Nije mi jasno kako pokreces forsiranu regeneraciju kad je zapusenje preko 40% jer vcds ne dozvoljava da se pokrece regeneracija da se ne bi usijao ili pregrejao dpf filter.Filter mora da bude 70 % prohodan da bi se pokrenula forsirana regeneracija.

Offline

#12 08-10-2016 15:05:17

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Cekam da mi jave za originalnu sondu pa da probam..sve je prikaceno lepo... i meni je cudno za tu temperaturu jer bi trebalo da bude suprotno. A regeneraciju mogu pokrenuti onim kucanjem koda za regeneraciju i tada sam upali dpf i regeneracija je u toku i vozim auto na 2200obrtaja. Voleo bih da bude samo do te sonde a ako ne moram ici opet na reklamaciju turbine zbog toga. Hvala svima smile

Offline

#13 13-10-2016 16:04:43

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Jos nigde ne mogu da nadjem sondu da isprobam ali sam pratio temperature.. kada upalim auto skoro pa su iste, kada krenem da vozim vecinom je manja temp pre dpf-a ali vremenom postaje veca ova posle dpf-a..
Napravio sam log preko vcds-a sa turbo punjenjem i sa temperaturama pre i posle dpf-a.. na kraju ostavljam auto da radi u mestu i vidi se velika razlika temperatura.. tu sam ubrzavao 3 i 4 brzinom. Pa ako nekog ne mrzi a misli da moze iz toga da se zakljuci problem da li je u sondama ili u samoj turbini molio bih da mi pomogne da to resim jer ludim od regeneracije koja se pali na svaka 2-3 dana.

Evo link-a u excelu:


Ako znate nekog dobrog majstora blizu Novog Pazara koji bi mogao da mi resi ovaj problem napisite kontakt. Hvala svima

Zadnja izmjena od core2extreme (13-10-2016 16:05:08)

Offline

#14 13-10-2016 20:53:06

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Ko bi se upuštao u analizu kad predstavljeni podatci nisu verodostojni?

Offline

#15 13-10-2016 22:58:42

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

ne znam sada ja sto mogu ja da uradim i pokusam da prikazem ja to uradim, a najvise bih voleo da ima neki majstor koji moze to sve da mi sredi i sve detaljno pregleda jer od muke ne znam sta vise da radim, zato sam i ovo snimao eto ako bi nekom iz toga bilo jasno... ili ako treba nesto jos dodatno da radim sta znam.. zato trazim ako ima neki u blizini stvarno dobar majstor jer ja sam isao kod najboljih majstora ali niko ne zna da resi ovaj problem i ne znaju do cega je..

Offline

#16 13-10-2016 23:57:59

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Daj broj sonde imam ih nekolicinu iz originala...
A za majstore imas branka.relju.hari....


@)).....

Offline

#17 14-10-2016 00:22:46

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

Bio sam ali bez uspeha.. jedino sta mi preostaje je da ga busim ili skroz iskljucim ali mi posle auto bas dimi kad dam gas do daske  ili da zamenim tu sondu i probam eto da nije do nje ali nigde ne mogu da nadjem po originalu koja je bila fabricka pa da probam. Eto da makar otklonim sumnju da ona ne brljavi i to zato sam snimao te parametre u voznji i posle dok je auto jos u mestu dok se sve hladi pa da pogledate da li sumnjate na nju jer se ne razumem bas dosta oko toga sta i kako treba da bude.

03G 906 088 K ta je originalna koju je propeler od turbine presekao pa sam uzeo u autodelove neku zamensku kao po tom kataloskom broju je ta zamenska...
Javi ako imas pa da se cujemo oko nje eto samo da resim taj problem. Hvala smile

Offline

#18 15-10-2016 00:11:23

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

nasao sam originalnu sondu sutra cu je montirati i videcemo sta ce biti.. ona sto su mi dali iz auto delova po kataloskom broju je 059 906 088 BJ i odgovara za modele a4 a5 a6 3.0 tdi... eto sta su mi uvalili.. nadam se da je do te sonde kada stavim onu pravu za 2.0tdi.. javljam da li je do toga bilo

Offline

#19 15-10-2016 09:04:34

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

E kad staviš odgovarajuću imaćeš verodostojne podatke i temelj za analizu.

Offline

#20 17-10-2016 23:43:15

core2extreme
elproger
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 06-06-2016
Komentari: 115

Re: Pitanje u vezi DPF-a,sonde..temperatura..

moja je bila 03G 906 088 K  a ova od pasata b6 2.0 tdi motor ista godina je 03G 906 088 samo bez slova K na kraj. rekao mi je ovaj majstor da imaju isti dpf i da je to isti senzor ali kao nije problem i da mi nabavi sa K. Testirao sam ga 2 dana zato nisam ni pisao nista dok ne ispitam. temperature su vecinom priblizne ali sta sam primetio je sledece..
Kada auto vozim na manjem broju obrtaja do nekih 1200-1300 i menjam u sledecu brzinu zapusenost dpf-a se cak smanjuje, doslo je bilo sa 8.3 do 7.5%, ali kada sam poceo auto da vozim pod jacim gasom do nekih 3500obrtaja i to on poveca zapusenost, i temperature se menjaju, temp ispred dpf-a je u startu veca od temperature iza dpf-a ali kada oduzmem gas i kada nastavim da vozim normalno temperature se preokrenu, tj temperatura ispred bude manja od temperature iza dpf-a i tada on poveca zapusenost. zanima me da li je moguce da opet turbina tu pravi problem.. ili opet ova sonda zbog tog slova K na kraj moze praviti tu razliku?

ja sam snimao opet u vcds-u parametre turba,brzine vozila i temperatura dpf-a.

evo ako nekog ne mrzi a razume se lepo u njih neka pogleda i da vidi da li ima tu problem opet sa turbinom:

Offline

Board footer