elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-12-2016 20:17:45

zeljko1979
elproger
Iz: Podgorica
Registrovan: 24-01-2013
Komentari: 110
Website

Audi,signalna lampica akumulatora

Na Audiju A4 2.0tdi 2008 105kw ne mogu naci uzrok povremenog paljenja zute signalne lampice akumulatora sa tekstualnim upozorenjem charge batery...Alternator puni 14v,akumulator sam uzeo novi po specifikaciji 77ah,780A,prilikom verglanja napon bude preko 10v.Takodje i posle zamjene akumulatora lampica i upozorenje se kratko upali posle paljenja auta,u voznji nikad.

Offline

#2 28-01-2017 13:23:44

zeljko1979
elproger
Iz: Podgorica
Registrovan: 24-01-2013
Komentari: 110
Website

Re: Audi,signalna lampica akumulatora

Da podijelim resenje problema moze nekom valjati jer je mene oduzelo dosta vremena dok nisam nasao uzrok.Mjerenjem direktno na alternatoru napon punjenja 14.85v,mjerenjem na akumulatoru napon punjenja 13.8 do 14v,cio volt je gubio u punjenju sto je softer osjetio pogotovu kad se upali dvozonska klima,brisaci itd..Napon punjenja manji za jedan volt od predvidjenog utice da akumulator pri startanju daje 75 posto snage od predvidjene.Kako instalacija kao i sto vam je poznato ide od alternatora debelim vodom prvo prema alaseru zatim prema akumulatoru upravo je tu i bio uzrok kvara,na samoj stopici plus pola na alaseru od loseg kontakta stradao spoj kabla i stopice i tu je taj volt gubio na punjenju.Od kad sam napravio spoj kvalitetan i na akumulatoru dobio punjenje kvalitetnije lampica se vise ne pali.

Offline

3 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: Acyd, WDB..., elektrotuby

#3 29-01-2017 00:39:47

WDB...
Premium korisnik
Iz: Istra
Registrovan: 19-09-2013
Komentari: 373

Re: Audi,signalna lampica akumulatora

neznam koliko si radio one male kie kamioncice...auuu koliko sam sarafa zavario na sasiju za masu,pa sa batt na saraf sa sarafa na anlaser ,malo je off ali eto kad kod imas priliku ocisti spojeve to jako puno znaci.

Offline

Board footer