elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 26-02-2017 18:24:28

freddy
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 20-03-2016
Komentari: 9

Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

Astra h, 1.7 cdti Isuzu, 2004.god, - Po nekad a sve ucestalije javlja mi se problem, bez ikakvog sablona kada se manifestuju, u sledecem: vozim 30-40km/h, 2000 o/min drugom, stisnem kvacilo radi promene brzine u visi stepen, motor  tada  ne obori obrtaje na ler (npr 850o/mi) vec prvi put kada se to manifistuje obara do 1200 1300, a zatim na svakoj sledecoj promeni brzine ne obara uopste vec nastavlja da dize obrtaje konstantom brzinom do 4500 o /min , kao da mu ja dajem gas, a ustvari je papucica pustena. Porast broja obrtaja prekida se kada se promeni brzina odnosno kada se motor ponovo optereti i sve to do sledece promene, nekada traje 2 min 5 min nekad do gasenja auta( jer drugacije ne mogu da ga obuzdam da ne bih palio lamelu) pa prestane a nekad i ako ugasis ponovo upalis javlja isto, razmaci kada se to pojavljuje mogu biti i do predjenih 200km (od kada prestane odnosno kada pocne ponovo da radi normalno) nikada nije trajalo duze od par minuta problem. Kvar je jako specifican i redak, sa mnogo ljudi sam se konsultovao i nisu se susretali sa ovakvom pojavom. Ociscena usisna grana, klapna, egr, testirane dizne na preliv uredu je, dijagnostika ne cita gresku. Upecao sam ga par puta sa prikopcanom dijagnostikom i utvrdio preko parametara da su potenciometri gasa dobri, leptir i ako on povecava broj oprtaja je zatvoren, tako i treba da bude, jos nisam upecao kada se to desi da ispratim parametre protokomera, inace kada radi normalno njegovi parametri su dobri. Da li je neko cuo za ovakav slucaj ili ima neku ideju?
Danas auto pocinje isto sam dize obrtaje bio u leru minut dva, ja odmah laptop i dijagnostiku, ocita mi greske app p1120 i p1122. Pratio sam mu parametre, on bude na leru i samo od jednom krene da ih dize u maksimim, tada dijagnostika pokazuje ok vrednosti papucice gasa odnosno da je ona pustena, ubrzo me je ecu prebacio u safe mode i tada je papucica gasa potpuno otkazala tj motor radi na 1300 o/min, stisnes papucicu ona promeni vrednosti ali se ne dodaje gas ali ga i ne oduzima na obican broj obrtaja u leru. Neki savet?


Ko sme taj moze, ko ne zna za strah taj ide napred!

Offline

#2 26-02-2017 19:37:12

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

Petre,uz duzno postovanje svih korisnika automobila,ne verujem da ce neko ozbiljan pomoci tebi u resavanju problema,ista tema se vrti po milioniti put,svi nesto traze,a sta daju....naravno neko ko je majstor i ko se sretao sa ovom problematikom,zna sta je problem,ali ga sigurno nece lako podeliti.Logican put,majstor,dijagnostika,resavanje problema,bez ljutnje,kad gledam kako Ronaldo igra fudbal,ja mislim da bih igrao bolje,svi kupili dijagnostiku,ali ne moze da se kupi znanje,prijateljski savet,drzi se ti tvoje logistike,a pusti majstore da rade svoj posao,srdacan pozdrav

Offline

10 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: internet majstor, Sasa1980, acom, speed007, Nikola123, Acyd, koyot, cubica, svarglic, daniel tdi

#3 26-02-2017 20:06:06

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

Ideja bi bila kad bi prodao auto sa kvarom ispod cijene majstoru...posle ga kupi popravljenog i sa garancijom na popravke...nebi se puno dana odricao auta i pride ustedio na porez i prevod istog svog auta... wink smile


@)).....

Offline

#4 26-02-2017 21:35:50

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

miskovolvo napisao:

Petre,uz duzno postovanje svih korisnika automobila,ne verujem da ce neko ozbiljan pomoci tebi u resavanju problema,ista tema se vrti po milioniti put,svi nesto traze,a sta daju....naravno neko ko je majstor i ko se sretao sa ovom problematikom,zna sta je problem,ali ga sigurno nece lako podeliti.Logican put,majstor,dijagnostika,resavanje problema,bez ljutnje,kad gledam kako Ronaldo igra fudbal,ja mislim da bih igrao bolje,svi kupili dijagnostiku,ali ne moze da se kupi znanje,prijateljski savet,drzi se ti tvoje logistike,a pusti majstore da rade svoj posao,srdacan pozdrav

Misko, svaka ti zlata vrijedna smile


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#5 26-02-2017 22:28:36

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

tvoje greske upucuju na cest problem nkoji se desava na tvom vozilu odnodno na astri h sve to sto si radio nije moglo uticati na tvoj problem a mislim da neke banalne stvari nisu pogledane ozbiljan majstor uz adekvatnu naknadu ti to rijesi

Offline

#6 27-02-2017 01:36:15

freddy
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 20-03-2016
Komentari: 9

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

Znate kako, koliko sam sam mogao i znao pokusao sam ustanovio da je davac temperature motora ispravan, kontakti od papucice do ecu dobri, verovatno je greska direktno u ECU, provericu u ovlascenom servisu na originalnoj dijagnostici. Tesko je doci do pravog majstora koji zna u cemu je problem, uglavnom se svi vrljaju neispravnim komponentama, a za to nemaju valjano pokrice, najbolje bi bilo po njihovom da redom krenem i menjam egas, leptir, iat itd. sa dobro poznatim izgovorima znas bilo je to ali moramo i ovo da zamenimo.
Ocekivao sam iskreno neki koristan savet od clanova foruma, ovde sam nekih godinu dana i procitao dosta korisnih stvarii. Danas sam se  razocarao u vase komentare. Zasto postoji ovaj forum ako svako krije saznanja do kojih je dosao, cak i sa dozomom podsmevanja na postavljeno pitanje to javno kaze? Odgovor na komentar miskovolvo: ne potcenjuj znanje drugih, moja diploma inzenjera ne govori da ja dobro igram fudbal ali mozda znam kako se igra. Sad si ti kao veliki ljubitelj automobila ili neki majstor te si veliku mudrost prosuo?


Ko sme taj moze, ko ne zna za strah taj ide napred!

Offline

#7 27-02-2017 02:03:15

miki09
elproger
Iz: Surdulica
Registrovan: 30-11-2008
Komentari: 548
Website

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

Nema sta da se razocaravas u forum, komentare i korisnike, sto pre shvatis da je ovde ekipa koja zivi od svog znanja lakse ces se uklopiti...A sto se diplome inzinjera tice, imam je i ja, al dok sam ukapirao kako da resim P1226, diploma mi umalo izblede... smile smile smile

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: freddy

#8 27-02-2017 02:25:09

freddy
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 20-03-2016
Komentari: 9

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

Sto bi se reklo ako ne mozes da pomognes nemoj da odmazes. Ako neces da kazes cuti, mozda se nadje neko ko ce reci. Ima i onoga da ne mozes nikada reci za coveka dok ne progovori da li je glup ili pametan.
A da i nisam razumeo komentar  @internet majstora, da li je ovo bio ocajnicki potez duhovitosti, da se nasmejemo?


Ko sme taj moze, ko ne zna za strah taj ide napred!

Offline

#9 27-02-2017 03:16:35

Nikola123
Expert
Iz: Zrenjanin
Registrovan: 18-08-2009
Komentari: 942
Website

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

Reufe pocecu da predlazem musterijama ovo sto si napisao skroz je ok big_smile freddy nije ovo udruzenje ljubitelja automobila...ne treba da se ljutis sto niko ne zeli da ti pokloni resenje, stvarno mislim da u ovom poslu gde nekad lupas glavu nekoliko dana kako da popravis nesto, neces dati na izvolite nekom sa 5 komentara


Press F13 for IQ Test now !

Offline

#10 27-02-2017 05:12:15

DejanSK
elproger
Iz: Macedonia
Registrovan: 15-05-2012
Komentari: 49

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

je napisao skrivenu poruku za korisnika: freddy


Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: freddy

#11 27-02-2017 11:01:56

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

Evo kolega dejansk podijelio bonbone... smile smile


@)).....

Offline

#12 05-05-2017 20:56:15

Kortez
Član
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 16

Re: Astra h 1.7 cdti 2004- Problem sa app

je napisao skrivenu poruku za korisnika: freddy


Offline

Board footer