elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 20-10-2017 05:00:13

ghost32
Član
Iz: Mladenovac
Registrovan: 08-01-2017
Komentari: 8

Tester benzinskih dizni

Pozdrav svim clanovima.
Zelim da napravim tester benzinskih dizni (za diplomski rad). Naime, uredjaj sam ceo koncipirao ugrubo, ali mi se javio jedan problem, a koji mi je jako bitan za resavanje. Kada hocu da testiram diznu, neophodne su mi referentne vrednosti, tacnije dinamicki protok dizni, odnosno trrajanje otvorenosti dizne, broj obrtaja, pritisak i kolicina goriva koju ona treba da izbaci za odredjeno vreme. Moje pitanje je sledece: Da li postoji neki program gde mogu doci do takvih informacija? Probao sam tecdoc, u njemu je napisan samo staticki protok.
Da li postoji neki standard za testiranje dinamickog protoka gde su svi ovi parametri koje sam naveo precizno definisani? Bio bih jako zahvalan ako neko moze da me uputi gde mogu da se informisem o tome. Unapred zahvaljujem.

Offline

#2 15-11-2017 13:57:06

chrysler011
elproger
Iz: beograd
Registrovan: 07-05-2014
Komentari: 145

Re: Tester benzinskih dizni

broj obrtaja  o-6000rpm
vreme otvaranja dizni 4ms-15ms
pritisak na magistrali 3-4bar
za kolicinu goriva koju treba da izbaci neka dizna? dizni imas mali milion tako da tacnu kolicinu za odredjenu diznu daje samo proizvodjac dizne. ono sto se gleda prilikom testiranja je da je protok goriva isti ili bar priblizan  na svim diznama koje se testiraju. ako ti nesto znaci imam uredjaj za testiranje dizni,vidim da nisi daleko od mene. mozes da dodjes i otvoris uredjaj  i vidis kako izgleda ako je to od neke pomoci

Offline

#3 17-11-2017 02:43:30

ghost32
Član
Iz: Mladenovac
Registrovan: 08-01-2017
Komentari: 8

Re: Tester benzinskih dizni

Hvala puno, chrysler011. Pronašao sam sve, ide do 20 ms, to je 6000rpm. Po SAE standardu, za statički protok ti je pritisak na 3 bar, i tako je dat u Tecdoc za svaku diznu. Što se dinamičkog protoka tiče, za njega ne postoji sistem kako se računa, već se samo simulira broj obrtaja i gleda se da količina goriva koju dizna izbaci bude u svakoj menzuri ista, odnosno toleriše se odstupanje do 2%. Tu je najbolje da se podesi pritisak na kom dizna radi. Kakvi su konektori za dizne na tvom uređaju? Imaš li neke specifične za svakog proizvođača, pa ih menjaš, ili univerzalne? Gde ti je servis? Ja sam na Banjici veći deo vremena ( i života ), tako da bih i mogao možda da svratim ako negde zapne, a možemo negde i na pivo pa da se ispričamo smile

Offline

Board footer