elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-11-2010 02:38:01

frigo
elproger
Iz: Odzaci
Registrovan: 09-07-2010
Komentari: 56

Rezervni delovi za Auto-Klime???

Kosto naslov kaze, Rezervni delovi za Auto-Klime, (kompresori i delovi kompresora dihtunzi, semerinzi i lezajevi, susaci-gasa, risiveri, presostati....)
ako oce neko da odgovori il da me kontaktira na E-mail, znaci komese obratiti il tacnije gde kupiti posto su cene vrlo sarene za rezervne delove... a i potrosni materijal ...


Prijatelj je najvece bogatstvo u životu.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: raskovicdx

#2 30-11-2010 12:07:00

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

O kolega,udaras na auto-klime!:)
E tu lezi para,dok je sezona...

Offline

#3 30-11-2010 21:19:29

frigo
elproger
Iz: Odzaci
Registrovan: 09-07-2010
Komentari: 56

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Nisu problem pare, para nema pa nema, nego nemoz nista raditi ako nema rezervnih delova i potrosnog materijala...:)


Prijatelj je najvece bogatstvo u životu.

Offline

#4 01-12-2010 00:25:12

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

google imas u ljubuskom jaku firmu za klime.

Offline

#5 01-12-2010 07:33:52

frigo
elproger
Iz: Odzaci
Registrovan: 09-07-2010
Komentari: 56

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Ja sam kriv Srbija me interesuje posto sam iz Vojvodine...


Prijatelj je najvece bogatstvo u životu.

Offline

#6 01-12-2010 20:55:27

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

frigo napisao:

Nisu problem pare, para nema pa nema, nego nemoz nista raditi ako nema rezervnih delova i potrosnog materijala...:)

Ma kao sto kazes, pare nisu problem.Ja se nisam upustao u dubiozu oko servisiranja kompresora,to sam prepustio boljim majstorima i vecim strucnjacima ali sto se tice schroeder ventila,TX ventila ,O-ring gumica,susaca,risivera,kondenzatora,isparivaca to sve mozes naci u prodavnicama auto delova.Recimo imas jedan zanimljiv univerzalni komplet gumica ,ventila i kapica za vise modela vozila u Wurth-u i u Lookring-u.
I da ti kazem jos nesto kolega,ja sam rizikovao i kupio masinu za punjenje autoklima.Ona mi je samu sebe isplatila nakon samo jedne sezone ali ne zato sto je traznja za punjenjem bila velika vec zato sto su ljudi koji su bili medju prvim mojim musterijama ispricali drugim ljudima da dodju i da vide kakvo cudo sa dva creva automatski servisira klima sistem na njihovom autu.I uz "cudo od masine" ti im dezinfikujes isparivac sa mirisljavom tecnoscu ,procistis crevo od kondenzata a njihovoj sreci nema kraja.I naravno,imao sam cak i strance koje je interesovalo na kom principu njima bude zima u kabini a napolju +35 .Pa kad im na engleskom sve lepo objasnim,i na kraju cena kao i za svakog mog musteriju ista i za njega ,e tu moj kolega ja se za sledecu sezonu uopste ne bojim.Cak sam razmisljao da kupim jos jednu masinu.
Ovo ti kazem ,ako imas ulozi u masinu(posto znam da znas posao smile  ) i isplatice ti se(koliko sam upoznat u Odzacima niko ne servisira klima uredjaje na kolima),a ako ti treba bilo kakva pomoc,Sonta nije daleko i uvek cu ti rado pomoci.

P.S.Zelim da se zahvalim vlasniku Polar klime iz BG koji je mom kolegi i meni izasao u susret pa dok smo bili na tromesecnom kursu za autoklime u BG-u omogucio da posetimo njegov servis i uputio nas kako i na koji nacin da pocnemo posao.To je jos jedan dokaz da u ovoj bransi ima ljudi koji nesebicno pomazu mlladjim kolegama i ne plase se konkurencije jer su veliki i kao ljudi i kao majstori.

Zadnja izmjena od Kele (01-12-2010 21:46:58)

Offline

#7 02-12-2010 03:22:32

frigo
elproger
Iz: Odzaci
Registrovan: 09-07-2010
Komentari: 56

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Sve ja to znam komsija Kele, radim rashladu vec 20godina i ne reklamiram se ko zna zna a masinu da uzimam po meni to je bacanje para zbog okruzenja i seoske sredine, mada misljenja sam da masina je za osobe koje neznaju sta je rashlada i kako sistem radi mada necu da gresim dusu da me kolege ne shvate pogresno masina ti samo ubrza posao... ja to sve vidim iz manometra, vacum pumpom, azotom i vagom punim... A ima priucenih u mom okruzenju koji cackaju auto-klime...
al nisam se upusto u zamene gumenih i AL creva i instalacija, zbog krimpovanja, zamena hladnjaka isparivaca tih vecih stavki, ja ih uputim de ima da se kupi gde im vec to odrade zbog garancije.. bas zbog rezervnih delova...  i zato sam postavio temu da saznam imali jos negde  Rezervnih delova za Auto-Klime Beograd je daleko...


Prijatelj je najvece bogatstvo u životu.

Offline

#8 03-12-2010 00:31:42

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Ne bih se slozio sa tobom frigo, razmisli malo pre nego ista napises,"radim rashladu vec 20godina i ne reklamiram se ko zna zna a masinu da uzimam po meni to je bacanje para zbog okruzenja i seoske sredine, mada misljenja sam da masina je za osobe koje neznaju sta je rashlada i kako sistem radi mada necu da gresim dusu da me kolege ne shvate pogresno masina ti samo ubrza posao"!


best regards!

Offline

#9 12-12-2010 05:25:42

frigo
elproger
Iz: Odzaci
Registrovan: 09-07-2010
Komentari: 56

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Nema sta da razmisljam to je cela istina, leposam napiso bez uvrede al ja govorim o cistoj masini bilo koja automatska il manualna, al nisam spomenuo ako imas posebno Recovery stations ko to nema moze da nagadja sta se desava u dijagnosticiranju ne samo auto-klime nego i ostalih rashladnih uredjaja...;)

Zadnja izmjena od frigo (12-12-2010 05:34:12)


Prijatelj je najvece bogatstvo u životu.

Offline

#10 17-01-2011 21:37:36

raskovicdx
Član
Iz: Herceg Novi NNE
Registrovan: 02-04-2010
Komentari: 15

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Mercedes A170 cdi 2002god. kupljen sa neispravnom klimom, to jest hvali na remenici kompresora neka ploca (poklopac). gdje je naci a da nekupujem komplet kompresor ili remenicu? hvala

Offline

#11 17-01-2011 22:06:57

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Auto otpad,neko ko servisira klime ili u prodavnici dijelova za klime za klime ...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#12 18-01-2011 00:24:59

raskovicdx
Član
Iz: Herceg Novi NNE
Registrovan: 02-04-2010
Komentari: 15

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Moze li me neko poblize uputit jer u mom okruzenju mi prodaju cijeli kompresor.

Offline

#13 18-01-2011 00:59:22

safecar
Član
Iz: kovacica
Registrovan: 15-01-2011
Komentari: 6

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

ja odlucio da kupim klima stanicu posto je u servisu jos uvek nemam,
zato bich zamolio sve kolege za pomoc oko odabira dobre klimastanice.
razgovarao sam sa nekoliko trgovaca, polar klima klimastanica vaeko2000,
Sale zastupnik za arizone5001avtomatik,kao i neke druge, vulkano,bren bi,
spin....

Offline

#14 18-01-2011 10:49:15

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Sve te klima stanice sto si nabrojao su novije generacije, dobre su i rade posao.E sad,njihova cena kao i cena servisiranja je nesto drugo.Na tebi je da odlucis koju da uzmes.Ariazone i Vaeco su potpuno automatizovane stanice i same i ubacuju ulje u rashladni sistem.Vaeco ima i ugradjen analizator rashladnog gasa,tako da kada pokusas da usisas gas koji nije R134a masina se zaustavlja i signalizira gresku.Ja radim sa Ariazone 5001HD,jeste da rucno otvaram ventil za ubacivanje ulja big_smile ali je  jeftina za servisiranje i rezervnih delova ima.Nakon 100 sati rada ide zamena filtera-susaca,nakon 400 sati zamena separatora(odvajac ulja).Sa ova dva tipa sam upoznat,a sa ostalima nisam imao prilike da se sretnem pa eto mozda neko od kolega moze da ti da objasnjenje.

Offline

#15 18-01-2011 17:07:06

safecar
Član
Iz: kovacica
Registrovan: 15-01-2011
Komentari: 6

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Chvala kolegi Keletu na savetima,za cenu si upravu,Ariazone je oko 15ooeur
jeftinija od Vajeka,kao i sam servis,ali ako bich uzeo Ariazonu dal nebi pogresio?
najvise me brine sam rad,dali Vajeko bolje radi od Arizone?
ili se mozda Arizona kvari,mozda nije kvalitetna vkum pumpa,mozda sam
proces traje jako dugo ako se pregrejava,:...neznam.
Danas sam gledao i lavc klimma stanicu,po ceni je cak jeftinija i od
Ariazone ali neznam,sta da uzmem,a da kasnije nemam problma.....

Offline

#16 18-01-2011 19:01:23

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Ja sam celu proslu sezonu radio sa Ariazone i nisam imao problema ni sa jednom stavkom koju si naveo.U principu vakuum pumpa je 100 ili 120 l/min zavisno od modela,pouzdana elektronika i jednostavna za rukovanje.Jedino sto joj je mana ako radis autobuse e tu je spora prilikom recovery funkcije a tu je Vaeco u prednosti a ako radis putnicki auto,radne masine ili kombi vozila, radi ga samo tako.Ariazone ima dobar sistem separacije ulja i ni tu nema problema.Oba modela imaju stampac.E sad ako imas novaca "viska" onda uzmi Vaeco.Gledao sam kako radi autobuse i tu je zmaj.

Zadnja izmjena od Kele (18-01-2011 19:03:02)

Offline

#17 20-01-2011 02:04:32

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Zna li mozda neko gdje ima kupiti susac za klima stanicu SPIN ?
Takodje mi trebaju i gumice koje budu u prikljuccima od niskog i visokog pritiska (priljucci od klima satnice)


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#18 20-01-2011 11:32:15

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Susac moras traziti po oznakama koje pisu na njemu samom.Uglavnom susaci koji idu u te masine su DCL162 ali opet kazem vidi oznaku na njemu samom.Gumice za brze spojke mozes zameniti ali moj savet je uzmi komplet nove spojke.Inace kada uzmes komplet gumica i ventila za autoklime u tom kompletu imas i gumice za brze spojke.U Srbiji znam gde ima ali u BiH mozda neko od kolega koji su odatle zna.

Offline

#19 21-01-2011 18:49:32

safecar
Član
Iz: kovacica
Registrovan: 15-01-2011
Komentari: 6

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Sad kad spominjete SPIN,moze pomoc?pronasao sam Spinovu klima stanicu
koja je radila samo 1sat, sluzila je samo za prezentacije,automacka,digitalna,
prodaju je po ceni 3000e nosi ime BREEZE TFT, kakvo je vase misljenje o toj klima
stanici,i uopste o spinovim klima stanicama?,sa digitalnim manometrima.

Offline

#20 21-01-2011 22:40:51

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Ja licno imam Spinov aparat,sad dolazi cetvrta sezona kako radim sa njim i prezadovoljan sam kako me sluzi jer u sezoni bas imam posla sa njim...
Kod mene su manometri sa kazaljkom (licno mislim da su takvi boli nego digitalni) i ima dsplej na kojem daje podatke o vakumiranju,gramima freona,greskama,itd...jedino sto sam mijenjao je ulje u vakum pumpi par puta cisto zbog sebe,sad trebam jos brze spojnice i susac...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#21 22-01-2011 12:23:06

safecar
Član
Iz: kovacica
Registrovan: 15-01-2011
Komentari: 6

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

znaci nebi pogresio, ako uzmem Spina kao klima stanicu,ali bih mozda imao problema sa
digitalnim manometrima. Dali jos neko moze da podeli misljenje sa nama o tim digitalnim
manometrima?     
Unapred vam hvala...

Offline

#22 22-01-2011 18:56:28

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

pošto još malo i sezona za klime u planu mi je nešto uzeti..sad me zanima dali svi koristite te skupe klima stanice ili ima kakvo drugo riješenje...pošto u početku neče biti odma posla s tim,za početak bu uzo manometre,vakum pumpu i digitalna vaga..a kasnije kad uđem u poso,uzo bi onda neku klima stanicu.....pa da čujem mišljenje malo iskusnijih...

Offline

#23 22-01-2011 21:53:40

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

tomy.virje napisao:

pošto još malo i sezona za klime u planu mi je nešto uzeti..sad me zanima dali svi koristite te skupe klima stanice ili ima kakvo drugo riješenje...pošto u početku neče biti odma posla s tim,za početak bu uzo manometre,vakum pumpu i digitalna vaga..a kasnije kad uđem u poso,uzo bi onda neku klima stanicu.....pa da čujem mišljenje malo iskusnijih...

nisam klima majstor ali odradio sam nekoliko klimi  s manometrima, vakuum pumpom i digitalnom vagom.......radi ok.....

veci problem mi je bilo nabaviti plin, posto se kod nas plin ako nemas cijelu stanicu moze kupiti jedino na crnom trzistu i tu kosta oko 300 eura boca


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#24 22-01-2011 22:39:15

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

tomy.virje napisao:

pošto još malo i sezona za klime u planu mi je nešto uzeti..sad me zanima dali svi koristite te skupe klima stanice ili ima kakvo drugo riješenje...pošto u početku neče biti odma posla s tim,za početak bu uzo manometre,vakum pumpu i digitalna vaga..a kasnije kad uđem u poso,uzo bi onda neku klima stanicu.....pa da čujem mišljenje malo iskusnijih...

Majstor koji se razume i dobro barata frigomehanikom  i ima sav alat koji si naveo moze bez problema puniti klime.E sad sta ces da radis kad ti dodje auto kome treba da se odradi servis klime i unutra ima gasa?Glupo bi bilo ispustiti gas napolje a da ga izvadis treba ti rekuperator i punjiva boca,zatim dozator za ubrizgavanje ulja i uv boje,vakuum pumpa,digitalna vaga i da ne nabrajam sta sve jos.Tako kada stavis na papir sve sto ti treba za pravilan servis klime to ti je skoro cena klima stanice.A da ne spominjem musterije koje ne vole da vide kako punis iz boce.Ja sam u pocetku hteo tako kao ti da punim klime ali kada sam  sve sabrao resio sam da kupim klima stanicu i nisam se pokajao.

Offline

#25 16-03-2011 00:02:41

marjan spasovski
Član
Registrovan: 04-02-2011
Komentari: 1

Re: Rezervni delovi za Auto-Klime???

Pozdrav svim kolegama malo sam se kasno okljucio na forumu ali moram da kazem da se moramo dobro pripremiti za ovu sezonu koja prestoji
vec nekolio godina radim za ariomzonom fantasticna i jeftina masina,ali nije sve u masini ona je poslednja stvar u rad sa auto klimama prvensveno morate imati mnogo drugih alata (kao ekspander za brzu e efikasnu popravku aluminskih cevi ,elektrode za zavarivanje samo sa obicnim brenerom nema promasaja (600 eura kilogram 117 elektroda brzo i lako zavarivanje nema drugi put)uve lampa za laku detekciju curenja ,cpecijalan set za prociscavanjenavoja kondezatora,set od 500 razlicitih gumica ,garnitura sa redapcigerima za rastavljanje kompresora,presa za popravku creva na lice mesto,...i jos mnogo mnogo toga da ne nabrajam .Nemozete kupiti samo masinu i krenuti sa poslom ,zamislite dojde vam auto sa probusenim sistemom utrosite ceo dan da sredite i zatvorite sistem  napunitega i vidite da kompresor ne radi ,sta tada propao vam je ceo trud i materijal koji ste potrosili a nemozete da naplatite a musteriji je preskupo da zameni kompresor , trebate imati i iskustva sa elektrikomi jos puno toga ,auto klima nije tako jednostavna za popravku  nikada unapred ne odredjujte cenu  neznate sta vas ceka ispod haube  prvo psiholoski spremite musteriju pa onda krenite sa  poslom .
Srecna sezona svim kolegama

Offline

Board footer