elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#301 31-01-2011 01:31:03

urazapenje
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 20-12-2009
Komentari: 120

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Ja sam prosle godine izvadio fap filter na pezo 307. Unutar filtera sam ubacio plocu sa rupom i regulisao pritisak. Trebalo je malo vremena da nastelujem velicinu rupe ali je auto isao odlicno i nije prijavljivao gresku. Musterija i dalje vozi bez ikakvih problema.

Offline

#302 31-01-2011 20:11:12

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

urazapenje napisao:

Ja sam prosle godine izvadio fap filter na pezo 307. Unutar filtera sam ubacio plocu sa rupom i regulisao pritisak. Trebalo je malo vremena da nastelujem velicinu rupe ali je auto isao odlicno i nije prijavljivao gresku. Musterija i dalje vozi bez ikakvih problema.

Dobar fazon, teoriski to je isto za auto vise manjih rupica ili jedna velika. Jos samo naspes nafte umjesto aditiva i miran si smile

Offline

#303 31-01-2011 22:30:45

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

mora imati aditiva


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#304 01-02-2011 00:16:16

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

zato i kazem naspe nafte  umjesto aditiva

Offline

#305 01-02-2011 00:29:08

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

urazapenje napisao:

Ja sam prosle godine izvadio fap filter na pezo 307. Unutar filtera sam ubacio plocu sa rupom i regulisao pritisak. Trebalo je malo vremena da nastelujem velicinu rupe ali je auto isao odlicno i nije prijavljivao gresku. Musterija i dalje vozi bez ikakvih problema.

a dali si softverski iskljucivao fap ili si samo izbacio i reguliso pritisak

Offline

#306 01-02-2011 00:59:27

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

ne moze nafta, mora aditiv.


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#307 01-02-2011 01:08:35

urazapenje
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 20-12-2009
Komentari: 120

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Samo izbacio fap i sipao tecnost za kaimione mnogo je jeftinija (nafta ne moze). Bitno je da ima vise od 1,5 litar. Pritisak je odgovarajuci i ne dozira tecnost. Cista prevara:)

Offline

#308 01-02-2011 01:52:00

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

koliki je precnik rupe big_smile

Offline

#309 01-02-2011 03:19:35

urazapenje
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 20-12-2009
Komentari: 120

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Treba da zatvoris dve trecine rupe.

Offline

#310 01-02-2011 14:00:37

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

pa ovo i nije losa stvar a znaci vec je isprobana

Offline

#311 01-02-2011 19:26:44

urazapenje
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 20-12-2009
Komentari: 120

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Isprobana, radi 100%

Offline

#312 03-02-2011 00:01:51

adiado
Član
Registrovan: 02-02-2011
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Pozdrav svima, imam PUG 307 2.0 HDi 2002 godište pa me zanimaju tehnički podaci za njega: Broj šasije mu je VF33CRHSB82340693, pa ako neko može da mi pomogne bio bih veoma zahvalan. veliki pozdrav svima.

Offline

#313 03-02-2011 00:20:55

milomirv81
elproger
Iz: prnjavor
Registrovan: 17-05-2009
Komentari: 44

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

ljudi imal ko kakvu sliku FAP filtera od  307-ice, jel u onom loncu ide prvo katalizator pa FAP ili obratno nisam to rastavljao pa neznam,a moram da izvadim taj FAP svaki savjet je dobrodosao?

Offline

#314 03-02-2011 02:38:28

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

adiado napisao:

Pozdrav svima, imam PUG 307 2.0 HDi 2002 godište pa me zanimaju tehnički podaci za njega: Broj šasije mu je VF33CRHSB82340693, pa ako neko može da mi pomogne bio bih veoma zahvalan. veliki pozdrav svima.

Odgovor na temi Podaci za 307

Offline

#315 03-02-2011 02:41:32

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

milomirv81 napisao:

ljudi imal ko kakvu sliku FAP filtera od  307-ice, jel u onom loncu ide prvo katalizator pa FAP ili obratno nisam to rastavljao pa neznam,a moram da izvadim taj FAP svaki savjet je dobrodosao?

Fap je u onom drugom vecem dijelu.
Da li hoces da ga cistis ili vadis?

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: milomirv81

#316 03-02-2011 07:56:49

milomirv81
elproger
Iz: prnjavor
Registrovan: 17-05-2009
Komentari: 44

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

rimano napisao:
milomirv81 napisao:

ljudi imal ko kakvu sliku FAP filtera od  307-ice, jel u onom loncu ide prvo katalizator pa FAP ili obratno nisam to rastavljao pa neznam,a moram da izvadim taj FAP svaki savjet je dobrodosao?

Fap je u onom drugom vecem dijelu.
Da li hoces da ga cistis ili vadis?

ma hocu da ga vadim stalno neki problemi,pitao sam majstora na tehnickom on mi kaze da i bez toga prolazim tehnicki,tako da smatram da je to onda suvisno.pozdrav

Offline

#317 03-02-2011 10:41:18

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

koje je godiste to auto? ako ima sarafe po sredini onda ti je fap kao sto rekose u vece djelu. prvi dio je katalizator. ako je bez sarafa - monoblok onda moras rezati pa to sve ponovo zavariti.

milomirv81 napisao:
rimano napisao:
milomirv81 napisao:

ljudi imal ko kakvu sliku FAP filtera od  307-ice, jel u onom loncu ide prvo katalizator pa FAP ili obratno nisam to rastavljao pa neznam,a moram da izvadim taj FAP svaki savjet je dobrodosao?

Fap je u onom drugom vecem dijelu.
Da li hoces da ga cistis ili vadis?

ma hocu da ga vadim stalno neki problemi,pitao sam majstora na tehnickom on mi kaze da i bez toga prolazim tehnicki,tako da smatram da je to onda suvisno.pozdrav

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: milomirv81

#318 03-02-2011 13:44:11

milomirv81
elproger
Iz: prnjavor
Registrovan: 17-05-2009
Komentari: 44

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

nedim napisao:

koje je godiste to auto? ako ima sarafe po sredini onda ti je fap kao sto rekose u vece djelu. prvi dio je katalizator. ako je bez sarafa - monoblok onda moras rezati pa to sve ponovo zavariti.

milomirv81 napisao:
rimano napisao:

Fap je u onom drugom vecem dijelu.
Da li hoces da ga cistis ili vadis?

ma hocu da ga vadim stalno neki problemi,pitao sam majstora na tehnickom on mi kaze da i bez toga prolazim tehnicki,tako da smatram da je to onda suvisno.pozdrav

pozdrav nedime,kod mene je auto 2002 g.p ima sarafe moze se rastaviti kad sam uvezao auto rekli su mi da je FAP mijenjan na 93000 a on sad ima 116000 km tecnosti ima pun rezervoar a na dijagnostici pokazuje da nema tecnosti da pumpa ne radi i senzor cepa,a posto ja vozim samo gradsku voznju do 10km dnevno mislim da je bolje da ga skinem jer dok promijenim pumpu i senzor cepa i ko zna sta jos izace me dosta skuplje i opet nisam rijesio problem ako ga i dalje budem vozio samo po gradu a vjerovatno ako zakon bude trazio mogu da FAP ponovo vratim na auto i vratim njegov program i to je to. jel problem skinuti ga iz kucista,imali kakva caka?pozz

Offline

#319 03-02-2011 17:39:09

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

nema nikakva caka. unutra ti je sace pa oloko saca imas nesto kao staklena vuna i na kraju izmedju kucista imas tanki lim. malo teze ide izbijanje ali treba da ti izadje komplet. evo slika u prilogu. kako ces rjesiti senzor i ostalo? skini ovo sa rapidshare-a pa probaj. ja nisam probao pa ti nemogu nista reci ali ako si vec odlucio nekosta te nista da probas pa javni kako je proslo (samo na rhs-bosch):

milomirv81 napisao:
nedim napisao:

koje je godiste to auto? ako ima sarafe po sredini onda ti je fap kao sto rekose u vece djelu. prvi dio je katalizator. ako je bez sarafa - monoblok onda moras rezati pa to sve ponovo zavariti.

milomirv81 napisao:

ma hocu da ga vadim stalno neki problemi,pitao sam majstora na tehnickom on mi kaze da i bez toga prolazim tehnicki,tako da smatram da je to onda suvisno.pozdrav

pozdrav nedime,kod mene je auto 2002 g.p ima sarafe moze se rastaviti kad sam uvezao auto rekli su mi da je FAP mijenjan na 93000 a on sad ima 116000 km tecnosti ima pun rezervoar a na dijagnostici pokazuje da nema tecnosti da pumpa ne radi i senzor cepa,a posto ja vozim samo gradsku voznju do 10km dnevno mislim da je bolje da ga skinem jer dok promijenim pumpu i senzor cepa i ko zna sta jos izace me dosta skuplje i opet nisam rijesio problem ako ga i dalje budem vozio samo po gradu a vjerovatno ako zakon bude trazio mogu da FAP ponovo vratim na auto i vratim njegov program i to je to. jel problem skinuti ga iz kucista,imali kakva caka?pozz

Zadnja izmjena od nedim (03-02-2011 17:47:53)

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: milomirv81

#320 03-02-2011 18:08:18

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Trebao bih pored vanjenja fapa i da ti neko ucita novi softver sa kojm ce se softverskih eleministi fap jer posto ti pumpa neradi opet ce ti izbacivati greske i ako si izvadio fap.

Zadnja izmjena od rimano (03-02-2011 18:08:49)

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: milomirv81

#321 04-02-2011 00:45:06

milomirv81
elproger
Iz: prnjavor
Registrovan: 17-05-2009
Komentari: 44

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

nedim napisao:

nema nikakva caka. unutra ti je sace pa oloko saca imas nesto kao staklena vuna i na kraju izmedju kucista imas tanki lim. malo teze ide izbijanje ali treba da ti izadje komplet. evo slika u prilogu. kako ces rjesiti senzor i ostalo? skini ovo sa rapidshare-a pa probaj. ja nisam probao pa ti nemogu nista reci ali ako si vec odlucio nekosta te nista da probas pa javni kako je proslo (samo na rhs-bosch):

milomirv81 napisao:
nedim napisao:

koje je godiste to auto? ako ima sarafe po sredini onda ti je fap kao sto rekose u vece djelu. prvi dio je katalizator. ako je bez sarafa - monoblok onda moras rezati pa to sve ponovo zavariti.

pozdrav nedime,kod mene je auto 2002 g.p ima sarafe moze se rastaviti kad sam uvezao auto rekli su mi da je FAP mijenjan na 93000 a on sad ima 116000 km tecnosti ima pun rezervoar a na dijagnostici pokazuje da nema tecnosti da pumpa ne radi i senzor cepa,a posto ja vozim samo gradsku voznju do 10km dnevno mislim da je bolje da ga skinem jer dok promijenim pumpu i senzor cepa i ko zna sta jos izace me dosta skuplje i opet nisam rijesio problem ako ga i dalje budem vozio samo po gradu a vjerovatno ako zakon bude trazio mogu da FAP ponovo vratim na auto i vratim njegov program i to je to. jel problem skinuti ga iz kucista,imali kakva caka?pozz

rijesit ce mi covjek softver valjda obisati ili kako vec neznam uglavnom u kompjuteru nece vise biti FAP-a i problema:), a sto se tice rastavljanja danas sam rastavio FAP i ima to sace u zadnjem dijelu koje neznam kako da izbijem ima nekakav kao prsten koji neda da to sace izadje van znaci sace ima vecu sirinu od tog prstena a nigdje ne vidim da se taj prsten moze izbiti kao da je iz jednog dijela sa kucistem

Zadnja izmjena od milomirv81 (04-02-2011 00:52:29)

Offline

#322 04-02-2011 01:07:45

milomirv81
elproger
Iz: prnjavor
Registrovan: 17-05-2009
Komentari: 44

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

rimano napisao:

Trebao bih pored vanjenja fapa i da ti neko ucita novi softver sa kojm ce se softverskih eleministi fap jer posto ti pumpa neradi opet ce ti izbacivati greske i ako si izvadio fap.

odradit ce mi to covjek samo da izbijem FAP

Offline

#323 13-02-2011 17:00:42

milomirv81
elproger
Iz: prnjavor
Registrovan: 17-05-2009
Komentari: 44

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

nedim napisao:

nema nikakva caka. unutra ti je sace pa oloko saca imas nesto kao staklena vuna i na kraju izmedju kucista imas tanki lim. malo teze ide izbijanje ali treba da ti izadje komplet. evo slika u prilogu. kako ces rjesiti senzor i ostalo? skini ovo sa rapidshare-a pa probaj. ja nisam probao pa ti nemogu nista reci ali ako si vec odlucio nekosta te nista da probas pa javni kako je proslo (samo na rhs-bosch):

milomirv81 napisao:
nedim napisao:

koje je godiste to auto? ako ima sarafe po sredini onda ti je fap kao sto rekose u vece djelu. prvi dio je katalizator. ako je bez sarafa - monoblok onda moras rezati pa to sve ponovo zavariti.

pozdrav nedime,kod mene je auto 2002 g.p ima sarafe moze se rastaviti kad sam uvezao auto rekli su mi da je FAP mijenjan na 93000 a on sad ima 116000 km tecnosti ima pun rezervoar a na dijagnostici pokazuje da nema tecnosti da pumpa ne radi i senzor cepa,a posto ja vozim samo gradsku voznju do 10km dnevno mislim da je bolje da ga skinem jer dok promijenim pumpu i senzor cepa i ko zna sta jos izace me dosta skuplje i opet nisam rijesio problem ako ga i dalje budem vozio samo po gradu a vjerovatno ako zakon bude trazio mogu da FAP ponovo vratim na auto i vratim njegov program i to je to. jel problem skinuti ga iz kucista,imali kakva caka?pozz

odstranio sam fap bez izbijanja,covjek mi napravio prelaz sa katalizatora na cijev,znaci umjesto fapa ubacio komad cijevi,bez varenja sve ide na sarafe kao i fap u slucaju da ga moram vratiti mogu bez ikakvih vecih problema,odradio softver izbrisao greske i sad auto leti(prvi je dan pa neznam sta ce ubuduce biti al mislim da je sad sve ok) ima malo dima nije kao prije al dimi tek pod jako visokom turazom,tako da ja sam jako zadovoljan i mislim da sam ga trebao skinuti mnogo prije mnogo bi me jeftinije izaslo.tako da moj savjet za one koji se dvoume oko skidanja fapa je da puno ne razmisljaju i ne bacaju pare na skupe popravke,jer ovako je problem rijesen zauvijek,jedino ako usvoje zakon da ga moras imati na autu,u tom slucaju vratim sve nazad kako je bilo i opet po starom,a do tada...samo gas hvala svima koji su mi dali bilo kakav savjet

Offline

#324 01-03-2011 20:45:09

hame_90
Član
Registrovan: 01-03-2011
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

galeb napisao:
nedim napisao:

senzor jeste iza akumulatora. imas dva crijeva a ne jedno i nesmijes ih zamijeniti (ispred i iza fap filtera). ako mijenjas senzor zamijeni i plasticna crijeva. a za model senzora treba mi vin broj (broj sasije). uglavnom kataloski broj odgovara i citroenovim modelima (C4, C5). neke stvari su jeftinije kod citroena (senzori temperature npr...)

kolobara napisao:

reci mi jos da li se senzor iza akumulatora moze cistiti smijem li ga skinuti i ako skinem sa njega crijevo da li ce biti problema kad ga ponovo vratim i ako nesmijem skidati da li smijem traziti polovni da probam ako smijem mora li biti od mog modela ili pase i od nekog drugog hvala unaprijed

Senzor je sad isti za sva vozila.Kat.broj je 1618Z9 i košta oko 110 KM ! PAZITE kad mijenjate jer na ovom novom nema oznake koje crijevo gdje dolazi,odn.nema bijele taèkice !!!


Ja sam skidao ovaj senzor i nisam siguran da li sam dobro spoio crijeva.Da li znas gdje se spaja crijevo na katalizatoru sto ide sa bijele tacke od senzora..

Offline

#325 15-03-2011 20:57:32

307 2.0 hdi
Član
Registrovan: 19-02-2009
Komentari: 16

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

nedim napisao:

Taj senzor mjeri razliku pritiska i on jeste iza akumulatora.
Druga dva mjere temperaturu: prvi na pocetku ispod izduvne grane (na ulazu u fap) i drugi na sredini fap-a kao sonda. Ako je velika razlika te dvije temperature pokrenuce regeneraciju, ali to bi se i moglo u peglati da te dvije budu priblizne.
A svi ti senzori idu direktno u ecu. Ako je pritisak mali (recimo izvadis crijeva) javi gresku da je fap probijen), ako je pritisak veliki (preko cca 30 bara javi ecu da pokrene regneraciju i onda ti se pali antipolution fault.
Kada izvadis dvije cjevcice (sto si spomenuo prije) ecu kaze da je fap probijen (ostecen). Bukvalno takvu gresku javi na PPS-u.
Petljao sam malo s otporima (na senzoru pritiska jedna od tri zice daju signal ECU; druge dvije su napajanje 5V). Trebalo bi da pritisak bude negdje izmedju 11 i 12 bar.

Pozzz Nedime!!
Reci mi da li se može desiti da je do senzora pritiska iako ga ne prijavljuje računar hoću reći slijedeće, neznam da li se sjećaš rekao sam da sam prao fap filter prije dvije godine, i sve je bilo O.K. do prije 6 mjeseci kada sam sa autom upao u podvožnjalk pun vode i od tada mi se javlkja slijedeće na displeju mi ispise UNBLOCK DIESEL FILTER i ja odem serivseru i ispostavi se slijedeće da mi je otišla pumpa za aditiv (koju nekako uspijem naći ali prilikom zamjene iste serviser mi sjebe računar pumpe aditiva- istu mi zamijeni) i misleći sve je o.k. odem od servisera da bi mi se nakon 20-tak dana ispisala ponovno ista stvar UNBLOCK DIESEL FIlTER. Kontajući da pošto vozim samo gradsku a pošto sam duže vrijeme vozio i bez pumpe aditiva (aditiv nije ubacivan u smješu disela) rekoh trebalo bi pokrenuti regeneraciju ručno i istu odradim prije kojoj mi doista ispiše količina aditiva koliko se sječam 1gram ali svi parametri ok i pokrenemo mi regeneraciju, Regeneracija bila uspješna pažljivo sam slušao aktivaciju elemenata račura aditiva čulo se blago zujanje i kontam to je to, međutim poslije toga auto svako malo mi ispiše UNBLOCK DIESEL FILTER, a auto i dalje ide ko grom 160 km četvrtom na 4.0 ili 4.1 obrtaja, ide i preko 170 i to četvrtom (kontam i dalje reko da ga malo propušem- (jbg i izgubim ratkapnu na autoputu), i primijetim da nekad kad ga na radnoj temperaturi oko 80 (slobodna procjena ili nižoj ) kad mu nabijem obrtni momenat upali se lampica motora i ispiše mi na displeju- mada znam nekoliko puta da mi se to dešavalo i zimus kad je auto hladno na manjem obrtnom momentu, pa eto drug rekoh da te pitam za taj senzor i rekoh da ne znaš koliko košta. E da ta se lampica ugasi  i opet ništa kao da se nije ni palila a i kad je upaljena auto pravo čupa, pa eto drug ako nesto sumnjaš imaš kakvu ideju prenesi, pozz

Offline

Board footer