elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 22-10-2011 23:27:23

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Golf II 1.6d shema instalacije

pozdrav, ima li tko shemu za starog golfa dvojku dizla...naime, iz jedinice je motor prebacen u dvojku, sve ustimano i radi, ali nikako dobiti sat od temperature da proradi......

original motor u dvojci je imao jos neki senzor zakacen na filteru ulja koji ovaj motor sada nema, pa mi je ta zica u zraku, sve ostalo pokopcano, cak i senzori s original motora stavljeni u ovaj, ali mi sat od temperature stoji mrtav, i onda nakon nekog vremena skoci na 3/4 i tu stoji dok se auto ne ohladi.......savjet? promjeniti tablu ili???

takodjer, spajanjem bilo koje od zica sa senzora direktno na masu nisam uspio pobuditi ni lampicu od ulja ni vode ni sat od vode, pa neznam dali mi jos nesto fali ili je tabla u banani.......nisam siguran ni dali je to prije radilo...kupljena je sasija od dvojke s motorom koji ne valja nista i stavljen motor iz jedinice koji je imao originalnih 30 tisuca na sebi ali je deda koji ga je vozio imao prometnu nezgodu


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#2 22-10-2011 23:51:45

jugot
elproger
Iz: Rudo
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 818

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

ta zica sto vbisi nebi trebala biti problem to je od zujalice ulja i ona je plava trebala bi biti a od temparature zuto crvena a od lampice grijaca plavo???? od pritiska ulja trebala bi imati gumenu kapu eto ako sam sta pomogo ako nisam jbg

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: raven_sk

#3 23-10-2011 01:36:50

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

nemam shemu al dvojku znam ko pesmicu.Zuti s crvenom straftom je temperatura,zuti signal ulja od indikatora na filteru ulja,plavi sa belom crtom ide na temp.senzor releja grejaca,plavi obicno je u crnom bulziru pa mnogi misle da je crni ide na glavu motora na davac ulja.To je veza a sto se tice tvog testa moralo bi sve da radi kad kablove stavljas na masu.Bice da imas i problem unutra

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: raven_sk

#4 23-10-2011 18:37:19

szahtila
elproger
Registrovan: 08-09-2011
Komentari: 44

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

Možda ti ovo pomogne, nije dizel ali mislim da je tah dio sa senzorima isti:http://www.icelord.net/vw/doc/1081-12.pdf

Offline

#5 23-10-2011 23:52:12

elvir
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 41

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

mislim da ti je to do table i da ta tzica sto je visak nema veze sa temperaturom

Offline

#6 24-10-2011 08:26:12

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

hvala ekipa, ono sto je bitno da ste mi potvrdili je da je sve dobro spojeno, i sad mi je jasno zasto ima dva temperaturna senzora (ako sam shvatio iz vasih postova, jedan je za relej grijaca), gazda ionako hoce stavljati tablu s obrtaljkom koju je vec nasao na buvljaku za neku sitnu paru pa cemo vidjeti dali ce se drugacije ponasati

@szahtila: hvala, mada imam ovaj dokument vec od prije

pozdrav svima


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#7 27-11-2011 18:00:52

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

pozdrav kolege, evo mene opet s istim problemom, zamjenio sam tablu, stavio sam tablu s obrtaljkom s ispravnog auta s kojeg sam ja tablu osobno skinuo i covjeku ugradio drugu jer je njemu mjenjan motor i instalacija

znaci tabla koja je do prije tjedan dana radila potpuno normalno zakacena sada na moj auto i dalje zeza, samo sada sat odmah skoci na 3/4 temperature i tako stoji....lampica svjetli jer zaista nema tekucine u posudi......i kad otkacim senzore isto se desava, sad sam vec lagano lud i jedino mi pada napamet povuci nanovo zice, ima li tko neki drugi prijedlog?

znaci sve radi, gorivo, obrtaljka, km sat, sve lampice, osim sata temperature sad

Zadnja izmjena od raven_sk (27-11-2011 18:02:00)


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#8 27-11-2011 18:16:54

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

Ako ti je tabla sa dva konektora problem ti je u releju 43 koji se nalazi iznad ploce osiguraca, a ako je sa jednim konektorom-noviji tip onda je taj relej-elektronika u tabli, ali vjerovatno je stariji tip, ako izvadis taj relej potpuno onda senzor na boci nece imati nikakvu funkciju i temp ce raditi normalno, a ako zelis da sve radi sa senzorom onda zamijeni taj relej. Uglavnom mnogi ga nemaju tako da moze i bez njega smile

Offline

#9 27-11-2011 18:21:51

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

cek, zahebavas me??? relej 43 me pati cijelo vrijeme????

ja sada idem to izvaditi, ako proradi prvom prilikom kad jedan rodjak ide u priejdor staroj dolazim s njime i imas jagnjetinu smile

bdw, imao sam slucaj i na jednom autu nesto slicno s jednim konektorom na tabli, kako se to rijesava?

P.s. izvadim relej, i sada mi stvarno na kontaktu sat na nuli kako treba biti, ali cim vuzgim auto ode opet na isto i lampica cjelo vrijeme blica

relej 43 je koliko vidim klasicni relej izvana s cetiri nozice?

Zadnja izmjena od raven_sk (27-11-2011 18:31:22)


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#10 27-11-2011 18:55:20

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

Nisam te sad bas najbolje razumio, jesi li ti izvadio relej i probao bez njega, sta se sad desava? taj relej nije klasicni da ima kontakte 30, 85, 86, 87 nego ima neku elektroniku unutra, ali bez njega sve bi trebalo raditi kako treba osim sto senzor nema nikakvu funkciju, 100 %

Offline

#11 27-11-2011 18:58:02

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

A zaboravih napisati da za table sa jednim konektorom nisam imao slucajeva da zeza tako nesto, kod njih je to dosta kvalitetnije rijeseno, a kod ovih sa dva konektora i tim relejem u 90% slucajeva crkne relej i onda ili lampica non stop treperi ili temperatura poludi......

Offline

#12 27-11-2011 19:18:32

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

znaci kad izvadim relej i dam kontakt blinka mi lampica da nema vode, sto i nema....kad upalim auto temperatura se opet popne na 3/4......znaci bez releja

s relejom mi je i na kontaktu na 3/4....imas li skype da brze rijesimo ovaj problem???

relej cu sutra rasturiti pa da vidim sta ima u njemu i moze li se sloziti....


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#13 27-11-2011 19:24:41

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

druze da ti nisi razmenuo kablove na indikatorima temperature na racvi vode?Ako stavis plavo beli kabl od rel.grejaca na senzor predvidjen za skalu grejaci normalno rade,ali kad stavis zuto crveni koji je od skale na senz. od grejaca tad se desava tako nesto.
  ps. lampicu eliminises tako sto spojis kratkospojnim mostom braon i cini mi se braonbeli kabl na boci vode,time mu das signal da je boca puna

Zadnja izmjena od misa015 (27-11-2011 19:27:38)

Offline

#14 27-11-2011 19:28:45

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

misa015 napisao:

druze da ti nisi razmenuo kablove na indikatorima temperature na racvi vode?Ako stavis plavo beli kabl od rel.grejaca na senzor
predvidjen za skalu grejaci normalno rade,ali kad stavis zuto crveni koji je od skale na senz. od grejaca tad se desava tako nesto.


probao sam i ovako i onako......ajmo ispocetka

kako razlikovati koji je senzor za grijace koji je za skalu (brojevi, otpor pri nekoj temperaturi), i koji senzor mora biti gdje? jedan je kod dizni, jedan je na boku motora

radi se o tome da ja od dva auta slazem jedan, a neki "majstori" su vec imali posla na tom autu, slabo poznajem tematiku tih starijih golfova, vise sam srafio fiate pa su mi neke "banalne" stveri nepoznanica

Zadnja izmjena od raven_sk (27-11-2011 19:32:10)


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#15 27-11-2011 19:37:40

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

senzori isto izgledaju naoko,razlikuju se po broju ali ga nemam nigde upisanog.Ako ne uradis nista sutra cu skinuti s burazerovo golfa pa cu procitati.Mozda imas situaciju da je neko zavrnuo 2 ista indikatora,odnosno oba od grejaca

Offline

#16 27-11-2011 19:48:08

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

Nemam skype sad ali evo ovako, ja sam tih golfova radio mali milion, i prepravki sa benzinca na dizela i svasta, ali evo provjeri sledece, senzor za kazaljku ti je kod dizni a za grijace kod bloka, sa strane motora, e sad, po mom misljenju i iskustvu mislim da su isti jer sam ih i mijenjao i nista posebno se ne desava, ponasaju se isto, skini taj crveno-zuti kabl i vidida li ce se onda ista desiti, logicno je da se nista ne desi sa kazaljkom jer je to kabl od nje, ali cisto da vidimo instalaciju, a kad ga stavis na masu temp treba da raste, sto znas i sam, Ako je to sve dosad tako uredu a kad stavis kabl na senzor raste temp vise nego sto je normalno onda spoji tu zicu ne na taj nego na drugi senzor,a dok to sve radis kabl plavo-bijeli od grijaca moze visiti u zraku, samo ce se i kad je hladan i kad je vruc motor paliti grijaci. I takodje dok sve to radis izvadi relej 43 jer on ti samo moze praviti problem......javi sta si radio, kako testirao i sta si na kraju napravio.....

Zadnja izmjena od dragan_s (27-11-2011 19:52:42)

Offline

#17 27-11-2011 19:56:33

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

@dragan_s: ok, ja sam to sve testirao s relejem ununtra, i izgle da da je to problem svega, sad kad si mi spomenuo taj relej na internetu sam nasao opise svih releja na golfu :  ako ce kome trebati...

@misa015: prijatelju, pogledam sada u katalogu svog dobavljaca mozda tamo imaju neke oznake pa cu usporediti......hvala, sutra cu vjerojatno popodne uhvatiti vremena pa se javim s rijesenjem


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#18 27-11-2011 20:05:59

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

Nema sta drugo osim releja biti, ili je senzor neispravan, ali u svakom slucaju  mislim da su oba ista, jer ponavljam opet, mijenjao sam ih i normalno pokazuje temperaturu, i jedan i drugi........

@misa015:"Ako stavis plavo beli kabl od rel.grejaca na senzor predvidjen za skalu grejaci normalno rade,ali kad stavis zuto crveni koji je od skale na senz. od grejaca tad se desava tako nesto"
Ako je tako ajd mi odgovori koja je to logika da ovaj od temperature odgovara za obe funkcije a ovaj od grijaca ne, ili ih mozes mijenjati ili ne. To ti je isto kao da si rekao prvi senzor je isti kao i drugi ali drugi nije isti kao i prvi.........zar ne?

Zadnja izmjena od dragan_s (27-11-2011 20:06:32)

Offline

#19 27-11-2011 21:49:06

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

rekao sam sto sam i mislio.Senzor za grejace ima za malo drukciji signal pa kad ga stavis na skalu brzo je digne do maksimuma,a motor je tek mlak.Kad se stavi od skale na grejace pomeras temperaturnu granicu kad se blokira paljenje releja grej.

Offline

#20 27-11-2011 21:51:41

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

Da, ali onda ne radi ni na grijacima kako treba ako ih zamijenis, ali siguran sam da su oba ista....

Offline

#21 27-11-2011 21:59:31

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

radi jer grejaci imaju "prag" blokade koji kad se dostigne relej se ne aktivira bez obzira koliko dalje rastao signal.Ja sam bio istog misljenja za senzore temp. dok jednom nisam imao ovakav problem.Sto se tice releja za to si apsolutno u pravu,imao sam vise puta slucaj da me on zeza.I sam sam resavao vadjenjem istog.Takodje sam i popravljao elektroniku skale u slucaju kad stalno blinka lampica

Offline

#22 27-11-2011 22:51:41

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

Ma da, zna crknuti i elektronika instrumenta pa da stalno blinka lampica ili biti hladan spoj pa da nekad kazaljka radi a nekad ne, u sustini ako je do releja vecinom se samo izvadi.........a za senzore sam vise puta obrtao zice i normalno je pokazivao temperaturu, e sad ko ce znati......

Offline

#23 28-11-2011 00:30:49

Manuel
elproger
Iz: Sl. Brod
Registrovan: 31-08-2010
Komentari: 132

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

imam nekoliko shema za golfa pa ako još trebas eto
ignition system
charging, starting and auto choke system
windscreen washer system
exterior Lighting system
turn signals and emergency lights
radiator fan run-on
interior light
horn
fresh air blower. glove box light, brake warning lights
el. windows front doors
display boot light and radio
charging, starting and auto choke system 1.3 models
charging, starting and auto choke system 1.05 models
charging, starting and auto choke system 1.8 carburator engine
charging, starting and lambda control 8v GTi
gear change, consumption inicator and fuel system 8v GTi
charging and starting 16v GTi
Ignition system and coolant shortage indicator 16v GTi
idle stabalization and overrun cut off 16v GTi
display and multifunstion indicator 8v and 16v GTi

Zadnja izmjena od Manuel (28-11-2011 00:52:54)

Offline

#24 28-11-2011 00:39:58

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

dragan_s napisao:

Ma da, zna crknuti i elektronika instrumenta pa da stalno blinka lampica ili biti hladan spoj pa da nekad kazaljka radi a nekad ne, u sustini ako je do releja vecinom se samo izvadi.........a za senzore sam vise puta obrtao zice i normalno je pokazivao temperaturu, e sad ko ce znati......

neki dan nakon zamjene plasticne racve na glavi motora neradi temp. hladan lem u samom satu i rijesen problem

Offline

#25 28-11-2011 01:46:25

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Golf II 1.6d shema instalacije

Ma cesta je pojava kod njih hladnog lema, al 10 puta vise posla dok se sve rastavi.....

Offline

Board footer