elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 26-07-2012 04:44:06

Dacha
elproger
Iz: Bg
Registrovan: 22-02-2009
Komentari: 78

BMW 320d E46 problem sa CAN komunikacijom

Pozdrav!Pokusavam da resim problem sa CAN komunikacijom na BMW-u E46.Zapravo prvo je pocela kazaljka za temperaturu u istrument tabli da pri svakom startovanju ili pod kontakt ide u maksimum i tako stoji i da svetli
indikacija za senzor ugla volana.Na dijagnostici je prijavio gresku da istrument tabla nema CAN komunikacije.Nakon par dana koriscenja,auto vise ne startuje.Provereno ozicenje za CAN linije i sve je ok.Dijagnostikom kada se konektuje ABS iscitava greske da nema CAN-a sa istrument tablom i motornim DME.Kad iskljucim motorni DME i proverim u ABS modulu tada ima komunikacije sa tablom.Iz toga sam zakljucio da DME obara can komunikaciju i sveo sumnju na njegovu neispravnost.Da li je neko imao slican problem i da li postoji neko resenje ili zamena DME (motornog kompjutera).

   Svaki savet ili ideja su od koristi.

Offline

#2 26-07-2012 16:28:36

nesvilll
elproger
Iz: bijeljina
Registrovan: 10-02-2010
Komentari: 392

Re: BMW 320d E46 problem sa CAN komunikacijom

ja sam imao i bio je problem abs , 99% ti je motorni ako si tako ispitao , vi se vrsta auta ima taj problem a bmw i stilo najvise

Offline

#3 27-07-2012 02:04:37

Dacha
elproger
Iz: Bg
Registrovan: 22-02-2009
Komentari: 78

Re: BMW 320d E46 problem sa CAN komunikacijom

U mom slucaju ABS radi jer kad iskopcam motorni i pogledam kroz ABS tada u ABS imam samo gresku da nema komunikaciju sa motornim a kad povezem i motorni onda ublokira CAN i u ABS pojavi gresku da nema komunikaciju i sa istrument tablom i ostalim uredjajima koji su na CAN magistrali.Tako sam doso do zakljucka da je motorni u problemu a i dobio sam info od ljudi koji rade BMW da je to standardni problem koji se desava sa taj EDC16.Tako da ostaje samo zamena jer je mala verovatnoca da se moze popraviti.

Offline

#4 04-08-2012 11:27:08

sehovacnikola
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 462

Re: BMW 320d E46 problem sa CAN komunikacijom

Da li vozilo ima komande na volanu (tempomat), ako ima probaj raskopcati spulu volana. U njoj se zna javiti problem.

Offline

Board footer