elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-02-2013 22:38:49

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Pozdrav svima,,skoro sam kupio polovan BMW 320d 2001 god,,prilkom voznje ,nebitno koja brzina,50km/h 100km/h..a narocito kada dodajem malo jaci gas uzbrdo ili u nekoj krivini cuje se konstantno brujanje i ,,to neko lupkanje prilikom dodavanja gasa..tatatata.Vozim ga brzinom oko 100km/h kao da trese pozadi..kada stisnem kvacilo auto se necuje,,znaci gume nisu..felne itd ,da nebi neko mozda ukazivao na to..Drugo..kada krecem ,pustam kvacilo,neosecam da lupi nesto itsd,,vec znaci samo prilikom voznje..Danas mi je jedan majstor ,u KV gledao ,,odozdo,ujedno menjao ,servis ,vodena pump,ulje castrol naravno kaisevi ,filteri ,itd..i on navodno nije mogao da vizuelno utvrdi na dizalici o cemu se radi,,mada mi je preko tel rekao da je guma na kardanu malo pokazala,ali da nije to to,,e sada,neko kaze plivajuci,zamjac,korpa,itd..nagadjaju ..iskreno taj plivajuci je dosta skup..da bi se tek onako,,po onom,mislim ,moguce je da je on pa hajde da ga menjamo smile slozicete se svi.Ima li mozda neko neki slican slucaj da je cuo da zna,,i da navede par stavki sta bi eventualno moglo da bude uzrok tome..Hvala svima dobronamernima unapred..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#2 09-02-2013 23:35:08

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Na gumi kardana imaju piksne, mozda one imaju lufta, mozda je ostacen ili iskrivljen sam kardan, mozda je neko kad je mjenjo tu gumu nekad stavio duze ili pogresne sarafe, danasam rijsavo jednu e39 nakon mukotrpne istrage sarafi su rijesili problem. Nemora da znaci da je kod tebe ista od ovog navedenog.

Dobar majsto bi to trebo rijesiti bez problema, i da je sam zamajac i znao da je on jer ako je vec imo slucaj mogo bi da uporedi.

Nadji dobrog majstora i rijesices probleme, valjda neko sa foruma ima tebi blizu. A na ovom forumu ima jedna dobra ekipa...

pozz


_____________________________

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#3 09-02-2013 23:49:05

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Hvala na savetu i predlogu sta da se pogleda..BMW je malo specifican auto, ja zaista neznam ovde kod mene u okolini nekog ko dobro poznaje BMW ..tako da sam malo u problemu(sto neznaci da dobrog majstora nema).samo treba cuti,neko da te uputi itd..U svakom slucaju hvala smile


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#4 23-03-2013 01:19:18

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Pozdrav svima,,zamenio sam kod majstora srednji lezaj kardana,,ona guma oko njega je bila napukla i to je uzrolovalo lupkanje prilikom dodavnja gasa,,medjutim,,i dalje je ostao problem tog brujanja ,i osecaja vibracije u zadnjem delu ili ispod mog sedista,,nemogu tacno da ocenim,,..ali samo kada dajem gas,znaci dok je motor aktivan,,cim odvojim motor kvacilom,,to se necuje,,nista ,ne bruji ,,nista znaci..Postoji li mogucnost da kardan nije lepo vracen u one nutove..da kazem u centar,,postoje li tu neki reperi,,po principu kao kada se uzubljuje motor ,znate na sta mislim??..Diff nije,zamajac bi se cuo da lupne,korpa da melje itd,,nista od toga dakle samo znaci to konstantno brrujanje i vibracija,ali samo dok dajem gas..ovako ne,,ok,,i tada se kardan okrece ali logicno je da tada nema opterecenja od motora,,nista ga ne nateze prema diff...Molim za neki savet,misljenje..Ako je neko vec imao slican problem.Hvala unapred..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#5 23-03-2013 11:30:31

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Auspuh vibrira 3-4 kom sa sličnim problemnom


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#6 24-03-2013 15:11:06

sharky76
elproger
Iz: Kranj, Slovenija
Registrovan: 26-05-2012
Komentari: 77

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

avto se stavi na dizalicu i ubaci u brzinu da vrti kardan, a majstor neka izpod avta vidi u čemu je problem. pozdrav

Offline

#7 24-03-2013 21:23:14

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

vožnjom na dizalici  teško će uočiti problem jer nema opterečenja

Offline

#8 24-03-2013 21:36:36

Rocky
elproger
Iz: BIH
Registrovan: 09-03-2009
Komentari: 1,134

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

auspuh negdje dodiruje i stvara vibraciju

Offline

#9 25-03-2013 11:35:17

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Hvala svima koji su dali savet ,,predlog na sta da obrati majstor paznju...nadam se da ce nesto od ovoga pomoci...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#10 25-03-2013 22:02:21

fullcool
elproger
Iz: Slavonski Brod
Registrovan: 15-12-2012
Komentari: 70

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Kardan kad se skida treba označiti kako je bio i vratiti rupu na rupu. Ako znaš da je skidan a nije vraćena rupa na rupu onda možeš probati metodom pokušaja zakretati za po jednu rupu da vidiš imali ikakve promjene.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#11 26-03-2013 11:18:53

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

ma mi smo..tj ovaj sto je menjao srednji lezaj,,oznacio je..ali pre toga,da li je neko..dirao ko ce ga znati..a utstanoviti je tesko,jer on j eda kazem imao te vibracije,brujanje i plus lupkanje prilkom dodavanja gasa,,zamenom tog lezaja ..to se dosta smanjilo mada i sada ponekada cujem pomalo..ko ce mu ga vise znati..videcu da oteram auto kod ovog jos jednom da se pogledaju ti neki reperi ako postoje,,..ako ne..onda cu morati da idem jedno 500km od kuce kod coveka koji je expert za Bmw..Pa ako i one nemozew,,onda cu da ga posto poto i za koje god pare prodam samo da ga ne gledam vise u dvoristu...kupicu ..Ladu..terenca..:)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#12 26-03-2013 20:15:25

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Nije to auto svemirski brod nego auto ko i ostala, ako nema u tvom kraju majstor za bmw a ima za ladu onda je lada logican izbor. Nije musterijino da daje instrukcije majstoru nego da opise problem dogovori cijenu, onda musterija pije kafu i pusti majstora da radi u miru. Tvoj problem je jednostavan pokusaj mozda s drugim majstorom?!

pozz


_____________________________

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#13 26-03-2013 20:42:07

delphi
elproger
Iz: lukavac
Registrovan: 25-01-2013
Komentari: 609

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

luxBih @Dobar majsto bi to trebo rijesiti bez problema, i da je sam zamajac i znao da je on jer ako je vec imo slucaj mogo bi da uporedi.
Nadji dobrog majstora i rijesices probleme, valjda neko sa foruma ima tebi blizu. A na ovom forumu ima jedna dobra ekipa......................      KOLEGA JE UPRAVU   to je čisto MEHANIČKI kvar i nema tu puno mozganja 3-4 stvari mogu da budu i to je to...


kao što reče vili van der pakšu TREBAĆE PRSTI GUZICI SVRBLJIVOJ

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#14 26-03-2013 22:57:03

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Nece on naci dobrog majstora, cak i taj expert sto je 500 km daleko, i on ce ispasti neznalica, lopov... Secam se kilometarskih komentara u vezi sa prethodnim autom, opel je bio u pitanju. Nadam se da se ista prica nece ponoviti.

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: stratos, aca

#15 27-03-2013 00:58:08

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Drago mi je da je neko budannnnnnn.
I da ne zaboravlja...
To su uslovi za eksploataciju iskustava.

Offline

#16 27-03-2013 14:47:15

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Hvala mr DRZ..a taj jedan ili dva ili mozda bas ti su mi u vezi tog Opela trazili punu generalnu zbog 4 teflon dizne..jel??? i ja sam lopov oni nisu..nekoliko njih..Nisam ja ovde da bih sada se prepucavao sa tobom ,,jer ko si ti u mom zivotiu i ja u tvom da bi se nervirali,,Pitao sam za misljenje,,a daleko od toga da ja pricam sta treba majstor da radi.,.ali ako nezna,,kao sto nisu znali njih 4..onda potrazis od dobrih ljudi savet,.koji sam i dobio putem interneta,,od postenih ljudi..i resio problem,,sada imam problem ..dvojica ga resavaju nesupesno.naravno da cu traziti sve dok ne nadjem nekog..pa makar i 1000km odavde..LJUDI NEZNAJU!!!! I nemoze to da bude majstor kada kaze ja neznam sta je!! ok?..I posle kilometarski komentari..a u vezi opela klasicno ..vacarenje,doduse bezuspesno...Ali ok...svi ovde imamo svoj nivo i kulturu tako da svako neka iznese svoje misljenje,.ja sam mu zahvalan na tome kao i tebi gospodine DRZ...A dali cu ja naci,,naci cu i prosli put sam nasao....ali necu sigurno menjati plivajuci zamajac,ceo diff,nosace diffa, zadnje solje silen..osovine ,,znaci pola auta..a mozda je kriv kardan..ok??..Nazalost..kazem za sada nisu ova dvojica mogla da utvrde,,tj nisu znala..Iako su i jedan i drugi majstori koji poznaju BMW..Pa sad kome krivo kome pravo..U tome je nas problem...Hvala Stratos...drago mi je da imate iskustva...:)...I nadam se da ste dobar majstor..Delphiu posebna zahvalnost..za komentar..TO ..DOBAR MAJSTOR!!! bi trebao znati..i reci to je to,,toliko kosta menjamo..Nema problema ljudi..Crkla elektronika na ventilatoru 150e plovna ,platio zameni ,,radi,,crkla glavna remenica,,tj bila blizu da se otkine,,24000..platio zamenio..radi..kompletan servis,kaisevi vod,pumpa ,,koja nije morala ,ja zamenio,spaneri,roleri sve..ok je,nije problem..Ovo do sada nisu znali da rese...ova dvojica..trazim misljenje i resenje,kod treceg petog..U svakom slucaju hvala na komentarima..Neki su se nasli mozda uvredjenim ,neznam iz kog razloga,kod nikog od njih nisam vozio moj auto na servis pa da kazem e taj i taj nije znao,,i ovde nikada to nebih uradio...Pa taman i da je sam g DRZ ..taj..koji vidim ..kako lepo komentarise..Hvala jos jednom..Tesko je biti fin i kulturan...ali ok..Svi imamo pravo da komentarisemo,ali  da ne vredjamo  i ponizavamo  ovde jedni druge..Zaista to mislim..Niko nemora da se ukljucuje u temu..niti da bilo sta odgovori,napise,,ko hoce,zeli,ima sta ,ok,ko zeli da na ovaj nacin omalovazava nekog jer misli da je on iznad ..mislim da nije vredno ni da komentarise..jer nema sta i o cemu...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#17 27-03-2013 16:37:10

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Uopste nisam imao zelju da procitam to sto si napisao jer sam video da si napisao roman. Verovatno si se uvredio, kao i prosli put. Svojim prethodnim komentarom hteo sam samo da preventivno sprecim ono sto se desilo kad je u pitanju bio opel, ali izgleda da ce se istorija ponoviti. A sad, Aco, udri po tastaturi...

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: aca, stratos

#18 27-03-2013 16:53:08

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: BMW e46 320 karavan trese zadnji deo u voznji

Sve sto sam imao ja sam napisao..Nemam nameru da pisem romane ,a i nista pametno mi nebi ni odgovorio ni da si procitao.. smile.Izneo sam problem,cekam misljnje,neka su vec uzeta u obzir ,pa cu da se konsultujem sa majstorem ,majstorima kod kojih budem oterao auto..Hvala..A nisam se uvredio..Nemoze da me uvredi neko ko me ne poznaje ili ga ja ne poznajem..A ti ako jesi..Nevidim zasto si uopste bio isprovociran da se javis ,osim ako se nisi prepoznao u nekom delu ..Jer zaista nikoga nisam prozvao..apsolutno nikoga..samo sam se zahvalio i tebi i svima ostalima..Kao i uvek.(naravno da sam te pomenu u poslednjem komentaru jer si uzeo sebi za pravo da ti ovde okarakterises nekog ,ovako ili onako..u fazonu ja necu naci majstora ni na 500km..Prosli put sam nasao u Jagodini..i to sam se javno zahvalio momku..koji me je uputio na coveka...Ima u history...Ali cak ni tom majstoru nisam pomenuo ime niti firmu da ne ispadne reklama ,ni dobra ni losa,,vec samo onog ko me je uputio da mi covek resi problem..Neznam zasto to tebi ili bilo kome drugom smeta..ako covek opise problem,,kako ga je resio..uzima ti parc hleba iz ruke..Sebicnost..ili sta..cemu onda ovaj forum,,sta radimo ovde svi..??.Ovako da se prepucavamo,,zasto..iskreno pitam zasto??..Kone zeli da bilo sta komentarise vezano za moj problem ,zaista ga molim da ne komentarise nista niti se ukljucuje u temu..nema smisla..Ko zeli da nekim predlogom pomogne ,,hvala mu do neba i iskreno,ko me pita sta i kako sam resio neki problem ,iskreno cu mu odgovoriti,,ili ocde ili na pvt poruku..ako je ovde problem..Preventivno da me sprecis..pa reci adminu neka mi pobrise nalog,,i ispsuje,izvredja ponizi,..itd..mozda ces biti veci covek i pametniji  posle,,ehehe..Smesno...Zaista..bez povoda i razloga.sve ovo..Admini imaju uvid u moje komentare vezano za tebe,,cak neznam ni dali smo ikada pre ovoga rec razmenili,,i gde se ti tu vidis i pronalazais nije mi jasno ali ok..sigurno negde..,verujem u pozitivnom smislu..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

Board footer