elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-11-2013 20:42:47

SmiTu
Član
Iz: Sarajevo
Registrovan: 24-11-2013
Komentari: 4

Peugeot 307, Antipollution fault, radna temperatura

Pozdrav,

citao sam forum i trazio sam da li je iko imao slican problem kao sto ga ja imam.
E ovako, tata mi ima peugoet 307 HDI 2,0. Kad je vanjska temperatura iznad 13 stepeni, auto radi normalno, međutim svaki put kada temperatura padne ispod 13 stepeni, auto nece da vuce dok se ne zagrije.

Kad vozim zimi, dok se ne zagrije iza mene bude citava kolona auta...strah me da ne nastradam zbog toga.

Na display-u je se pojavial greska Antipollution fault ili na njemackom "Anomalie Abgasreinigung"... auto nije moglo ici preko 3000 obrtaja i kompjuterski je to vraceno na normalu nedavno... Majstor mu je pokusao promijeniti procesor zraka i jos jedan dio vezan za zrak i to nije bilo u pitanju.

Sad je problem sto tata ne zeli da to popravlja jer ne zna sta bi moglo biti, njemu se ne bacaju pare, a meni je to nuzno potrebno, gdje cu ici sa curom po zimi i cekati da se auto zagrije svaki put kada ga palim + ako ga upalim i ima neko brdasce, jedva izadje uz brdasce.

Mislio sam da je u pitanju FAP filter jer sam citao o tome, a mescini da je vec taj FAP filter probijen prije nego sto smo kupili auto.

Da li iko zna sta bi moglo biti u pitanju. Znaci on normalno vuce kada je toplije vrijeme i temperatura iznad 13, cim padne ispod 13 stepeni, nece da vuce dok ne dodje na radnu temperaturu.


Sto se tice auta, ja iskreno nisam upucen u auta. Smatram da je ovaj forum ozbiljan i da li mi neko moze reci informativno sta bi mogao biti problem.

Zahvaljujem vam se unaprijed.

Offline

#2 24-11-2013 21:47:24

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Peugeot 307, Antipollution fault, radna temperatura

pa jesi li ga vozio na dijagnostiku, što ona kaže

Offline

#3 24-11-2013 22:25:13

SmiTu
Član
Iz: Sarajevo
Registrovan: 24-11-2013
Komentari: 4

Re: Peugeot 307, Antipollution fault, radna temperatura

Jesam, nisam ja bio tu, tata je isao, pojavilo se 9 greski. On veli da mu je ovaj majstor spominjao gresku senzora turbine, senzora abs i da ne zna za druge greske, antipolution fault, za ostale ne zna nije mu rekao koje su. Covjek ih je samo ponistio, predlozio je da zamijenimo zracni procesor i jos nesto vezano za zrak, ali nije bilo do toga...zato me i interesuje da li iko zna do cega je. Prije mi se pojavljivala greska Antipollution fault, ESP greska, sada kada je to ponistio toga vise nema, samo zeza ova vuca... Turbina radi normalno kada se auto zagrije na radnu temperaturu i kada je vanjska temperatura 13 ili iznad.

Daniels napisao:

Evo jedan post koji sam nasao na forumu
Pozdrav,
Novi sam na forumu malo sam prelistao postove ali nisam nasao nista sto bi mi pomoglo pa vas zamoljavam u koliko mozete da pomognete:
Imam Peugeot 307, 2.0 HDI 79kW, i problem pri startanju vozila ako je vanjska temperatura manja od 13 stepeni nece da vuce auto preko 2 hiljade obrtaja, ne prima gas, ruzno radi motor, pusi, izbacuje gresku anomale antipolution i sve tako par kilometara dok ne nabije ranu temperaturu iznad 80 stepeni. kasnije sve uredno bude (procepi). to se ne desava kad skinem  napajanje sa protokomjera zraka prema filteru sto ide... mjenjao sam ga nov stavio i opet  isto,
kada je vani temperatura iznad 15 stepeni super radi i odmah vuce... da li je to FAP ???
radio sam mu i veliki servis i sve.. uredno...
po dijagonostiki pokazuje da aditiv nije na minimalu, a kao gresku javlja senzor temperature neki na motoru..
ako tko zna o cemu se radi molio bi pomoc. Hvala!

Dvoje ih je odgovorilo da je mozda do temperature senzora motora, interesuje me da li je iko imao slican problem i da li je ko ovo popravio.
Kod mene prikazuje temperaturu na display kada upalim auto.
P.S. Cim kliknem na box za kucanje na forumu izbaci me, jel ovo neki BUG? Kada sam prvi put postavljao temu nije ovako bilo.

Offline

#4 24-11-2013 22:31:09

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Peugeot 307, Antipollution fault, radna temperatura

tesko da ces ga popravit tako preko foruma
a i taj majstor sto ti je radio diagnostiku mogao ti je dat bar kodne oznake gresaka tako bi bar znao sta ces trazit
ovako trazis iglu u moru


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#5 24-11-2013 22:42:39

SmiTu
Član
Iz: Sarajevo
Registrovan: 24-11-2013
Komentari: 4

Re: Peugeot 307, Antipollution fault, radna temperatura

Hvala vama dvojici sto ste odgovorili. Ove sedmice cu onda ponovo uraditi dijagnostiku kod drugog covjeka i traziti da mi dadnu kodove. Ako usput rijesim problem, napisati cu ovdje sta je bilo u pitanju i kako sam rijesio. Ako ne postirati cu kodove.

Offline

#6 25-11-2013 16:27:06

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Peugeot 307, Antipollution fault, radna temperatura

Moraš naći majstora koji ti može popraviti auto a ne samo uraditi dijagnostiku

Offline

#7 04-12-2013 23:39:28

munja 4
elproger
Iz: futog
Registrovan: 10-10-2011
Komentari: 178

Re: Peugeot 307, Antipollution fault, radna temperatura

proveri rekopiju polozaja turbine

Offline

Board footer