elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 21-07-2015 22:34:04

micod
elproger
Iz: Sokolac
Registrovan: 11-12-2010
Komentari: 84

Espace IV 1.9 dci trza na 2000 obrtaja

Pozdrav raja,
naime vozim espace IV 1.9 dci,2003 god,85kw i od skora tačnije prije par mjeseci počeo mi je trzati otprilike na 2000 obrtaja. Nije ništa strašno osim što je nekako glupo  i nekontrolisano,izgubi snagu tj.dam mu gas u trećoj i četvrtoj brzini na 2000-2200 obrtaja zaštuca hoće neće i onda krene bez daljih trzavica. Da napomenem češće u četvrtoj brzini i kad ga držim na dvije hiljade obrtaja osjetim štucanje tj. isto kao da mu dodajem gas i isti brzo pustam (ali ja to ne radim) i čujem rad turbine i isto tako brzo gašenje turbine, kratko jasno krene pa stane malo zatrza i to je to. Išao sam na više dijagnostika i nijedna mi ne prijavljuje grešku. Samo još da napomenem da sam primjetio da auto kad mu dam gas baca malo više dima nego bi trebalo a prije stvarno nisam primjećivao dim ali sad ga baš dobro ima ali tek kad mu dam gas i kasnije se gubi.Majstor mi je očistio protokomjer ali uzalud. Drugi majstor mi je savjetovao da sipam aditiv za gorivo i da je do goriva ali i to nedaje nikakve rezultate . Da napomenem da sam jako pažljiv sa svojim ljubimcem i da volim da sam ja gladan ali da njemu ne smije ništa faliti. Auto je u jako dobrom stanju i dobro ga održavam , mjenjam ulje na max 7500 i sve filtere isto tako a auto je prešlo 245000 orginalno. Da napomenem ovaj problem nedešava se svakodnevno tj. nekada zna štucati skoro svaki dan a nekada prodje 5 dana i nijednom ne zaštuca. Molim sve koji se razumiju u motore 1,9 dci da uzmu učešće u ovoj temi i da mi pomognu da riješim ovaj mali problemčić. 
 Unaprijed hvala svima koji uzmu učešće u ovoj temi. HVALA

« Poslednja izmena: 19.07.2015. - 19:19 kompa »

Offline

#2 22-07-2015 11:40:27

stole
elproger
Iz: Skopje-Makedonija
Registrovan: 01-03-2011
Komentari: 510

Re: Espace IV 1.9 dci trza na 2000 obrtaja

dijagnostika po moznosti CLIP i kod majstora koi osven iscitavanja greske iscitava i parametre mernih blokova, dijagnostika se nesostoi samo od gresaka ,poslusaj moj savet otidi kod proverenog majstora i resices problem verujmi.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: micod

#3 22-07-2015 23:07:24

micod
elproger
Iz: Sokolac
Registrovan: 11-12-2010
Komentari: 84

Re: Espace IV 1.9 dci trza na 2000 obrtaja

Bio sam danas u guma m servisu kod majstora  i naručio me je u subotu pa ćemo vidjeti.

Zadnja izmjena od micod (22-07-2015 23:08:06)

Offline

#4 25-07-2015 20:16:42

micod
elproger
Iz: Sokolac
Registrovan: 11-12-2010
Komentari: 84

Re: Espace IV 1.9 dci trza na 2000 obrtaja

Bio sam danas u servisu i majstori nemogu da identifikuju bilo kakav kvar. Provjeren i egr ventil i on radi savršeno.Stvarno ne mogu da shvatim šta se dešava sa njim. Vraćajući se iz servisa jednom mi je zaštopao i to bi bilo to. Hajde raja dajte neki prijedlog,uključite se malo nemogu da vjerujem da sam toliki maler pa zar se nikome nije desilo ništa slično.

Zadnja izmjena od micod (25-07-2015 20:17:52)

Offline

#5 25-07-2015 21:49:25

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Espace IV 1.9 dci trza na 2000 obrtaja

Pa druze pomogli bi mi kada bi znali parametre ovako dzaba sve samo da nagadjamo a to nece niko od kolega moraces sam to nekako kod dobrog majstora otici


drvena kajla je zakon

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: micod

#6 25-07-2015 22:49:49

micod
elproger
Iz: Sokolac
Registrovan: 11-12-2010
Komentari: 84

Re: Espace IV 1.9 dci trza na 2000 obrtaja

Stvarno mi nije jasno šta ja treba više da radim tim majstorima. Ja sam dotjerao auto kod majstora i rekao šta mi se dešava a oni uzmu dijagnostiku i nemogu ništa da nadju. Stvarno neznam šta da radim i gdje da idem. Znači išao kod frajera koji radi u ovlaščenom servisu a posle podne raadi za sebe ali frajer mu nemoze ništa otkriti. Ko sam ja da sufliram i da upućujem majstora šta treba i kako treba raditi. Ja da znam išta oko ovoga ja bih sam to odradio.

Offline

#7 26-07-2015 00:18:30

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Espace IV 1.9 dci trza na 2000 obrtaja

micod napisao:

Stvarno mi nije jasno šta ja treba više da radim tim majstorima. Ja sam dotjerao auto kod majstora i rekao šta mi se dešava a oni uzmu dijagnostiku i nemogu ništa da nadju. Stvarno neznam šta da radim i gdje da idem. Znači išao kod frajera koji radi u ovlaščenom servisu a posle podne raadi za sebe ali frajer mu nemoze ništa otkriti. Ko sam ja da sufliram i da upućujem majstora šta treba i kako treba raditi. Ja da znam išta oko ovoga ja bih sam to odradio.

razumem te u potpunosti ali da li ti razumes da nemamo nikakve podatke i parametre o ubrizgavanju pritisku goriva stanju mafa itd pritisku turbine  ovo sam naveo samo primere treba gledati parametre ne mora gresku imati....vidi neko od kolega ovde ce se javiti ko ti je u blizini pa oteraj kod njega da ti pogleda sta drugo sa ti kazem ....nadam.se da ces resiti

Zadnja izmjena od alexa2406 (26-07-2015 00:23:50)


drvena kajla je zakon

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: stratos, micod

#8 26-07-2015 11:29:35

micod
elproger
Iz: Sokolac
Registrovan: 11-12-2010
Komentari: 84

Re: Espace IV 1.9 dci trza na 2000 obrtaja

Hvala druze puno na savjetu, najviše bih volio kada bi se neko javio iz moje neposredne blizine a da se razumije u ovu problematiku i da riješim ovo kino. Imam nekih saznanja da na Palama postoji momak koji ima neki holder nešto slično kao usb i to kao priključi ondje gdje se priključuje dijagnostika i to snima sve šta se dešava sa autom neki vremenski period i kad završi za sedam dana izvadiš i imaš sve podatke za uskladjivanje sa fabričkim. Stvarno se izvinjavam ako sam napravio neki lapsus u izrazima i objašnjenjima jer nisam iz te oblasti i samo pričam ono što su meni ispričali. Hvala još jednom na savjetima i prijedlozima u ovoj temi.

Offline

Board footer