elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 31-03-2017 23:47:37

skalp
Član
Iz: Makedonija
Registrovan: 06-01-2016
Komentari: 60

Re: Golf poceo da dimi

Drustvo evo da javim da sam resio misteriju oko auta,problem je bio u turbinom,uzeosam polovnu za 200 eura,danas montirana i za sad je dobro nema dima pri paljenju i pri voznji ali ima neki zvuk ko zvizdenje nije bas jako ali postoji.
Nego da pitam u vezi EGR ventila, majstor kada je menjao turbo egr ventil je zatvorio tako sto je stavio metalnu plocicu i kaze da je tako bolje za auto.
E sad mene zanima dali je to ok posto motor je PD bez bospumpe,sve mise cini da sam negde procitao da na PD motorima egr se ukljanja softverski,
sta vi mislite dali ovo sta je uradio majstor je ok.

Offline

#27 03-04-2017 13:27:24

skalp
Član
Iz: Makedonija
Registrovan: 06-01-2016
Komentari: 60

Re: Golf poceo da dimi

Mojoj radosti dosao je kraj,imeno kada startujem auto posle duzeg stajanja opet izbaci dim mslim daje bele boje i pri svakom sledecem startovanja izbaci ali skroz malo,znaci najizrazeno je ujutru pri prvim startom,da napomenem da u rezim voznje vise nema dima, isto i kada radi u mesto naprimer 1 minut i da se gas isto nema dima sto je ranije sa drugom turbinom bio slucaj.
E sad sta li je razlog ovog dima stvarno neznam, dali je opet problem u turbini i nesto drugo molio bih vas da mi pomognete.

Offline

#28 03-04-2017 17:08:50

Bogi824
Član
Iz: Kraljevo
Registrovan: 25-03-2017
Komentari: 24
Website

Re: Golf poceo da dimi

Prilično sam siguran da si trebao pred "harverskog" zatvaranja EGR ventil i softverski da ukolniš EGR modul.
Što se tiče turbine, izgleda da peraja nisu najbolja pa se zato čuje zviždanje. Po meni bolje je da si uradio ljudksi reparaciju postojeće turbine nego što si dao 200 € za polovnu.
U Srbiji je reparacija turbine tu negde oko 200-300 € (zavisi od vozila i šta treba da se sve radi), i na tako repariran turbokopresor imaš dve godine garancije.
Da li postoji tako neko i u Makedoniji, nije mi poznato, ali ovi momci iz Užica su nadaleko čuveni.

Offline

#29 03-04-2017 19:18:25

skalp
Član
Iz: Makedonija
Registrovan: 06-01-2016
Komentari: 60

Re: Golf poceo da dimi

Rekli su mi da egr nemora softverski da se ukljanja,jer se radi za golf 4 i da cak nece ni upaliti chek engine lampicu.
Sto se tice turbine tu sam se malo vise zajebao ali sta je tuje,sakupljam pare za reparaciju u Uzicu,nego neznam dali ovaj dim pri startovanje
motora moze opet biti do turbine.

Offline

#30 03-04-2017 21:02:28

jugot
elproger
Iz: Rudo
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 818

Re: Golf poceo da dimi

da sam na vreme uocio da je 115 ks ja bih ti savjetovao da ga se oslobodis al odma i taj dim na prvom vjerovatno nije od turbine al zato moze biti od x drugih stvari

Offline

#31 03-04-2017 21:45:33

Bogi824
Član
Iz: Kraljevo
Registrovan: 25-03-2017
Komentari: 24
Website

Re: Golf poceo da dimi

Aha, sada videh da je u pitanju beli a ne crni dim.
Najbolje je da izmeriš kompresiju i da ga staviš negde na valjanu dijagnostiku da proveriš injektore, pumpu viskog pristiska i naravno punjenje motora. Mada ako vuče dobro... to ne bi trebalo da bude problem.

PS
Ja bih i softverski ugasio EGR ventil, i ako on ne prikazuje grešku na bordu. I to možeš videti na dijagnostici, prijavilje on grešku EGR ventila.

Offline

#32 04-04-2017 08:27:34

djurkic ljubisa
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 24-11-2014
Komentari: 421

Re: Golf poceo da dimi

crkava motor lol


mehanikus

Offline

#33 04-04-2017 16:43:38

skalp
Član
Iz: Makedonija
Registrovan: 06-01-2016
Komentari: 60

Re: Golf poceo da dimi

Jao bre ljubisa pa nemoj tako da me plasis.
Inace ovaj majstor sto je montirao turbinu kaze da to sto ujutru zadimi kod prvog starta je od turbine, kaze kad odstoji duze pusti na karike i zato zadimi.
Drugi majstor koji radi u ovlascenom servisu za vw kaze da su gumice na diznama popustile pa zato zadimi,ja mu kazem da sam ih pred godinu ipo menjao on kaze da nisu kvalitetni gumice postavljeni.
Inace auto je celo zimo palio odlicno i nije bilo dima pri prvom startu,igranka je pocela posle brzije voznje i od tada je poce da dimi pri polaskom na semafor odnosno kada auto radi u mesto nema nista nego kad udris na gas ono zadimi i mirise na ulje,i ujutru pri startom.Sada sa drugom turbinom vise nema dima nit u voznji,nid kad stisnes gas posle rada u mesto i mislim da bolje vuce,samo je ostao dim pri prvom startu i mislim da mozda dva tri kruga vise zavrti pre nego zapali ali sve mislim da je to zato sto smo blokirali egr ventil.
Izvinite malo sam se raspisao ali stvarno vise nemam zivaca sa ovim autom.

Offline

#34 04-04-2017 18:40:47

Bogi824
Član
Iz: Kraljevo
Registrovan: 25-03-2017
Komentari: 24
Website

Re: Golf poceo da dimi

Dobro sam ti napisao. Izmeri kompersiju, i stavi ga na dijagnostiku, proveri dizne, Boš pumpu i punjenje motora, i onda kada dobiješ rezultate odlučiš šta ti je raditi. Ovako ni ti sam ne znaš šta je.
I nemoj da te vortaju majstori. Taj koji ti je menjao turbinu je dobro znao da u čemu je stvar, nego automehaničarska "radnja".

Offline

#35 04-04-2017 19:39:23

skalp
Član
Iz: Makedonija
Registrovan: 06-01-2016
Komentari: 60

Re: Golf poceo da dimi

Bogi auto je pred mesec dana tacnije kad se javio problem sa turbinom stavljan na dijagnostiku i jedina greska je bila senzor bregaste,majstor je istu obrisao,drugo je sve bilo ok,po njemu dizne su radile u dozvoljenjim parametrima.
Inace prosle godine kad sam imao problem sa palenjem (verglao 7,8 sekunde)isto je izbacivao dim kad upali,i tada su menjati gumice na diznama promenjena je bregasta i hidro podigaci (ne novi) i evo od tada proslo godina ipo i sve je bilo ok,cak i zimus na -22 je palio dobro,
Da napomenem tada je merena kompresija i mislim da je bila 18,9-19,6-19,6-22.
Da povtorim majstor sto je montirao turbinu rekao je da i ova nije najsjanija i da ima mali aksijalni luft,i da razlog za dim pri palenju je turbina.

Offline

#36 04-04-2017 23:05:04

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Golf poceo da dimi

mislim da ima dozvoljenu toleranciju.turbina ti ima najveci broj obrtaja.

Offline

#37 20-04-2017 16:06:29

skalp
Član
Iz: Makedonija
Registrovan: 06-01-2016
Komentari: 60

Re: Golf poceo da dimi

Evo opet mene,situcija nepromenjena,danas sam izvadio crevo koje ide od filtera za vazduh i ulazi u turbini i u njemu je bilo ulje isto tako
i u ulaz u turbine gde se spaja ovo  crevo je bilo ulja,sad neznam dali  i koliko sme da ima tu ulja.
Poslikao sam sve da bi videli za sta se radi ali neznam kako da postavim slike.
Da napomenem da od promjene turbine sam prosao 600 km i za tu kilometrazu potroseno je oko 200ml ulja.

Zadnja izmjena od skalp (20-04-2017 16:08:26)

Offline

#38 21-04-2017 14:32:27

Bogi824
Član
Iz: Kraljevo
Registrovan: 25-03-2017
Komentari: 24
Website

Re: Golf poceo da dimi

To je preko 4 litra motornog ulja na 10.000 hiljada kilometara, što je mnogo. Moj JTD je prešao preko 500.000 hiljada kilometara i od malog do malog servisa (dakle na 10.000 km) mu dolijem manje od pola litra ulja (vozilo je na taksiju, radi 24 h dnevno, urbana, usiljena i nimalo nežna vožnja), negde 300 do 400 ml motornog ulja.

Sve preko 2 litra motornog ulja na 10.000 hiljada kilometara ukazuje da imaš ozbiljan problem na motoru.

Napisaću ti sada nešto sasvim neprovereno, ali sve do sada napisano ukazuje na to, naravno pre svega ćeš sve još jednom dobro proveriti kod nekog proverenog automehaničara sa dobrom profi autodijagnostikom.
Moj ti je savet da se polagano raspituješ da li ti se više isplati da radiš generalku motora ili pak da kupiš polovan motor. Lično sam pre za ovu drugu varijantu.
Dakle polovan motor, i prebacivanje svega svih pratećih sklopova sa agregata ne bi trebalo da košta više (sve sa rukama) od 500 €. Naravno, ako se ispostavi da sam u pravu, kada kupuješ polovan motor bilo bi jako dobro da je isti na vozilu i da može da se provoza i opet stavi na dijagnostiku, da se vidi koliko duva i kakvom je stanju. Mada, i to je mačka u džaku.
Trgovci danas sipaju pre prodaje motora odnosno celog vozila univerzalni modifikator i ima tu još kojekakvih trikova (nisam trgovac pa se ne razumem i nisam upućen).
Skuplja, ali proverena varijanta ti je da uradiš generalku motora. Onda znaš šta si radio.

Offline

#39 21-04-2017 18:16:23

skalp
Član
Iz: Makedonija
Registrovan: 06-01-2016
Komentari: 60

Re: Golf poceo da dimi

Bogi majstor sta je montirao turbinu kaze da je problem u njoj,isto drugi majstor sta je prosle godine radio glavu kaze da nema sanse da je problem u motoru i da je blok bio u odlicnom stanju.
Da povtorim,auto celu zimu je palio odlicno niti je dimio i da je ova avantura pocela posle brzije voznje auto je poceo da dimi,i od tada sam promenio tri turbine jedna nova ? i dve  polovne,i sa svi tri situacija drugacija,sa novom je dimio kao parnjaca i odma sam je zamenio, uzeo polovnu ali u startu sam znao da nije dobra, imala je previse lufte i sa garancijom od prodavca sam je montirao,i ova je imala iste simptome ko moja ali potrosila mi je 600 ml ulja za 600 km,dok moja mogu reci da nije do zamene nista potrosila,
tu sam reklamirao i covek mije pratio drugu toje ova sadasnja,kada je majstor video odma je rekao da i ova nije u najboljem stanju,i sad ova daje dim s pri hladnim startom i u privi minut rada kada je isturiram baci dim i kao da to sagori i posle kad  malo digne temp.nema dima pri turiranju.
Majstor kaze da i ova turbina pusta na karike pa kada ugasim auto ulje proge kroz karike i kad upalim ona to zapali i zato dimi.
E sad dali to sto ima ulja u onu cev  na ulaz u turbo i u samo turbo na ulazu znaci da ista nevalja i da je ona razlog potrosnje ulja i dima?

Izvinite za ovako dugacak tekst.

Offline

#40 22-04-2017 16:22:43

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Golf poceo da dimi

Au brate,udavi dusu......neznas dal si posao il si dosao,nadji bre nekog majstora,plati,nek ti da garnciju i batali vise....

Offline

#41 23-04-2017 22:03:43

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Golf poceo da dimi

skini turbinu i posalji u uzice,plati montiraj i vozi


Pirke

Offline

Board footer