elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-05-2017 23:00:34

Vwagen
Član
Iz: Sabac
Registrovan: 25-12-2016
Komentari: 19

Golf 5 1.9 tdi spoljasnja temperatura luduje

Postovanje,
Golf 5 1.9 tdi 77kw 2007. godiste. Treba mi preporuka za dobrog majstora u Sapcu ili okolini koji bi mi resio sledeci problem.
Na displeju instrument table skoro nikada ne prikazuje pravu vrednost spoljasnje temperature. Ujutro kada upalim auto pokaze pribliznu vrednost pravoj temperaturi i onda kada krenem da vozim temperatura stalno opada. Nekad dodje i do minusa pa klimu tada ne mogu da koristim, ali najcesce je temp manja za 10ak stepeni od realne vrednosti. Kada auto skinem sa kleme, po vracanju kleme pokaze ispravnu vrednost temperature, ali dalje tokom voznje opet pocne da pada temp.
Probao sam da zamenom senzora u braniku resim ali nista!(probao sa dva senzora jednim novim i jednim polovnim). Takodje sam menjao konektor koji ide na senzor i takodje nista!
Ne znam sta vise da radim?

Offline

#2 23-05-2017 16:46:19

Vwagen
Član
Iz: Sabac
Registrovan: 25-12-2016
Komentari: 19

Re: Golf 5 1.9 tdi spoljasnja temperatura luduje

Resenje je bilo ispratiti one dve zice sto vode od senzora, na nekih 20 cm od senzora je jedna bila pukla i dodirivala je drugu na mestu gde se savijaju od toga je i pukla. Sredio to tu, izolovao odvojeno zice o resen problem. Pre toga sam dzabe menjao senzor i konektor.

Offline

Board footer