elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#51 25-03-2009 12:23:09

CITRO 2,2
Član
Registrovan: 17-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Zaboravite dampove ili reprogramiranje ECU-ova  ko hoæe da skrati vijek motoru neka radi reprpgramiranje ali æe zato iza vas ostajati crna dimna zavjesa kao iza ptrošenih golfova 2 i 3 vremenom æete iza sbe izbacivati ne samo garež nego i ulje a onda æete ostati na cesti ikada se obratite servisu za pomoæ e tek onda BOLI GLAVA.
        Molim vas prije svakog zahvata na FAP filterima pregledati auto na dijagnostici,Izvršiti mjerenj svih parametara(protok zraka,pritisak goriva,pritisak turbo kompresora samo ....).Samo sistematskim pristupom riješit æe te probleme. Onaj koji bez dijagnostike tvrdi da je ovaj ili onaj senzor bježite od njega bez mjerenja nema ni zhvata.
Recimo da je kolega VASA mjerio odmah biznao šta èiniti da je napravio AKTUATOR TEST znao bi koji izvršni èlan neradi korektno.
ZABORAVITE MAJSTORE KOJI ODAKATIVNOM METODOM PRISTUPAJU DIJAGNOSTICI BEZ DA IZMJERE BAR NAPON AKUMULATORA

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: stratos

#52 25-03-2009 15:29:01

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

svasta nesto utice na ispravnost fapa: gorivo, filter nafte, vakum i sve vezano za vakum (pumpa, rezervar vakuma, ventili vakuma), senzori temp. izduva itd... ovo sto je CITRO 2,2 napisao je najpametnije a vezano za fap. kad pokrecete rucnu regeneraciju iz PPS-a prvo sto vam javi je da na vozilu (bukvalan prevod) ne smije biti nikakvih gresaka, bukvalno nikakvih (pritisak na turbini, abs, esp, vakum). inace ce javiti da regeneracija nije prosla.

Zadnja izmjena od nedim (25-03-2009 15:29:37)

Offline

#53 25-03-2009 17:11:56

vasa
Član
Iz: Beca
Registrovan: 08-03-2009
Komentari: 16

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

CITRO 2,2 napisao:

Recimo da je kolega VASA mjerio odmah biznao šta èiniti da je napravio AKTUATOR TEST znao bi koji izvršni èlan neradi korektno.
ZABORAVITE MAJSTORE KOJI ODAKATIVNOM METODOM PRISTUPAJU DIJAGNOSTICI BEZ DA IZMJERE BAR NAPON AKUMULATORA

E moj druze da imam dijagnostiku za pezo ja bih merio ali imam samo za vw i audi jer radim pretezno ta vozila.
Ovo je uto od dobrog prijatelja ako ne prihvatis ispo si p...a,ako prihvatis a ne odradis opet si p...a.A ovu regeneraciju su radili u ovlascenom servisu u becu pa ako oni neznaju sta treba da rade gde da ga teram samo s mosta pa u dunav.Nego izgleda da ce ga drugar prodati jer se i on razocarao ispalo je na kraju da taj 607 i nije tolko dobar auto kolko se prica.
hvala svima VASA

Offline

#54 25-03-2009 21:38:42

CITRO 2,2
Član
Registrovan: 17-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Mogu vam prenijeti jedan nedavni dogaðaj naime vlasnik 307-ce se u nekom ovlaštenom servisu žalio da auto neæe preko 3000 obr/min i oni mu  (odaokativnom metodom ) konstatuju fap filter i low aditiv. Bez da su išta mjerili i èovjek zbog visoke cijene kupi aditiv 5L dxp42.negdje sa strane , dogovorimo termin za regeneraciju i desi se da uopšte nije upitanju aditiv ni bilo šta štoje vezano za taj sistem veæ elektro ventil turbo kompresora dijagnostika kaže (elektro ventil turbo punjaèa odspojen ili kratak spoj prema masi) dignemo haubu kad stvarno visi žica saniramo žicu i auto ide kao prije

Offline

#55 26-03-2009 21:14:34

vasa
Član
Iz: Beca
Registrovan: 08-03-2009
Komentari: 16

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

apsolutno si u pravu kolega CITRO znam i ja sta se desavalo dok sam radio u ovlascenom AUDI i VW servisu u becu.AUto dodje i posto je podela posla takva da mi stanci sljakamo prljave stvari a OSTALI samo dijagnostiku,kolega ekspert utvrdi da je protokomer za vazduh u kvaru zameni ga i uzme drugi auto da radi a ja dobijem da vidim sta se desava jer auto i dalje ne radi ispostavi se da je lasica na 20cm od prikljucka pregrizla kabel ali tako da je rebrasto crevo samo kao zguzvano a unutra kabel prekinut .Ja kazem sefu a on kaze spoji zice deo i rad smo prodali a zaracunacemo i ovo spajanje zica.Toliko o ovlascenim servisima.
toliko izvinite za ovu opasku u proslom javljanju vidim i ja da sam napisao glupost

Zadnja izmjena od vasa (26-03-2009 21:15:46)

Offline

#56 28-03-2009 16:50:06

pedjam
Član
Registrovan: 28-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Dobar dan,

Posedujem Peugeot 307 2.0 hdi, 2002. godiste. Radio sam ciscenje fap filtera pre nekih 10 hiljada kilometara.
Problem se ponovo pojavio pre neki dan. Posto je u pitanju jednodelni filter, problematicno je ponovno pranje. Cena novog filtera je poprilicno velika.
Da li neko zna gde je moguce kupiti reparirani filter u Srbiji ili u nekoj od bivših SFRJ republika i koja je cena.

Takoðe, svaki drugi predlog je dobrodosao.

Hvala unapred

Pozdrav

Offline

#57 28-03-2009 17:08:48

pedjam
Član
Registrovan: 28-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Dobar dan,

Posedujem Peugeot 307 2.0 hdi, 2002. godiste. Radio sam ciscenje fap filtera pre nekih 10 hiljada kilometara.
Problem se ponovo pojavio pre neki dan. Posto je u pitanju jednodelni filter, problematicno je ponovno pranje. Cena novog filtera je poprilicno velika.
Da li neko zna gde je moguce kupiti reparirani filter u Srbiji ili u nekoj od bivših SFRJ republika i koja je cena.

Takoðe, svaki drugi predlog je dobrodosao.

Hvala unapred

Pozdrav

Offline

#58 28-03-2009 20:49:58

CITRO 2,2
Član
Registrovan: 17-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Dragi pedjam napiši više detalja osim èišæenja kakve si radnje i zahtjeve izvodio šta si sve testirao.Uprincipu ako se greška javi nakon izvesnog vremena na FAP-u to ukazuje da si nešto preskoèio uraditi Pozdrav

Offline

#59 28-03-2009 21:34:07

pedjam
Član
Registrovan: 28-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Postovani Citro,

Kvar od pre 10k kilometara: Nakon upozorenja "Anti pollution fault" I ogranicenja rada motora do 2.500 obrtaja, na dijagnostici je utvrdjeno zacepljenje fap filtera. Ciscenje je odradjeno u ovlascenom servisu. Sekli su filter ocistili ga pa zavarili. Zamenjena je I sonda I podeseni ventili fapa kako mi je receno. Doliven je I aditiv, kojeg je bilo I pre zapusenja.
Nakon toga sam po savetu mehanicara koji je radio ciscenje odradio redovan servis turbine (bila je puna ulja). Mehanicar turbine u Uzicu nije konstatovao neki znacajniji kvar turbine, vec jednostavno potrebu redovnog servisa.


Novi kvar: Pre nekoliko dana pojavilo se upozorenje "Unblock diesel filter", pa nakon par dana I "Anti pollution fault".
Rad motora nije ogranicen na 2.500 obrtaja.



Izvrsena je dijagnostika celokupnog vozila. Na OBD dijagnostici pokazuje gresku:

P1429 Signal diferencijalnog izduvnog pritiska; uskladjenost pritiska u trenutku zaustavljanja
P1448 Precistac emisije cestica, preopterecenje


Inace motor je relativno dobrom stanju, ne trosi ulje I odlicno vuce.
Tip motora: DW10ATED (RHS)
Auto redovno servisiram kod ovlascenog servisera.

Hvala,

Pozdrav

Offline

#60 29-03-2009 12:23:18

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Kao prvo, ni jedan ovlasteni servis ne cisti fap, a pogotovu ga ne sjeku. Vidim da si iz Srbije, a kod vas ne ugradjuju ni reparirane. Reparirane, koliko znam, ugradjuju samo u Hrvatskoj. Taj FAP filter iz jednog dijela je nemoguce ocistiti. Moguce je ugraditi zamijenski ali se to radi u Francuskoj i moras vratiti svoj stari FAP filter. Mijenja se ulozak FAP-a i imas garanciju 1 godinu. To sigurno nisi radio u ovlastenom servisu. Gube licencu. Vermon Srbije ne nudi kao opciju ugradnju repariranog FAP-a.
Koja sonda je zamjenjena? (ima ih vise)
Kakvi ventili su podeseni?
Koja diagnostika? (samo na PPS mozes vidjeti stanje fapa, odnosno pritisak na samom fap-u, i stanje posljednjih regeneracija).
pozdra.

Zadnja izmjena od nedim (29-03-2009 12:25:50)

Offline

#61 29-03-2009 13:44:26

pedjam
Član
Registrovan: 28-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Postovani,

Zahvaljujem na brzim odgovorima. Ne poznajem tematiku dovoljno da bih dao detaljniji odgovor u vezi tipa ventila I sondi.

Ovih dana cu pokusati da resim problem kod servisera gde je prvi put radjena popravka.
Molim za par instrukcija, posto kao sto rekoh nedovoljno poznajem tematiku, pa da me ne bi sisali:

Na sta obratiti paznju prilikom pregleda?
Da li sigurno nije moguce odraditi ciscenje ovog tipa filtera (razlicite informacije na net-u)?

Ukoliko nije moguce ocistiti filter, molim za info gde je najblize u Hrvatskoj moguce ugraditi reparirani, po kojoj ceni I kolika mu je dugotrajnost?
Takodje, da li bi put do Hrvatske sa postojecim kvarom ostavio negativne posledice po motor, turbinu I sl.?

Hvala

Offline

#62 29-03-2009 14:12:01

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Ja imam isti takav peugeot 307 2002 RHS motor (110 KS) 2.0 HDi. presao 117000 KM od toga kod mene 30000 KM. ja ga kupio sa 72000 KM
Ovo sto ti govorim je iz licnog iskustva. Uci na tudjim greskama. Jefinije je.
Kao prvo, moras naci servis koji je iskusan sa peugeot vozilima. Treba ti majstor s dobrim zivcima i strpljenjem.
Nemora sve biti do fap filtera (imas senzor koji mjeri pritisak na samom filteru, odnosno razliku pritiska na ulazu i na izlazu fapa - dva crijeva a senzor ti je smjesten iza akumulatora - moras skinuti metalni nosac akumulatora). Idealan pritisak je od 11-12 bara. Imas i dva senzora za temperaturu koji mjere istu na pocetku i na kraju fap-a. Ako ti je velika  razlika izmedju te dvije javice ti gresku. zadnja treba da se povecava ako dodajes gas priblizno kao i ona spod grane motora. zna se desiti da zadnja sonda za temperaturu (uvrnuta u fap) ne pokazuje temperaturu (a diagnostika kaze da je sve u redu) odnosno da stoji na 120 C. to joj je pocetna vrijednost i ako ne raste znaci da je neispravna i onda ce javiti veliku razliku temperatura i ecu ce to prijaviti kao zacepljen fap. Isto tako ako ti nevalja nesto na sistemu vakuma (kod mene je pukao rezervuar vakuma) vremenom ce javiti zacepljenje fapa (antipolution fault) odnosno unblock diesel filter, a u stvari turbina nemoze postici dovoljan pritisak (pri obrtajima vecim od 2000 - paljenje turbine) i ecu to ocita kao zacepljen fap. imas i 4 vaum ventila. cijeli sistem se provjerava sa manometrom kojeg slabo koji i ovlasteni servis ima. samo oni jaopremljeniji. Pranje fap-a je glupost ako se zna od cega je sve to napravljeno (keramika i platina - tanki sloj platine). Zato je tako i skupo. Takodje sadrzi radioaktivne tvari (zato ga samo Hrvatska moze izvesti iz zemlje i uvesti ponovo - propisi o opasnim i radioaktivnim tvarima). Repariran fap je u stvari nov iznutra (ulozak) stari dio je samo cijev i onaj lonac. Ne reparira se svaki. Imas i garanciju od 1 godine. Takodje nije lose ispitati ecu - servis mora imati ispitni sto (ECU se skopca na PC i testiraju se sve funkcije ubrizgavanja i uopste stanje elektornike) i to sam radio. FAP mijenjas uzavisnosti dali je iz jednog dijela - ne mozes kupiti nov jer se nerade vise - servisni interval je 80.000 KM; onaj iz dva dijela - predkatalizator i fap su odvojeni - 120.000 KM. To ti pise u servisnim intervalima samo sto oni navode godiste od 2001 do 2003 i od 2003 pa nadalje. Da kupujes nov fap u peugeot servisu dobio bi onaj sa dva dijela.
Poslacu ti adresu gdje sam ja to sve radio.

Zadnja izmjena od nedim (29-03-2009 14:28:44)

Offline

#63 29-03-2009 18:08:09

pedjam
Član
Registrovan: 28-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Nedime, hvala najlepse za detaljno objasnjenje i kontakt.
Javljam se cim bude konstatovan uzrok kvara da podelim iskustvo.

Srdacan pozdrav

Offline

#64 29-03-2009 22:56:37

CITRO 2,2
Član
Registrovan: 17-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Nedim Je apsolutno u pravu i svaka dodatna rijeè bi bila suvišna vezana za ovaj problem kod Pedjam-a ja nemogu da vjerujem da bi nekom palo na pamet da sijeèe pa ponovo vari FAP .
      Volio bih ako je pedjam u moguænosti da napravi koji snimak tog FAP-a da mi pošalje bašme interesuje" ŠTA JE SMISLOV SMISLIO"
Vozdrica.

Offline

#65 31-03-2009 03:20:11

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Filter èestica dizela

Kod filtera èestica dizela se radi o sustavu za izdvajanje dizelske èaði iz ispušnih plinova dizelskih motora. Kod Peugeot se, ovisno o modelu, koriste dva modela:
Filteri èestica dizela bez aditiva se koriste kod vozila, kod kojih je filter èestica smješten u blizini motora. Sustavi sa aditivom se koriste kod vozila kod kojih nije moguæe smještanje filtera èestica u blizini motora.
Katalitièki premazan filter radi bez aditiva i za to koristi premaz filtera koji sadrži plemeniti metal, te djeluje na dva naèina. Kod pasivne regeneracije se odvija spora i oprezna pretvorba èaði nataložene u katalizatoru u CO2. Taj postupak se odvija u temperaturnom podruèju od 350 - 500 °C i teèe kontinuirano, prije svega u vožnji pretežno na autocesti, bez posebnih mjera.
Samo kod dugog rada sa malim optereæenjem, npr. u gradskoj vožnji, aktivno povišenje temperature ispušnih plinova na okruglo 600°C skrbi svakih 1.000 do 1.200 kilometara za dodatnu regeneraciju filtera. Èestice nataložene u filteru sagorijevaju na toj temperaturi.
Kod sustava sa aditivom dodatak skrbi za smanjenje temperature paljenja èaði na cca 500 °C. Ovisno o naèinu vožnje je potrebna regeneracija svakih 500 do 700 km. Aditiv se prilikom svakog punjenja goriva automatski usipa u spremnik goriva. Pritom je jedna litra aditiva dovoljna za cca 2.800 litara goriva.

Pošto vidim da neki vlasnici vozila i sami exprimentišu, kad proèitaju ovo gore nadam se da neæe eksperimentisati oko svojih kola, jer ne samo da mogu sebi da naude, nego i prirodi i drugim ljudima!!!!! A što se tièe majstora i ovlašæenih servisa, toga ima svugde, sami sebi treba da naðete majstora i uvek da idete kod jednog i tog da poštujete, i on æe vas isto tako poštovati i naravno i naplatiti jer i znanje se plaæa, niko se nije rodio pametan, a i dobar majstor stalno ulaže u sebe i u alat, a to nije mala stvar.
Evo još malo o FAP-u, kada stavite miš na sliku videæete kako radi .......

Zadnja izmjena od Robert (31-03-2009 03:23:09)

Offline

#66 31-03-2009 09:55:03

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Ja sam obisao 5 ovlastenih servisa u BiH. Svi bi mijenjali fap i aditiv jer imaju najvecu zaradu. Niko od tih servisa nije nista drugo pogledao. Ti kazes da jednom servisu treba da dam 500 eura, pa se opet desi isto, pa opet kod istog i jos 500 eura, pa opet kod istog 300 eura. Onda promjenim majstora pa opet ukrug. Postovanje se mora zasluziti. Nije problem platiti ako se rijesi problem. Cijenim ljude koji ulazu u sebe imaju dobar alat i kad sve to znaju prakticno primjeniti nemoze biti bolje. Sto se tice princima rada (link) gledao sam bar 10 puta. Ja nisam majstor, samo pricam sta se meni desilo. Sekunde su bile u pitanju da zapalim citav auto. Pretpostavljam da si iz Hrvatske i kod Vas je to sve drugacije. Nemoze se koncesija Peugeot-a otvoriti u garazi s jednom dizalicom i praviti oko svega toga nuklearni reaktor, u najmanju ruku.

Offline

#67 31-03-2009 11:50:08

zeljolaki
Član
Registrovan: 03-03-2009
Komentari: 6

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

..ma prodas peugeota,dodas pare koje moras dati za papravke,kupis golfa i vozis se ko covjek...

Offline

#68 31-03-2009 20:56:41

pedjam
Član
Registrovan: 28-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Postovani,

Dostavjlam update:

Serviser koji je radio popravkup FAPa prilikom prvobitnog kvara je danas konstatovao da je FAP filter zapusen, ali delimicno. Takodje je utvrdio nepravilnost rada dva ventila koji ometaju protok. (pitao sam da li je proverio sve senzore I kaze da su ok)

Predlozili su mi da pokusam voznjom pod visokim brojem obrtaja da ga regenerisem, a ukoliko ne uspe sledi zamena filtera I ventila.
Odradio sam predlog sa voznjom.

Vozio sam u par navrata na 4.000 obrtaja po nekih 15-20 min. I auto se ponasao na sledeci nacin:

Nakon nekih 5 min kontinuirane voznje sa visokim br. obrtaja, gasila se zuta lampica koja oznacava nepravilnost rada filtera. Medjutim prilikom vracanja u rezim rada sa smanjenim br. obrtaja, greska se ponovo pojavljivala. Takodje sam primetio da se na otvorenom putu u periodu od par minuta prilikom 2.500 I vise obrtaja lampica gasi.

Nameravam u narednih par dana da nastavim sa pokusajima regeneracije pod visokim br.obrtaja.

Molim za misljenje:

1.    Kakve su sanse resavanja problema na ovakav nacin, posto filter nije zapusen do kraja?
2.    Postoji li mogucnost da samo zamena ventila resi problem?
3.    Da li bi se pojavile druge negativne posledice po vozilo, ukoliko nastavim voznju sa delimicno zapusenim filterom dok ne zablokira totalno, kada bih ga eventualno zamenio.

Hvala,

Pozdrav

Offline

#69 31-03-2009 21:17:42

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

koji ventili?
djelimicno zacepljen fap ce javiti i ako stavis nov fap i vozis po gradu ali ti nece prijaviti nikakvu gresu. djelimicno zacepljen fap je trenutno stanje. ecu mora sam poslje odredjenog vremena zatraziti regeneraciju. osjetices po autu kad radi regeneraciju (povisena temp. motora cca 90 stepeni - sredina, malo veca potrosnja, u zavisnosti od kolicine cadji iza tebe bi mogla biti dimna zavjesa - bijeli dim). trebao si ga pustiti na rucnu/forsiranu regeneraciju pa ako prodje onda znaci da taj fap moze jos gurati. opet ti kazem ako druge stvari nisu ok regeneracija ti nece proci. racunar to kao odradi a u sustini je i ne pokrene. nece se nista desiti ako vozis s djelimicno zacepljenim fap-om. treba samo voditi racuna da imas aditiva (plovak rezervuara aditiva je osjetljiv ako nema tekucine).

Zadnja izmjena od nedim (31-03-2009 21:24:49)

Offline

#70 31-03-2009 22:14:40

pedjam
Član
Registrovan: 28-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Nedime,

U pitanju su vakum ventili (mozda su oni glavni uzrok problema).

Kompjuterski inicirana regeneracija nije uspela, ali kao sto si naveo postojala je neka manje vazna greska-(nepravilno ocitavanje temperature ulja), pa izmedju ostalog mozda je I to razlog.

Nameravam da probam par dana sa voznjom da resim problem, pa onda ukoliko ne bude rezultata da zamenim ventile - jeftinija verzija (cena Im je cca po 30 eur).

Interesuje me vase iskustvo, da li je uobicajeno prilikom zacepljenja FAPa da se greska gasi na vecem nivou obrtaja pa onda ponovo javlja pri usporavanju?

Offline

#71 01-04-2009 10:36:07

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Nema potrebe da pokreces forsiranu ako ti ventili nisu ispravni.
mislim da ti sad slabo i ubrzava (na oko 3000 o/min gubi snagu) jer turbinu nepuni dobro.
zamijeni ventile i neka ti prekontrolise rezervuar vakuma i pumpu vakuma.
inace, imas 4 vakum ventila. najcesce ode onaj iza zurbine (gdje se mijenja filter kabine) i naprijed nasuprot hladnjaka (imas dva - onaj blize podu).
ps. kad ti bude radio regeneraciju, mora da bude na oko 5000 o/min i da nepada (zvuk ciste bez prekida); tako oko 5 min, pa opadne na oko 3000 o/min 1 min. nesmije mijenjati zvuk motora.

Zadnja izmjena od nedim (01-04-2009 10:39:07)

Offline

#72 01-04-2009 11:52:12

milinkot
Član
Registrovan: 06-03-2009
Komentari: 4

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

nedim ili citro  PEZO 607  HDI  najednom mi je turbina prestala da se cuje ide preko 3000 obrtaja ali nema snagu dali je do turbine ili do neceg drugog

Offline

#73 01-04-2009 21:48:24

pedjam
Član
Registrovan: 28-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Nedime, hvala za savete.

Update (u slucaju da ce nekom ubuduce biti od koristi):

Nakon predjenih cca 200 km u pokusaju regeneracije, nije bilo uspeha.
Stanje se I pogorsalo. Greska "antipollution fault" se vise ne gasi, dok se "unblock diesel filter" I dalje gasi voznjom sa visokim br. obrtaja I ponovo pojavljuje prilikom vracanja u normalni rezim voznje.

Auto I dalje odlicno vuce cak I na 3-4.000 obrtaja. I dalje nema ogranicenja na 2.500 obrtaja.

Naredni koraci: Zamena 2 vakum ventila. Nakon toga cemo videti kakvi ce biti rezultati.

Pozdrav

Offline

#74 02-04-2009 00:45:56

CITRO 2,2
Član
Registrovan: 17-03-2009
Komentari: 1

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Za turbinu pregledati senzor pritiska turbo tunjeèa nalazi se na vrhu hladnjaka zraka (mala crna kockica na tanjem gumenom crijevu) ongovori koliki je pritisak a ECU preko elektro ventila zakreæe krilca na turbini (tzv.turbine sa varijabilnom dinamikom) ovo ti je put da iskontrolišeš .
Najèešæa greška je gubitak vakuma u sistemu itoiz raznih razloga od toga da je puklo crijevo pa rezervoar vakuma i do same pumpe .
možda nemoraš daih mijenjaš na dijagnostici napravite tast izvršnih èlanova u grupi motor to je slušni test èuje se kada odreðeni ventil otvara i zatvara prvo pregled i konstatacija pa onda zamjena

Zadnja izmjena od CITRO 2,2 (02-04-2009 00:51:32)

Offline

#75 02-04-2009 11:14:54

milinkot
Član
Registrovan: 06-03-2009
Komentari: 4

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

CITRO 2,2 napisao:

Za turbinu pregledati senzor pritiska turbo tunjeèa nalazi se na vrhu hladnjaka zraka (mala crna kockica na tanjem gumenom crijevu) ongovori koliki je pritisak a ECU preko elektro ventila zakreæe krilca na turbini (tzv.turbine sa varijabilnom dinamikom) ovo ti je put da iskontrolišeš .
Najèešæa greška je gubitak vakuma u sistemu itoiz raznih razloga od toga da je puklo crijevo pa rezervoar vakuma i do same pumpe .
možda nemoraš daih mijenjaš na dijagnostici napravite tast izvršnih èlanova u grupi motor to je slušni test èuje se kada odreðeni ventil otvara i zatvara prvo pregled i konstatacija pa onda zamjena

citro provjericu al najvise bi volijo da te posjetim velike mi probleme zadaje ja nisam u satnju da ih rjesim posto nemam dijagnostiku za pezoa

Zadnja izmjena od milinkot (02-04-2009 12:07:35)

Offline

Board footer