elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 09-10-2017 15:28:58

Vladobl1
Član
Iz: banjaluka
Registrovan: 16-07-2017
Komentari: 3

Re: Passat 1.9 tdi ATJ zuta lampica od ulja

da ne otvaram novu temu imam problem sa passatom 5+ 1.9 tdi 74kw avb motor pri davanju kontakta upali se zuta lampica i poruka oil level sensor radionica i to ne svaki put , senzor zamjenjen sa polovnim originalnim koji nije pravio problem a moj senzor postavljen na taj auto i nema problema zamjenjen mikro-prekidac haube uredno radi vidi ga bord  prilikom otvaranja i zatvaranja, na senzoru ima na 1 i 3 pinu uredno +12v i -masa  otvarana kutija motornog racunara i svi konektori ispod nje uredno ocisceni kontakt sprejom iako zatim i nije bilo potrebe nije bilo vlage i sve je bilo uredno isto to uradjeno i sa instument satom iako su i na njemu konektori bili uredni sve radjeno sa otkacenim akumulatorom , na vag  dijagnostici prikazuje da je nivo ulja uredan ali da je temperatura 155 stepeni C i da greska je ona  kratak spoj na + ili prekinut strujni krug 00562 svi osiguraci ispravni ,ulje se mjenja na 8000-9000 kilometara zajedno sa filterom i sipam castrol edge 5w40 inace auto ide dobro ,trosi normalno, pali bez problema ,nemam vise ideja sta da gledam neki predlog ako moze unaprijd hvala

Offline

#27 10-10-2017 00:47:29

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Passat 1.9 tdi ATJ zuta lampica od ulja

U najorem slučaju prekodiraj i više se neće javljati wink


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Vladobl1

#28 10-10-2017 09:59:52

Vladobl1
Član
Iz: banjaluka
Registrovan: 16-07-2017
Komentari: 3

Re: Passat 1.9 tdi ATJ zuta lampica od ulja

pokusavao sam i to da radim kodiranje ili prilagodba al na tom kanalu mi neda da upisujem nove vrijednosti il sam radio nesto pogresno il je ta dijagnostika fals al kolega cija je dijagnostika  je auto elektricar i to mu je zanimnje al nismo uspjeli jedino ako nije problem da mi posaljes postupak kako se radi kodiranje, a dijagnostika je vcds 15.1

Offline

Board footer