elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 06-09-2012 18:56:28

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Pozz svima hvala na savetima svakom naravno,,danas sam oterao koj jednoig majstora,,koji je odmah uzeo 6l liqui moly ulje neko ae 10W40.sa nekim aditivima,,maltene kao mulj...pi pre toga kupio neki za pranje motora na leru pa zatim kad je poradio na leru onda je istoci staro i sipao novo..medjutim,,sada mi je rekao ,,posto je otvorio na dve sec gore filter nafte gde se vide tragovi..on sumnja na neke gumice..i tvrdi da kada njih bude zamenio da nece da trosi jer navodno ,motor je ok,,ali tu ide ulje u povratni vod i pravac rezervoar,,onda ga normalno vraca i sagoreva ga bez dima..jer kaze da je bosh pumpa auto nebi palio..(mada to je 99%..a onda ako nije slucajno to ,bosh pumpa kod bosiste i to kaze neka cifra 300,400 do 600e,,dali je to normalno ja neznam ali mi se te pare nedaju niti cu da ih dam.....istina je da od kada je sve to pocelo otprilike ,,poceo je ujutru prvo paljenje ,upali poradi malo i ugasi se,,onda ga malo zaverlglam i upali i vise nemam problema ..sve dok ne prenoci auto..ali na dijagnostici mi izbacuje gresku P1635 (Glow Device Circuit General Error)..to je neki modul valjda vezano za grejace,paljenje..otkud znam,pored akumulatora stoji kao neki mali alu hladjak..A ovo ulje je sipano sa namerom ako je neka karika koja brise,,slucajno zalepila ,,da se odlepi i eventualno vrati to sve u normalu,,naravno sa ovim pranjem motora tj aditivom za to.. Turbinu,,danas sam vozio auto kod jednog jako dobro majstora za turbine,, pregledao je ,,,i odgovorno tvrdi da je turbina sasvim ok i da tu ulje ne ide,,i ono malo sto masti to je kaze i kod novog auta toliko..covek je provereno dobar,i posten..Sada je ostalo da ovaj majstor potrazi te neke gumice ,,i da me pozove i zameni i kaze da ce sve biti ok..a sa druge strane ako ne bude,,onda ,,bosista....ali ta cifra..je po meni nenormalna...koliko kosta bos pumpa,,nova.. wink:sml:..ili eventualno ti tefloni,,zna li neko..da ne ispadam magarac,ako vec nesto neznam..ja bolje da prodam onda 500e jeftinije auto pa taj neko nek se ...sa ovom problemom..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#27 06-09-2012 19:11:37

Rocky
elproger
Iz: BIH
Registrovan: 09-03-2009
Komentari: 1,134

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

za popraak komplet pumpe cijena sto si naveo je tacna ,a nova pumpa kosta vrijednosti pola auta

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#28 06-09-2012 21:32:49

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

je napisao skrivenu poruku za korisnika: aca


Offline

#29 06-09-2012 22:02:13

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Hvala Olivere...i ovaj momak se slaze sa tobom i veruje da je to to..a zadnja solucija je ..pumpa jer kaze da nebi maltene uopste palila.......hvala ti zaista ,malo mi je laknulo..;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#30 06-09-2012 22:23:36

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Inace je filter za naftu pokriven crnilom od ulja sto dovodi direktno u vezu ,,gumice na diznama sa uljem ,,ocigledno neka ili sve propustaju,i ulje na dvesta km ode litruipo u rezervoar i ono ga normalno vrati kroz naftu izmiksovano i potrosi jos bolje,,;),pocrkale verovatno od kvalitetnog fals ulja koje ja licno savetujem svima ovde na forumu,,NE ZALITE PARA ZA ORIGINAL KVALITETNO ULJE>>>,,jer je meni celi problem napravilo djubre od ulja koje se zove Wurth..preporuka je.....MOBILE1,,Liqui Moly,eventualno Castrol magnatec..i definitivno treba sipati ful sintetik a na polusintetiku..a i lepo pise koje vrste i za koje vremenske uslove,,cak i 20w 40..pa 5w 30.pa 15 w30..i zadnja solucija 10w 40..Sreca moja sto imam naviku tu da sam kroz zivot odgovoran i pedantan i sto sam pre polaska na put otvorio haubu i proverio..inace bilo bi bup,tras i end...i to u susednoj drzavi gde ovi sto slepuju trljaju ruke uz ona brda  jer ljudima kuvaju i ckavaju auti,,ali ok i oni moraju da zive a i uz to bez njih ,,sta i gde i kako..uvek imas izbor,,sednes na voz ili bus i vozi..:)..videcemo za koji dan dok mi javi majstor da je nasao te gumice i kada zamenim..videcemo da li je(nadam se)resen problem...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#31 06-09-2012 23:18:29

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

ACO  u totalnoj si zabludi. menjanjem gumica na diznama i prelivnih creva resices problem paljena ali ne i potrosnje ulja.

Offline

#32 06-09-2012 23:21:36

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Ajd da se kladimo u neke pare da hoće

Offline

#33 07-09-2012 01:47:33

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

smile..Ja majstor nisam..ali logike ima i dokaza o postojanju ulja u filteru za nafte ima,,e sada odakle to dolazi..preko gumica ili bosh pumpe..neznam zaista ..videcemo...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#34 07-09-2012 11:28:30

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

pa jeste. bili su ljudi na mesecu.po toj logici moze se ici i na mars  samo je pitanje vremena koliko im treba.1l ulja  preko prelivnih creva za sat voznje da vrati u rezervoar?

Offline

#35 07-09-2012 12:55:44

Zeljko Ristic
elproger
Iz: Beograd, Grocka, Umcari
Registrovan: 09-10-2011
Komentari: 809

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Burazeru, ako nisi imao takav slucaj kako mozes da tvrdis da nece resiti problem! Sa promenom teflona resice i problem prvog paljenja i problem potrosnje ulja! Tu operaciju treba da odradi neko ko ima iskustva sa tim i potrebni su i neki specijalni alati za to! U Beogradu kod jednog bosiste to kosta xxx evra sa sve teflonima! Resice covek problem 100%!

Offline

#36 07-09-2012 13:03:28

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Zamolio bi bez reklamiranja i cijena.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#37 07-09-2012 13:44:25

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

gumice na diznama  na tom tipu motora sam menjao xx puta i netreba nikakav specijalni alat.samo treba zameniti i prelivna creva.

Offline

#38 07-09-2012 14:29:19

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Sto se mene tice..niti pominjem majstora,kao ime niti cene neko koliko ce mi naplatiti vec pitam nekog dali je realno ovo sa bosh pumpom..a sve drugo neverujem da sam nekog reklamirao..a netvrdim ni da g.Dragan ford nije u pravu..ili pak ovaj majstor gde ja vozim auto...jer ja sam bio kod 6.7 majstora i svi sem ovog su postavljali drugacije dijagnoze,,i obavezno dizanje glave..a ovaj tvrdi po svim parametrima da je motor u ok stanju i da nema sta da se dira,glava itd..e za te gumice ide skidanje bregaste ,lanca itd..to bolje ovde ljudi znaju nego ja..ja opet kazewm,,ja nisam majstor niti se razumem,,pokusavam da pronadjem misljenja iskusnih ljudi sa ovog foruma koji je zaista dobar i svi clanovi na njemu..pozdrav za sve naravno i za admina...iako sam mozda negde nesto pogresio bilo je iz neznanja a ne sa namerom da nekog uvredim reklamiram,,jer znam da je to obicno svuda protiv pravila....U svakom slucaju hvala Dragane ford...videcemo kada bude ovaj nabavio te gumice i zamenio sta ce biti do tada ostaje da ja dolivam koliko dizela toliko ulja...:)..Salim se nije bas tako ,,ali trosi i filter je pun ulja,od nafte..sto mislim da nebi smelo da se desava...slozicemo se svi..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#39 07-09-2012 16:07:31

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

AKO TI 6-7   majstora kaze obavezno skidanje glave zasto verujes 8 majstoru? za zamenu gumica netreba skidati ni bregastu ni lanac  vec konzole bregaste i vakum pumpu.

Offline

#40 07-09-2012 17:01:18

Zeljko Ristic
elproger
Iz: Beograd, Grocka, Umcari
Registrovan: 09-10-2011
Komentari: 809

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Izvinjavam se administratoru nisam hteo nikoga da reklamiram nego sam napisao cenu samo da bi covek imao neki parametar kod njegove popravke! Sa teflonima verovatno resava problem!

Offline

#41 07-09-2012 18:01:36

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Ne ne Dragane u slucaju da je bosh pumpa,,ako treba oko nje da se radfi onda ide skidanje lanca i razubljivanje a ovo se samo digne dekli i nekim alatom zameni te gumice i prelivna creva..pa....to je ono sto kaze da ce manje da boli ali?? druga stavka je u sta on cisto sumnja da je oko pumpe e onda je to vec veci problem..A ok0o verovanja..ni samom sebi bas neverujem ponekad,ali me x ljudi uputilo i preporucilo koji me i neznaju kod tog...8 majstora ...;)..Pa sam i otisao kod njega..ali otom potom..videcemo kazem,ko tu vise moze da sigurno kaze sta jeste a sta nije dok se to ne zameni ovo ono ..pa..mislim iskreno i ti ..sta bi mi rekao..po svim karakteristikama i ponasanju motora ja sam mogao da gaoteram na pijac i da dodje mehanicar da sme da se zakune da auto ujeda i kap da ne trosi ..kad ono///:)..Auto radi kao sat,,vuce kao sto je vukao..nista nema osim sto trosi ulje..a to primetis kada predjes kilometrazu.....i hoce li mi neko pojasniti sta su to tefloni i gde se to nalazi...da znam ..cisto me interesuje..hvala//


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#42 07-09-2012 19:32:42

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

teflon ili gumica  su jedno isto . kljucni problem ovde je koliko ce to da boli. pre ekonomske krize ljudi su pitali koliko ce da kosta,a sada koliko ce da boli.najboli majstor je onaj kod koga najmanje boli.

Offline

#43 07-09-2012 23:43:51

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

E tog jos nisam upoznao ,,osim jednog prijatelja ,,dijagnosticara koji mi je prijatelj preko 20 god,,a znaju ga odaavde neki clanovui,,on je iz okoline Krusevca-Varvarina..Z......da ne reklamiramo..e kod njega ne boli zato sto je posten ,korektan i licni smo prijatelji..ali ja postujem rad i pre svega znaje..korektasn majstor koji ce iskreno,realno da otkloni pravi kvar,,i da to naplati,,nista protiv nemam,,ali ako osetim da me voza,da me....e onda znam da budem i tolika stoka da idemo preko suda na naplatu,,jer nisam lud,,e jeste ovo pa onda prsnes lovu ,,pa nije to mislim da nije ovo ,,pa opet i tako ..u nedogled..e zato ja zahtevam,,i kazem,utvrdi,uradi,naplati i molim lepo..nemoj da me ...za dzabe da gubim vreme i da se nerviram jer imam gomilu obaveza da bi se zezao oko jednog ..mentolskog auta koga cu da prodam..ili dam na prodaju onog dana kada ga budem isterao od majstora,,jer kada nesto mi se smuci(kao u ovom slucaju to vise ja ne vozim niti me zanima),,iako je u extra stanju auto,,sto se tice limarije trapa,,i sveg ostalog..ovo sa uljem ce se popraviti,,trazicu originalne gumice iz Nemacke,,i sve sto treba full..kada prodam nekom necu da me zove i kune..nisam taj tip,,i istog momenta .,vec trazim uveliko passat b5,5..ili b5+kako vec 96kw..i molim lepo,,meni treba veci auto zbog posla i taj cu da kupim a ovaj da prodam...Znaci to je zavrsena stvar,,samo da otklonim kvar i eto ga auto na sajtu na prodaju...i ovako ,,nalepnica odstampana,,pa neka ga vozi taj jos milion km,,u zdravlju i veselju..Dragane,,hvala na objasnjenju ,,Teflon Gumica,,zaista nisam znao to..a ta prelivna creva to su ustvari ona mala crna crevca kao platnena sto ulaze i izlaze na bosh pumpi,,ako sam u pravu ili gresim,,posto mi negde vuce vazduh i nece da upali kada malo odstoji auto,,obicno noc..pa ujutru ,,to prvo paljenje,,pa mi rece ovaj prijatelj Z..da bi trebao da ta crevca kupm neka kvalitetna i to sve zamenim...kaze moguce da je d ovih visokih temperatura dole po moru i po voznji neko naprslo,nagorelo ili sta vec i falshira vazduh...ako je to to..ako nije onda...mada sada je to povezano i sa ovim gmicama,i tim prelivnim crevima i sve to,,skupa..eto corava posla//   wink


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#44 08-09-2012 00:10:43

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Polovan motor je macka u dzaku.e sad dali je bela ili crna? nemozes da znas dok neotvoris.

Offline

#45 08-09-2012 00:16:55

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Da..to je bilo i bice,,ali nazalost  nemam para da odem u salon i isteram nov,,nisam tatin sin(Guzonjin)citaj..tako da nam ostaje nama obicnim smrtnicima da se zadovoljavamo onim sto Nemci ili ostali odbace a mi od babe napravimo devojku i to je jos hvalimo..kako smo se dobro ozenili pa se ubili...ima tri s..e..sve sam rekao..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#46 08-09-2012 00:19:56

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Nego ta prelivna creva ,,jesu li to ona crna platnena  na bos pumpi sto ulaze i izlaze,(racvaju se )ili je to nesto unutar motora sto ja nemogu da vidim...zaista neznam...ako jesu da ja toi kupim i lepo jedno po jedno izmenjam..nisam bas toliki kreten da neznam,,i sutra cu da skinem egr ventil da ga malo ocistim i isperem od garezi,,posto verujem da je kao dimnjak..;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#47 08-09-2012 01:05:02

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

prelivna crijeva su to sto kazes.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#48 08-09-2012 01:10:07

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Hvala mb73,,pretpostavljao sam po opisu preko tel od ovog prijatelja ali opet,,bolje je da covek pita ljude koji znaju nego da nagadja..Nego muke zive,,dok mi ovaj ne nadje ove gumice i pozove da mi odradi to,,meni ostaje da dnevno kupujem litar ulja i da dolivam,,a nije bas jeftino,,i to na neku malu kilometrazu..tako da ...nemam gde...a sam neznam..:)..pola trosi naftu a pola ulje,,neki nov sistem mesavine,,tj nov motor na opelu koji koristi mesavinu kao nekad obican benzin za dvotaktne motore heheheh..od muke mi se kuka jauce i verujte smeje,,jer mi je vise preko glave..svega...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#49 08-09-2012 09:23:18

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

kad bi u toj meri mesao gorivo i ulje purnjao bi na auspuh vise od varburga.

Offline

#50 08-09-2012 12:41:54

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

problem je u svemu sto on trosi ulje a ne purnja nige i ni pod kakvim uslovima..e sad...gde i kako ..zaista vise neznam ni sam..nikom nije jasnio kao meni...:)..motor im dobru kompresiju...ne dimi uopste..vuce,,ne duva nigde ,,gotovo nimalo..turbina suva..ka svim izlazima..u auspuhu ima mirisa ulja dok radi..i crn je auspuh..neko kaze ovako neko onakko..krenucemo od ovog pa videcemo gdecemo zavrsiti..neznam sta da kazem..najlakse bi mi bilo da dodjem kod coveka i kaze mi..otislo je to i to to te kosta toliko,,molim lepo hoces nece pozdrav..kad ono medjutim..niko nezna sta je ,,svi nesto,mozda je ,ma nije mozda je ono ,ma radilo bi ovo ako je to,,pa mozda je ono i ovo ..tako da vise..nek se tera u...neka rade sta god hoce,,dok mi pukne film odem i kupim ceo drugi motor i koknem u njega i cao..iza toga..pijaca puko sam sta sam puko i molim lepo i nikada vise opel u moje dvoriste za nikakve pare...to je jedan obican nemaci Yugo..da ne vredjam ljude koji voze Yugo,,nije mi namera..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

Board footer