elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 24-10-2010 16:49:02

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Peugeot

Kele napisao:

Eto ljudi vi kao da samo cekate da neko nesto ovako napise pa da pocnete sa komentarima.Ovo sto sam naveo je upuceno obicnim korisnicima.

Nisi naglasio da je za obiène smrtnike komentar big_smile, dobro sve ok !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#27 24-10-2010 15:58:55

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Peugeot

Bacha napisao:

Kele,Kele,neèeš se ti leba najesti od poprvljanja  el.kvatova.

Kele napisao:

Najbolje je ne rizikovati i akumulator menjati tako sto se ukljucen punjac za akumulatore(12 Volti) zakaci na kleme pre skidanja istih sa neispravnog akumulatora i po montiranju novog se otkaci.Poenta je da racunar ne ostane bez napajanja,a i sto praviti sebi suvisnog posla ili troska....

E druze Bacha,od menjanja akumulatora bas i necu jer vecina racunara nema problema i ako ostane bez napajanja.Al od "day lights" na novijim vozilima bome hocu.tipa ugradnja napredne elektronike sa vremenskom zadrskom,cuva akumulator,el. instalaciju a ono potrebno 5 klikova ...

Offline

#28 24-10-2010 15:53:56

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Peugeot

Eto ljudi vi kao da samo cekate da neko nesto ovako napise pa da pocnete sa komentarima.Ovo sto sam naveo je upuceno obicnim korisnicima.

Offline

#29 23-10-2010 20:24:46

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Peugeot

Kele,Kele,neèeš se ti leba najesti od poprvljanja  el.kvatova.

Kele napisao:

Najbolje je ne rizikovati i akumulator menjati tako sto se ukljucen punjac za akumulatore(12 Volti) zakaci na kleme pre skidanja istih sa neispravnog akumulatora i po montiranju novog se otkaci.Poenta je da racunar ne ostane bez napajanja,a i sto praviti sebi suvisnog posla ili troska....

Zadnja izmjena od Bacha (23-10-2010 20:25:14)

Offline

#30 23-10-2010 19:43:40

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Peugeot

ja znam kako kremen kamen zavarnici i ubije BSI sad jel to moguce imaju ovi otkrivaci mitova??nadam se da sam pojasnio kolega...

predingli napisao:
Kele napisao:

Najbolje je ne rizikovati i akumulator menjati tako sto se ukljucen punjac za akumulatore(12 Volti) zakaci na kleme pre skidanja istih sa neispravnog akumulatora i po montiranju novog se otkaci.Poenta je da racunar ne ostane bez napajanja,a i sto praviti sebi suvisnog posla ili troska....

E svašta....daj objasni kak onda izvaditi motor iz auta a da ne skidaš akumulator ??? Kolega launch je objašnjavao kako ubiti BSI, a ubiti ga najlakše ako pališ auto a akumlator slab i pogasi sve instrumente na tabli, tak se ubija BSI, ili recimo kreneš variti auspuh ? Kaj sad ? Skinuti klemu ili ? Ja imam zaštitu koju stavim na polove akumulatora, ali nemaju svi, i kaj sad ? Variti po auspuhu sa spojenom klemom na akumulatoru i riskirati ili ?


@)).....

Offline

#31 23-10-2010 19:33:49

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Peugeot

Kele napisao:

Najbolje je ne rizikovati i akumulator menjati tako sto se ukljucen punjac za akumulatore(12 Volti) zakaci na kleme pre skidanja istih sa neispravnog akumulatora i po montiranju novog se otkaci.Poenta je da racunar ne ostane bez napajanja,a i sto praviti sebi suvisnog posla ili troska....

E svašta....daj objasni kak onda izvaditi motor iz auta a da ne skidaš akumulator ??? Kolega launch je objašnjavao kako ubiti BSI, a ubiti ga najlakše ako pališ auto a akumlator slab i pogasi sve instrumente na tabli, tak se ubija BSI, ili recimo kreneš variti auspuh ? Kaj sad ? Skinuti klemu ili ? Ja imam zaštitu koju stavim na polove akumulatora, ali nemaju svi, i kaj sad ? Variti po auspuhu sa spojenom klemom na akumulatoru i riskirati ili ?


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#32 23-10-2010 19:07:29

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Peugeot

Najbolje je ne rizikovati i akumulator menjati tako sto se ukljucen punjac za akumulatore(12 Volti) zakaci na kleme pre skidanja istih sa neispravnog akumulatora i po montiranju novog se otkaci.Poenta je da racunar ne ostane bez napajanja,a i sto praviti sebi suvisnog posla ili troska....

Offline

#33 23-10-2010 14:57:11

Marko Mne
Član
Iz: Niksic Montenegro
Registrovan: 22-10-2010
Komentari: 3

Re: Peugeot

Zamijenio sam akumulator, sve radi kako treba, samo se datum i vrijeme resetovalo

Offline

#34 23-10-2010 03:03:25

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Peugeot

Marko Mne napisao:

Imam Peugeot 307 2.0 hdi uradjen veliki servis prije 10-ak dana, sinoc radio bez problema i parkiran ispred kuce. Jutros nece da pali, mislim da je akumulator, krene da zavergla i sve se pogasi. Mogu li sam zamijeniti akumulator da probam oce li upaliti da ne zeznem elektroniku ???

Ako do sada nisi zeznuo BSI da izgubi podatke jer se podaci najcesce gube upravo tako kako si ga ti palio, onda samo stavis akumulatora (kao sto kolega kaze nemoj da ti je kljuc u bravi) i kada su ti dobro stegnute kleme pali auto. Nadam se da ces imati srece i da nije pobrljavio. Ako upali auto probaj sve funkcije svetala, brisaca itd... da vidis dali je sa BSI sve uredu i dali odradjuje kako treba.

Ajd pa pisi kako si prosao


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#35 23-10-2010 02:58:37

Aston
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 60

Re: Peugeot

galeb napisao:

Èitao sam forum i ima mnogo tema na koje bih mogao dati odgovore ili pomoæi.Zbog jednostavnosti,otvorio sam novu temu,pa ko ima bilo kakvih problema sa Peugeot vozilima,stojim Vam na raspolaganju.Isto važi i za Citroen,jer su motori isti.Pozdrav.

Može li podrška i za Ford i Mazdu pošto imaju seriju istih motora. HDI=TDCI itd... :-)))

pozz


Šuti i trpi moj Abide.

Offline

#36 22-10-2010 18:11:24

Grga07
elproger
Registrovan: 14-07-2009
Komentari: 141

Re: Peugeot

ja sam ga mjenjao i nista se nije desilo, samo nemoj ostavit kljuc u bravi kad vadis akumulator..

Offline

#37 22-10-2010 15:22:28

Marko Mne
Član
Iz: Niksic Montenegro
Registrovan: 22-10-2010
Komentari: 3

Re: Peugeot

Imam Peugeot 307 2.0 hdi uradjen veliki servis prije 10-ak dana, sinoc radio bez problema i parkiran ispred kuce. Jutros nece da pali, mislim da je akumulator, krene da zavergla i sve se pogasi. Mogu li sam zamijeniti akumulator da probam oce li upaliti da ne zeznem elektroniku ???

Offline

#38 21-10-2010 18:31:35

Grga07
elproger
Registrovan: 14-07-2009
Komentari: 141

Re: Peugeot

doee napisao:
Grga07 napisao:

naravno da se može chipovati, mozda je to i razlog, ja imam istog pug-a i isti motor i ne lijepi bas za sjediste mada, sve je to opet kako ko "dozivljava". moj savjet je da odes na dijagnostiku i ako je sve ok dobro je, i zakljucis da je bio chipovan i chipujes ga ako hoces isti osjecaj :d sretno

siguran sam da nije subjektivan osjeæaj da auto slabije vuèe, ranije sam osjetio da negdje oko 2000 obrtaja (vjerovatno se tad turbina ukljuèi) jako povuèe i praktièno ždere asfalt, meðutim sad toga nema kao da turbine i nema.
 
a da li je preporuèljivo èipovati i koliko to šteti motoru?

hvala

poslao sam ti mail wink
pozz

Offline

#39 21-10-2010 14:48:16

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Peugeot

Grga07 napisao:

naravno da se može chipovati, mozda je to i razlog, ja imam istog pug-a i isti motor i ne lijepi bas za sjediste mada, sve je to opet kako ko "dozivljava". moj savjet je da odes na dijagnostiku i ako je sve ok dobro je, i zakljucis da je bio chipovan i chipujes ga ako hoces isti osjecaj :d sretno

siguran sam da nije subjektivan osjeæaj da auto slabije vuèe, ranije sam osjetio da negdje oko 2000 obrtaja (vjerovatno se tad turbina ukljuèi) jako povuèe i praktièno ždere asfalt, meðutim sad toga nema kao da turbine i nema.
 
a da li je preporuèljivo èipovati i koliko to šteti motoru?

hvala

Offline

#40 20-10-2010 21:05:02

Grga07
elproger
Registrovan: 14-07-2009
Komentari: 141

Re: Peugeot

naravno da se može chipovati, mozda je to i razlog, ja imam istog pug-a i isti motor i ne lijepi bas za sjediste mada, sve je to opet kako ko "dozivljava". moj savjet je da odes na dijagnostiku i ako je sve ok dobro je, i zakljucis da je bio chipovan i chipujes ga ako hoces isti osjecaj :d sretno

Offline

#41 15-10-2010 18:55:00

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Peugeot

doee napisao:

pozdrav svima...veæ duže vrijeme muèi me jedno pitanje o kojem stalno razmišljam???u pitanju je pežo 307 2.0 hdi 2002 god. 66 kw, nema fap filter...auto sam kupio skoro prije godinu dana sa preðenih 160000 km, i auto je išlo bez ikakvih problema, strahovito jako dobro je vukao, naroèito preko 2000 obrtaja, osjeti se da "zalijepi za sjedište"...bio sam prezadovoljan njime. a sad, kad mi je stradao akumulator i BSI nije reagovao nakon zamjene novog akumulatora (pisao sam o tome na forumu) odšlepao sam auto u ovlašteni servis gdje su ustanovili da nije BSI stradao veæ je samo izgubio podatke i ljudi su ga samo reprogramirali (ili veæ šta ???) . kada sam sjeo da ga vozim iz servisa osjetio sam da auto nema onakvu snagu kakvu je imao prije odlaska u servis odnosno prije belaja sa akumulatorom. mislio sam da je to subjektivan trenutni osjeæaj, meðutim kako je vrijeme odmicalo sve sam više bio ubijeðen i sad sam ubijeðen da auto nije isto kao što je bilo prije. ako neko ima kakvo objašnjenje molio bih da mi pojasni da nerazbijam glavu o tome šta bi moglo da bude, da li je to softverski razlog ili je auto bilo èipovano ako se ono može uopæe èipovati ili neš treæe...unaprijed hvala na odgovorima

???

Offline

#42 11-10-2010 09:26:08

tompompa
elproger
Registrovan: 05-03-2010
Komentari: 40

Re: Peugeot

imam problem..xsara ima cca 130 tkm,svako malo mi auto radi na 3 cilindra..kad uzvadim svjecice,one su zaèaðene i nakon samo jednog paljenja,ali suhe! nakon postupka ciscenja svjecica auto odmah upali,do ponovnog paljenja..tada je teze i malo mora odraditi da prorade na sve cilindre..
neznam o cemu se tu radi,promjenio sam ak,bobinu,nove svjecice...
ponekad mi u voznji proradi na 3 cilindra,sam onda dodaje gas(ali samo ponekad).
na dijagnostici pokazuje sve OK,a ni moj mehanicar nema pojma o cemu se tu radi.."probat cemo ovo,pa ovo,pa ovo"...ali nista.
auto mi je zmjesao vodu i ulje (dihtung) prije 2 mjeseca..a nakon toga ovo. problem je u tome jos veci sto mi se zadnjih dana poceli mse cut kao da ventili lupaju u poklopac..ili tako nekako..poceli su lupat,auto radi ,i ima sad zvuk "bube vw"..
bio bih zahvalan kad bi mi netko dao savjet,ili preporucio mehanicara na podrucju zg! zahvaljujem!

Offline

#43 10-10-2010 22:20:38

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Peugeot

pozdrav svima...veæ duže vrijeme muèi me jedno pitanje o kojem stalno razmišljam???u pitanju je pežo 307 2.0 hdi 2002 god. 66 kw, nema fap filter...auto sam kupio skoro prije godinu dana sa preðenih 160000 km, i auto je išlo bez ikakvih problema, strahovito jako dobro je vukao, naroèito preko 2000 obrtaja, osjeti se da "zalijepi za sjedište"...bio sam prezadovoljan njime. a sad, kad mi je stradao akumulator i BSI nije reagovao nakon zamjene novog akumulatora (pisao sam o tome na forumu) odšlepao sam auto u ovlašteni servis gdje su ustanovili da nije BSI stradao veæ je samo izgubio podatke i ljudi su ga samo reprogramirali (ili veæ šta ???) . kada sam sjeo da ga vozim iz servisa osjetio sam da auto nema onakvu snagu kakvu je imao prije odlaska u servis odnosno prije belaja sa akumulatorom. mislio sam da je to subjektivan trenutni osjeæaj, meðutim kako je vrijeme odmicalo sve sam više bio ubijeðen i sad sam ubijeðen da auto nije isto kao što je bilo prije. ako neko ima kakvo objašnjenje molio bih da mi pojasni da nerazbijam glavu o tome šta bi moglo da bude, da li je to softverski razlog ili je auto bilo èipovano ako se ono može uopæe èipovati ili neš treæe...unaprijed hvala na odgovorima

Offline

#44 16-09-2010 14:44:08

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Peugeot

zgbulldog: procitaj pravila foruma, (postavljanju linkova na komercijalne stranice.)


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#45 16-09-2010 09:38:27

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Peugeot

imas novi imas zamjenski.
za novi fap kataloski broj je: 1731 KE
za zamjenski: 1733 02.
po slici to je to najbolje je da posaljes kat. broj pa vidis.
treba ti jos i "Aditiv EOLYS 176 formuliran je posebno za dizel vozila s FAP-om, od OPR br. 9492 na dalje. Koncentriranija formula koja omoguæuje produljivanje intervala održavanja s 80 000 km na 120 000 km."
1 litar: 9736 85
3 litra: 9736 86
ps.mozes imati problema oko carinjenja. sadrzi kancerogene materija.

zgbulldog napisao:

Pozdrav,

nakon reufovog zahtjeva popunio sam profil pa imam novo pitanje.
Zanima me da li ovako izgleda FAP filter, odnosno da li odgovara mom vozili (Peugeot 407 SW 2.0 HDI - broj šasije - VF36ERHRH21198212)


Thnx

Offline

#46 16-09-2010 08:41:59

zgbulldog
Član
Iz: Zagreb
Registrovan: 07-09-2010
Komentari: 2

Re: Peugeot

Pozdrav,

nakon reufovog zahtjeva popunio sam profil pa imam novo pitanje.
Zanima me da li ovako izgleda FAP filter, odnosno da li odgovara mom vozili (Peugeot 407 SW 2.0 HDI - broj šasije - VF36ERHRH21198212)

Thnx

Zadnja izmjena od zgbulldog (16-09-2010 08:44:21)

Offline

#47 07-09-2010 13:22:30

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Peugeot

dobro dosao na forum...
1. popuni profil
2. procitaj pravila foruma da kojim slucajem ne bi ljutio admina
3. ovu podstojecu temu procitaj do korice i bice ti jasno a ovde ima strucnjaka sa kojim mozes dogovorit i to rijesit
pozz


@)).....

Offline

#48 07-09-2010 13:01:35

zgbulldog
Član
Iz: Zagreb
Registrovan: 07-09-2010
Komentari: 2

Re: Peugeot

Bok svima,

imam dosta problema sa svojim 407 SW 2.0 HDI peugeotom. Kupio sam auto sa 140000km , sada sam na 160000km, auto je 2005 godište.
1. Prvo mi se javio kvar parkirnog senzora (jedan od èetri postojeæa). Odveo sam auto na servis gdje su mi rekli da ga treba zamijeniti. Kada su ga zamijenili, nije se popravila situacija nego su mi rekli da treba mijenjati instalacije. Nakon zamijene instalacija nikakav pomak, a u servisu vele da neznaju u èemu je problem. Ima li netko kakve ideje?
2. Istovremeno mi se javio problem sa tvornièkim alarmom. Iz nepoznatog razloga se ukljuèuje sam od sebe (najèešæe ispred zgrade pa izluðuje susjede), znaèi ukljuèi se, tuli 20-30 sekundi, i tako nekih 10-ak ponavljanja. Naravno, u servisu kažu da nisu primjetili nikakve nepravilnosti. Takoðer, ima li netko kakve ideje?
3. Na oko 159000 km mi se javio alarm "Particle filter additive level too low". U servisu su mi rekli da je zbog kilometraže potrebna zamjena FAP filtera (cca 600 eura) plus punjenje aditiva (cca 150 eura). Zanima me da li je stvarno potrebna zamjena filtera, il mogu reæi majstoru da napuni aditiv i resetira alarm?

Može li mi netko pomoæi?

Offline

#49 01-09-2010 21:08:25

Alonso
Član
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1

Re: Peugeot

Pozdrav imam problem sa sklopivim krovom kod 206cc sve normalno radi i odjednom u nadoðe da nece nista sve sam rastavio i manuelno pokretao pumpu preko relea i krov je proradio i radi je desetak dana meðutim opet mi se javi isti problm i sad nece nikakako da proradi pa ako je neko imao iskustva s tim da mi pomogne!!!
Hvala!!

Offline

#50 25-07-2010 10:47:30

Dragan68
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 16-07-2010
Komentari: 7

Re: Peugeot

Bacha napisao:

Ti u stvari nemaš problem.Lako je to sve proveriti.Spoj ventilator na mestu sa punom masom i vidi koliko ubacuje vazduha.Ako je to normalna kolièina,zameni reostat ventilatora i dobiæeš sve što ti treba.
Ukoliko ni direktno spojen ne može ubaciti dovoljnu kolièinu vazduha u kabinu a auto nema polen filter,onda æeš kad skineš ventilator kroz tu rupu ubaciti crevo od usisivaèa,nekog jaèeg,i usisati svu prljavštinu sa isparivaèa klima uredjaja.Ako i to ne pomogne,onda tabla dole,isparivaè napolje na pranje.

Odmah cu uporediti: Ventilator sam spojio direktno bez modula na akumulator i vrteo je kao lud. Sa modulom ima ovaj problem zbog koga i pisem. Nemam polen filter (a trebao bih), a ciscenje isparivaca cu ostaviti za kraj.
Ostaje samo da razjasnim, da li pod reostatom ventilatora podrazumevas modul, koji sam inace zamenio (prilozio bih sliku modula, ali sam jos uvek "maloletan"). Ako nisi mislio na modul, molim te napisi mi Pezoov broj rezervnog dela (tog reostata) kako bih ga potrazio.
Hvala na savetu!

Zadnja izmjena od Dragan68 (25-07-2010 21:37:23)

Offline

Board footer