elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 05-02-2013 04:57:18

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Autoboss PC-MAX SPX

pa ako ti svijetli motorna lampica nema sanse da je ugasis ako ne rijesis tu gresku na motoru, a ako ostane crash data ili ti podatak o sudaru ne mozes ga sa tom dijag izbrisati, ne mozes ni sa namjenskom za taj auto koja je od kts jeftinija za taj auto a bolja za taj auto jer je namjenska, ili moras ocitavati flash pa upisivati ispravan sadrzaj ili preko obd da nista ne skidas posebnim uredjajem koji opet ne pokriva sve.......itd....isto tako abs neces ugasiti dok ne rijesis problem.....a osciloskop ti ne treba zasada, vidjeces, neces ti ulaziti toliko u sustinu problema, barem ne neko vrijeme a dok se do te mjere usavrsis da ti bude trebao kupices ti jos 5 puta vise opreme, ti si pocetnik i to ti je kao da nekome ko ne zna bicikl voziti da das avion da vozi, bez uvrede, ovo je samo da shvatis koliko si daleko od upotrebe osciloskopa i da shvatis da ti on ne treba duze vrijeme.......

Zadnja izmjena od dragan_s (05-02-2013 05:04:37)

Offline

#27 05-02-2013 09:49:25

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Autoboss PC-MAX SPX

tebi kao autolimaru netreba nikakav kts sa skupim updateom a još najmanje osciloskop..ako več trebaš da ugasiš neku lampicu i za brisanje nekih grešaka onda uzmi neku jeftiniju dijagnostiku npr autocom i gotovo...za početak ti je najbolje nešto jeftinije a ne baciti par tisuča eura pa aparat stoji neiskorišten..

Offline

#28 05-02-2013 10:30:12

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Autoboss PC-MAX SPX

prijatelju ,ja sam mislio da ti ipak nesto razumes posto si u eu ali ti tek treba da naucis sta,kako i zasto pa tek da razmisljas o dijagnostici ako si mislio na to.njome nemozes da gasis a/b jer ona nije za takve stvari ako prethodno ne odradis ceo sistem a izgleda da neznas kako on funkcionise
prvo dobro prostudiraj materiju pa postavi  pitanje u skladu sa zeljama

Offline

#29 05-02-2013 11:35:22

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Autoboss PC-MAX SPX

scorpyon napisao:

ja sam pocetnik koji zeli da pocne sa dijagnostikom.
ja nisam profesionalac nego sam tek pocetnik u tome
poprave branik i haubu kod mene a za reset air-baga
idu kod drugog koji im uzme para koliko i ja za moju muku !!!
a ne da ih saljem kod drugih majstora!
opet ne daju mi se tolike pare da radim sa dijagnostikom !


reset airbega i crash koji je modulu ti ne savetujem jer nisi elektronicar koji je ulozio minimu 4000 do 5000eura i koji rizikuje vise nego li ti ako se nekom taj airbeg ispali u lice i to u voznji,,,,,
nije problem u parama svi mi imamo pare.....
doci ces u situaciji da prespojis i predvidis nesto i opali airbeg u voznji nekom u facu i taj zavrsi misiju na zemlji ili nekom svom djetetu nedaj boze nikom,zakon u evropi ne prasta takav sistem odma ide policiji,vestacima,tuziocima i sudu zatim se dolazi do saznanja da je uzrok nestrucno rukovanje i popravak airbega a zato ti ce se svijet okreniti naopacke.....
ako se drzis limarskih poslova to i radi,uzavrsi malo to farbanje koji kazes da za svoje potrebe uradis i kupi si komoru za te pare koje planiras ulozit,vise ce biti farbanja i ogrebotina na branicima i limariji nego li lampica za gasenje.....


@)).....

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: undermaster

#30 05-02-2013 11:39:15

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Autoboss PC-MAX SPX

Internet... pa ti brate promeni drzavljanstvo smile


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#31 05-02-2013 11:53:36

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Autoboss PC-MAX SPX

wink wink  eh bjeza od novonastalog turbofolka  big_smile


@)).....

Offline

#32 05-02-2013 14:35:24

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Autoboss PC-MAX SPX

autoboss.netwww.autoboss.net/en  jasam se direktno obratio proizvodjacu i dobio  odgovor da uredjaj kosta xxx usd  ali i upozorenje dase ovaj uredjaj prodaje mnogo jeftinije  kao plagijat od odredjenih firmi i njihov spisak.inace uredjaj je jeftinij skoro 3 puta nego u NL.kontaktiraj proizvodjaca nekosta te nista.fabrika jeste u kini.

Offline

#33 05-02-2013 15:19:20

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Autoboss PC-MAX SPX

ovako kolega ako ti treba solidan univerzalac uzmi Autocom ja ga imam Bosh,Texsa su izvanredni uredjaji koji i kostaju puno
covjeku koji radi sve i svasta pogotovo autolimariju nije potreban neki skup aparat nijedan od tih univerzalaca ne brise crash datu
tako da se ne zalijeces

Offline

Board footer