elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 23-10-2017 21:54:16

Ald1n
Član
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 23-10-2017
Komentari: 11

Re: Golf 4 66kw ALH motor problem

Vec sam zaginuo 300 evrica kod ovog majstora, i nista mi nije uradio kako treba,a naplatio sve sto je uradio i sto nije, zato bi mi trebala pomoc strucnijih ljudi i preporuka nekog dobrog majstora. Ne bih da bukvalno bacim jos 300 eur u vodu i opet imam krs sad

Offline

#27 23-10-2017 21:34:07

djurkic ljubisa
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 24-11-2014
Komentari: 421

Re: Golf 4 66kw ALH motor problem

auto kod pouzdanog majstora i nek ti kaze kolko ce izaci popravka...(


mehanikus

Offline

#28 23-10-2017 20:45:32

Ald1n
Član
Iz: Novi Pazar
Registrovan: 23-10-2017
Komentari: 11

Golf 4 66kw ALH motor problem

Imam Golfa IV 2000 godiste, motor ALH 1.9 TDI 66 kW 90 KS... Auto vuce ekstra do nekih 120-130 km/h i onda ide u safe mod. Planirao sam to da pregledam sta je ali mi se nikako nije dalo, i nedavno putujem uz neko brdo zajebano, posteno namucim auto, i nakon toga krenem ravnim putem 80-90km/h i tako lagano krstarim, i kao grom iz vedra neba, auto mi se ugasi... Nakon tog gasenja auto cudno vergla, nece da upali... Odslepam do prvog majstora, on kuka kako je sve stradalo kako mora masinska obrada motora, hidropodizaci, ventili, spaneri itd... na kraju mi zameni jedan spaner koji je zakovao i po njegovoj prici uzrokovao ceo ovaj problem, zamenio je i (opet kazem po njegovoj prici jer mi i nije bas nesto pouzdan lik) sve ventile i 8 hidropodizaca. Nakon tog servisa auto mi isao gore nego da je SDI,(uopste ne otvara/pali turbinu) vratim se ja lepo majstoru, i on zameni neka dva plasticna ventila koji su se nalazili oko EGR ventila, nakon toga auto pocne da pali turbinu, ali opet ide sa pola snage u odnosu kako je isao ranije (pre nego sa ga oterao kod istog na ˝popravku˝). Nocas iznerviran sto mi auto slabo ide nagazim ga muski 1. 2. 3. 4. sve do 4500rpm, i onda cujem da mi je nesto puklo ispod haube. Otvorim haubu, i vidim kako mi je se skinulo crevo sa EGR ventila. Molim sve koji znaju i razumeju se priskoce u pomoc da nadjem resenje problema i da ponovo vratim snagu automobila koju je nekad imao. Znaci potrebni su mi saveti sta treba da pogledam, i sta da kazem majstorima na sta je potrebno da obrate paznju kako bi mi resili problem i da mi auto ponovo ide i vuce  kako je i bilo pre ovog kvara.

Offline

Board footer