elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 23-01-2010 03:12:53

klcu
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 24-08-2009
Komentari: 211

Re: Windows 7 iskustva

ELTI napisao:

Htjeli mi to ili ne, svi cemo morati preci na njega. Sjetite se da smo svi imali predrasude prema svakom  novom O.S. u ali smo na kraju svi morali preci na XP, sto se na kraju pokazalo kao dobro. Izaci ce uskoro SP1 za WIN7 pa cemo vidjeti...

U pocetku sam bio skeptican prema win7, al  vrlo brzo se priviknes . Od ovoga  sta sam zasad instalirao  u  win7  mi   radi  toleranca data,opel tis, elsa,upa,carsoft,vcds,inpa, ono sto ne  radi ,ali  radi u xpmodu su  lexia,pps. Clip sam zeznuo instalaciju i morao sam na xp, no mislim da ce uspjeti u xp modu. Ostatak jos nisam stigao, nikad kraja tom instaliranju

Zadnja izmjena od klcu (23-01-2010 03:14:58)

Offline

#27 23-01-2010 04:04:05

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Windows 7 iskustva

Dosta mi dobro deluje sedmica, daleko bolje od Viste, koja je cini mi se promasaj milenijuma. Na sedmici mi radi dosta toga, samo me nervira sto mi se vcds ipak updateovao, pored toga sto sam izmenio c:\windows\system32\drivers\etc\hosts, sto mi se na XP nikad nije desilo, bez obzira sto sam na netu i kad ga pokrenem. Jos nisam previse isprobavao, kontam da je jos uvek XP bolji za posao...


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#28 26-01-2010 00:21:03

Boki_boo
elproger
Iz: Ðakovo
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 47

Re: Windows 7 iskustva

U control panelu naði windows update-promjena postavki pa nariktaj da ti ne skida automatski! Vjerovatno su ti postavke po defaultu!

Offline

#29 26-01-2010 00:54:02

ipejasinovic
elproger
Iz: RS, BiH
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 248
Website

Re: Windows 7 iskustva

@ignjat
Èova, buraz, instaliraj sebi neki firewall (ja koristim Online Armor Free) i njime zabrani izlazak vcds-a na internet. No, iako nemate vcds i sl. bitno je da imate firewall instaliran. Možda èak i bitnije nego antivirus. Jer ako zabranite malicioznim programima da se kaèe na net, vaši podaci æe ostati sigurni, neæete imati curenje podataka. Isto kao što se vcds updejtovao, tako je mogao neki spyware da vam pokupi sve šifre sa raèunara i pošalje autoru, a vi ne biste mogli ništa. Stoga, nemojte mijenjati host fajlove i praviti sebi problem, veæ instalirajte firewall i onda imate sve. Firefox može na net dok vcds ne može.

P.S. Ako ne znate instalirati fw, zovnite nekog ko to dobro zna, koštaæe vas 10€, ali je to mnogo manje nego koliko vas košta ubijen ureðaj...


Screw You Guys, I'm Going Home!

Offline

#30 26-01-2010 02:18:43

Boki_boo
elproger
Iz: Ðakovo
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 47

Re: Windows 7 iskustva

Bez antivirusa nipošto ne radi sa windowsima na netu! Firewall ne dozvoljava spajanje programa sa netom ali ako si skinuo nešto u èemu je virus on ti može sve lijepo izbrisati pa i firrewall! Bez formatiranja HD-a možeš se slikati! Ja na svom kompu nemam nikakav firewall, pod nikakav ide ovaj na win 7,iako se da i on nariktati! Imam nod32, pod opcijama mi je da sve što prepozna kao virus briše i nikad mi se nije desilo da komp zarazim! Naravno sve što skinem i pregledam nodom! Na flashgetu ima opcija! Buduæi da firewall filtrira promet, što æe pustiti a što neæe, usporava promet a to me živcira!

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: commander

#31 26-01-2010 13:20:05

ipejasinovic
elproger
Iz: RS, BiH
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 248
Website

Re: Windows 7 iskustva

Boki, boki. Praviš greške svjesno i to iznosiš u javnost...

1. Firewall se mora imati
2. NOD je najveæe ðubre od trenutno popularnih antivirusa

Virus ne može izbrisati firewall sem ako mu nisi dao privilegije za to. Ja sam prije 2 god., da bih dokazao koliko je Vista sigurnija od XP-a, mjesec dana bio bez AV-a i samo sa ugraðenim FW-om. Ništa znaèajno se nije dogodilo...


Screw You Guys, I'm Going Home!

Offline

#32 26-01-2010 13:47:15

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Windows 7 iskustva

Ovo sa Nod32 mi se sviða, ja ga imao godinu dana pa sam ga bacio van, usporavao mi torrent, ma kaj god mu napravio, èak serviser u Zagrebu koji prodaje zastupa Nod nije imao rješenje, kad sam izbacio Nod i staviio Avast nema problema


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#33 26-01-2010 15:26:27

Boki_boo
elproger
Iz: Ðakovo
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 47

Re: Windows 7 iskustva

Ja iznosim svoje mišljenje! Na svom kompu ne moraš imati ništa! I zbog toga možeš imati posljedice  a i ne moraš! To se zove rizik! Po mome iskustvu antivirus je kudikamo važniji od firewalla! Nisam rekao da ga ne moraš imati! No, firewall imaš ubaèen u OS a AV nemaš! A prema ranijem postu ispada da je FW važniji pa æe netko zbog toga ostati bez podataka, ne instalirajuæi ga smatrajuæi to nebitnim! Kod nas na mreži, a ima nas 50, ne smijemo se spajati ako nemamo AV! Dešavalo se da nam server padne jer su stavljane datoteke koje su bile zaražene a nisu pregledane AV-om! Sada koji je AV najbolji je rasprava o ukusima! Nama se pokazao kao najbolji nod i imamo ga obvezu imati! Nije nam palo na pamet tek tako, nego smo tražili iskustva svih i na osnovu veæine je zakljuèeno! No i bilo kakav AV je bolji od nikakvog! Ali na win 7 je dosta stvari što se tièe sigurnosti uzeto sa Linuxa! UAC je sada manje naporan nego na visti! No ako neæete ni FW ni AV uzmite Linux a sa wine loaderom možete vrtiti i windows aplikacije!

Offline

#34 26-01-2010 17:29:05

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Windows 7 iskustva

NOD32 mi se pokazao najboljim (smart security 3.0.xxx peket). Dosta drugih antivirusa prepoznaje "viruse" tamo gdje doista nije virus nego neki vid zastite programa (winlicence, arthemida i sl. a vecina ozbiljnijih programa je zasticena ovim i sl. zastitama). Do sad nisam imao problema sa opterecenjem sistema sa NOD32, naprotiv izgleda mi "najlaksi", odradjuje svoj posao u pozadini neprimjetno tako da korisnika puno ne opterecuje.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#35 26-01-2010 20:00:58

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Windows 7 iskustva

Evo ja baš imao problem sa Eset smart security i to legalno kupljen i stvarao mi probleme, od kad imam Avast sve šljaka i još k tome besplatan je, daleko od toga da Nod ne valja ali evo u mom sluèaju nije igralo


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#36 26-01-2010 22:35:32

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Windows 7 iskustva

NOD je meni vise problema napravio nego pametnih stvari. Koristim Avast poslednjih dve godine i nemam nikakvih problema sa virusima. FW u tom trenutku nisam imao aktivan, a i vcds sam sam popravio za 5 min, tako da nije neki problem bio smile Moze i netlimiterom da se zastit vcds. Sedmica mi se skroz svidja i kako radi, ali ipak jos uvek sve za posao drzim pod XP-om.


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#37 26-01-2010 23:03:34

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Windows 7 iskustva

Avast mi se pokazao nepouzdan, recimo ubacim USB stick na racunar gdje je avast instaliran i koji je zarazen nekim virusom (zarazen je nekim slucajem nakon instalacije avasta, a on je instaliran na "cist" tek podignut OS) ponovo stick ubacim na racunar sa NOD32 i prijavljuje zarazen autorun file na sticku, ozbiljnom antivirus alatu ovo se nebi smjelo desavati, predstavlja ozbiljan security problem (dopusta zapis virusu i egzistenciju virusa u RAM-u).


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#38 26-01-2010 23:22:10

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Windows 7 iskustva

Kako kome sta vise odgovara ja koristim avast 10 godina a pokupio sam samo 2-3 resetovanja zato sto isklucim zastitu kad skidam razne programe narocito krak a jos je dobar jer se da lako deaktivirat I ima mogucnost skansione u safe mod jedna prednost-a da nije najbolji to znam ali je bar besplatan sto je danas presudno! A pored toga imam uvijek updejtovan drweb koji se pokrece direkt bez intalacije tako da nemam problema-a I neidem tamo di netreba heehe


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#39 27-01-2010 00:02:51

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: Windows 7 iskustva

Kerio firewall i eventualno nod32 za skeniranje po potrebi i nikad nisam imao frke u toj kombinaciji. A za skidanje jaako sumnjivih stvari Virtual pc2007 od Microsofta, u njemu XP i skidaš s njim, kad uleti gamad samo izbrišeš virtualni XP i digneš klona.
P.S. sad veæ neko vrijeme ni ne koristim drugo osim firewalla i Windows defendera, antivirus mi ne treba jer mi firewall javlja ako neki file želi nešto pokrenuti i ako mu ne dozvolim neæe. Znala se desiti situacija da nijedan! antivirus ne može zaustaviti najezdu gamadi koliko ih može uletiti jer se znao sistem zablokirati skroz od muke smile

Offline

#40 27-01-2010 02:57:22

ipejasinovic
elproger
Iz: RS, BiH
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 248
Website

Re: Windows 7 iskustva

OK, iz manje oscilacije, svi smo se složili da zaštita treba. Najbolja zaštita je ne paliti raèunar, ali kad sve veæ mora, poželjno je poznavati rizike...


Screw You Guys, I'm Going Home!

Offline

#41 27-01-2010 12:07:52

Boki_boo
elproger
Iz: Ðakovo
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 47

Re: Windows 7 iskustva

Nod smart security "stvara" probleme jer filtrira sav promet! I onda usporava konekcije! A teško je uraditi da se to izbjegne!Ja sam ga imao na kompu klinaca, a buduæi su cure i idu na youtube, nije ima se otvarala stranica, pa sam ga deinstalirao i ubacio samo nod32 AV + kerio PF . To je za mene najbolja opcija u XP, a za 7 ko ima malo znanja, za instaliranje, dovoljno je samo AV a firewall je dobar, nisam rekao najbolji, windowsov! Na svom kompu imam dualboot Linux Ubuntu 9.10 + Win 7! Tako da sam najviše na net sa linuxom a ako nešto ne mogu i potrban je win samo se prebacim! Na linuxu ne treba ništa ni FW ni AV. A u sadašnjoj fazi nije ništa lošiji od 7! Ima sve drivere pa sam sve instalira! Millina!

Zadnja izmjena od Boki_boo (27-01-2010 12:08:41)

Offline

#42 27-01-2010 14:44:48

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Windows 7 iskustva

Durex je isto dobra zastita smile


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#43 27-01-2010 18:27:40

ipejasinovic
elproger
Iz: RS, BiH
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 248
Website

Re: Windows 7 iskustva

big_smile


Screw You Guys, I'm Going Home!

Offline

#44 27-01-2010 19:48:28

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Windows 7 iskustva

Care, gde to iskopa? smile


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#45 27-01-2010 21:10:04

ipejasinovic
elproger
Iz: RS, BiH
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 248
Website

Re: Windows 7 iskustva

4 DVD-a ovakvih gluposti ja imam... Znaèi, svaki put kad vidim nešto gotivno, ja download. Pa kad skupim 4GB+ onda bacim jedno prženje i tako ukrug big_smile

Zadnja izmjena od ipejasinovic (27-01-2010 21:11:18)


Screw You Guys, I'm Going Home!

Offline

#46 28-01-2010 15:34:43

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Windows 7 iskustva

predingli napisao:

Ovo sa Nod32 mi se sviða, ja ga imao godinu dana pa sam ga bacio van, usporavao mi torrent, ma kaj god mu napravio, èak serviser u Zagrebu koji prodaje zastupa Nod nije imao rješenje, kad sam izbacio Nod i staviio Avast nema problema

ja sam avast izbacio pre petšest godina i u moj raèunar neæe,norton je zakon samo užasno usporava raèunar.Koristim nod u kombinaciji sa Malwarebytes' Anti-Malware i nemam problema.Dodše i ne idem na hakerske strane.Taèno je da sve programe sa pachom prijavljuje kao virus i ne da instalaciju.


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#47 28-01-2010 17:46:45

ipejasinovic
elproger
Iz: RS, BiH
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 248
Website

Re: Windows 7 iskustva

Ja mislim da Avira trenutno daje najviše u odnosu cijena/kvalitet. Malo jeste paranoièna u nekim situacijama, ali je to potpuno razumljivo. Dogaða se èesto da prijavljuje neke exe fajlove kao sumnjive, ali postoji i logièno objašnjenje za to. Naime, ukoliko je EXE pakovan nekim pakerom ili zaštiæen nekim protektorom, a Avira nema algoritama za njegovu dekompresiju, naravno da æe prijaviti, jer, mislim, imaš exe, ima kôd unutra, ali ne može se doprijeti do njega i provjeriti šta radi. Lièno meni bi to bilo sumnjivo...


Screw You Guys, I'm Going Home!

Offline

#48 28-01-2010 17:52:51

pedja089
Član
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 11

Re: Windows 7 iskustva

Ja sam digao ruke od antivirusa.
Probao sam svasta i ili ne rade kako treba ili udavise racunar.
Vec 2 godine bez antivirusa, imao 1 virus i rucno ga obrisao, dosao sa flesa...
Mislim da samo malo paznje kuda se ide, i sta se sve gura u racunar i nema potrebe za antivirusima...

Offline

#49 28-01-2010 18:27:50

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Re: Windows 7 iskustva

Pedja nisi ni svjestan koliko imas malicioznog softwera u kompu....skeniraj komp sa Kasperskim ili nekom boljim antivirusnim programom pa ces vidjeti.
Neke viruse ne vidis niti ih mozes primijetiti u radu ali oni cekaju svoj trenutak....
Ja dobro znam sta znace takvi virusi, jer sam od svog int. providera vec 2 puta bio blokiran zbog virusa ili trojanca kojeg ja nisam vidio niti je pravio stetu u mom racunalu.
Jednostavno je ponekad koristio moju IP adresu za sirenje spama. Taj spam nitko iz mog adresara nije dobio niti je sadrzaj prosao kroz moj mailbox...Kazem najgori su virusi koje ti ne primjecujes. Osim toga, vecina kalkulatora, killera, licznika i ostalog krekiranog softwera koje koristimo imaju neke vrste virusa i trojanaca, (nema dzabe ni u stare babe), zbog toga u uputstvima i pise da kod instalacije moras iskljuciti antivirusne programe kako bi se ova gamad mogla useliti u kompjutor.
Ti virusi rade odredjene stvari za nekoga a da toga nismo ni svjesni. Ponekad su posljedice katastrofalne, vec smo culi kolege kojima su pokradeni pasvordi i pinovi. Zato nemojte ovo olako prihvatati.
Za ovoj posao je najbolje imati jedan komp koji nije na mrezi. To ponekad otezava i usporava rad jer je cesto potrebno fajlove prebacivati iz mashune u mashinu preko mem. stikova, naravno zauzima i vise mjesta na radnom stolu, ali sve je to kompromis kojeg treba prihvatiti. Osim toga rjesenje je i virtualna mashina, koja takodjer usporava posao ali je dobro rjesenje, a naravno jos bolje rjesenje je Linux!
E sad ova tema lagano odlazi u OFF-topic, pa bi se bilo dobro vratiti na osnovnu temu WIN7 u praksi!!!


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#50 29-01-2010 02:13:44

pedja089
Član
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 11

Re: Windows 7 iskustva

Evo skidam kasperski i javim rezultate.
EDIT:
Evo skenirao sam na quick scan i nije nasao nista, pustio sam full scan, ali ubi mi kompijuter, ne mogu nista da radim dok skenira.
Definitivno ga brisem.
A da se vratimo na win7, definitivno bolje od viste.
Ali nekako mi lici da su iskoristili platformu sa XP-a, malo okitili deo oko drajvera, nabacali kojekakve drajvere u njega i posle kazu ne trebaju drajveri, mada uveli su i neke standarde pa posle stvarno nece biti potrebni drajveri.
Sto se tice izgleda, cini mi se da su taj deo pokupili sa viste. Po meni 98 je najstabilnij. Nju su opravljali i krpili dok nisu sve sredili.
Medjutim kako se razvija softver i on trazi sve slozenije platforme.
Za sada je dovoljan i XP, posle vremenom precemo svi na win7.
A vistu cemo preskociti wink

Zadnja izmjena od pedja089 (29-01-2010 03:29:15)

Offline

Board footer