elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#51 29-01-2010 16:16:45

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Windows 7 iskustva

pedja089 napisao:

Evo skidam kasperski i javim rezultate.
EDIT:
Evo skenirao sam na quick scan i nije nasao nista, pustio sam full scan, ali ubi mi kompijuter, ne mogu nista da radim dok skenira.
Definitivno ga brisem.
A da se vratimo na win7, definitivno bolje od viste.
Ali nekako mi lici da su iskoristili platformu sa XP-a, malo okitili deo oko drajvera, nabacali kojekakve drajvere u njega i posle kazu ne trebaju drajveri, mada uveli su i neke standarde pa posle stvarno nece biti potrebni drajveri.
Sto se tice izgleda, cini mi se da su taj deo pokupili sa viste. Po meni 98 je najstabilnij. Nju su opravljali i krpili dok nisu sve sredili.
Medjutim kako se razvija softver i on trazi sve slozenije platforme.
Za sada je dovoljan i XP, posle vremenom precemo svi na win7.
A vistu cemo preskociti wink

u ranijem postu sam rekao koju zaštitu koristim i sa kojom sam zadovoljan,s vremena na vreme izbrišem tu zaštitu i ubacim neki drugi program da proverim da nema nešto što Nod nije prepoznao.
Što se tièe viste imao sam je par nedelja i vratio se na XP,da mi nije mrsko instalirao bih sedmicu,ali kad pomislim koliko mi trba vremenana da sve ponovo instaliram izgubim volju jer ono što mi trba XP sasvim korektno odradi.


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#52 29-01-2010 19:41:00

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Windows 7 iskustva

napravi dual boot


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#53 29-01-2010 20:17:32

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Windows 7 iskustva

ignjat napisao:

napravi dual boot

uopšte mi nije palo napamet...dobra ideja


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#54 09-03-2010 15:16:46

dadoa4
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-09-2009
Komentari: 196

Re: Windows 7 iskustva

Da ne otvaram novu temu ....da li je ko uspio instalirati autodatu 3.24 na win 7 64 bit... (na 32 bit,znam da radi...)

Offline

#55 09-03-2010 20:05:21

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Windows 7 iskustva

ne vidim razlog da ne bi radio,64 omoguæuje  dodelu više memorije,tako da možeš više programa da pokreneš u isto vreme...što se brzine tièe za nas je toliko nebitna jer je ni ne primetimo...to znaci da tvoj procesor koji sada koristis(np. 32 bitni) prima razne naredbe koje su u dizini od 32 bita a 64 bitni prima duplo vise naredbi koje prcesor treba da obradi sto otvara mnoge mogucnosti i ujedno ostvaruje brzi rad racunara.


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#56 13-03-2010 13:57:41

dadoa4
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-09-2009
Komentari: 196

Re: Windows 7 iskustva

ma sve pet...al prikaže grešku da software nije za 64bit.sustav da kontaktiram prodavaèa sofa....

Offline

#57 15-03-2010 18:26:31

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Windows 7 iskustva

dadoa4 napisao:

ma sve pet...al prikaže grešku da software nije za 64bit.sustav da kontaktiram prodavaèa sofa....

na startnoj liniji imaš zastavicu(centar aktivnosti)koji rešava skoro sve probleme....windows7 možeš da postaviš i na srpskom,da ti bude lakše da se snadješ...za mnoge programe sam nalazi nove drajvere,ispravke...


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#58 18-03-2010 23:53:34

dekibare
Član
Registrovan: 18-03-2010
Komentari: 1

Re: Windows 7 iskustva

imam problem sa vozilom lt-28 88 godiste.niko od mehanicara nemoze da mu postavi dijagnozu.tesko pali na bravu a na vucu upali bukvalno na pola metra.sumnjam da majstor koji mi je menjao semeringe nije dobro uzubio bosh pumpu.dali mi neko moze pomoci nekim savetom ili ako ima neki program za uzubljivanje bosh pumpi.

Offline

#59 19-03-2010 10:55:25

klcu
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 24-08-2009
Komentari: 211

Re: Windows 7 iskustva

dekibare napisao:

imam problem sa vozilom lt-28 88 godiste.niko od mehanicara nemoze da mu postavi dijagnozu.tesko pali na bravu a na vucu upali bukvalno na pola metra.sumnjam da majstor koji mi je menjao semeringe nije dobro uzubio bosh pumpu.dali mi neko moze pomoci nekim savetom ili ako ima neki program za uzubljivanje bosh pumpi.

stavi novi service pack i procitaj ponovo pravila foruma


da ostanem on topic,nakon par mj koristenja mogu reci da sam   pozalio sta sam stavio  win7 :-(

Zadnja izmjena od klcu (19-03-2010 10:58:24)

Offline

#60 19-03-2010 15:27:46

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Re: Windows 7 iskustva

dekibare napisao:

imam problem sa vozilom lt-28 88 godiste.niko od mehanicara nemoze da mu postavi dijagnozu.tesko pali na bravu a na vucu upali bukvalno na pola metra.sumnjam da majstor koji mi je menjao semeringe nije dobro uzubio bosh pumpu.dali mi neko moze pomoci nekim savetom ili ako ima neki program za uzubljivanje bosh pumpi.

Pa jesu li na tom vozilu Windowsi7 ili...  Tko bi rekao da su ih koristili i prije 22 godine. !!!!


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#61 19-03-2010 15:46:56

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Windows 7 iskustva

za win7 jedini drajver je lt iz 88godine,ovo sam i ja sa prvim postom uradio i cak pokrenuo temu od 1g i vise...


@)).....

Offline

#62 19-03-2010 19:08:15

ipejasinovic
elproger
Iz: RS, BiH
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 248
Website

Re: Windows 7 iskustva

klcu napisao:

da ostanem on topic,nakon par mj koristenja mogu reci da sam   pozalio sta sam stavio  win7 :-(

Obrazloži?!


Screw You Guys, I'm Going Home!

Offline

#63 19-03-2010 20:45:21

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Windows 7 iskustva

ipejasinovic napisao:
klcu napisao:

da ostanem on topic,nakon par mj koristenja mogu reci da sam   pozalio sta sam stavio  win7 :-(

Obrazloži?!

mislim da je samo stvar navike...u xp ,koristeæi ga godinama, mnoge stvari smo radili rutinski...mislim da je sedmica osveženje za oèi ...


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#64 19-03-2010 21:36:13

klcu
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 24-08-2009
Komentari: 211

Re: Windows 7 iskustva

jedan dan  mi je bez ikakvog razloga zaboravio  sifru i username  na xp modu,a koliko vidim  nisam jedini kome se to dogodilo. nije bilo druge vec ponovna instalacija xpmoda i svih pratecih programa.    trenutno ne mogu vratiti virtualizacijski driver  za xp. kako  sa tim laptom radim,a xpmod ne radi kako bio trebao ,vrlo cesto  moram teglit jos jedan  laptop  za  programe koji nece radit pod win7.

sto se tice ostatka programa i opceniti dojam je pozitivan , al ne za  posao .

Zadnja izmjena od klcu (19-03-2010 21:37:32)

Offline

#65 19-03-2010 22:45:48

ipejasinovic
elproger
Iz: RS, BiH
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 248
Website

Re: Windows 7 iskustva

Je*o XP mod, to ðubre nebih nikad stavio, nego me èisto zanimao negativan stav prema Windows 7. XP Mode je dodatni softwer i nikako ne spada u sami W7. Ja npr. koristim VMware za virtuelizaciju. Znaèi, nemojte te takve probleme navoditi, veæ samo one direktno vezane za sâm sistem.

Ja koristim W7 od 22.07.2009., generalno sam zadovoljan, imam par primjedbi tipa:
* sporo kopiranje i uopšte baratanje sa fajlovima
* ugraðeni firewall koji jeste napredovao, ali opet nedovoljno i nije user frendly
* degradirane performanse raèunara u odnosu na XP (doduše, ovo nije fer poreðenje, jer je ovaj moj raèunar iz 2001. god., a W7 je 8 god. noviji).
* program za otvaranje *.hlp fajlova je retardiran i više od polovine help fajlova ne mogu da otvorim
* neke akcije koje poduzima sâm bez interakcije samnom

možda bih mogao još nešto da nabrojim ali ne mogu trenutno da se sjetim...


Screw You Guys, I'm Going Home!

Offline

#66 20-03-2010 01:25:29

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Windows 7 iskustva

dekibare napisao:

imam problem sa vozilom lt-28 88 godiste.niko od mehanicara nemoze da mu postavi dijagnozu.tesko pali na bravu a na vucu upali bukvalno na pola metra.sumnjam da majstor koji mi je menjao semeringe nije dobro uzubio bosh pumpu.dali mi neko moze pomoci nekim savetom ili ako ima neki program za uzubljivanje bosh pumpi.

obrisi instalaciju win xp i ponovno podigni win95

Offline

#67 23-03-2010 16:40:55

wladex
elproger
Iz: Rijeka
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 21
Website

Re: Windows 7 iskustva

Koristim 64bit verziju cim je izasla iz bete na laptopu. ugl vecina programa radi preko compatibility moda ali nazalost autodata koju najvise koristim na drugom racunalu ne radi na 64bit.


Fiat Marea 2.0 16v Turbo Q4
Fiat Marea Weekend SX 1.6 16v

Offline

#68 24-03-2010 03:55:50

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Windows 7 iskustva

Ja sam se na 7icu navikao skroz, prosto mi je zgodnija, a par prednosti koje mi padaju na pamet su dosta duzi rad na bateriji (oko sat vremena razlike), brzi boot u odnosu na xp (narocito "post boot" period zaglupljenja kad podigne sistem, pre nego sto moze da se koristi), solidan fwall, odlican start meni, narocito jako brza pretraga cim pritisnem windows taster. Za personalni racunar koji se svakodnevno koristi je daleko zgodniji i cini mi se bolji od XP-a. Za programe koje vecina nas koristi za posao, je mozda bolji XP, imam dual boot i sve tog tipa mi je instalirano na XP. Vistu ko je drzao makar mesec dana na racunaru, ni pakao mu nece tesko pasti smile


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#69 10-04-2010 03:14:35

bocavs
elproger
Iz: Južni Banat
Registrovan: 18-03-2010
Komentari: 109

Re: Windows 7 iskustva

ipejasinovic napisao:

Je*o XP mod, to ðubre nebih nikad stavio, nego me èisto zanimao negativan stav prema Windows 7. XP Mode je dodatni softwer i nikako ne spada u sami W7. Ja npr. koristim VMware za virtuelizaciju. Znaèi, nemojte te takve probleme navoditi, veæ samo one direktno vezane za sâm sistem.

Ja koristim W7 od 22.07.2009., generalno sam zadovoljan, imam par primjedbi tipa:
* sporo kopiranje i uopšte baratanje sa fajlovima
* ugraðeni firewall koji jeste napredovao, ali opet nedovoljno i nije user frendly
* degradirane performanse raèunara u odnosu na XP (doduše, ovo nije fer poreðenje, jer je ovaj moj raèunar iz 2001. god., a W7 je 8 god. noviji).
* program za otvaranje *.hlp fajlova je retardiran i više od polovine help fajlova ne mogu da otvorim
* neke akcije koje poduzima sâm bez interakcije samnom

možda bih mogao još nešto da nabrojim ali ne mogu trenutno da se sjetim...

Kod win 7 je najbitnije da verzija bude legalna, u smislu da windows update prolazi normalno i da se radi redovno. Koristim ga vec duze vreme, ama jednu mu zamerku nisam jos nasao, i ne postoji stvar za koju ne moze da nadje drajver i da ga instalira a inace:

* sporo ti kopira i ostalo jer ti je HDD verovatno mator kao starac foco od stotinu leta pa ne stize da isprati sve, vrti se na 5400 rpm, sto je sporo

* firewall windowsa svakog je u sustini samo smetnja, provale ga vrlo brzo pa ti sluzi posle za ukras i da te smara

* Zavisno od toga koliko memorije imas, tako ce i raditi, ali je ta masina stvarno stara za win 7

* sve akcije koje sam preduzima mogu da se iskljuce i podese kako ti odgovara, to je pravljeno da ljudima koji ne znaju nista bude olaksan pristup i koriscenje racunara

Offline

#70 11-04-2010 13:39:42

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Windows 7 iskustva

Produžen Windows 7 trial: Kompanija Microsoft je odluèila da produži trajanje svog programa u okviru kojeg se nudi besplatni trial za Windows 7 Enterprise do kraja 2010 godine. Ovaj probni period u trajanju od 90 dana prvi put je predstavljen u mesecu septembru pre zvaniènog predstavljanja Windows. Na osnovu novog rasporeda Windows Enterprise Trial program je produžen a to znaèi da æe korisnici imati moguænost da do kraja 31. decembra 2010 godine preuzmu i procene njihovu probnu verziju, navodi Stephen Rose, jedan od rukovodilaca Windows odeljenja, izražavajuæi nadu da æe se ovakva odluka kompanije Microsoft dopasti korisnicima.

pa ko vodi racuna o legalnosti eto lepe vesti:)

ja sad pokusavam da ukomponujem da mi pod linuxom virtuelno radi xp. posto uskoro registrujem radnju pa ako bude neke inspekcije za komp mogu da me mrze smile

Zadnja izmjena od markusvb (11-04-2010 13:40:06)

Offline

#71 11-04-2010 13:47:46

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Windows 7 iskustva

Instaliraj VMWARE i udri, radi kao sat. Ja sam ih nekoliko podesio


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#72 11-04-2010 18:59:10

bocavs
elproger
Iz: Južni Banat
Registrovan: 18-03-2010
Komentari: 109

Re: Windows 7 iskustva

Moze, to smo mi na faxu radili, radi odlicno, a i to sto kazes, moze inspekcija samo da te mrzi xD

Offline

#73 11-04-2010 22:27:38

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Re: Windows 7 iskustva

Samo jedna moja primjedba sto se tice Virtualki i u Windowsima i u Linuxu, vecina toga radi o.k. ali su problem portovi, jako ih je tesko podesiti da rade kako treba.Ja ih koristim samo za pokretanje sumnjivih programa na kojima antivirusni programi nalaze viruse i trojance. Vecina kolega vecini takvih programa jednostavno dozvoljava rad bez obzira sto ih antivirusni programi blokiraju pravdajuci se da je to zbog kreka ili key-gen-a, ali vjerujte mi da je vecina tih programa stvarno zarazena, to govorim iz vlastitog iskustva, jer mi je moj provider bio blokirao pristup net-u zboh sirenje spam-a, iako spam nije prosao kroz moj mal-box niti je spam otisao na adrese iz mog adres booka, jednostavno se trojanac u nekom trenutku aktivirao i iskoristio moju IP adresu i sa nekog mjesta na mrezi pokupio spam i poslao ga na jako mnogo adresa, zbog cega sam ni kriv ni duzan imao teske probleme. Zato kazem da je virtualke dobro koristiti za ovakve programe dok za ozbiljan rad sigurno imaju dosta problema.  Osim toga nisu ni sve virtualne mashine iste, ja recimo nisam mogao koristiti VMWARE jer mi jednostavno neki programi nisu radili uz poruku da ovaj program ne radi u virtualnoj mashini. J akoristim Sun VirtualBox, i dosta dobro radi. Sto se tice dual-but-a, mislim da je bolje rjesenje imati 2 diska u ladicama pa ih jednostavno po potrebi mijenjati, bar danas diskovi vise nisu tako skupi, a i sigurnost podataka je veca na 2 diska nego na jednom. Pozdrav.


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#74 01-12-2010 01:26:34

darko-sice
elproger
Iz: Aleksinac-Srbija
Registrovan: 19-07-2009
Komentari: 166

Re: Windows 7 iskustva

Ajd da vas pitam i ja nesto iako je tema zastarela...:(naime uzo sam novi lap top i na njemu nece da se instalira XP...mislim moze ali to su vec veliki eksperimenti:D najvise me interesuje kako rade dijagnostike na 7-ci...pps-lexia,clip,za vcds sam procitao da radi.....moze li mi neko objasniti malo sta treba udraditi da to sve radi OK naravno ako uopste moze:(....
POZZZZ

Offline

#75 01-12-2010 02:29:47

The Minister
elproger
Registrovan: 08-02-2010
Komentari: 464

Re: Windows 7 iskustva

Instaliras "XP Mode" za 7, tako da u okviru 7 imas jos jedan sistem, XP wink Tako da nema sta da ne moze da radi a da je radilo na XP. Poz

Offline

Board footer