elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 26-01-2010 08:32:22

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Pomoc greska: "o2 sensor bank1 s1"

@ carclima nije kaubojstina nego demokratija hihi
Ma steze to I ubosni uveli su kamere na tehnickom a uskoro ce I mjerenje izduvvnih gasova samo ako hoce sve kao na zapadu onda treba I tehnicki svako dvije godine

Zadnja izmjena od koyot (26-01-2010 09:00:34)


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#27 27-01-2010 00:12:52

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Pomoc greska: "o2 sensor bank1 s1"

koyot napisao:

@ carclima nije kaubojstina nego demokratija hihi
Ma steze to I ubosni uveli su kamere na tehnickom a uskoro ce I mjerenje izduvvnih gasova samo ako hoce sve kao na zapadu onda treba I tehnicki svako dvije godine

ma nisu kod vas kamere da se kontroliraju auti nego da djelatnici ne kunjaju u kanalu..

znas kad mi dojde ovaj moj kolega iz Detroita pa svake 2 godine donese novu malu naljepnicu koju naljepi na postojecu tablicu ja bi si puco u koljeno (da mi nisu oduzeli TT) od muke..ta naljepnica njega kosta 35 dolara..i kaze kako seru pa mora svake 2 godine kupit novu!!!!  e to je demokracija moj pajdo ..a ne ovo govno sto svi mi u okruzenju imamo

esi primjetio kako samo kopiraju nase gazde(ex yu) sto komsija radi i moze li se jos koja lova od raje uzet ?  a mi svi mislimo kak je problem sto srbin oce imat 3 drzave,mjesto da namlatimo svaki svoje gazde pa na pivo..

e sad sam se uvalio u politiku ..opa odo ja dalje

Offline

#28 27-01-2010 23:03:11

sharan
elproger
Iz: RS
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 68

Re: Pomoc greska: "o2 sensor bank1 s1"

POZDRAV

DASE VRATIMO NA TEMU
JASAM USPIO GENERIRATI TAJ USRANI KOD NEKAKO
POSLE TESTA SVEJE PASSED
MEDZUTIM KAD IZBRISEM I PRITSNEM :::CLEAR ALL DTC:::  I PONOVO IDEM NA ,,READINESS 15 ,PONOVISE OPET FAILED
ZNAM SVE OKO TOGA STA I KAKO SE RADI
ZBUNJUJEME TO STO NEMAM NIKAKVIH GRESAKA KAD SKANIRAM PREKO AUTO SCAN
AU READNES 15   SVE FAILED
I ZASTO SE KOD NE GENERIRA SAM IAKO VOZIM AUTO  PAR DANA
ZAHVALJUJEM SE SVIMA KO ZELI POMOCI A KO OTEZAVA MOLIM DA NE CINI TO
POZDRAV

Offline

#29 28-01-2010 00:04:37

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Pomoc greska: "o2 sensor bank1 s1"

@sharane zamolio bih te dok pises da iskljucis caps lock vidimo mi dobro.

admin


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#30 28-01-2010 21:58:58

sharan
elproger
Iz: RS
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 68

Re: Pomoc greska: "o2 sensor bank1 s1"

pozdrav
ok

Offline

#31 30-01-2010 02:55:11

tokec
elproger
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 76

Re: Pomoc greska: "o2 sensor bank1 s1"

Slusaj ovako prijatelju te greske koje se tebi pojavljuju su najvise zbog kvaliteta goriva.A sto se tice radiiness funkcije nemoj mnogo da se uzbudjujes i ako je ne odradis.Moze ti se samo desiti da se ponovo upali lampica motora i pokaze istu kresku.To je zato sto je kontrolna jedinica motora u datom trenutku ocitala siromasnu ili bogatu smesu.Kakva je smesa goriva i vazduha zaista moses da vidis na blokovima mernih vrednisti.A is iskustva mogu da ti garantujem da je u redu.A da bi sproveo radiness funkciju do kraja pored sondi mora da ti bude dobar i EGR ventil N18 sa sve potenciometrom G212 takodje i obe lambda sonde G39 to je ona prva sa grejacem u sebi i druga G130,zatim i ventil za odzracivanje rezervoara N80, a takodje i katalizator.Ukoliko ti nesto od ovoga nije u najboljem redu ovu funkciju neces nikad uspeti da sprovedes do kraja.

Offline

#32 30-01-2010 12:32:37

sharan
elproger
Iz: RS
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 68

Re: Pomoc greska: "o2 sensor bank1 s1"

pozdrav
zahvaljujem se na  odgovoru prijatelju
strucan je imoguce je daje tako kako kazes
citao sam nesto na vw vortex forumu oko toga
posle svega sumnjam da je nesto oko egr ventila posto dobijam neke oprecne vrednosti
a i katalizator mi nedaje dobru mjeru   max 0,30  a trebao bi da bude¨min  0,50
problem je tehnicki  inace nebi ovoliko gnjavio
jos jednom se zahvaljujem  na odgovoru
pozdrav

Offline

#33 30-01-2010 15:42:31

tokec
elproger
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 76

Re: Pomoc greska: "o2 sensor bank1 s1"

Nema na cemu.A ako zi zaista resio da ovo odradis do kraja uradi ovako.Proveri svecice i po potrebi zameni ih,skini i ocistu klapnu na usisnoj grani J 338,skini i ocisti EGR ventil (ovaj ventil zna da bude cesto problematican),skini i icisti dizne.Kad sve vratis na svoje mesto pocni da radis radiness funkciju.Kada se ova funkcija sprovodi obicno zna da zaglavi kada stigne do EGR ventila (pravilno je da kada stignes do EGR-a naglo potopis gas do kraja da se maximalno zavrti motor bitno je da predje 4500 o/min i odmah pustis papucicu),tada prelazis na lambda sonde.Sto se katalizatora tice ukoliko nije skroz zapusen,ocisice se kada budes radio sonde na radiness funkciji,jer motor u tom rezimu na izduvavanju ubrizgava gorivo i naglo podize temp.izduvnih gasova a samim tim i katalizatora (temp.katalizatora je tada min 400 stepeni,a cesto zna da bude i preko 600).
A da jos jedna stvar kada stelujes klapnu J 338 naj pravilnije ti je kada je prilagodis na 60-om kanalu ugasis kontakt na najmanje 15 sekundi,a zatim upalis motor da radi najmanje 5 min.(da bi kontrolna jedinica ocitala i prilagodila smesu).Kada ovo sve radis preporuka je da skines filter vazduha.
Ako sve ovo budes uradio kako treba veruj mi da ce ti motor raditi kao nikad do tad.Ukoliko ti nesto nije jasno slobodno pitaj.

Offline

Board footer