elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 21-06-2009 22:19:13

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Laptop s 2 COM porta (prepravak)

zanimljivo.
Ja sam pokusao da na obicnu plocu od p1 zalemim jos jedan com port posto je imalo slobodno mesto na ploci sa istim rasporedom pinova ali bez onog kucista za rs232 konektor...
medjutim:nije uspelo da prepozna i ostavio sam tako kako je.
ova tema me je opet naterala da odradim to isto ali sam se podosta zbunio kad sam video da ima nekih podesavanja u biosu ako se ne varam. sto je jos gore meni je bios na nemackom ili nekom slicnom jeziku koji uopste ne razumem:)
pitanje je: da li ce visa uopste i raditi sa takvim sistemom?

rec je o desktop pc pentium 1.
i kad sam kod vise vec, kada treba da se konektuje sa autom pita da li zelite da se konektujete i kazem yes i visa  kaze da ne moze da snimi neki fajl. onda jos jednom enter i na ruskom nesto pise da proverim konekciju ali lampice na interfejsu blinkaju.

Zadnja izmjena od markusvb (21-06-2009 22:30:19)

Offline

#27 16-08-2009 16:12:07

cinculator
Član
Iz: Zagreb
Registrovan: 12-08-2009
Komentari: 1

Re: Laptop s 2 COM porta (prepravak)

može li raditi 2 com porta a da su oba na PCMCIA kartici. S obzirom da tek prikupljam opremu puno bi mi znaèilo ako može.

Offline

#28 19-09-2009 14:09:09

NickRP
Član
Registrovan: 19-09-2009
Komentari: 11

Re: Laptop s 2 COM porta (prepravak)

Moze, ukoliko su na odvojenim (zasebnim PCMCIA) karticama. Ne moze ako imas dva porta na istoj kartici, jer ce oni onda deliti isti IRQ (to definise PCMCIA standard), a VISA "trazi" zaseban IRQ za svaki port.

Nadam se da je od pomoci.

Offline

Board footer