elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 03-02-2009 02:04:31

octavia77
elproger
Iz: Knin
Registrovan: 28-12-2008
Komentari: 28

Re: Dekodiranje radia

dzevad.v napisao:

Pa ljudi moji,ja ne znam dokle ce ovakve izjave uopste dolaziti i raspravljati se o njima.Hrpa linkova na kojim se moze skinuti kod od radia prvo treba uplatiti za prijavu pa onda koristiti dio tog asortimana.Istina nije ona toliko ni skupa no ovdje za one promucurne isto se moze vidjeti da se nemoze nesto dobiti gratis jer treba dati nesto za to a kamoli obucavati za koristenje.Naravno,znanje se mora podijeliti no u ova oskudna vremena vecina pa i nas korisnika ovog foruma to zloupotrebe i ispadne da je onaj tko je nekom valjao za nesto u stvari jedna obicna budala.Ja za jednodnevnu obuku za koristenje recimo LAB toola i programiranje eeproma i MCU uzimam 200 Eura.Sad ce mnogi reci kako ja nisam normalan ali drugovi moji ja ovaj posao radim dosta dugo i vrijeme je doslo da se malo i trud naplati.Ja znaci pokazem kako se rukuje raznim alatima i softverima neophodnim za uspjesno programiranje nevezano sad za radio,bilo sta.Onda prepustim to klijentu isti postupak uz moju kontrolu i vrijeme trajanja instrukcije je 12 sati pa ko voli neka izvoli i necu dozvoliti nikom da na ovakve nacine istupa u smislu kako mu se nece pomoci a on nije bio na casu.Mislim da ce oni razumni shvatiti sta sam htio reci.Podvlacim da nisam osobit strucnjak ali da se znam dosta dobro sluziti ponudjenim alatima na trzistu.

Slažem se s tobom da svako znanje ima svoju cijenu ali moje se pitanje krivo protumaèilo ja sam htio da mi neko od vas koji se bavite tim stvarima(ja se bavim iskljuèivo autodijagnostikom) nabrzinu i ugrubo objasnite kako se to radi iz puke znatiželje, a ne u smislu da me nešto nauèite pa vam ja kradem posao, žao mi je što tako razmišljaš jer nitko nezna sve a ako svi razmišljaju kao ti tko æe tebi pomoæi kad ti negdje zapne

Zadnja izmjena od octavia77 (03-02-2009 02:05:51)

Offline

#27 03-02-2009 00:33:38

dzevad.v
Član
Registrovan: 15-11-2008
Komentari: 1

Re: Dekodiranje radia

Pa ljudi moji,ja ne znam dokle ce ovakve izjave uopste dolaziti i raspravljati se o njima.Hrpa linkova na kojim se moze skinuti kod od radia prvo treba uplatiti za prijavu pa onda koristiti dio tog asortimana.Istina nije ona toliko ni skupa no ovdje za one promucurne isto se moze vidjeti da se nemoze nesto dobiti gratis jer treba dati nesto za to a kamoli obucavati za koristenje.Naravno,znanje se mora podijeliti no u ova oskudna vremena vecina pa i nas korisnika ovog foruma to zloupotrebe i ispadne da je onaj tko je nekom valjao za nesto u stvari jedna obicna budala.Ja za jednodnevnu obuku za koristenje recimo LAB toola i programiranje eeproma i MCU uzimam 200 Eura.Sad ce mnogi reci kako ja nisam normalan ali drugovi moji ja ovaj posao radim dosta dugo i vrijeme je doslo da se malo i trud naplati.Ja znaci pokazem kako se rukuje raznim alatima i softverima neophodnim za uspjesno programiranje nevezano sad za radio,bilo sta.Onda prepustim to klijentu isti postupak uz moju kontrolu i vrijeme trajanja instrukcije je 12 sati pa ko voli neka izvoli i necu dozvoliti nikom da na ovakve nacine istupa u smislu kako mu se nece pomoci a on nije bio na casu.Mislim da ce oni razumni shvatiti sta sam htio reci.Podvlacim da nisam osobit strucnjak ali da se znam dosta dobro sluziti ponudjenim alatima na trzistu.

Offline

#28 03-02-2009 00:03:12

AR166
Član
Registrovan: 21-01-2009
Komentari: 1

Re: Dekodiranje radia

je napisao skrivenu poruku za korisnika:


Offline

#29 02-02-2009 23:24:26

ETcontact
Član
Registrovan: 02-02-2009
Komentari: 1

Re: Dekodiranje radia

Octavia77 BRATE niko ti nece reci kako se sve to radi jel neko placa hleba sa ta posla.
Al mislim da i svaka skola se placa pa tako da i da-bi nikada niko nam nece reci tu na forumi u vezi DEKODIRANJA AUTO RADIO-KASETAFONA pa tako da tu sam se samo i zato registrovao al sjebao sam se jel nema nista zanimlivije i u vezi kako bih mogi JA i TI DEKODIRATI nashi RADIO-KASETAFONA.
Pa tako da BRATE ja odoh odavde idem da trazim na drugo mjesto jel tu neci nista naci

Offline

#30 09-01-2009 00:01:18

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 849

Re: Dekodiranje radia

Ima jako puno sistema kodiranja od pin koda na displeju do veze radia za ecu auta, pin kodove se da pronaæi ali ako je vezan s vozilom (ECU) e tu su veæ problemi i to ti mogu napraviti u ovlaštenom servisu uz predoèenje dokaza da se radi o tvom radiu (raèun vozila, knjižica, itd)

Offline

#31 03-01-2009 23:11:27

octavia77
elproger
Iz: Knin
Registrovan: 28-12-2008
Komentari: 28

Dekodiranje radia

dali mi netko može objasniti kako se dekodira auto radio dali je to neki kalkulator na laptopu dali se treba spajati na radio da li treba rastavljati radio na koji naèin se to uopæe radi Hvala

Offline

Board footer