elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#51 14-04-2010 14:43:11

kapetan1
Član
Registrovan: 14-04-2010
Komentari: 17

Passat 2.0 tdi 2007 ruzno radi

kupio sam passata sa 150 000 km i promijenio mu zupcasti remen sa svim spanerima i vodenom pumpom,pa cak i spaner za mikroremen, sve sredio. Na pun rezervoar 70l ulijem oko pola litre ATF ulja kao dodatak.
Ide ko zmaj i radi normalno samo sto se javljaju neki visi harmonici u masini koji me zivciraju.
2.0 motori su mnogo tisi nego 1.9 ali ovaj moj radi bas ruzno, mislim radi on lijepo ali recimo kad idem nekom odredjenom brzinom sa 1900 okretaja vise/manje i bez gasa nista se ne cuje a cim dodam malo gasa samo ono da ga malo poguram pocnu se javljati ti visi harmonici klackanja i ruzno rezu zvuk u usima. kad ono vuce i ubrzava slabije se cuje,cim pustim gas prestanu a kad ono malo nadodajem gas pocne da se javlja to ruzno klackanje,isto da jos pored mene ide i golf 2 dizel, znaci javljaju  se dva zvuka,normalan i taj sto me zivcira.
Majstor kod kojeg sam mijenjao remen je imao orginalne kljuceve koji blokiraju bregaste i radilicu tako da vjerujem da nije pormasio ni jedan zub ali me buni sto na bregastim remenicama ima po tri sarafa koja kad se popuste moze se stimati polozaj bregastih u odnosu na polozaj radilice jedno 4-5 mm.
Nakon nekog vremena kako sam otkrio da se ono cuje(ne sjecam se kako je radio prije zamjene jer sam odmah pri kupnji to mjenjao)  onda sam otisao kod majstora gdje smo malo stimali preko remenica dok nismo malo popravili zvuk ali dok sam ga jedno vrijeme vozio zvuk se opet vratio.
A sada,na autodata nema nista o tom stimanju a ja sam primjetio da na remenicama ima ozubljen neki cesalj pa mislim da tu ipak dodje neki kljuc koji stima da obe remenice stoje pod istim kutom a dok smo mi stimali ravnali smo se po sarafima,ono da budu isto udaljeni od krajeva na obe remenice.

Nadam se da ste razumjeli  sto sam napisao jer se zvuk ne moze bas rijecima opisati.

Molim sve koji su imali iskustva sa ovim sto sam napisao da mi pomognu,

hvala unaprijed



NA SREDINI KOMETNARA IZLOZEN JE I DRUGI PROBLEM

Zadnja izmjena od kapetan1 (21-09-2010 09:39:47)

Offline

Board footer