elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 09-07-2010 21:11:08

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Bmw E39

U taj BMW sa M52 motorom je jednostavno ubaciti polumotor od starijih E36 ito 2.5l M50 vratis svoju glavu i ostale agregate i miran si mada sam ja naj vise za varijantu M50B25 stari dobri nepoderivi bez vanusa i ostalih zajebancija,moze se naci koji su jos dobri i ubacis ga komplet sa instalacijom agregatima usisnom granom i rugas se sa svima nema vise sekiracije.

Offline

#27 10-07-2010 01:36:47

BMW E39
Član
Registrovan: 29-06-2010
Komentari: 34

Re: Bmw E39

Hm... kupiti auto u dobrom stanju sa predjenih 140-tak hiljada km, i ja msm da si dobro vreme miran,, ne bi trebalo ubrzo biti velikih problema, pa zar toliko brzo stradaju ti M52 motori...?? a i kad se dodje u situaciju menjanja bloka motora, verujem ja u sve to, e sad koliko je je taj motor posle pouzdan, ipak toliko rasturanje, menjanje bloka motora... malo me plasi sve to... sta vi kazete na to, koliko je siguran taj proces??

Offline

#28 10-07-2010 02:24:51

salex
elproger
Iz: Modrica-Doboj,RS,BiH
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 93

Re: Bmw E39

BMW E39 napisao:

Hm... kupiti auto u dobrom stanju sa predjenih 140-tak hiljada km, i ja msm da si dobro vreme miran,, ne bi trebalo ubrzo biti velikih problema, pa zar toliko brzo stradaju ti M52 motori...?? a i kad se dodje u situaciju menjanja bloka motora, verujem ja u sve to, e sad koliko je je taj motor posle pouzdan, ipak toliko rasturanje, menjanje bloka motora... malo me plasi sve to... sta vi kazete na to, koliko je siguran taj proces??

Pozdrav,

to ti je sigurno isto kao da je odradjeno i u fabrici ako se posveti paznja i najsitnijim detaljima, tj.ako se odradi profesionalno.Kupi auto,vozi taj motor dok ide,nemoj nikad da stedis na ulju i nemoj da ga forsiras dok ne postigne radnu temperaturu i bices jako srecan i zadovoljan.Od vozila koja radim najvise je zastupljen BMW,takodje i ja  vec 15 godina vozim modele ovog proizvodjaca.Od tog modela ne ocekuj da ces imati neko posebno ubrzanje od 0-100 km/h,nemoj da te iritira ako te neki mali auto ostavi u startu, ali neka ti bude zadovoljstvo sto vozis BMW a na otvorenim putevima ces pokazati ko je car.Cesto ces cuti razne gluposti o pogonu na zadnje tockove,to se vuce jos iz vremena kada su nasim putevima prasinjali lada,tristac i poljak,BMW ima odlican raspored tezine po osovinama tako da se najcesce ponasa neutralno i kad se malo pretjera sa brzinom u krivini ali ako se ipak desi da zadnji kraj malo krene da se izbacuje to se lako rjesava otpustanjem gasa i korekcijom upravljaca a onda slobodno gas jer u tome i jeste car..Kad sam ga prvi put vozio to je bila "ljubav na prvu voznju" i od tada vozim BMW,bio je to E21 323i.BMW je auto za vozace koji zele da uzivaju u voznji i da se malo poigraju ponekad.Vecina BMW-ovih modela postaje zivahna na visim obrtajima dok su na nizim jako stedljivi mada postoji opet jedno uvrijezeno misljenje kako trose mnogo goriva da to nije normalno,sto je cista glupost.Kad mi to neko kaze ja ga pitam da li si ti ikad vozio BMW ili ti je to rekao tata koji ima golfa II dizela i misli da ima najbolji auto na svijetu jer nikad nije vozio nista bolje.

_______________________________________

Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Zadnja izmjena od salex (10-07-2010 02:35:03)


Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Offline

#29 10-07-2010 02:54:28

BMW E39
Član
Registrovan: 29-06-2010
Komentari: 34

Re: Bmw E39

Hvala "salex", ne trazim ja nikakvu divljacku voznju, znam sigurno da ce mi pruziti dovoljno jer volim ovaj auto, zato ga i kupujem, pa kad bude vreme, ako bude da mu menjam blok, nacicu jakog majstora i spakovacu to kako valja... kad ga budem kupovao gledacu da ima sto manje km, provericu mu kompresiju... pa sta mi Bog da, nadam se da se necu pokajati jer mi je bmw u <3 wink,, a moze limi neko reci sta mu dodje taj "vanos", nikako da def razjasnim... znam deo price o tome, upoznat sam sa delom ali nikako do kraja... sta konkretno vanos predstavlja na BMW-u...

Offline

#30 10-07-2010 10:03:24

salex
elproger
Iz: Modrica-Doboj,RS,BiH
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 93

Re: Bmw E39

BMW E39 napisao:

Hvala "salex", ne trazim ja nikakvu divljacku voznju, znam sigurno da ce mi pruziti dovoljno jer volim ovaj auto, zato ga i kupujem, pa kad bude vreme, ako bude da mu menjam blok, nacicu jakog majstora i spakovacu to kako valja... kad ga budem kupovao gledacu da ima sto manje km, provericu mu kompresiju... pa sta mi Bog da, nadam se da se necu pokajati jer mi je bmw u <3 wink,, a moze limi neko reci sta mu dodje taj "vanos", nikako da def razjasnim... znam deo price o tome, upoznat sam sa delom ali nikako do kraja... sta konkretno vanos predstavlja na BMW-u...

Pozdrav,

Vanos kod Bmw-a oznacava sistem promjenljivog tajminga otvaranja ventila,sto je doprinijelo tome da motor bude nesto elasticniji , kako mi ljubitelji automobilizma kazemo,tj. da ima nesto veci obrtni moment na nizem broju obrtaja a vise snage na visim obrtajima, nego isti motor na kojem nije ugradjen  ovaj sistem tj.ima fiksni tajming otvaranja ventila u odnosu na radilicu.

______________________________

Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!


Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Offline

#31 10-07-2010 23:28:27

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Bmw E39

Pazi na vecini tih automobila iz te godine je taj posao sa blokom vec odradjen,tako da nemora da znaci da kad ga kupis da ce u njemu biti nikasil blok.

Offline

#32 11-07-2010 19:20:01

BMW E39
Član
Registrovan: 29-06-2010
Komentari: 34

Re: Bmw E39

a izvini iz koje godine?? mislis na model sa M52 motorom? voleo bih da padnem na taj auto kojem je zamenjen blok... a i u svakom slucaju uzimam auto u Nemackoj gde je gorivo najkvalitetnije tako da ne bi trebale da budu kosuljice vec oguljene... smile

Offline

#33 25-07-2010 16:35:28

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Bmw E39

BMW E39 napisao:

a izvini iz koje godine?? mislis na model sa M52 motorom? voleo bih da padnem na taj auto kojem je zamenjen blok... a i u svakom slucaju uzimam auto u Nemackoj gde je gorivo najkvalitetnije tako da ne bi trebale da budu kosuljice vec oguljene... smile

Od 96 do 99 su sa m52 i malo ih je sa originalnim blokovima a da vec nisu produvali.

Offline

#34 30-07-2010 00:56:49

medo
Član
Registrovan: 05-02-2009
Komentari: 14

Re: Bmw E39

salex napisao:
BMW E39 napisao:

Hm... kupiti auto u dobrom stanju sa predjenih 140-tak hiljada km, i ja msm da si dobro vreme miran,, ne bi trebalo ubrzo biti velikih problema, pa zar toliko brzo stradaju ti M52 motori...?? a i kad se dodje u situaciju menjanja bloka motora, verujem ja u sve to, e sad koliko je je taj motor posle pouzdan, ipak toliko rasturanje, menjanje bloka motora... malo me plasi sve to... sta vi kazete na to, koliko je siguran taj proces??

Pozdrav,

to ti je sigurno isto kao da je odradjeno i u fabrici ako se posveti paznja i najsitnijim detaljima, tj.ako se odradi profesionalno.Kupi auto,vozi taj motor dok ide,nemoj nikad da stedis na ulju i nemoj da ga forsiras dok ne postigne radnu temperaturu i bices jako srecan i zadovoljan.Od vozila koja radim najvise je zastupljen BMW,takodje i ja  vec 15 godina vozim modele ovog proizvodjaca.Od tog modela ne ocekuj da ces imati neko posebno ubrzanje od 0-100 km/h,nemoj da te iritira ako te neki mali auto ostavi u startu, ali neka ti bude zadovoljstvo sto vozis BMW a na otvorenim putevima ces pokazati ko je car.Cesto ces cuti razne gluposti o pogonu na zadnje tockove,to se vuce jos iz vremena kada su nasim putevima prasinjali lada,tristac i poljak,BMW ima odlican raspored tezine po osovinama tako da se najcesce ponasa neutralno i kad se malo pretjera sa brzinom u krivini ali ako se ipak desi da zadnji kraj malo krene da se izbacuje to se lako rjesava otpustanjem gasa i korekcijom upravljaca a onda slobodno gas jer u tome i jeste car..Kad sam ga prvi put vozio to je bila "ljubav na prvu voznju" i od tada vozim BMW,bio je to E21 323i.BMW je auto za vozace koji zele da uzivaju u voznji i da se malo poigraju ponekad.Vecina BMW-ovih modela postaje zivahna na visim obrtajima dok su na nizim jako stedljivi mada postoji opet jedno uvrijezeno misljenje kako trose mnogo goriva da to nije normalno,sto je cista glupost.Kad mi to neko kaze ja ga pitam da li si ti ikad vozio BMW ili ti je to rekao tata koji ima golfa II dizela i misli da ima najbolji auto na svijetu jer nikad nije vozio nista bolje.

_______________________________________

Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Potpisujem!
Èitajuæi postove iznad razmišljao sam nešto slièno napisati, ali ovdje je sve reèeno! I sam imam 520i 96., istina malo je lijen, ali za poèetak sasvim dovoljno, ako nikad nisi imao BMW. Kupi taj auto i za koju godinu ga promjeni ako ti se pokaže slabašnim.
Što se potrošnje tièe ide od 6,5-7 litara do nekih 12 u gradu. Autoput neki prosjek od 160-170 km/h cca 11 l/100. Ubaci plin i uživaj. Preporuka Landi Renzo, ali ima i drugih kvalitetnih.

Offline

#35 31-07-2010 15:07:29

BMW E39
Član
Registrovan: 29-06-2010
Komentari: 34

Re: Bmw E39

Ne, nikada nisam imao BMW-a, imao sam prilike da probam 2-3 modela,najvise seriju 3, model 320i, ali na kratko,, inace obozavam ga, jedini auto koji volim, uzecu 520, ili eventualno 523 nista jace! Ne brine me potrosnja, gume... vec samo ovo oko tog "nikasila", mada je sad sve mnogo jasnije... hvala ljudi!! smile

Offline

Board footer