elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#526 18-03-2013 00:51:47

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Tesko je ljudima objasniti neke stvari i covjeku koji je vec donio odluku sta i kako. Ja vam mogu dati garanciju na 1.000.000 km da necete nikada vise imati gresku fap filtera i da nece otici u safe mod zbog njega, jer je to rjesenje za 1.6hdi 110ks provjereno 100% i apsolutno nema nikakvih problema poslije, auto se ponasa kao u fabrickoj verziji bez fap-a (ovo pisem u svoje ime i ne dajem garanciju za druge), ali posto su takve musterije kao vi poprilicno nezgodne i koji ce poslije sumnjati da je za svaki problem koji se pojavi kasnije "kriv" fap filter ja vam toplo savjetujem da zamjenite u ovlastenom servisu fap filter i tako budete sigurni. Imao sam ja i takvih musterija koji su mijenjali fap u ovlastenom.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#527 18-03-2013 00:59:50

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

je napisao skrivenu poruku za korisnika: Moron HDI



_____________________________

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: acom

#528 18-03-2013 01:10:32

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Bas kao sto kaze kolega luxbih, to je malo precizniji opis izmedju kvalitetnog i nekvalitetnog odradjenog fap-off rjesenja.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#529 18-03-2013 18:10:22

grks
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 11-11-2012
Komentari: 33

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

rekao sam da necu vise pisati po ovom forumu ali moram
kako to proglasiste coveka za nezgodnu musteriju samo zato sto pita sta ce dobiti vasom uslugom i kakvu garanciju dajete
svaka cast Acomu ali covek garantuje samo za sebe, pa ne mozemo zbog toga svi da dodjemo kod vas da radimo skidanje FAP-a
Svi vi kazete da je ovo u redu ali samo ako se radi kod vas, pa malo je to stvarno cudno jer kako primecujem ovde zalaze ljudi iz citave bivse Jugolavije pa je malo glupo takvo objasnjenje
A inace moj auto i dalje ide dobro i ako su sve vase prognoze bile da je to neko tamo lose uradio
Pozdrav

Offline

#530 18-03-2013 20:00:07

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Ne kazem da se samo kod mene moze uraditi, niti mora naravno. Ja se samo ogradjujem od konstatacije da svako softversko rjesenje je dobro, jer u moru losih rijesenja dpf-iskljucenja ljudi jednostavno pocinju da misle da pravo rijesenje ne postoji i da neminovno poslije slijede problemi, sto nije naravno tacno.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#531 18-03-2013 22:55:45

Moron HDI
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 07-03-2011
Komentari: 34

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Ljudi, ja nikome ovde ko se bavi uklanjanjem DPF-a nisam "na dušu" stavljao da to ne radi kako treba. Niti bih od bilo koga kome bih se obratio da mi to uradi tražio da mi "da garanciju na 1.000.000 km da necu nikada vise imati gresku fap filtera i da nece otici u safe mod zbog njega" što acom pominje ( toliko nisam neozbiljan ).
Ali, bilo bi lepo kada bi oni koji se time bave u svojim oglasima stavili bar jednu recenicu o nekoj "garanciji", makar ona bila 6 meseci ili 6 dana ili koliko neko već smatra da sme da "garantuje" na ono što radi ( cak ni u oglasu za uklanjanje DPF-a na ovom sajtu nema reči o eventualnoj garanciji, a posebno ne o "milion kilometara" ). Mislim da bi pomen neke "garancije"u tim oglasima mogao "slučajnom prolazniku" da ukaže na one ljude iz te profesije koji rade kvalitetno i odgovorno stoje iza svoje usluge ( pa da ih čovek razlikuje od onih koji to nisu ili to ne nude ).
Da li postoje ljudi koji su navodno imali problema nakon isključenja FAP-a, to je stvar za diskusiju, odnosno, nešto oko čega se ljudi neće složiti koliki je procenat tih ljudi i šta je bilo uzrok tome ( naknadni problem druge vrste, koji se tek sticajem okolnosti javio baš nakon uklanjanja DPF-a ili inicijalno loše odradjeno uklanjanje DPF-a ). Činjenica je da ih se može naći dosta i na ovom sajtu, a na google još više ( baš sam sinoć "brstio" ).
Na kraju, što se tiče pominjanja "nezgodnih mušterija", ja bih molio da bi neko prethodno definiše šta je to "zgodna mušterija" - da li je to samo ona koja prethodno ne pita previše, a naknadno se "ne žali" ili, ako se i žali na problem, prihvata da je uzrok problema "nešto drugo" ili je "zgodna mušterija" nešto drugo. Vremena su teška za sve. I za one koji nude uslugu i za one kojima usluga treba. Ne treba zaboraviti da se "ovca može šišati više puta, a zaklati samo jednom", kao i da "koga su zmije grizle i guštera se boji", tako da ne bi trebalo biti ljutnje kada neko o usluzi koja se nudi postavi više pitanja nego je to možda uobičajeno za one koje zmije do sada nisu grizle.
Iskren pozdrav svima.

Offline

#532 18-03-2013 23:35:31

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

svatko ima pravo pitati u vezi problema i popravka koji majstor planira uraditi na vozilu i tu nema mjesta ljutnji,ali na žalost ima dosta mušterija
kojima " danas promijenite sviječice a ona se sutra vrati da joj od tada lupa zadnji amortizer ili sl." I ne odustaje...

Offline

4 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: predingli, LuxBih, acom, DejanNS

#533 19-03-2013 08:06:44

Sasa1980
Expert
Iz: Lausanne
Registrovan: 01-05-2012
Komentari: 1,157

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Kolega to si potouno u pravu,takvih ima sve vise i vise cak i ovde kod mene!


Bosch KTS 570

Offline

#534 19-03-2013 09:07:00

grks
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 11-11-2012
Komentari: 33

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

ljudi, shvatam da ovde na forumu ima najvise majstora pa svaku musteriju koja ovde zaluta vi nekako "napadnete"
ako je tako onda to lepo treba i napisati
uvek svi nesto skocite i ljutite se kad neko nesto pita
po x-ti put kazem ovo je FORUM (tako ga je admin napravio) i treba da sluzi svima
ako ste hteli da privatno razmenjujete iskustva i to je moguce ali ne na forumu javnog karaktera
sa druge strane svi osecamo da je kriza i da ima manje para pa je i logicno da ljudi sve vise traze kvalitetnu uslugu
ja licno nisam mogo da verujem da na ovom istom sajtu (samo na drugom forumu) traze pare za otkljucavanje radija u Renou, vozio sam ga do skoro pa sigurno znam da svaki ovlasceni servis daje kod cak i na poziv telefonom

Offline

#535 19-03-2013 15:02:17

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

mozda nemaju posla pa daju za dzaba inace ovlasteni ne radi nista dzaba,nema dzabe ni kod stare babe.i ja bih volio da mi neko dzabe sta uradi,sve ti je zaracunato,kazu kupis ulje dzaba zamjena al kad bi se lagalo tu ti je sve zaracunato tako izbij sebi to iz glave,pozdrav i bez ljutnje.
sve vise mi dolazi musterija koji kazu gledo ja na forumu i kazu ovo  ono i reg. se cojk samo jos da pocne sam popravljat,sto se mene licno tice nek si i popravljaju.

grks napisao:

ljudi, shvatam da ovde na forumu ima najvise majstora pa svaku musteriju koja ovde zaluta vi nekako "napadnete"
ako je tako onda to lepo treba i napisati
uvek svi nesto skocite i ljutite se kad neko nesto pita
po x-ti put kazem ovo je FORUM (tako ga je admin napravio) i treba da sluzi svima
ako ste hteli da privatno razmenjujete iskustva i to je moguce ali ne na forumu javnog karaktera
sa druge strane svi osecamo da je kriza i da ima manje para pa je i logicno da ljudi sve vise traze kvalitetnu uslugu
ja licno nisam mogo da verujem da na ovom istom sajtu (samo na drugom forumu) traze pare za otkljucavanje radija u Renou, vozio sam ga do skoro pa sigurno znam da svaki ovlasceni servis daje kod cak i na poziv telefonom

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: ubistvo

#536 19-03-2013 20:19:48

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Ljudi imaju pogresnu predstavu o forumu. Neki misle da moraju da dobiju odgovor jer je to "forum" i za to sluzi, a ovaj forum je i previse otvoren u odnosu na druge forume. Dovoljno da se kaze adresa gdje se moze rijesiti problem i to je sve, hoce li neko to rjesavat ili nece to je njegov problem.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#537 19-03-2013 22:34:33

Moron HDI
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 07-03-2011
Komentari: 34

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Ako je ovde u pitanju "forum zatvorenog tipa" ( samo za lica koja su registrovana za obavljanje delatnosti servisiranja ili za lica koja se faktički time bave ), onda tako treba i "reći" ( negde ovde napisati ), pa kome se "dopada - dopada".
Ni od koga ovde nisam tražio da mi džabe išta radi ( skoro 10 godina uredno plaćam servisiranje pežoa u ovlašćenom servisu ), ali ova "tema" је "otvorena" pre više od četiri godine ( a koliko je značajna, o tome govori preko 500 komentara na njoj ), a pažljivim praćenjem komentara može da se uoče ne samo značajni problemi pojedinih vlasnika, već i evolucija u mišljenja o načinima kako da se to reši.
Zato me i interesovalo da li danas ( posle toliko vremena da se sve to usavrši i nauči ) načelno postoji neka "garancija" na uslugu hardversko-softverskog isključenja DPF-a o kojoj se ovde godinama priča, jer me ta ideja tehnički privlači ( osim ekološki, ne vidim drugi smisao da motor bude "gušen" DPF-om ), ali prosto nisam spreman na "kocku" te vrste ( hoće posle radi - neće posle radi ) bez obzira na veličinu potencijalne uštede, pošto mi se već dešavalo da "ne ispadne kako treba" ( recimo, da mi neko na vitaru sa 1.6 motorom "omaškom" ugradi lamelu za koju se posle ispostavi da je od lade nive i da ja onda treba da gubim vreme objašnjavajući se sa majstorom da po ceni lamele za suzuki ne želim da imam lamelu od lade sa kojom vozilo malo "trza" dok kreće ), pa ne bih ni da mi vozilo posle uklanjanja DPF-a na sličan način "štuca".
Da se oni koji pružaju usluge u praksi sreću (i) sa neosnovanim reklamacijama, te da nekada da toga ne možeš skoro ni da se odbraniš iako nisi kriv, to razumem ( znam iz prakse za slučaj jedne babe koje je dala televizor na opravku, nije bila zadovoljna uslugom, pa protiv servisera podnela prijavu disciplinskom tužiou Suda časti pri Privrednoj komori i "Sud časti" ( koji i ne zna šta je televizor i šta je stvarno bio problem ) tom serviseru na kraju izrekao zabranu obavljanja delatnosti dve godine ).
p.s Bez obzira to sam ovde očito bio pogrešno shvaćen, ja iskreno pozdravljam sve ljude ovde ( "domaćina" i sve "goste" )

Offline

#538 19-03-2013 23:04:26

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

@ MoronHDI, samo ti odtidji tamo gdje se rade chiptuning(gdje imaju dyino traku nekim prof.), trazi downpipe sa fap off bez dodatnog tuninga jer set kvacila na tvom autu ima obicaj da proklizava pri laganom povecanju snage motora. Plati solidno i uzivaj, ne idi po nekim supama i garazicama (nekazem da si namjeravo:D da se dobro razumijemo)i neces imat problema. Uglavnom stvar je izvodiva, na tebi je da nadjes profesionalce u tvom kraju i nema problema.


_____________________________

Offline

#539 20-03-2013 00:38:49

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

U pravu ste sa tvrdnjom da je tema evoluirala, sve je manje konkretnih pitanja, a sve vise "supljiranja". Ovo je tema za one koji hoce na drugi nacin osim servisnog da rijese problem sa fap-om i to trajno. Svi ostali koji sebe vide u servisu kako mijenjaju fap filter, izvolite u ovlasteni servis i mijenjajte, to je i onako stvar licnog izbora.


Svaka dalja polemika moralna, socioloska, psiholoska i sl. koja ne bude vezana za problem fap/dpf-a ce biti brisana!


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Nikola123

#540 21-03-2013 09:56:50

DejanNS
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 25-07-2011
Komentari: 350
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

LuxBih napisao:

@ MoronHDI, samo ti odtidji tamo gdje se rade chiptuning(gdje imaju dyino traku nekim prof.).

Nisam znao da treba imati dyno za dpf off! Da popijem kafu pa odoh da odradim jedan bez dyna lol Ko zna možda i uspem lol
Sa takvim stavom da samo veliki i opremljeni nešto znaju je i @grks otišao da uradi dpf off, međutim taj mu je uradio sa krekovanim es (videli smo svi fajl) i čovek je imao problem. Ako neko zna onda će uraditi i u šupi i bez dyna a ako ne zna džaba mu sva oprema i velika firma.


Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V - 1/8 Meile : 9,120 @ 135,85 Kmh - 1/4 Meile : 13,738 @ 176,20 Kmh

Offline

#541 21-03-2013 21:06:29

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Nema potrebe za dyinom za dpf off to je svima jasno, ali ko se bravi profi tuningom ga ima i ulaze u svoju opremu. Onaj ko se bavi profi tuningom zna i uraditi kako treba dpf off bez diranja tabela i parametra onaj ko zna kako se radi zna sta pricam.

A nesto nemogu da vjerujem da neko ko je ulozio u opremu preko 10k€ nemoze da odradi dpf na jednom psa kako ce onda na jednom BMW-u...

Nemoj se odma uvrijediti... Bar u ovom dijelu evrope tako funkcionise, kod vas nisam znao da oni koji imaju pare i opremu neznaju, a ovi kontra znaju..

pozz


_____________________________

Offline

#542 22-03-2013 01:25:45

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Za fap-off naravno da ne treba dyno, treba prije svega znanje. Ni u tom dijelu evrope nije bas tako sve sjajno kao sto izgleda, puni su forumi prevarenih likova koji su skupo platili ct mape iz renomiranih kuca i "pro tunera", a koje nisu ni za kosilice.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#543 22-03-2013 02:21:48

DejanNS
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 25-07-2011
Komentari: 350
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Upravo tako. Oprema i veličina firme nije merilo kvaliteta. Pročitao sam gomilu gluposti oko toga. Poput recimo priče da jeftin interfejs može da napravi problem. Ne problem onome ko radi sa njim nego motoru. Gluposti, tu je za read/write ili radi ili ne radi. Kao ovaj sa velikom firmom ima skupe alate pa je sad to merilo kvaliteta. Pa onda garancija velikih firmi. To je najveća glupost na svetu. Neki se čak ne libe da u oglasu napišu godinu, dve tri garancije. A kad ih nazovete i pitate šta ta garancija podrazumeva shvatite da je garancija na softver! Na šta? Na softver! Niko ali apsolutno niko na prostoru ex yu ne daje upotrebljivu garancije na motor, kvačilo, menjač i sl.
Ali ima jedna stvar koja je najbolja preporuka. Zadovoljne mušterije. Ko radi pošteno vreme pokaže kad tad.


Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V - 1/8 Meile : 9,120 @ 135,85 Kmh - 1/4 Meile : 13,738 @ 176,20 Kmh

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: grks

#544 22-03-2013 12:40:03

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

tacno.

DejanNS napisao:

Upravo tako. Oprema i veličina firme nije merilo kvaliteta. Pročitao sam gomilu gluposti oko toga. Poput recimo priče da jeftin interfejs može da napravi problem. Ne problem onome ko radi sa njim nego motoru. Gluposti, tu je za read/write ili radi ili ne radi. Kao ovaj sa velikom firmom ima skupe alate pa je sad to merilo kvaliteta. Pa onda garancija velikih firmi. To je najveća glupost na svetu. Neki se čak ne libe da u oglasu napišu godinu, dve tri garancije. A kad ih nazovete i pitate šta ta garancija podrazumeva shvatite da je garancija na softver! Na šta? Na softver! Niko ali apsolutno niko na prostoru ex yu ne daje upotrebljivu garancije na motor, kvačilo, menjač i sl.
Ali ima jedna stvar koja je najbolja preporuka. Zadovoljne mušterije. Ko radi pošteno vreme pokaže kad tad.

Offline

#545 22-03-2013 20:35:14

Moron HDI
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 07-03-2011
Komentari: 34

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Tačno. Zadovoljne mušterije su najbolji dokaz kvaliteta i najbolja reklama. Samo je tegoba da se čovek odluči da prvi put postane nečija mušterija ukoliko nema baš dobru preporuku, a posebno je preblom kada su pitanju "jednokratne usluge", čija sofisticiranost ( ni posledice ) nisu na niovu uobičajenih radnji održavanja

Offline

#546 02-09-2013 22:46:22

nace
Član
Iz: Tesanj
Registrovan: 01-08-2013
Komentari: 4

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

pozz,

pitanje za ACOM-a ,

sta mislis o serisu "kod Huse " Mosevac , kod Maglaja , kazu ljudi da je doktor za Pezoa

pozzzz.....

Offline

#547 03-09-2013 01:13:35

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Pozz, pravi doktor za PSA je u Zenici, za ostale ne garantujem smile. btw. Sta je problem ?


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#548 03-09-2013 14:06:04

nace
Član
Iz: Tesanj
Registrovan: 01-08-2013
Komentari: 4

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

acom napisao:

Pozz, pravi doktor za PSA je u Zenici, za ostale ne garantujem smile. btw. Sta je problem ?

cuj , ja sam vec sa svojom 307-com ( 377 SW , 1,6 , 66 kW, 2007 . ) presao 10000 KM od marta , i ne mogu reci da je neki problem , samo da ne ode dalje.
kada sam ga kuovao , bila je upaljena ona lampica ( pumpa ) , sto je prodavac otklonio i rekao da je platio 100 EUR. uglavnom ne pali se vise . E sad , ja imam osjecaj da DPF povremeno radi povremeno ne radi . najvise sto me iritira je da nekada kada krecem ima one trzaje kao kad je zamajac u pitanju , nekada ima nekada nema , i jos , kada stoji vani pored auta , k'o da stojis pored traktora , nema onaj lijepi miris novijih dizela . jedan od majstora mi je gledao i kaze da nema nigdje da pusta na auspuhu . . kako sam procitao sa foruma , to meoze biti jedan od "simptoma " nerjesenog do kraja DPFa ,

kao sto rekoh , ja sam vec presao prilicno fino , i nemam nikakvih zamjerki , cak i sijalice ne pregaraju , a to mi je svako rekao da im je bolna tacka .
Eto Doktore , a svakako cu navratiti u ZE , cim mi bude usput da se upoznam i da mi uradis dijagnostiku , pa da vidimo sta je .

Offline

#549 03-09-2013 18:59:41

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

Pitanje je dali ti uopste i imas fap, motori sa 66kw nemaju fap filter. To sto trza pri kretanju je najvjerovatnije lamela.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#550 03-09-2013 22:11:12

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: FAP filter Peugeot 307 2.0 HDI

da forumi su cudo


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

Board footer