elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 16-09-2010 08:12:37

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Aditiv minimum 307 hdi

sta je ovdje filozofija? hajde napravi kako je bilo fabricki, nemoj izmisljat toplu vodu. udji u servis i trazi aditiv za fap. sta se palis bezveze. izvini sto sam tebe demantovo. covjek je pitao kako se sipa aditiv a ti bi skidao fap.

eli napisao:
nedim napisao:

"aditiv za fap" upitan naziv!!! skuplje ce vas kostati to experimentisanje (iz iskustva). to je problem koji se pojavljuje svakih 80.000, 120.000 ili 180.000 h/km. na rad fap filtera utice hiljadu i jedna stvar. inace, imas vise vrsta aditiva, zavisno od godista i izvedbe fapa (promjer i oblik celija u samom fap filteru). nije ni skup, zavisi gdje kupis

eli napisao:

aditiv ima samo kupiti u pezo servisu i zove se aditiv za FAP.

PS nije jeftin samo da znas.
no fap no problem.

joj nedime i ti se pravis puno pametan mene demantujes kaze upitno aditiv a u nastavku svoje filozofije pises aditiv, ja i dalje tvrdim da je naj pametnije rjesenje neutralisanje fap-a jer kod nas zakon o ispusnim plinovima ce docu za jedno 20 godina.

Offline

#27 12-10-2010 21:35:16

asko307
Član
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 8

Re: Aditiv minimum 307 hdi

a taj fapppp, Pocelo da mi se pali antipoulution fault na bordu ,odnesem ga do Pezo servisa u Skopje i ustanove da nema adetiva u rezervoaru, samim tim da dodaju adetiva kad ono ima jos 3 litra i nesto, samo ga ucitaju na dijagnostoku urade mu regenerizaciju fap filtera i sad iz auspuha skoz drugi smrad sto ranije nikad nisam ni osetio da tako smrdi ,i ne pali se vise.jedna zamena kratkog creva turbine i sad auto leti.

Zadnja izmjena od asko307 (12-10-2010 21:36:10)

Offline

Board footer