elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 01-03-2011 21:23:31

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Nesto oko imobilajzera

treba covjek nekad bit oprezan u davanju rjesenja oko immo da neispadne posle da mo pomogli nekom lopovu da lakse mazne neko auto
ovo je nevezano za clana koji je postavio ovo pitanje ali samo kazem treba malo razmislit pogotovo ako se rjesenja daju nekom za koga se i nezna ko je i cime se bavi


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

3 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: internet majstor, gonza, yz1mo

#27 01-03-2011 21:02:43

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Nesto oko imobilajzera

ovako za pocetak moras bar da znas neke osnovne stvari kao sto su trensporder,ovojnica odnosno antena i immo jedinica
sistem je tako uvezan da signal koji se daje transporder preuzima antena koja ga proslljedjuje u immo jedinicu koja daje odobrenje ECU
za start motora
svaki transporder ima svoj kod to jest securiti code od auta i po tome se razlikuje od svskog drugog
da bi izvrsio kodiranje jednog transpordera moras da znas securiti cod od auta a ako nemas moras da imas alat za iscitavanje coda iz immo jedinice i onda izvrsiti uparivanje
a imas i uredjaje za kloniranje kljca pa zagooglaj malo
jos jedna informacija da ima razni izvedbi immo sistema u zavisnosti od proizvodjaca vozila

Offline

#28 01-03-2011 20:57:01

ar21111952
elproger
Iz: Vitkovici-Gorazde,BiH
Registrovan: 01-11-2009
Komentari: 315

Re: Nesto oko imobilajzera

Pozz Stole! Nemoj me pogresno shvatiti,rece da si automehanicar vjerujem i da si dobar.Toliko ti posla imas iz tvoje profesije i sta trebas jos saznati,i dali ces ikad saznat!Nemoj se mnogo raspitivati oko imobilajzera i slicnih stvari imaju ljudi koji godinama glavu razbijaju o tome,imaju opremu na hiljade evra pa nemogu nekad da rijese problem.Treba da znas elementarno ali bi ti savjetovao ne mnogo,manj ce te glava boljeti.Ja se autoelektrikom bavim skoro 40g.i te stvari dajem kvalificiranim ljudima a blizi sam ovim stvarima od tebe.Budi dobar mehanicar vise ti netreba.Tesko onima sto sve znaju!!

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: acom

#29 01-03-2011 20:40:21

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Nesto oko imobilajzera

Prijatelju i ja sam trazio par slicnih pomoci ali ih nisam dobio na ovom forumu a i na rijetko kojem ces dobiti pojedini majstori najvjerovatnije misle da su se rodili nauceni cim misle da nikad nisu ucili,da ne duzim dalje.... Sad ces vjerovatno dobiti odgovore koji u sustini nisu NISTA !!!

Pokusaj se snaci sam nekako ili preko pravih prijatelja i ljudi koji su spremni nesebicno podjeliti znanje i iskustava....
Tako nam je u zivotu...
Pozzz
roll  sad


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: astro

#30 01-03-2011 16:44:25

stole
elproger
Iz: Skopje-Makedonija
Registrovan: 01-03-2011
Komentari: 510

Re: Nesto oko imobilajzera

znaci iskreno jasam po struci auto mehanicar dijagnostiku auta radim i to pretezno motornu a oko imobilajzera iskkreno nisam cackao kako sto sam pisao na mom najavu megutim niko nije se rodio ucen pa kako mogu videti od ovaj forum ima i majstori autoelektronicari koi rade i mehanikom i nema nisto lose u tome,znaci za sve ima prvi put a iskreno koliko imam poznanje oko ove stvari i negledam neke filozofije da bi nemogo svatiti .... ne ljutim se kako sto sam vec napomenuo za sve ima prvi put,inace nadam se da pravila foruma pripazujem pritom nisam potrazio cenu ,ili posocenje dilera koi to prodaje. hvala

Offline

#31 01-03-2011 16:16:31

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Nesto oko imobilajzera

Ako nisi do sad radio, nemoj ni od sada. Bez ljutnje ...


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: exxl, Digitech

#32 01-03-2011 15:43:45

stole
elproger
Iz: Skopje-Makedonija
Registrovan: 01-03-2011
Komentari: 510

Nesto oko imobilajzera

ako nije problem zeleo bih znati sta je sve potrebno oko radnja imobilajzera (koi programi koriste kolege,lemilice koje tipove,probramatori. i drg ) u jednom reci sta je sve neophodno za rad sa imobilajzera u detalju.   bio bih zahvaljan na sve vase komentare.

Offline

Board footer