elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 17-09-2009 00:12:02

KRVOLOK
elproger
Iz: Gradiska,BiH
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 178
Website

Re: Što kupiti

CMD ti radi negdje 50 % auta koja se voze kod nas i master sa pluginovima za kamione izadje mnogo vise od 5700 eura.Godisnja pretplata je 1000 eura.

Softweri su mnogo skuplji od interfejsa,ja sam ECM sa bitpowerom platio 5600 eura a winols 9000 eura sa dll ovima i to jos ne svim.

Veoma mnogo para treba za profesionalan tuning i veoma mnogo znanja,jer i kad kupis interfejse i kad kupis software tek onda si na pocetku i tek onda treba da napravis dobu mapu za motor a to nemozes bez dyna pa onda moras i njega da kupis a on je od 50 000 eura pa na gore i opet nemas garancija da ce tvoja mapa valjati i da ces kvalitetno da odradis posao a samo tako mozes da se izboris sa ebay tunerima,samo kvalitetom mozes da odrzis cijene jer ako i pored tolike opreme i ulaganja nemas dobre mape i rezultate veoma brzo propadas.

Mnogo mnogo para treba uloziti i zato i jesu dobre mape skupe jer se prave danima i oduzimaju vrijeme,struju za dyno,znanje i nemoze nikako dobra mapa biti ona koju neko iz fotelje uradi i kaze e to je to,a nema niti opremu profi niti ista,ima neki crack soft i igra se tunera...he he to tako neide u tuningu,zato mi profi tuneri i nemamo problema sa jeftinim ebay tunerima koji rade sa klonovima jer ti cudni ljudi koji urade kod njih mapu u velikom broju slucajva opet dodju kod nas na ponovno remapiranje pa nakraju tuning ispadne mnogo skuplji nego da su odmah dosli kod ozbiljnih tunera.

Offline

#27 17-09-2009 19:13:49

Basar
Član
Registrovan: 03-09-2009
Komentari: 2

Re: Što kupiti

sabitvw napisao:

dosad znam za par kolega ovdje sa foruma da koriste GALLETO u paru sa ECM-om, znaci citas sadrzaj sa galetom prepravljas ga sa ECM-om tj. pojacas odradis sta vec treba, uradis cek sum i onda opet nazad sa Galletom u motornu i to je to ukratko.
A budes radio to moras pazit na par osnovni pravila ovo iz iskustva govorim .
1. nikad ne radi sa stabilnim  komp. citanje motorne ele. jer primjer nestane struje u pola citanja i problem VELIKI znaci uvijek laptop i dobra baterija i nejmanje sanse da se napravi belaj
2. nikad ne radi nikakve izmjene o motornoj ele. dok predhodno nesnimis prvoiscitani sadrzaj jer u slucaju da nesto nestima uvijek mozes vratit stari sadrzaj
najbolje pogledas film ako nenadjes ima film kod mene ukratko kako se radi sa ecm-om
to je ako jos sta nije jasno tu smo pomocemo nema frke.
CIAO

Lepo napisano i samo da dodam sto god da kupujes gledaj da to bude original


Pozdrav

Offline

#28 17-09-2009 19:21:09

k-tuning
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 15-09-2009
Komentari: 188
Website

Re: Što kupiti

e a jel ima neko iskustva sa Optican Hybrid masterom ?  cijena je ajmo reæ prihvatljiva

Offline

#29 20-09-2009 09:46:12

Tachomat
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 14-06-2009
Komentari: 992

Re: Što kupiti

ja imam optican hybrid,recimo da radi ok,samo je spor za poludit...nekad ugodno iznenadi pa napravi recimo tfsi me9 za 8min ali zato èita oko 30min,dok recimo byteshooteru za upis treba 20min i 40min za èitanje,ali mislim da je to jedina iznimka,radi kao kornjaèa i èini mi se dosta osjetjliv na napon akumulatora jer mi se par puta desilo da pukne kod èitanja a kad stavim punjaè onda je ok,tako da je poželjno spojiti auto na vanjski izvor napajanja.Sve u svemu uglavnom radi ok,ali ja ipak gledam da naðem na neki dobar dil za CMD,ipak je po mojem mišljenju (a siguran sam da mnogi dijele moje mišljenje) najbolji ureðaj za ovaj posao,je puno love ali za ozbiljan posao je nužan dobar alat,tako da je CMD master sigurno moja iduæa kupovina wink

Offline

#30 20-09-2009 11:20:52

apodpecan
elproger
Registrovan: 31-07-2009
Komentari: 50

Re: Što kupiti

Bok, da li netko ima možda winols ali da nije demo verzija?

Offline

Board footer