elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 14-02-2010 02:21:25

hasabuba
Član
Iz: Vlasenica
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 10

Vw buba

pozdrav svima, imam bubu 71 godiste, svabica, ali sam je prepravio na sport, nisam mogao naci porseov motor carrera 911 jer on pase, pa sam stavio motor od gof II 1,8 ali sa obicnim karburatorom, e sad hocu da ubacujem 2.0 einspric, interesujeme sta mi je potrebno od te elektronike radi tog einsprica.

Offline

#2 14-02-2010 10:31:05

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: Vw buba

pa sva elektronika od tog motora, znaèi instalacija motora, ecu ...

Offline

#3 15-02-2010 10:47:03

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Vw buba

... ili MegaSquirt ili VEMS...


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#4 15-02-2010 12:27:48

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Vw buba

pa to bude skuplje nego ta cela buba sa motorom i pratecim delovima  pa jos i da pravi novu mapu,pa jos..........

Offline

#5 15-02-2010 15:48:39

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Vw buba

Jbg, na isto ce izaci kako god da okrene. Ako bude stavljao k jetronic, ima mecku da rodi. Ako stavlja digifant, plinarosi su dovoljno vec digli cenu protokomeru samom, da se ne isplati, a gde su ecu i instalacija, pa igre bez granica sa istom... Isto ce izaci i sto se tice para i muke da stavi ms, mozda i jeftinije... Svakako treba pumpa, usis, dizne, rail i ostalo za sta god se odluci. MSII je na diyautotune 247 dolara, treba zice, par releja i osiguraca, a ovde ima koga da nadje da mu to smapira  cas posla. I jos ce imati sigurno besprekoran ler i warmup ako stavi step motor od lambda control plina za ler. Da ne spominjem otpadnike i njihove cene... Jedino malo muke dok trigger ne namesti, a i za to se nadje remenica i vr. Plus je nova i instalacija i ecu, pa ne mora da se muci sa necim sto je stajalo 5 godina, a pre tog radilo 20.


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#6 15-02-2010 16:56:08

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Vw buba

sta god da radi trbace mnogo para,muke i znanja da to sve bude o.k.
ako hoce vec budzevinu neka stavi motor od kombija t-2 vazdusara 2.0l sa 2 karburatora i dobice nekih 115ks.ima da leti buba

Zadnja izmjena od MN026 (15-02-2010 16:59:07)

Offline

#7 15-02-2010 18:32:56

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Vw buba

ako hoces sa vodenim imas onaj box od 2.0 isto ide kao lud i bolje ti pase nego ovi redni

Offline

#8 15-02-2010 18:45:29

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Vw buba

Bolje ti je tu staviti opet motor s vazdušnim hlaðenjem kao što kaže MN026 iz T2 mislim da bi naj bolje štimao koliko znam to i jest poršeov motor.

Offline

#9 15-02-2010 19:19:32

ignjat
elproger
Iz: Ruma
Registrovan: 20-05-2009
Komentari: 341

Re: Vw buba

Ma da, najbolje da stavi c20let sa gt35r i 1000cc diznama smile Dellorto budzevina bolje da se okane, dok napravi usisne grane (ili kupi), imace vec para za makar ms... Koliko bi ti prijatelju uopste voleo da te to planinarenje kosta? Ako ces sve sam raditi, mozes Megasquirt sloziti za 500e sve, mozda malo vise... Ne moze se karburacija porediti sa bilo kakvim efi, ako ces ispostovati iste povrsine leptira. Probao sam, pravio sam kadett c, mnogo je to sve lepse sa anjspricom... Evo kako je isao sa dellortom dhla40

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SnzwkNqP5P8[/youtube]

Kad sam stavio MS, dosta je dobio vise obrtnog momenta i jako se osetilo narocito u 4 i 5 brzini... Bez obzira sto su sve moguce dizne i grla ispostovani za taj motor, ipak je bilo kakav efi koliko - toliko "kontrolisanije" sagorevanje. Sada ide dosta bolje nego na snimku smile


When you have everyting under control, youre not fast enough!

Offline

#10 15-02-2010 23:39:42

hasabuba
Član
Iz: Vlasenica
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 10

Re: Vw buba

auuuuuuuuu, gledajuci po vasim komentarima, to bi me bas masno kostalo, jos nebi to sam ( nebih znao ) uraditi pa bi me i to klepilo po usima, neznam nek mi sad staji kako jeste, neznam koji je rekao ovu verziju sa motorom ok kombija sa duplim karburatrima, taj mi pase pravo i on je isto vazdusno hladjenje, samo neznam gdje mogu nabaviti taj motor,

Offline

#11 15-02-2010 23:43:32

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Vw buba

na otpadu


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#12 15-02-2010 23:50:38

hasabuba
Član
Iz: Vlasenica
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 10

Re: Vw buba

znaci bio mi je njen motor 1300 box motor, vazd hladjenje, a ovaj motor od golf II sam ugradio sa prelaznom plocom koja se nalazi izmedju mjenjaca i motora, motor mi staji kao kod pasata, znaci i obicni je karburator, ide to solidno sve, imam mozda do 70-ak konja neznam, ali moze to i hocu bolje.

Offline

#13 15-02-2010 23:50:42

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Vw buba

ja sam jedno vrijeme vozio takav transporter u kojem je dio 2.1 motor ali je bio einspritz......isao je ludo a kak bi tekar isao u bubi.....a poslije sam vozio 2.0 u istom kombiju taj je bio na frgazere i mogu ti rec da je bio cisto ok za kombi.....za auto bi bio idealan....

Offline

#14 15-02-2010 23:58:03

hasabuba
Član
Iz: Vlasenica
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 10

Re: Vw buba

opet gledajuci za taj motor iz kombija, kao prvo to je sve starije i sto je jos gore svi kombii su kad tad vozili teret neki, mislim ti motori su i izradjeni previse i kupujuci takav na otpadu ili gdje morao bih mu odma neku generalku, pa sam kontao ovo sad sto imam pojacati znaci sa tim motorom 2.0 ili einspricom.

Offline

#15 16-02-2010 23:04:16

starac
elproger
Iz: ilijas
Registrovan: 08-07-2008
Komentari: 49
Website

Re: Vw buba

hej hasabuba jeli ima gde da se prodaje buba

Offline

#16 17-02-2010 21:26:53

hasabuba
Član
Iz: Vlasenica
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 10

Re: Vw buba

bila je jedna za koju sam znao da je se prodavala, vidjecu sta je sa nje pa ti javim.

Offline

#17 17-02-2010 21:32:15

hasabuba
Član
Iz: Vlasenica
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 10

Re: Vw buba

ili neznam imas na  par komada na prodaji sa slikama pa mozes pogledati, ili tebe interesuje nesta ono negdje u basti ako se naleti.

Offline

#18 19-02-2010 22:25:37

starac
elproger
Iz: ilijas
Registrovan: 08-07-2008
Komentari: 49
Website

Re: Vw buba

pozdrav hasabuba jeste bas to negde u basti to si dobro rekao nesto sto bi se rdilo za sebe kao atrakcija sa dosta izmjena na sasiji i motoe naravno ali za reli to mi je hobi

Offline

#19 19-02-2010 22:35:18

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Vw buba

nisam nikad imao bubu ni radio cuda od nje..jer za mene je uopce cudo kako takva sprdnja moze biti na cest..no ako ti moze pomoci ova info:


nekoliko kolega koji stvarno vole ta smeca od auta uspjelo je naci za sitne novce originalni motor u jako dobrom stanju..raspitaj se oko lokalnih vatrogasaca ili mjesnih odbora (kako li se vec zovu u tvom kraju)  zadnji motor koji sam vidio da se ugraduje je imao na satu 87 radnih sati..to su bile nekakve pumpe za vodu sa tim motorom..normalno karburatori bez ubrizgavanja....ako vec slazes tako nesto a nema se love za ozbiljan motor onda je ovo originalno rjesenje za sitne novce..pa pokusaj ispipati lokalne vatrogasce mozda znaju nesto na tu temu

Offline

#20 19-02-2010 23:11:40

hasabuba
Član
Iz: Vlasenica
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 10

Re: Vw buba

starac napisao:

pozdrav hasabuba jeste bas to negde u basti to si dobro rekao nesto sto bi se rdilo za sebe kao atrakcija sa dosta izmjena na sasiji i motoe naravno ali za reli to mi je hobi

ima jedna ovdje kod mene u Vlasenici, nije registorvana vidi se da staji malo duze, obilazio  sam je ali nemogu da saznam ko je gazda, da vidim jeli na prodaju i tako to, ako sta saznam, javljam pozdrav

Offline

#21 19-02-2010 23:18:29

hasabuba
Član
Iz: Vlasenica
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 10

Re: Vw buba

carclima napisao:

nisam nikad imao bubu ni radio cuda od nje..jer za mene je uopce cudo kako takva sprdnja moze biti na cest..no ako ti moze pomoci ova info:


nekoliko kolega koji stvarno vole ta smeca od auta uspjelo je naci za sitne novce originalni motor u jako dobrom stanju..raspitaj se oko lokalnih vatrogasaca ili mjesnih odbora (kako li se vec zovu u tvom kraju)  zadnji motor koji sam vidio da se ugraduje je imao na satu 87 radnih sati..to su bile nekakve pumpe za vodu sa tim motorom..normalno karburatori bez ubrizgavanja....ako vec slazes tako nesto a nema se love za ozbiljan motor onda je ovo originalno rjesenje za sitne novce..pa pokusaj ispipati lokalne vatrogasce mozda znaju nesto na tu temu

imas lose misljenje o bubama, Hitler je rekao # napravite mi auto da nemoze kap vode zastati na njemu # i oni mu napravise bubu, ne stavrno auto je ok, pogledaj od vecine oldtimera najvise jos ima buba, ako covjek zna sa njima nemozes ih poderati, za info hvala, to sam vec znao i bio sam u par vatrogasnih stanica, to je taj motor original koriste ga za pumpe i nasao sam jedan samo 14 radnih sati, ali tesko od njih kupiti, a i drugo to su 1200 ccm, meni treba jace. hvala opet i lijep pozdrav

Offline

#22 20-02-2010 00:09:50

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Vw buba

Eh sad sam se sjetio tih pumpi za vodu vatrogasni imaš novijih modela pumpi sa 1.6 motorom elektronski razvodnik, veæi karburator, tih je pumpi bilo u vojsci koje nisu bile ni upaljene, da je to sad negdje naæi pa malo nabudžit  usis izduv karburator išlo bi to ko avijon

Offline

#23 20-02-2010 01:54:08

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Vw buba

hasabuba napisao:
carclima napisao:

nisam nikad imao bubu ni radio cuda od nje..jer za mene je uopce cudo kako takva sprdnja moze biti na cest..no ako ti moze pomoci ova info:


nekoliko kolega koji stvarno vole ta smeca od auta uspjelo je naci za sitne novce originalni motor u jako dobrom stanju..raspitaj se oko lokalnih vatrogasaca ili mjesnih odbora (kako li se vec zovu u tvom kraju)  zadnji motor koji sam vidio da se ugraduje je imao na satu 87 radnih sati..to su bile nekakve pumpe za vodu sa tim motorom..normalno karburatori bez ubrizgavanja....ako vec slazes tako nesto a nema se love za ozbiljan motor onda je ovo originalno rjesenje za sitne novce..pa pokusaj ispipati lokalne vatrogasce mozda znaju nesto na tu temu

imas lose misljenje o bubama, Hitler je rekao # napravite mi auto da nemoze kap vode zastati na njemu # i oni mu napravise bubu, ne stavrno auto je ok, pogledaj od vecine oldtimera najvise jos ima buba, ako covjek zna sa njima nemozes ih poderati, za info hvala, to sam vec znao i bio sam u par vatrogasnih stanica, to je taj motor original koriste ga za pumpe i nasao sam jedan samo 14 radnih sati, ali tesko od njih kupiti, a i drugo to su 1200 ccm, meni treba jace. hvala opet i lijep pozdrav

mislim da je ovo koji sam pomagao bio 1600 e sad kolko ks..nemam pojma..na tvom mjestu kupio bi taj sa 14 sati..to je sacuvano i uredno..znas kako ide u tim sluzbama,danas mjenjamo ulje jer proslo je godinu dana  ..nema veze sto je radio 1 sat u tih godinu..to je tek razradeno..kupi stavi gore pa ako najdes nesto jace jednog dana OK ali ovo je original..


to sto ih ima puno oldtimera nije dokaz da su dobri auti ..ja odavno tvrdim da bi vecina nasih oldtimera trebala promjenit ime u drtina klub....oldtimer je merc ..bmw..jaguar..oldsmobil..chevrolet..tako ti auti..ovo je kantica za ulje a ne auto..smijurija..iako opet nisam ga nikad imao kolega se palio na bubu kad sam ja vozio fiat 850 sport..a joj koje je to sranje od auta tek bilo(moj fiat da ne bude zabune) no i danas kad vidim tog fiata na nekom trgu gdje izlaze neki drtina klub pomislim da je to bio dobar auto..jasno bio je prvi..

nemoj se ljutit na moje pisanje...  svi se mi zaljubljujemo u nesto drugo ..i dobro da je tako bar nije guzva

Pozdrav!

Offline

#24 20-02-2010 20:46:32

hasabuba
Član
Iz: Vlasenica
Registrovan: 14-02-2010
Komentari: 10

Re: Vw buba

Carclima, ma nije nikakva frka, neljutim se ja, bas kao i sto kazes svako voli nesta drugo, nebi valjalo da svi volimo isto, neznam dali si citao ovu temu od pocetka ja u bubi vec imam 1,8 b od golf II sa obicnim karburatorom, znaci kako god jaci je od njenih starih, ali kao sto sam i rekao idem na jos nesta jace, pa ako bogda se naleti i na porscheov motor, barme nesta malo iznad 100 konja, ili kao sto su mi rekli onaj od kombija sa duplim karburatorom, i on je ja mislim od porschea. pozdrav druze

Offline

#25 21-02-2010 20:16:56

drazen.vinski
elproger
Iz: Karlovac HR
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 97

Re: Vw buba

Majstore ja imam doma motor 2,0 16V 150ks iz golfa 3 sa komplet instalacijom. Ali instalacije ima toliko da motor radi i da nema nikakvu grešku,znaèi imaš stalan plus(30),minus,i plus pod kontaktom(15)i jedan rele za pobudu procesora.to je vozilo u jednom Kecu i išlo ko bjesno pa ako te zanima javi mi se.

Offline

Board footer