elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 17-05-2009 09:41:40

kemal
Član
Registrovan: 17-05-2009
Komentari: 2

Audi A4 - Uvoz iz Amerike

Pozdrav svim forumašima, imam dva-tri pitanja za vas eksperte, obzirom da se pripremam se da kupim Audi A4 1.8T uvezen iz USA, 2003 godište.

Zanima me da li mogu oèekivati probleme kada je u pitanju autodijagnostika? Scenario, nešto se pokvari, odjednom auto vozi sa pola snage, odvezem ga na servis, da li æe biti problema sa kompjuterskom dijagnostikom?

Takoðer, da li je moguæe promjeniti/podesiti software na tom automobilu tako da prikazuje velièine u metrièkim jedinicama, npr. umjesto Miles per Gallon da prikazije Km/litru i slièno?

Ako je moguæe raditi u Sarajevu, gdje?

Lijep pozdrav iz Sarajeva

Offline

#2 17-05-2009 11:29:21

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: Audi A4 - Uvoz iz Amerike

problema sa dijagnostikom nece biti sigurno a i sa popravkom , za promenu milja u km i ostalih jedinica ce reci neko ko je radio na tom godistu , nisam siguran da moze ali  ako je auto povoljan za kupiti promeni mu   instrument tablu.


best regards!

Offline

#3 17-05-2009 15:29:43

kemal
Član
Registrovan: 17-05-2009
Komentari: 2

Re: Audi A4 - Uvoz iz Amerike

Na nekom web sajtu našao sam uputstvo za konverziju engleskih u metriène jedinice kod Audia A4.

Odometer readout

You need an on-board diagnostics (OBD) tool to change the odometer display units. Select Instruments and click on Recode. You should see a 5-digit value (mine was 00263). The third digit is the "market coding" as follows:

0 - Germany, 24-hour clock
1 - Rest of World, 24-hour clock
2 - USA, 12-hour clock
3 - Canada, 12-hour clock
4 - United Kingdom (UK), 12-hour clock

We changed the coding to 00163, and the following changes took place:

the odometer and trip odometer displays are in kilometers (was miles)
the clock display is in 24-hour "military" style (was 12-hour style)
the date display is DD.MM.YYYY (was MM.DD.YYYY)
the fuel consumption displays are in liters per 100km (was miles per gallon)
the average speed displays are in kilometers (was miles)

Zanima me da li neko ovo radi kod nas (BiH,Hrvatska,Srbija)? Ovo mi je puno elegantnije rješenje nego mijenjati instrument tablu.

Pozz

Offline

#4 17-05-2009 15:43:23

predogas
Član
Registrovan: 07-12-2008
Komentari: 2

Re: Audi A4 - Uvoz iz Amerike

Ako je auto ok kupi ga. A sto se tice diagnostike otidji kod maistora da ti prekodira tablu i klimu.Ja imam passata 2002 18t i sve je isto kao za evropsko trziste osim naravno zadnje haube.Govorim ti to i iz iskustva jer dosta radim sa amerikancima.Konkretno ti kazem za audija a4.Samo je razlika jos u motoru evropski je 110 kw a amer 125 kw.Remenje zupcasto klinasto spaneri pumpe itd sve je isto.Samo recimo kod jette je razlika u farovima nisu iste sijalice koje idu u far jer je ona radjena u meksiku.Zato neslusaj prazne price nego ako je auto dobar neces se pokajati jer samo moze biti kvalitetniji i sa dosta vise opreme nego evropski.Pozz...

Offline

#5 17-05-2009 23:13:10

petar
elproger
Iz: Hercegovina
Registrovan: 26-04-2009
Komentari: 464

Re: Audi A4 - Uvoz iz Amerike

slažem se sa kolegama ako je auto ok to nebi trebalo da vam pravi probleme pozdrav

Offline

#6 18-05-2009 00:33:43

dhghfg
Član
Iz: slovenija
Registrovan: 20-04-2009
Komentari: 1

Re: Audi A4 - Uvoz iz Amerike

petar napisao:

slažem se sa kolegama ako je auto ok to nebi trebalo da vam pravi probleme pozdrav

ali kako je oko homologacije i registracije?
Amerikanci imaju drukčije standarde nego EU i jedan moj kolega koji se je prije 3 godine vratio sa LA i sa sabo doveo i svoja kola, morao je menjati sva stakla i zadnje luči, kako bi uspešno obavio europsku homolugaciju. Neznam kake imate standarde u vašoj zemlji ali verujem da su isti kao u EU.

Offline

Board footer