elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 05-05-2012 20:35:56

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Klima yari

auto mi treba doci u ponedjeljak.....negdje curi klima, vec trecu godinu za redom bi ju trebalo puniti....stranka je luda jel svake godine joj nasipaju boju i kazu da dodje da pogledaju ali nikad nista ne nadju

kakva su iskustva? gdje najcesce procuri?


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#2 05-05-2012 23:38:33

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Klima yari

Kolega trazi da vozilo prenoci kod tebe,provjeri da li je jak koncentrat boje,napuni i pusti da radi par sati da bude frisko i pregledaj u mraku lampom...morace pokazati gdje je...ako nema onda isparivac mada sumnjam...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: raven_sk

#3 06-05-2012 13:28:11

pežoista
elproger
Registrovan: 30-11-2010
Komentari: 41

Re: Klima yari

probaj sa detektorom za plin  jer takva sitna propuštanja češ teško vidjeti na boju pogotovo ako ti pušta semering na kompresoru tj napuniš klimu i sondu staviš blizu remenice  i odma če ti detektor bipkati ako pušta na semeringu ali  bez da motor radi jer ako ti pušta na semeringu onda ti jednostavno razbaca pa ti je teško vidljivo.
mnoge takve probleme sam baš riješio baš sa detektorom.

Offline

#4 07-05-2012 21:36:56

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Klima yari

nasao 80 grama plina unutra (ako je vjerovati stroju)

natlacio dusikom nista....probao s detektorom, opet nista......nisam uspio pronaci, napunio ponovno i stavio malo vecu koncentraciju boje pa cemo vidjeti imali sta

detektor mi bipka na jednom cosku kondenzatora, ali ne vide s emasni tragovi pa mi je sumnjivo sve to skupa


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#5 07-05-2012 22:00:40

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Klima yari

Detektor ne koristim nikad nit sam ga nabavljao a do sad sam rijesio svaku klimu koja mi je dosla sto se propustanja tice....nekade jest da pojede zivce i zatrazi puno truda ali mora da pokaze ili u kondenzatu koji curi sa isparivaca ili negdje boja po sistemu...na semeringu kad pusta uvjek je bilo razbacane boje oko remenice ili sama remenica na kvacilu obojena bar malo...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

Board footer