elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 26-07-2012 10:44:39

makkki79
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 767

Opel Kadet problem sa pumpom goriva

Dosao mi je Opel Kadet stariji model poluajnspric, problem je nece da upali odnosno pumpa ne baca gorivo, u motornom prostoru postoji relej pumpe koji je ispravan, kad prespojim 30 i 87 pumpa pocinje da radi, ustanovio sam da na relej pumpe ne dolazi signal sa ECU, proverio sam instalaciji od ECu do releja sve je ok,  imao sam drugi ECU ubacio ali ista stvar. Da nebih mnogo lutao posto ne radim starije modele zanimaju me  vasa iskustva sa ovakvim vrstom problema?


Nije je znanje znati i za sebe ga zadrzati, vec je znanje znati i potrebnima ga podeliti!!!

Offline

#2 26-07-2012 10:51:06

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

koji je to model, godina
da li ima relej sa 4 pina, ili 6
i da li mu je senzor radilice 100% ispravan


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

#3 26-07-2012 12:09:48

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

taj nema senzor radilice nego ima hallov davač u razvodniku paljenja zajedno sa modulom...ali mislim da kod njih pumpa odradi 2-3 sekunde svaki put kad se da kontakt...pa prrovijeri sve šta ti fali do releja...ecu mu šalje plus 30 na relej,a masu ima stalnu..nevjerujem da su obadva ecu u problemu...vidi po shemi.imaš u autodati..

Offline

#4 26-07-2012 14:38:32

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

koliko pina ima na komutatoru 3 i 3 ili 3 i 4,u svakom slucaju kada das kontakt signal sa komutatora ide u ecu,pa onda na pumpu,ispitaj da li kada verglas baca struju sa bobine,ali tu ti milion posto crko komutator

Offline

#5 26-07-2012 15:12:57

dams
elproger
Iz: Gračanica
Registrovan: 10-08-2009
Komentari: 93

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

Ja sam imao slucaj da su izgorile izolacije na plocici u razvodniku i spojile se neke zice u kratak spoj,nakon 5 sati cackanja svega drugog samo sam izolirao te zice i pumpa je proradila... znaci da je moguce da nije nista crklo,al opet pregledaj sve.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: makkki79

#6 26-07-2012 17:32:23

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

ako je to model kojem ecu šalje +12V na relej za pumpu
onda je to dječja igra za složiti
spojiti 15 na 86 releja i pali ko mina,ecu mu ni netreba
uvjet je naravno da ima iskru na svječicama
buduči da kolega makki nigdje nije napisao da li ima ili nema iskru
to nam i dalje ostaje nepoznanica
vrlo bitna u rješavanju poroblema


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

#7 26-07-2012 22:52:05

makkki79
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 767

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

To je model koji ima senzor radilice, relej je sa 4 kontakta i ima visokog napona, znaci pri verglanju se ne cuje pumpa ali baca struju na svecicama. Sipao sam mu benzin direktnu u grlo i upalio je iz prve i odmah se ugasio jer je radio samo dok je bilo goriva u grlu, znaci samo je problem do pumpe jer se ne ukljucuje uopste!
Inace model je 1.3i 1986 god a oznakam motora je C13N, napominjen menjao sam ECU koji je 100% ispravan ali je stvar ista, jedino mi ostaje da proverim senzor radilice jer on moze biti problem u ovom slucaju!


Nije je znanje znati i za sebe ga zadrzati, vec je znanje znati i potrebnima ga podeliti!!!

Offline

#8 26-07-2012 23:49:56

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

ne moze biti senzor radilice jer ne bi bacao na svecice,a ovaj model iz 86e 1.3i sa senzorom u bloku mi se ne uklapa nikako.Koliko ja znam ne postoji 1.3 sa senzorom u bloku,svi nose razvodnike sa citacima,ako gresim neka me neko ispravi

Offline

#9 27-07-2012 00:03:21

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

makki pošto si expert trebao bi riješiti ovaj auto bez foruma...pa nisi rekao točno šta mu fali do releja..ako mu fali izlaz iz ecu znači plus,pa simuliraj mu ga i auto treba da upali..onda kreni dalje..otvori shemu i prebrikaj mu jednom žicom iz ecu koji je izlaz za relej pumpe i tako znaš dali je žica u prekidu ili šta več...ako ne,dovedi mu direkt 15 iz kutije osigurača i riješeno...ovo je prejednostavan auto da bi se toliko pisalo o njemu...

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: sanac.bo

#10 27-07-2012 15:57:59

makkki79
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 767

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

tomy.virje napisao:

makki pošto si expert trebao bi riješiti ovaj auto bez foruma

Kolega to nema veze sa mojim expert statusom, mnogo profi majstora ne mogu da rese nekad ni najprostiju problem koji bi pocetnik resio cas posla tako da nema potrebe za takvim komentarima!
Problem je resen, izgorele izolacije u razvodniku odnosno zice koje idu prema ECU sa komutatora pa su se dodirivale i tako pravile kratak spoj prema masi, tako da hvala svima na pomoci i malo vise tolerancije!!!

Pozdrav!


Nije je znanje znati i za sebe ga zadrzati, vec je znanje znati i potrebnima ga podeliti!!!

Offline

#11 27-07-2012 20:13:12

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Opel Kadet problem sa pumpom goriva

pa da tu je komutator 4+3 i u razvodniku je indukcioni kalem,rekoh taj motor nema sa senzorom radilice.Inace taj kvar sa zicama je cest na kadetima i korsama

Offline

Board footer