elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-10-2012 23:03:40

Elmin
Član
Registrovan: 26-06-2011
Komentari: 21

Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Poštovani,

U zadnje vrjeme imam problem sa crkavanjem sijalice na zadnjem desnom stop svjetlu,u zadnjih mjesec dana promjenio sam otprilike 4-5 sijalica 12 R5W od pozicije,dali neko zna šta bih mogao biti razlog,ili jel neko imamo sličan problem i kako ga je rješio.Radi se o Peugeotu 307 SW,2004 GOD.Unaprjed hvala na svim korisnim savjetima.


Iz : Sarajevo

Offline

#2 24-10-2012 23:34:44

dams
elproger
Iz: Gračanica
Registrovan: 10-08-2009
Komentari: 93

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Elmin napisao:

Poštovani,

U zadnje vrjeme imam problem sa crkavanjem sijalice na zadnjem desnom stop svjetlu,u zadnjih mjesec dana promjenio sam otprilike 4-5 sijalica 12 R5W od pozicije,dali neko zna šta bih mogao biti razlog,ili jel neko imamo sličan problem i kako ga je rješio.Radi se o Peugeotu 307 SW,2004 GOD.Unaprjed hvala na svim korisnim savjetima.

provjeri da nije usla vlaga u unutra pa od tog moze crkavati,pretpostavljam da nije u pitanju kvalitet sijalica...

Zadnja izmjena od dams (24-10-2012 23:35:58)

Offline

#3 25-10-2012 01:08:40

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Samo kvalitet sijalice, nista drugo, kupis neku lijevu marku i nakon 5 crkavanja i dalje ne posumnjas na to, mozda bi trebao razmisliti da stavljas malo kvalitetnije dijelove na auto, sta ce biti kad budes trebao nesto ozbiljnije raditi kad je ovako sa sijalicama.......

Offline

#4 25-10-2012 01:14:00

Elmin
Član
Registrovan: 26-06-2011
Komentari: 21

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Sumnjam da je do sijalica,do sada sam kupovao Bosh sijalice na svim autima,Golf,Peugeot 206,i sada 307,i nikada nije bilo problema,ovo mi se pocelo desavati ima 30 dana,a nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine sijalice.


Iz : Sarajevo

Offline

#5 25-10-2012 01:28:42

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

mozda je divlji bosh,promjeni proizvodzaca pa ces vidjeti rezultat.

Offline

#6 25-10-2012 01:43:05

Nikola123
Expert
Iz: Zrenjanin
Registrovan: 18-08-2009
Komentari: 942
Website

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

meni se forch pokazao odlicnim


Press F13 for IQ Test now !

Offline

#7 25-10-2012 04:15:18

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Hella ili osram, bolje nema i za druge necu da znam, osram me nikad nije iznevjerio a ni hella, a da je nesto drugo u pitanju crkavale bi i ostale, tako da nemas sta da sumnjas da nije do sijalice, ja sam majstor i valjda bolje znam od tebe, usput osim toga sto sam majstor skoro da sam i zavrsio elektrotehnicki fakultet, jos malo fali, tako da ti ne govorim napamet..........

Offline

#8 25-10-2012 07:48:07

dams
elproger
Iz: Gračanica
Registrovan: 10-08-2009
Komentari: 93

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

dragan_s napisao:

Hella ili osram, bolje nema i za druge necu da znam, osram me nikad nije iznevjerio a ni hella, a da je nesto drugo u pitanju crkavale bi i ostale, tako da nemas sta da sumnjas da nije do sijalice, ja sam majstor i valjda bolje znam od tebe, usput osim toga sto sam majstor skoro da sam i zavrsio elektrotehnicki fakultet, jos malo fali, tako da ti ne govorim napamet..........



Nije loš ni General Electric,takodje Valeo, uglavnom treba izbjegavati nekvalitetne dijelove koji mogu napraviti štetu...

Offline

#9 25-10-2012 09:04:25

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

dragan_s napisao:

Hella ili osram, bolje nema i za druge necu da znam, osram me nikad nije iznevjerio a ni hella, a da je nesto drugo u pitanju crkavale bi i ostale, tako da nemas sta da sumnjas da nije do sijalice, ja sam majstor i valjda bolje znam od tebe, usput osim toga sto sam majstor skoro da sam i zavrsio elektrotehnicki fakultet, jos malo fali, tako da ti ne govorim napamet..........

Hmm, izjava ti bas i nije na mestu. Sto se tice crkavanja sijalica, moze biti i da je u pitanju nesto drugo osim sijalica, a sto se tice ovoga da si majstor i sta jesi/nisi zavrsio od skole ne govori nista o tome koliko znas ono sto radis. Nadam se da me neces pogresno razumeti.

Offline

#10 25-10-2012 12:52:56

Grga07
elproger
Registrovan: 14-07-2009
Komentari: 141

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

mislim da je generalno mana ili nazovimo kako god to crkavanje cijalica kod peugeota, ja sam naletio na NARVA sijalice i dobro su se drzale s obzirom da su druge izgarale vrlo brzo, a sto dragan_s rece i ja stojim iza osrama, otkad njih imam nema tih problema..pozz

Offline

#11 25-10-2012 13:21:33

dams
elproger
Iz: Gračanica
Registrovan: 10-08-2009
Komentari: 93

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Ne znam za pozicije ali na farovima H7, osram daje najbolje svjetlo,ali nazalost najkraće traje... Činjenica da na novijim vozilima češće crkavaju pozicije i stop svjetla,ali ja lično mislim da to što njihovi alternatori imaju veću izlaznu snagu...

Offline

#12 25-10-2012 15:16:24

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Pa ajd ti kad si pametan kazi zbog cega onda moze crkavati samo jedna sijalica na autu??? I to za skolu sam naveo jer to moze biti samo plus, nemoj da te vrijedja ako ti nisi zavrsio nista, to ne govori o majstorluku,kako si i sam rekao.......

drz napisao:
dragan_s napisao:

Hella ili osram, bolje nema i za druge necu da znam, osram me nikad nije iznevjerio a ni hella, a da je nesto drugo u pitanju crkavale bi i ostale, tako da nemas sta da sumnjas da nije do sijalice, ja sam majstor i valjda bolje znam od tebe, usput osim toga sto sam majstor skoro da sam i zavrsio elektrotehnicki fakultet, jos malo fali, tako da ti ne govorim napamet..........

Hmm, izjava ti bas i nije na mestu. Sto se tice crkavanja sijalica, moze biti i da je u pitanju nesto drugo osim sijalica, a sto se tice ovoga da si majstor i sta jesi/nisi zavrsio od skole ne govori nista o tome koliko znas ono sto radis. Nadam se da me neces pogresno razumeti.

Offline

#13 25-10-2012 15:17:33

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Ja koristim osram i hellu vec duze vrijeme i pokazale su se kao najbolje, hella crkava a osram vjerovali ili ne ne pamti kad sam imao "problem" da je crkla.....

dams napisao:

Ne znam za pozicije ali na farovima H7, osram daje najbolje svjetlo,ali nazalost najkraće traje... Činjenica da na novijim vozilima češće crkavaju pozicije i stop svjetla,ali ja lično mislim da to što njihovi alternatori imaju veću izlaznu snagu...

Offline

#14 25-10-2012 19:56:26

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Samo ti druze Elmine otdji kod elektricara neka ti pregleda leziste za sijalicu i odradi sva potrebna merenja.Ja cisto sumnjam da je do sijalice i da stavis najgoru mogucu sijalicu mora da izdrzi duze.Da li ti sijalica bude crna kad pregori?

Offline

#15 25-10-2012 22:08:57

toni77
elproger
Iz: Rozaje mne
Registrovan: 29-04-2010
Komentari: 636

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

dragan-s u prevu si za osram i hella ali si zaboravio i lux da napomenes sve ostale samo problemi sa musterijama

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: dragan_s

#16 25-10-2012 22:49:50

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Toni upravo tako, za lux ne znam ali znam za milion slucajeva kada sijalica zbog kvaliteta ne moze izdrzati ni par dana, kamoli mjeseci ili godina.....

Offline

#17 27-10-2012 08:00:05

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

dragan_s napisao:

Pa ajd ti kad si pametan kazi zbog cega onda moze crkavati samo jedna sijalica na autu??? I to za skolu sam naveo jer to moze biti samo plus, nemoj da te vrijedja ako ti nisi zavrsio nista, to ne govori o majstorluku,kako si i sam rekao.......

drz napisao:
dragan_s napisao:

Hella ili osram, bolje nema i za druge necu da znam, osram me nikad nije iznevjerio a ni hella, a da je nesto drugo u pitanju crkavale bi i ostale, tako da nemas sta da sumnjas da nije do sijalice, ja sam majstor i valjda bolje znam od tebe, usput osim toga sto sam majstor skoro da sam i zavrsio elektrotehnicki fakultet, jos malo fali, tako da ti ne govorim napamet..........

Hmm, izjava ti bas i nije na mestu. Sto se tice crkavanja sijalica, moze biti i da je u pitanju nesto drugo osim sijalica, a sto se tice ovoga da si majstor i sta jesi/nisi zavrsio od skole ne govori nista o tome koliko znas ono sto radis. Nadam se da me neces pogresno razumeti.


Ne znam zasto si se uvredio. Cela stvar je u "...Ja sam majstor i valjda bolje znam od tebe..." Ako ti sebe nazivas majstorom, to ne znaci da si posisiao sva znanja sveta, a i glupo je bilo kome reci nesto tako. A sto se obrazovanja tice, da si zavrsio ono sto sam ja, verovatno bi pisao "Ja sam velemajstor, ja znam najbolje!".

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: stratos, Kele

#18 27-10-2012 09:09:50

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

yikes Xaxaxaxa, velemajstor!!!

Offline

#19 27-10-2012 20:58:19

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Mlad je Dragan,naucice on vec...

Offline

#20 27-10-2012 23:41:09

AP-klima
elproger
Iz: okolica ZG
Registrovan: 26-08-2011
Komentari: 599

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

po mojem mišljenju  sijalice pregaraju samo iz dva razloga loša kvaliteta ili prevelik napon akumulatora a prvi razlog je da je večina sijalica  iz Kine a samo su pakovanja drugačija
O tome tko je majstor mislim da nije dobro sam sebe nazivati o tome neka drugi sude , a čovjek uči dok je živ i nikad nezna sve,ja znam za slučaj u mojoj blizini gdje tip nema pojma o poslu ali inzistira da ga svi moraju zvati "majstore"

Offline

#21 28-10-2012 00:23:41

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

AP-klima napisao:

po mojem mišljenju  sijalice pregaraju samo iz dva razloga loša kvaliteta ili prevelik napon akumulatora a prvi razlog je da je večina sijalica  iz Kine a samo su pakovanja drugačija
O tome tko je majstor mislim da nije dobro sam sebe nazivati o tome neka drugi sude , a čovjek uči dok je živ i nikad nezna sve,ja znam za slučaj u mojoj blizini gdje tip nema pojma o poslu ali inzistira da ga svi moraju zvati "majstore"

Ili jose moze biti i los kontakt na sijalici pa joj samnjuje i povecaje napon konstantno, ma nije bitno ko je majstor i kako koga zove i kako ko sebe zove, bitno je da se auta popravljaju i da se uzimaju "svezi novci".

I ovde na forumu fali ponekad malo kolegijalnosti svi su sigurni u ono sto znaju, i svu su pa i ja ponekad po malo tvrdoglavi, treba malo manira, manje prepiranja i vise pomoci.

pozz


_____________________________

Offline

#22 28-10-2012 00:31:07

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

tacno ako nije do kvalitete sijalice moze biti  do kontakta ispod nj,ako je los kontakt onda se grije i jos vise slabi a sijalica moze krepati usled toga,mozda ne bi bilo lose pregledati i povuci ga prema gore da se ostvari bolji kontakt,cinjenica je da crkava uvijek ista sijalica.

Offline

#23 28-10-2012 00:36:18

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Ja sam samo htio reci da bolje znam od Elmina koji se time sigurno ne bavi, i nema potrebe da izmedju redova pojedinci izvlace neke gluposti koje niko nije rekao i da se prave pametni kada se to izdaleka vidi, da moja izjava nekoga nije uvrijedila ne bi tako odreagovao......

Offline

#24 28-10-2012 00:39:09

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

Cijela stvar je u tome da nisam poredio sebe i neke druge majstore nego sam naceo da bolje znam od njega, a ti majstore ne rece sta to sve moze biti uzrok, nauci nas sta je to kad jedna sijalica pozicije crkava a ostale ne, a nije do nje same, kazi, interesuje me jer ja ne znam a ti eto znas pa podijeli to!!!

drz napisao:
dragan_s napisao:

Pa ajd ti kad si pametan kazi zbog cega onda moze crkavati samo jedna sijalica na autu??? I to za skolu sam naveo jer to moze biti samo plus, nemoj da te vrijedja ako ti nisi zavrsio nista, to ne govori o majstorluku,kako si i sam rekao.......

drz napisao:

Hmm, izjava ti bas i nije na mestu. Sto se tice crkavanja sijalica, moze biti i da je u pitanju nesto drugo osim sijalica, a sto se tice ovoga da si majstor i sta jesi/nisi zavrsio od skole ne govori nista o tome koliko znas ono sto radis. Nadam se da me neces pogresno razumeti.


Ne znam zasto si se uvredio. Cela stvar je u "...Ja sam majstor i valjda bolje znam od tebe..." Ako ti sebe nazivas majstorom, to ne znaci da si posisiao sva znanja sveta, a i glupo je bilo kome reci nesto tako. A sto se obrazovanja tice, da si zavrsio ono sto sam ja, verovatno bi pisao "Ja sam velemajstor, ja znam najbolje!".

Offline

#25 17-11-2012 11:39:53

Luci
elproger
Iz: Pancevo, Negotin
Registrovan: 03-08-2010
Komentari: 66

Re: Problem sa crkavanjem sijalica na stopama

1, nekvaklitetne sijalice
2. prepunjava alternator, puni vise od 16v
3. neko te zeza, pa ti nocu stavi crknutu sijalicu (zena, sin, cerka, kolege na poslu, brat...)
4. teorija zavere

Uradi mali test, stavi sijalicu sa druge strane auta, onu koja ne crkava, pa vidi koliko ce trajati.
                                                                      P.S.Kad stavis sijalicu u stop lampu, obrisi je sa suvom krpom
Pozdrav iz Negotina

Offline

Board footer