elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 31-10-2012 17:03:08

joco os
elproger
Iz: osijek
Registrovan: 25-10-2012
Komentari: 23

Fiat grande punto

novi sam na forumu i nadam se da mi netko može dati svjet.došao mi je grande punto 2008 godina 1.2 8v motor.auto ima ugrađen plin od kad je kupljen.u zadnje vrijeme kod prvog paljenja treba alnasovati po 5-6 puta,a kad upali proradi na 2 cilindra pa onda pali i ostale.imam fiat ecuscan ali on nema za spojiti motor nego volan i dr.hvala unaprijed

Offline

#2 31-10-2012 18:05:30

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Fiat grande punto

fijači je na bobine najjači
ispitaj bobine pa češ vjerojatno pronači kvar
jel to ovaj ecu u pitanju
na slici
mes 1.0 ima podržano motor


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: perotok

#3 31-10-2012 19:42:33

perotok
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 76

Re: Fiat grande punto

Kako Fiatecuscan nema za spojit motor?
Koju verziju FES-a imaš i s kojim kabelom si pokušavao?

joco os napisao:

novi sam na forumu i nadam se da mi netko može dati svjet.došao mi je grande punto 2008 godina 1.2 8v motor.auto ima ugrađen plin od kad je kupljen.u zadnje vrijeme kod prvog paljenja treba alnasovati po 5-6 puta,a kad upali proradi na 2 cilindra pa onda pali i ostale.imam fiat ecuscan ali on nema za spojiti motor nego volan i dr.hvala unaprijed

Offline

#4 31-10-2012 20:22:57

joco os
elproger
Iz: osijek
Registrovan: 25-10-2012
Komentari: 23

Re: Fiat grande punto

probao sam od prijatelja prebaciti bobine,ali ista stvar.spojio sam manometar na dolaznu cijev benzina pa ću vidjeti ujutro koliko je pao pritisak.ako pumpa ima pritisak 3,5 bara po auto dati,koliko smije pasti pritisak? imao sam fes 2.6,al skinuo sam 3.6 ali nepokazuje nikakvu grešku.imam elm 327 i kts.nema greške ni na jednom.jle moguće da ventil na pumpi propušta pa ne drži pritisak?

Offline

#5 31-10-2012 20:29:12

perotok
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 76

Re: Fiat grande punto

Ako ti auto pali na 2 cilindra kako si rekao onda Ecu mora zabilježit neku grešku - to mi nije jasno hmm
Jesi prepravio ELM kabel da možeš radit sa FES-om?
Jel se možeš povezat na ECU motora sa tim ELM i koja je verzija ELM (čip)?

Offline

#6 31-10-2012 20:35:48

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Fiat grande punto

Đes' ba zapeo?
Čovek kaže da nema grešaka ni sa KTS ni sa FES-om.
Takođe, ecu prilikom hladnog starta ne kodira sve što bi kada je na radnoj temperaturi tj. kad pređe u closet loop.

Offline

#7 31-10-2012 20:42:40

joco os
elproger
Iz: osijek
Registrovan: 25-10-2012
Komentari: 23

Re: Fiat grande punto

zanimljivo je da pali na 2 i onda pali ostale.prerađen je elm i spaja se bez problema.e sad sumnjao sam u dizne.vadio ih i pregledane.ko nove...ti talijani dovode do ludila...:(

Offline

#8 31-10-2012 20:43:39

perotok
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 76

Re: Fiat grande punto

Nemoj pričat gluposti o hladnom startu ,radnoj temperaturi i bilježenju grešaka u ECU
Ako auto upali na dva cilindra kako čovjek kaže ECU mora zabilježit misfire bilo da je motor hladan ili na radnoj temperaturi

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: stratos

#9 31-10-2012 20:54:08

perotok
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 76

Re: Fiat grande punto

Da li ti ostane gorit kakva lampica pa se naknadno ugasi ili tako nešto?
Probaj spojit na AlfaOBD -skini verziju 1.6 sa njihove službene stranice i pošalji mi ID na PM pa ću ti poslat licencu - taj program koristi iste kabele kao i FES (KKL,ELM,OBD Key...)

joco os napisao:

zanimljivo je da pali na 2 i onda pali ostale.prerađen je elm i spaja se bez problema.e sad sumnjao sam u dizne.vadio ih i pregledane.ko nove...ti talijani dovode do ludila...:(

Zadnja izmjena od perotok (31-10-2012 20:54:41)

Offline

#10 31-10-2012 20:58:25

joco os
elproger
Iz: osijek
Registrovan: 25-10-2012
Komentari: 23

Re: Fiat grande punto

vidjet ću ako padne pritisak na 0 da nije greška na samoj pumpi goriva pa da nema pritiska,al kako pali bez problema cjeli dan.na zub!!! ma ni meni nije jasno kako nema nikakvu grešku.mislio sam da mi nevalja ni jedna dijagnostika,al kad sam ištekao 1 diznu i senzor bregaste,odmah pokaže grešku.

Offline

#11 31-10-2012 21:12:47

zole72
elproger
Iz: Novi Beograd
Registrovan: 07-04-2010
Komentari: 299

Re: Fiat grande punto

Kada auto neće ujutru da upali, pogotovu kada zahladi, prva sumnja pada na svećice.

Offline

#12 31-10-2012 21:13:15

perotok
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 76

Re: Fiat grande punto

Kažeš da si pokušao zamjenit bobine i pretpostavljam da si samo zamijenio mjesta a nisi probao stavit neku drugu (polovnu) ili sa nekog drugog auta
To što si napravio stime nisi dobio ništa - prvo provjeri ispravnost bobina

Pretpostavljam da su to dvije duple bobine i kad si zamijenio bobine (mjesta) onda si samo prebacio kvar na druga dva cilindra i događa ti se isto pali na 2 cilindra

a sanac.bo ti je već rekao u drugom postu da ispitaš bobine

joco os napisao:

probao sam od prijatelja prebaciti bobine,ali ista stvar.spojio sam manometar na dolaznu cijev benzina pa ću vidjeti ujutro koliko je pao pritisak.ako pumpa ima pritisak 3,5 bara po auto dati,koliko smije pasti pritisak? imao sam fes 2.6,al skinuo sam 3.6 ali nepokazuje nikakvu grešku.imam elm 327 i kts.nema greške ni na jednom.jle moguće da ventil na pumpi propušta pa ne drži pritisak?

Zadnja izmjena od perotok (31-10-2012 21:18:01)

Offline

#13 31-10-2012 21:24:57

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Fiat grande punto

on kaze da je prebacio sa drugog auta bobine.

Offline

#14 31-10-2012 21:44:38

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Fiat grande punto

dragi naš novi kolega joco-os
ja tebe ne razumijem baš najbolje
prvo kažeš da se nemože spojiti fes jer nema tu mogučnost, tvoj prvi post
onda kažeš da se spaja bez problema samo da nema zabilježenih grešaka u ecm
tvoj sedmi post
pod rednim brojem 4. si napisao da se fes 3.6 spaja i kts i da nema grešaka
onda 10. post kažeš da kad otkopčaš diznu i senzor bregaste dijagnostika odmah bilježi grešku
kontradiktornost je poprilično izražena
da bi riješio problem, otklonio kvar
trebaš naravno znati koliki je pritisak goriva
a zatim koje to dvije bobine, tj cilindri ne rade
kad to saznaš, riješavaš problem


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: perotok

#15 31-10-2012 22:18:34

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Fiat grande punto

Bio bih ti zahvalan ako bi pojasnio i dokumentovao.

perotok napisao:

Nemoj pričat gluposti o hladnom startu ,radnoj temperaturi i bilježenju grešaka u ECU
Ako auto upali na dva cilindra kako čovjek kaže ECU mora zabilježit misfire bilo da je motor hladan ili na radnoj temperaturi

Offline

#16 31-10-2012 22:35:48

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Fiat grande punto

Pogledaj na regulatoru pritiska u rezervoaru gumicu da nije popustila i nemas dovoljo goriva


Pirke

Offline

#17 01-11-2012 01:02:15

perotok
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 76

Re: Fiat grande punto

U pravu si motor dok je hladan radi u open loop-u i tada ECU kupi informacije sa senzora i odrađuje podešavanje ali ne bilježi rezultate
U open loop-u nema fedback-a(povratne informacije) i ECU ne nadzire lambda sondu
Kada se motor zagrije prelazi u closed loop i tada ima feedback(povratnu informaciju)-signal je poslan i signal je vraćen  i ECU može vidjeti djelovanje
U closed loopu- ECU nadzire lambda sondu
Ali prilikom ubrzavanja i prilokom dosezanja određenog broja okretaja(full gas) opet se vraća u open loop - tako da ako se dogodi greška ECU će je zapamtit i po tome bi trebao zapamtit i grešku misfire(izostanak paljenja) i kada je hladan(tada je u isto u open loop-u)

A što se tiče ovog problema što se dva cilindra ne pale na ovom Puntu- ako je otišla jedna bobina (koja podržava 2 cilindra) treba je ispitat i probat drugu koja sigurno radi i ako je otišla treba je zamijenit .Isto tako je moguće ako je otišla bobina da je prilikom oštećenja oštetila i ECU.
I kad se stavi druga (nova) a ECU oštećen –ovaj problem će se pojavljivat dok ECU ne ode potpuno
ECU ima dva davača na bobine (bobina 1 i bobina 2) – vjerovatno je jedan oštećen
Ovaj problem su imali stariji puntaći sa IAW 59f – izgarao je jedan tranzistor u ECU-u na jednom davaču bobine i tada su se događali ovi problemi da ne rade 2 cilindra.
Dosta njih je pokušavalo popravit taj ECU ali nakon mjesec dva problem se vratio i jedino rješenje je bio novi ECU.

Toliko od mene u ovoj temi



stratos napisao:

Bio bih ti zahvalan ako bi pojasnio i dokumentovao.

perotok napisao:

Nemoj pričat gluposti o hladnom startu ,radnoj temperaturi i bilježenju grešaka u ECU
Ako auto upali na dva cilindra kako čovjek kaže ECU mora zabilježit misfire bilo da je motor hladan ili na radnoj temperaturi

Offline

#18 01-11-2012 01:44:39

joco os
elproger
Iz: osijek
Registrovan: 25-10-2012
Komentari: 23

Re: Fiat grande punto

imao sam fes 2.6 a na njemu nije bilo za spojiti motor.skinuo sam 3.6 i sa njim sam ušao u dijagnostiku motora.auto nije imao ni jednu grešku.tek kad sam nešto otkopčao sa motora,to mi je ispisao.znači ne pokazuje nikakav kvar ako ja nisam nešto isljučio.isto mi je to kad spojim sa kts-om.sa drugog punta sam stavljao bobine-ista stvar.mene jedino pati koliko bi trebao bit pritisak u sistemu goriva kad auto odstoji preko noći?napominjem,ujutro jako teško upali,a kad napokon kresne,kao da pali jedan po jedan cilindar.upali na 2,a ostali prorade po jedan za nekoliko sekundi.

Offline

#19 01-11-2012 03:31:24

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Fiat grande punto

imaš kts, pa vjerojatno onda i bosch esi
jer neznam da sa nekim drugim sw radi kts
da si se samo malo potrudio, istražiti toliko dobar sw koji pruža konkretne informacije
odavno bi riješio ovo što te muči
esi ima ama baš sve potrebno u ovom slučaju
nečeš vjerovati ali informacije su uredno prevedene i na hr, vrlo precizno
pogledaj sliku i sve če ti biti jasno
bosch esi 2012.1 sw ima ne netu koliko ti srce hoće
kts neznam koji model koristiš, ali dosta tih modela ima podržano,
testiranje pritiska goriva na grafikonu i testiranje paljenja
mislim da vidi napon sekundara do 50kV
ima na youtube o kts dijagnostici, čuda


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

#20 01-11-2012 08:56:51

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Fiat grande punto

Ali prilikom ubrzavanja i prilokom dosezanja određenog broja okretaja(full gas) opet se vraća u open loop - tako da ako se dogodi greška ECU će je zapamtit i po tome bi trebao zapamtit i grešku misfire(izostanak paljenja) i kada je hladan(tada je u isto u open loop-u)

Ne. I ovde malo grešiš. ECU tačno zna kada je motor hladan i nije zatvorena petlja, kao i kada je zagrejan i sa punim gasom, i različito ih konta.  Različiti su režimi i različito se ECU ponaša u savkoj od ove dve situacije... wink

Offline

#21 01-11-2012 10:22:49

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Fiat grande punto

CIM ima plin i problem paljena na benzin peri dizne  i menjaj svecice.

Offline

#22 01-11-2012 12:43:25

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Fiat grande punto

nisam nigdje procitao kako radi na plin a isto tako ako svjecica ne radi mora memorisati gresku izostanka palenja,nesto tu ne stima...

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: perotok

#23 01-11-2012 14:25:23

perotok
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 76

Re: Fiat grande punto

Naravno da ECU zna kad je motor hladan , kad je zagrijan i kad je pod punim gasom i naravno da su različiti režimi -zato se ECU i nalazi u Autu da upravlja i nadzire motor
Ali mene zanima tvoja izjava (tvoj prvi post) "Takođe, ecu prilikom hladnog starta ne kodira sve što bi kada je na radnoj temperaturi tj. kad pređe u closet loop" i po tvome motor je hladan i ECU ne bilježi misfire jer je otvorena petlja (open loop) - znači auto mora biti zagrijan da bi ECU zapamtio misfire?????

šta ako odu obadvije bobine i auto se ne može nikako upalit - cijelo vrijeme je hladan - spojiš se na ECU i nema grešaka znači nemoguće je vidjet u čemu je problem i šta je ECU zabilježio pa onda kao na starim autima provjeri ovo provjeri ono (sistem eliminacije).
Po tome onda na ovom Puntu iz 2008 godine i netreba OBD2 konektor za dijagnostiku jer ne vrijedi ničemu ako auto nije zagrijan

Malo mi pojasni jer sad sam stvarno znatiželjan ako nije problem
Vidim da se kužiš više od mene u dijagnostiku jer ja se i nebavim profesionalno dijagnostikom ali znam dosta stvari pa pokušavam pomoći barem malo čovjeku u nevolji kao što je "joco os" pa me sad stvarno zanima ova tvoja izjava da ECU ne pamti greške dok se ne zagrije . (Pogotovo da ne zapamti misfire 2 cilindra jer to nije neka mala greškica ) wink 

stratos napisao:

Ali prilikom ubrzavanja i prilokom dosezanja određenog broja okretaja(full gas) opet se vraća u open loop - tako da ako se dogodi greška ECU će je zapamtit i po tome bi trebao zapamtit i grešku misfire(izostanak paljenja) i kada je hladan(tada je u isto u open loop-u)

Ne. I ovde malo grešiš. ECU tačno zna kada je motor hladan i nije zatvorena petlja, kao i kada je zagrejan i sa punim gasom, i različito ih konta.  Različiti su režimi i različito se ECU ponaša u savkoj od ove dve situacije... wink

Zadnja izmjena od perotok (01-11-2012 14:27:41)

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: sanac.bo

#24 01-11-2012 15:43:27

joco os
elproger
Iz: osijek
Registrovan: 25-10-2012
Komentari: 23

Re: Fiat grande punto

znam da na današnji dan nije baš dobro i ljepo nešto raditi ali mislim da sam našao problem!!! pritisak goriva 0!!! i nakon 3 alnasovanja tek dostigao 2,5 bara.prebacit ću od prijatelja komplet pumpu pa ujutro bi morao upalit kako treba.hvala svima na savjetima.

Offline

#25 01-11-2012 16:38:45

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Fiat grande punto

pretpostavljam da mislim
ipak treba dobro provjeriti cijeli sustav goriva,ubrizgavanja
ima u kts detaljno opisan taj postupak
da nebi tvoje sljedeče javljanje bilo
promijenio sam pumpu goriva i opet neče da upali, gdje je sad problem ??


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: perotok

Board footer