elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 21-12-2012 01:29:21

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Panda

ovde mu je mjesto pa molim admina da izbrise post koji sam greskom stavio na pogresan podforum.

pozdrav,benzinac je oko 2000 god.ne znam tacne podatke manje je kubikaze motoric mozda oko 1.2 ccm.
skinuo sam mjenjac sa ove strojke iz razloga sto je vozan bez ulja u mjenjacu pa je neki lezaj povukao ali me interesuje ako neko zna kako ovo cudo od mjenjaca salta,birac mu je sa sajlama i ima 2 poluge na mjenjacu slicno kao u golfa.
ovaj mjenjac je uredno saltao ali sad kad mi je mjenjac skinut nemogu da saltam preko poluga rucno kao na pr. kod golfa,izmjenjam sve brzine a kod ovoga preko poluge gdje se nalazi teg mogu samo da kao ubacim na pr. 1 i 2 a ona 2 polugica moze se pomaci kad je ova sa tegom kao u leru ali neznam njenu funkciju jer nemogu pronaci druge brzine.
ne bi me to brinulo da ga trebam vratiti ali je problem sto mije donesen drugi mjenjac koji sutra trebam nabaciti a na tome mjenjacu polugu sa tegom mogu samo u jednu stranu pomaknuti a ona druga poluga se nemoze micati uopste,probao sam malo i udariti po njon al vrlo malo se pomakne na udarac,bas cudno,sad bi rekao da je neispravan birac pa neznam ni sam sta da radim,valja ga nabacit a sta ako ne bude salto.

Offline

#2 21-12-2012 21:45:45

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Panda

rjeseno ako bude koga zanimalo mogu objasnit,pozdrav.

Offline

#3 10-01-2013 15:47:16

Jastrebov
elproger
Iz: Bgd
Registrovan: 11-09-2009
Komentari: 513

Re: Panda

Da nije u kabini plastika od biraca pukla, ili ti je mozda sama sajla ?


Tko Leti Vredi , Taj Vredi I Zimi !!!!

Offline

#4 10-01-2013 21:50:35

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Panda

nista strasno samo sam malo pobrkao sistem one 2 poluge kad sam rastavio birac na mjenjacu koji sam skinuo sve mi je bilo jasno,obicnim sarafcigerom sam izsaltao sve brzine i te poluge rade uredno nego kao sto reko zbunio sam se zbog drugog jer on nije htjeo saltat medzutim taj auto je odaren i bas je primio udarac sa strane u osovinu biraca neznam kako al jeste,prebacio sam sa ovoga sto sam skinuo birac a morao sam jer je osovina bila malo smotana cak sam piksnu morao rasjeci koroz koju prolazi osovina da bih je skinuo.

Offline

Board footer