elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-04-2013 13:45:21

zoky_zmay_vk
elproger
Iz: Vinkovci - CRO
Registrovan: 22-09-2010
Komentari: 165

Passat ABS/ASR 5.3

Pozdrav,
ne znam odakle bih počeo,ali imam jedan problem sa Passatom 2000.,PD motor 85kW,prednji pogon.
Povremeno zabilježi greškuu ABS-u,poludi jednostavno i prijavi ABS-senzore...
Sustav je Bosch 5.3 ABS/ASR D10 , AH zadnja slovna oznaka na hidro-bloku, a elektronski dio je 0273004358.
Događa se da u real time scaniranju mjerne vrijednosti očitavanja brzine preko senzora funkcioniraju normalno sve do zone brzine kretanja od 20-30km/h.
Tada se događa slijedeće:
-izbaci dijagnostiku,ne prepoznaje sustav
- zamrzne mjerenje na cca 24-25km/h
- ne zabilježi grešku i nijednom od sustava (ECU,ABS,CAN-Gate)
- reagira na prekidač za ASR (za isključivanje)
- ne mogu tada ući u diagnozu sve dok ne stanem i stojim u mjestu.
Budući da sam imao iste dvije ispravne takve elektronike (358),prvo sam nju zamijenio i prekodirao da sve odgovara i ista stvar se događa,apsolutno se isti simptomi javljaju na svim elektronikama,što isključuje mogućnost da je do nje.
Ako je netko možda imao kakva iskustva sa ovakvim ili sličnim problemom i bio spreman podijeliti ,bio bih zahvalan. Svaka sugestija je dobrodošla.
LP, Zoky

Offline

#2 10-04-2013 14:11:23

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Passat ABS/ASR 5.3

daj kodove gresaka

Offline

#3 10-04-2013 15:22:10

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Passat ABS/ASR 5.3

Hahahahhahahhaahhaha ocigledno se vidi da nisi majstor lol , to sto ti iskljuci dijagnostiku preko 20km/h je normalno, diras nesto do cega nije, bolje ti se isplati otici do nekog majstora koji zna u cemu je problem a ne dirati ono sto je dobro, usput ces napraviti jos vise stete......

Offline

#4 10-04-2013 15:50:09

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Passat ABS/ASR 5.3

a kako zanat ispeci??


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#5 10-04-2013 22:15:38

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Passat ABS/ASR 5.3

na svojim greškama najbolje se ući

Offline

#6 10-04-2013 23:42:55

zoky_zmay_vk
elproger
Iz: Vinkovci - CRO
Registrovan: 22-09-2010
Komentari: 165

Re: Passat ABS/ASR 5.3

Nisam mislio ulaziti u polemike nego sam zatražio sugestiju i/ili pomoć oko ovog problema i na čega se fokusirati kada očigledno nije do centrale ABS-a...
u kojem stupnju majstor, a u kojem čovjek koji uči i radi i ulaže u alat,znanje i sve ostalo...o tome mislim da ne trebamo raspravljati...jer svatko je jedinka za sebe.
Svaki respect ljudima koji su Bogom dani na ovaj svijet i znaju sve o svemu i mogu ismijavati obične smrtnike...
ja "nažalost" nisam taj i ne mogu si pomoći nego mi preostaje samo da učim,ulažem,tražim,pitam...
@ dragan_s :
pitao bih te samo jednu stvar, kako bi se ti osjećao da ti je netko pred par dana u thread-u A6 4F napisao slijedeće:
hahaha vidi se da nisi majstor kada to ne znaš i ne čeprkaj jer ćeš napraviti više štete i odvezi to majstoru...mislim da se ne bi lijepo osjećao.
Ne želim ulaziti u prepirke niti na bilo koji način stvarati negativne konotacije jer nisam po prirodi čovjek koji se nabija negativnom energijom i sa ovim se ispričavam na offtopic-u,ali činjenica je da ovo "mjesto" postoji za razmjenu iskustava,informacija i svega vidljivog i nevidljivog i činjenica je da uvijek netko zna nešto više,bolje i preciznije...pa ako želi pomogne,a ako ne želi nije dužan.
Nitko nikoga ne tjera na to hoće li nekome pomoći ili ga isprdati, a nikada se ne zna kada će se uloge obrnuti...

Zadnja izmjena od zoky_zmay_vk (10-04-2013 23:53:47)

Offline

#7 11-04-2013 00:31:33

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Passat ABS/ASR 5.3

Za tu temu sto si spomenuo ne moze se porediti sa ovim i zato ne poredi nesto sto se ne moze porediti, ja ne pitam gluposti tipa "koji saraf treba odvrnuti da bih rastavio to i to" nego da li je neko imao slican problem......niti sam postavio pitanje tipa zasto mi dijag pokazuje nesto na cudan nacin, ako ne znas koristiti dijag na pravi nacin nece te ovdje niko uciti kako je koristiti, nije ovo skola, ako je tako onda ne cackaj jer imaces jos vise problema kao sto ai imao a i mozda stete.

Offline

#8 11-04-2013 01:05:14

zoky_zmay_vk
elproger
Iz: Vinkovci - CRO
Registrovan: 22-09-2010
Komentari: 165

Re: Passat ABS/ASR 5.3

Meni je jasno da ABS/ASR sustav izbacuje jer se po uputstvima proizvođača (mislim konkretno na Boschu ovom slučaju) ne testiraju senzori ABS-a preko 2km/h i da zbog sigurnosti diagnostika isključuje sustav dijagnoze i uspostavlja ponovno ispod 2km/h, i mislim da je tebe na smijeh i takvu reakciju nagnalo najviše to što sam napisao...
isto tako sam i ja napisao nebi li vidio je li netko imao sličan problem i simpotome i moguća rješenja,a nisam pitao moram li otkačiti konektor i skinuti 6 T20 vijaka da bih skinuo elektroniku...tako da ti komentar ni u jednu ruku nije niti kolegijalan niti u redu.
Ako brate mili nećeš pomoći bilo na koji način, radije prešuti,ignoriraj ili šta već...ili ismijavao nekoga tko je došao tu da popravi svoj auto i kupio VAG-ana eBay-u i na vašaru set odvijača i popravlja aute ispod šatora.
Da sam napisao nešto tipa :ljudi pali mi se neka crvena lampica i žuta i piše mi stop i blinka uskličnik...onda bih te i razumio,ali ovako te ne mogu razumjeti.
Bez ljutnje...svima trebaju sugestije,savjeti,iskustva ili bilo što korisno (sve je to škola) pa tako nisi ni ti kao ni bilo tko drugi izoliran od toga.Od nečeg moraš početi,nekoga nešto pitati,vidjeti,probati,pa i u najkrajnjem slučaju nešto i zeznuti i na svojoj koži to osjetiti.
Ispravi me ako sam u krivu...
LP

Zadnja izmjena od zoky_zmay_vk (11-04-2013 01:07:10)

Offline

#9 11-04-2013 02:58:58

Neso
elproger
Iz: Loznica
Registrovan: 27-02-2012
Komentari: 51

Re: Passat ABS/ASR 5.3

Da li passat slucajno nema xenone? smile

Offline

#10 11-04-2013 23:52:34

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Passat ABS/ASR 5.3

tko visoko leti nisko pada,tako se kaže..netreba se ismijavati,svi mi manje više smo ovdje radi istih razloga..čovjek je lijepo pitao i ako netko neče pomoči mislim da je bolje da ne komentira

zoki stavi kodove grešaka da ti pomognemo..ovo što dijagnostika izgubi komunikaciju iznad 20 km-h je normalno i to nemoj uzimati u obzir..stavi koje kodove bilježi

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: zoky_zmay_vk

#11 12-04-2013 00:22:27

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Passat ABS/ASR 5.3

ovaj forum je i vise nego obican forum i da nije tako nebi se polovina clanova registriralo iz drugih zemala npr slovenija cg srbija hrvatska inostranstvo itd bas zbog toga sto je dosta otvoren i sto se u vecini slucajeva i pomogne nekome kad je potrebno
ali sta najvise izaziva negativne reakcije jeste -glupa pitanja za opis nekih gresaka -glupa pitanja kako se sa vagom od 10 dolara ili opcom od 9 dolara itd popravlja auto -glupo pitanje tipa -nisam ja majstor to mi je od komsije ili prijatelja auto ja bi da pomognem
pa meni ko dodje u radnju i pocne pametovat kao procitao sam na forumu da moze bit ovo ili ono ili takve slicne gluposti dobije samo pitanje dal mu treba lemilica ili neki drugi alat
jadan je svak ko misli postavit pitanje ili procitat rjesenje na forumu pa ga probat primijenit u praksi a ne sam naucit
to ti je isto kao u skoli prepisat domacu zadacu


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: stratos, zoky_zmay_vk

#12 12-04-2013 17:49:06

zoky_zmay_vk
elproger
Iz: Vinkovci - CRO
Registrovan: 22-09-2010
Komentari: 165

Re: Passat ABS/ASR 5.3

@ Neso: druže,ima aftermarket HID xenon kit...balast od HID-a je vezicom pričvršćen za hydroblock ABS-a...

@ tommy: prvi put očitane greške nemam spremljene jer sam ih odmah obrisao...no znam da mi je zabilježio ABS wheel speed sensor FL, RL, RR...a kodove grešaka nisam memorirao...i
sada se to tako vozi neko vrijeme i opet se to dogodi,a mušterija je 30-tak km od mene...
Namontirao sam drugu jedinicu sa istom oznakom 358 i ostavio mu da vozi pa ako se pojavi greška okačit ću screen shoot ovdje pa da probamo zajedničkim snagama.
Hvala svima na podršci i pomoći.
LP, Zoky

Offline

#13 12-04-2013 17:52:53

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Passat ABS/ASR 5.3

je napisao skrivenu poruku za korisnika: zoky_zmay_vk


Offline

#14 12-04-2013 22:26:12

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Passat ABS/ASR 5.3

moras nauciti da se greske prvo snime pa brisu,ja ih cak i ne brisem snimljene na hard jer mi ne smetaju a uvijek se mogu podsjetiti kad mi se ponovo vrati stranka,ne zauzimaju puno mjesta i moja musterija ima svoj folder bla bla itd. da ne davim.

zoky_zmay_vk napisao:

@ Neso: druže,ima aftermarket HID xenon kit...balast od HID-a je vezicom pričvršćen za hydroblock ABS-a...

@ tommy: prvi put očitane greške nemam spremljene jer sam ih odmah obrisao...no znam da mi je zabilježio ABS wheel speed sensor FL, RL, RR...a kodove grešaka nisam memorirao...i
sada se to tako vozi neko vrijeme i opet se to dogodi,a mušterija je 30-tak km od mene...
Namontirao sam drugu jedinicu sa istom oznakom 358 i ostavio mu da vozi pa ako se pojavi greška okačit ću screen shoot ovdje pa da probamo zajedničkim snagama.
Hvala svima na podršci i pomoći.
LP, Zoky

Offline

#15 13-04-2013 11:04:18

zoky_zmay_vk
elproger
Iz: Vinkovci - CRO
Registrovan: 22-09-2010
Komentari: 165

Re: Passat ABS/ASR 5.3

Ma i inače ja memoriram sve greškei spremam na hdd,sve je ovo bilo nešto zbrda-zdola...tako da samne hoticeo brisao....a i nije loša ideja da svaki auto ima svoj folder...mogao bih si to uzet u praksu....
@ stratos...OK,hvala ti puno! Napravit ću to tako...

Offline

#16 13-04-2013 16:02:36

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Passat ABS/ASR 5.3

to sto je staros naveo to su veoma cesti problemi

Offline

#17 14-04-2013 04:17:28

Neso
elproger
Iz: Loznica
Registrovan: 27-02-2012
Komentari: 51

Re: Passat ABS/ASR 5.3

Skini Balaste oni ti prave problem pa abs brljavi!

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: zoky_zmay_vk

Board footer