elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 25-01-2014 11:43:35

DejanNS
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 25-07-2011
Komentari: 350
Website

Re: Pasat 74 kw

Pamtim samo bitne stvari, ne i gluposti koje svakodnevno čitam po forumima. Nisi tamo verovatno nećeš ni ovde dati neki smisleni odgovor.


Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V - 1/8 Meile : 9,120 @ 135,85 Kmh - 1/4 Meile : 13,738 @ 176,20 Kmh

Offline

#27 25-01-2014 11:54:57

chemise
elproger
Registrovan: 09-07-2011
Komentari: 207

Re: Pasat 74 kw

Po mom misljenju je uvek JEDINO ispravno zameniti deo koji je riknuo i gotova stvar  , crko ti protokomer - samo drugi protokomer , resen problemi ides dalje , radi radnja. Jer ko moze da garantuje da iskljucivanje egr , maf i ostalih BITNIH stvari za rad motora na duze staze ne ostavlja posledice. Jos samo lezaj u tocku da pocne da se resava unosenjem PROVERENIH mapa od strane bivsih tv mehanicara koji su u nedostatku sopstvenog posla ozbiljno poceli da guraju nos u tudje poslove.

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: delphi, oliver

#28 25-01-2014 14:00:27

DejanNS
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 25-07-2011
Komentari: 350
Website

Re: Pasat 74 kw

I kad ti dođe čovek sa potpuno začepljenim DPF-om ti mu predloži da ga zameni po popularnoj ceni od 2000€ što je 1/3 cene auta. I dočaraj mu kako će se to dugorčno gledano pokazati kao povoljno za rad motora. Što naravno nema veze sa istinom!
Ja se slažem da ne treba gasiti sve redom senzore kad koji otkaže. Ali ovde to niko nije ni savetovao, Acom je samo rekao da može da se ta funkcija prebaci sa MAF na MAP senzor. A to da mi neko objasni da guranje vrelog dima u usis povoljno utiče na rad motora neće da može.


Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V - 1/8 Meile : 9,120 @ 135,85 Kmh - 1/4 Meile : 13,738 @ 176,20 Kmh

Offline

#29 25-01-2014 20:06:25

jugot
elproger
Iz: Rudo
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 818

Re: Pasat 74 kw

ja bih zamolio admina da zakljuca posto je rasprava otislja u pogresnom smeru hvala

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: stratos

#30 25-01-2014 21:09:34

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Pasat 74 kw

U pravu si, nego kako rijesi problem ?


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#31 25-01-2014 21:27:30

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Pasat 74 kw

Pre nego sto zakljucate temu jer je otisla u pm.dosla mi je musterija sa pricom I pokazao mi papir gde je platio kaznu od 350 eur.jer na varendom the.pregledu ustanovljeno da izduvni gasovi nisu bili u redu,I rekli su mu da fap.nepostoji to se desilo u Grckoj na moru,e sada kada mi dodju I pitaju za tu varijantu ja I'm lepo predocim I ispricam ovo sto I vama,pa neka sam odlucuju sta ce I kako ce,pred novu godinu imao sam sa citroenom isti slucaj,gde su tvrdili da je iskljuceno ali nije bilo,ja sam predocio ipak je resio da ga opere nego da ga skida,



Ja na mom autu bi licno izbacio ta govna iz auta,uzeo sam senica jednog I jedva cekam da zavrsim motor pa da neko iskljuci od vas kolega ono govno od egr,ako je moguce,da ga ne gledam


drvena kajla je zakon

Offline

#32 26-01-2014 01:06:01

jugot
elproger
Iz: Rudo
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 818

Re: Pasat 74 kw

ma k...c sam ga resio kad je pocela expertska prica samo sklopio pa cu nastaviti:D haha ma to mi je musterija sa kojim imam specificne odnose to cackamo kad nema guzve doce opet pa cemo nastaviti javi cu u svakom slucaju hvala

Offline

#33 26-01-2014 01:15:23

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Pasat 74 kw

sta cu ja u mene je nov golf a nemam dpf jel to znaci da ne mogu u Grcku da se kupam.

alexa2406 napisao:

Pre nego sto zakljucate temu jer je otisla u pm.dosla mi je musterija sa pricom I pokazao mi papir gde je platio kaznu od 350 eur.jer na varendom the.pregledu ustanovljeno da izduvni gasovi nisu bili u redu,I rekli su mu da fap.nepostoji to se desilo u Grckoj na moru,e sada kada mi dodju I pitaju za tu varijantu ja I'm lepo predocim I ispricam ovo sto I vama,pa neka sam odlucuju sta ce I kako ce,pred novu godinu imao sam sa citroenom isti slucaj,gde su tvrdili da je iskljuceno ali nije bilo,ja sam predocio ipak je resio da ga opere nego da ga skida,



Ja na mom autu bi licno izbacio ta govna iz auta,uzeo sam senica jednog I jedva cekam da zavrsim motor pa da neko iskljuci od vas kolega ono govno od egr,ako je moguce,da ga ne gledam

Offline

#34 26-01-2014 01:33:51

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Pasat 74 kw

Ja sam lepo napisao sta mi je covek pokazao I rekao,I dosaoda pita sta ciniti jer je tako auto kupio,a da li vozis ili ne to ja ne znam,a lepo sam rekao da licno bi I ja izbacio,to je jedno,drugo ne daj boze da naletis pa bi video da li ne bi platio kaznu kao I prosle godine sto su zaplenjeni kamioni jer je sipana pogresna nafta,pa su placali podebelo kazne,a na zapadu nemozes da registrujes ako nemas abgas kontrolu ispravnu toliko o tome,a na svako me je da radi I cini kako mu je volja,kao I kada sam ja u Minhenu sipao jestivo ulje kradom jer mi je jeftinije bilo nego nafta,koje je naravno u to vreme bilo zabranjeno sipati


drvena kajla je zakon

Offline

#35 26-01-2014 01:38:33

Deki001
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 18-01-2014
Komentari: 190

Re: Pasat 74 kw

mb73 napisao:

sta cu ja u mene je nov golf a nemam dpf jel to znaci da ne mogu u Grcku da se kupam.

Možeš slobodno, nije dozvoljena prepravka onoga što je fabrički ugrađeno da bi se se zadovoljili Euro standardi, tipa izbacivanja katalizatora, dpf-a ili fap-a. Na tehničkom pregledu se to lako utvrdi, pogotovo ubacivanje cevke umesto dpf-a.

Ako je tehnički ispravan, možeš i sa golfom jedinicom u zemlje EU.

Offline

#36 26-01-2014 02:00:14

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Pasat 74 kw

Pogledajte zakone, ja vec jesam moze se skidati dpf/fap do godine odredjene zakonom. A to sad za Grcku neznam, njima fali para ;D


_____________________________

Offline

#37 26-01-2014 02:28:44

DejanNS
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 25-07-2011
Komentari: 350
Website

Re: Pasat 74 kw

Nisam baš siguran kako to u pojedinim EU zemljama funkcioniše na vanrednom tehničkom. Ali mislim da emisija izduvnih gasova nije vezana za FAP/DPF filter. Čestice čađi i emisija raznih oksida su dva pojma.
Druga stvar ko kaže da umesto DPF-a treba staviti cev? To je prvi znak da je nešto prepravljano i zagarantovan problem. DPF može da se isključi i izbaci a da to ostane neprimetno.


Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V - 1/8 Meile : 9,120 @ 135,85 Kmh - 1/4 Meile : 13,738 @ 176,20 Kmh

Offline

#38 26-01-2014 09:46:43

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Pasat 74 kw

O čemu vi pišete?? ako si malo razmislite map senzor mjeru podtlak (vakum) i to štima na benzincu ima zaklopku na usisnoj grani i otvaranjem zaklopke mjenja se tlak u usisnoj grani..i sve je to ispod nule u vakumu...tdi več ima map senzor koji ne mjeri vakum nego mjeri pritisak turbine..kakva bi mjerenja map senzor (senzor tlaka usisne grane) mogao obavljati kad bi ga postavili na mjesto maf senzora (mjerača protoka zraka)??? ajde si malo razmislite niti teoretski nije moguče zamjeniti maf senzor sa map senzorom..
bože dragi,svašta sam čuo al ovo još nisam

Offline

#39 26-01-2014 10:48:36

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Pasat 74 kw

Odakle ti to da se MAP postavlja na mjesto MAF-a, sve ostaje na svom mjestu. Odavno poznat nacin mjerenja zapreminske/volumetricke kolicine zraka (proguglaj VAF senzor) s tim sto je preko MAP senzora sve to unaprjedjeno.

Sto se tice FAP filtera u pojedinim zemljama EU (UK od ove godine, portugal, spanija) postoji zakon da je FAP dio motora i ako ga ne posjeduje auto nemoze proci tehnicki mada je ovaj zakon tesko provodiv postojanje FAP-a se provjerava i dalje opticki i preko testa ispusnih plinova.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#40 26-01-2014 12:46:45

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Pasat 74 kw

Ja kad sam kupovao golfa 2010-te bila su 2 modela sa i bez filtera cestica i ovaj  bez je bio 1000 eurica jeftinini a svabo ga je isporucio i ja sam pazario bez da mi nebi pravio probleme nakon nekog vremena zbog losijeg goriva.iako sam  cuo da se  ne moze navodno kupiti u njemackoj(neznam dali ne 100% istina)zasto su ga stavili u prodaju ako necu moci otici u na pr. Minhen ili berlin ili na more hrvatska i crna gora,nidze veze ili sta vec?

Offline

#41 26-01-2014 15:00:03

delphi
elproger
Iz: lukavac
Registrovan: 25-01-2013
Komentari: 609

Re: Pasat 74 kw

Moje mišljenje je da sve što je na auto orginalno je radilo sijaset inžinjera mašinstva elektrotehnike itd itd.I glupo mi je da neko sa 3-4 razreda srednje škole kao ima bolje rješenje od njih i svako sa kablom od x eura mjenja mape (Read write).. A slažem se ukoliko mušterija nema novac da se vrše prepravke i da sama snosi posledice.Slažem se za promjene mapa rade ljudi koji su stručni a ne svako i sa svakakvim kablovima preko obd-a koji nesmije da rastavi motorni a kamoli da ga upisuje na stolu..


kao što reče vili van der pakšu TREBAĆE PRSTI GUZICI SVRBLJIVOJ

Offline

#42 26-01-2014 15:48:46

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Pasat 74 kw

Skola nije mjerilo znanja!

Drugo jedan RTV majstor bez godina experimentisanja i jakog znanja nema sta cackati po mapama, dpf-off nemoze svako ni napraviti, bar kako treba.

Sijaset tih inzinjera je se bakcalo da napravi auto koje ce da ne zagadjuje okolinu a ne da naparavi rijesenje najbolje za preformace i sam motor one su bile goal no2. Pricate o stvarima o kojima neznate bezuvrede, ljude koji nesto ili dovoljno znaju vredjate. DPF nije napravljen da bolje auto ide ni egr da bi se smanjila temperatura unutar cilindra nego da bi se zadovoljile eko norme.

Pa pogledaj te samo koliko se turbo rasterecava skidanjem DPF-a naravno uz ispravan remap koji sprecava overspin.

Ok maf-off nije isplatljivo rijesenje jer je jeftinije kupiti drugi maf nego ga iskljuciti to je zamene kraj price tu, al za ovo egr off i dpf off ja sam za, i na svojim autima sam to radio i nikad nisam nikakvu kaznu platio, samo kao sto kaze danijel kulturno se to odradi a ne cijev na mjesto dpf i prodju se i najrigoroznije kontrole.

Nemojte nista uzimat licno ni da kojim slucajem uvrijedite, a ja svake godine ubi popravljajuci propuste tih istih inzinjera pa mi i odmor plate wink


_____________________________

Offline

3 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: acom, DejanNS, commander

#43 26-01-2014 16:02:26

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Pasat 74 kw

Sijaset tih inzinjera je se bakcalo da napravi auto koje ce da ne zagadjuje okolinu a ne da naparavi rijesenje najbolje za preformace i sam motor one su bile goal no2.

Ne potcenjuj inzenjere koji su imali konkretnu temu na papiru (i sam si je definisao).
Ono sto ti ili mi uglavnom radimo je sa naslovom "slobodna tema" pa su i resenja u skladu sa individualnim shvatanjima, iskustvima, afinitetima.
Ne tvrdim da grese ovi ili oni ili da je neki nacin bolji, nego da svaki ima prednosti i mane. Ne postoji univerzalno a podjednako kvalitetno resenje za sve uslove , prohteve i afinitete...
Ne dozvolite da rasprava ode u smeru "ciji je duzi".

Offline

#44 26-01-2014 16:24:34

Deki001
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 18-01-2014
Komentari: 190

Re: Pasat 74 kw

Spomenuo sam "cevku" zato što tako rade šloseri kod nas na placevima za prodaju automobila iz uvoza. Zamena DPF-a u inostarnstvu je preskupa, oni takav auto uvezu, odseku višak delova, ubace cev, auto pali i spreman je za prosečnog kupca za prodaju. Lično sam video tako obogaljene automobile.

Naravno da postoji kulturno rešenje, izbacivanja uloška, a fizičko zadržavanje spoljne strukture DPF-a i takva vozila ako ne izbacuju dimnu zavesu neće ni završiti na tehničkom.

Offline

#45 26-01-2014 17:40:57

DejanNS
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 25-07-2011
Komentari: 350
Website

Re: Pasat 74 kw

Niko vlasnike ne bije po ušima da nešto isključuju i menjaju što su u fabrici izmislili. Kad se utvrdi problem EGR daš mu izbor:
-Nov oko 200€+ruke.
Prednost to što će sve biti fabrički. Eko norme zadovoljene. Mana motor i dalje zagađuje izduvnim gasovima. Protočnost vazduha kroz usisnu granu se smanjuje.
-Isključivanje xx€
Prednost problem trajno rešen. Usisna grana se više uopšte ne prlja. Motor dobija svež hladan vazduh umesto vrelog dima. Mana nešto sporije dostizanje radne temperature.

I sad mušterija bira šta želi.

Utvrđen problem DPF, izbor ima:
-Zamena za novi. Cena 1000-2000€
Prednost sve ostaje fabrički, ekologija zadovoljena. Mana za 150-250 hiljada valja opet isto raditi.
-Čišćenje koje kakvim špecijama. Cena oko 50€. Prednost sve ostaje kako je fabrika predvidela. Ekologija zadovoljena. Mana još nisam sreo nekog kome je ovo trajalo duže od 5000km.
-Isključivanje DPF-a Cena bar 10 puta manja od zamene.
Prednost problem trajno rešen. Mana nije sve fabrički, ekologija nije zadovoljena.

P.S.
Mislim da je u suštini ove rasprave nezadovoljstvo mehaničara što im posao curi u ruke ljudi koji ne maste ruke da zarade novac wink


Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V - 1/8 Meile : 9,120 @ 135,85 Kmh - 1/4 Meile : 13,738 @ 176,20 Kmh

Offline

#46 26-01-2014 18:39:37

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Pasat 74 kw

Nemogu da vjerujem!!!!
Pa najbolje da poisključujemo sve senzore softverski, ili još bolje stavimo klasičnu bosch pumpu i ostalo sve poskidamo ili na benzinca stavimo karburator i platine i gotovo. Ili još bolje rješenje da kupe svi Golfove dvojke i gotovo, jer kako vidim vi ćete od G VII napraviti G II  !!!!
Ma nemam riječi stvarno !!!!

Offline

#47 26-01-2014 19:43:09

delphi
elproger
Iz: lukavac
Registrovan: 25-01-2013
Komentari: 609

Re: Pasat 74 kw

IZVINJAVAM SE MAJSTORIMA  koji znaju odraditi neka soft. rješenja na automobilima kada imaju nerješiv problem (finansijski od strane mušterije,ubijeno auto od nestručnih ljudi,bolje perfomanse vozila)Ali sam izfrustriran od ne edukovanih balavaca koji uzimaju novac za kojekakva tuniranja a da nisu pregledali vozilo,stanje motora,dali je turbina zaprljana ili je na izdisaju itd.. I po parkinzima i kojekakvim dvorištima vrše kao nekakva tuning rješenja..   

oliver napisao:

Nemogu da vjerujem!!!!
Pa najbolje da poisključujemo sve senzore softverski, ili još bolje stavimo klasičnu bosch pumpu i ostalo sve poskidamo ili na benzinca stavimo karburator i platine i gotovo. Ili još bolje rješenje da kupe svi Golfove dvojke i gotovo, jer kako vidim vi ćete od G VII napraviti G II  !!!!
Ma nemam riječi stvarno !!!!

        I neka sebi mušterije sama prave auta sa alatom iz binga za 10 km,a naše kredite za radionice i alate nek vraćaju žiranti big_smile                                                   

chemise napisao:

Po mom misljenju je uvek JEDINO ispravno zameniti deo koji je riknuo i gotova stvar  , crko ti protokomer - samo drugi protokomer , resen problemi ides dalje , radi radnja. Jer ko moze da garantuje da iskljucivanje egr , maf i ostalih BITNIH stvari za rad motora na duze staze ne ostavlja posledice. Jos samo lezaj u tocku da pocne da se resava unosenjem PROVERENIH mapa od strane bivsih tv mehanicara koji su u nedostatku sopstvenog posla ozbiljno poceli da guraju nos u tudje poslove.

                                                     I ne samo rtv već balavaca koji se bave popravkom PC i nerazumiju princip rada sus motora ,nego to vide kao igricu ako prođe prođe,sad što turbina zviždi na 1000 obrtaja roll

Zadnja izmjena od delphi (26-01-2014 19:45:18)


kao što reče vili van der pakšu TREBAĆE PRSTI GUZICI SVRBLJIVOJ

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: oliver, Nemanja zr

#48 26-01-2014 20:53:29

DejanNS
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 25-07-2011
Komentari: 350
Website

Re: Pasat 74 kw

Sve argument do argumenta zašto FAP i DPF treba ostaviti u funkciji.


Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V - 1/8 Meile : 9,120 @ 135,85 Kmh - 1/4 Meile : 13,738 @ 176,20 Kmh

Offline

#49 26-01-2014 21:05:14

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Pasat 74 kw

Nešto mi pade na pamet, zašto nebi predložili mušterijama da im iskljušimo i po jedan cilinder manje će da troši??

Offline

#50 26-01-2014 21:18:40

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Pasat 74 kw

To vec postoji na nekim modelima mk6.

Offline

Board footer