elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 20-07-2009 01:29:01

Benjamin
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 32

[RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Nadam se da sam u dobru rubriku svrstao temu.

Zanima me ka na navedenom autu koji ima vakuumsko centralno nadograditi modul za daljinsko centralno.

Naime isprobavao sam spojiti one neke kineske uredaje na kojima i postoji shema za spajanje na vakuum pumpu ali ne radi to tako kako bi trebalo.

Isprobavao sam po drgugim shemama ali nikako nac rijesenje.


Dali zna neko koji modul je isproban da se zna da radi i di se da kupiti i cijena?


Ja sam nasao jedino u njemackoj uredaje s komplet ozicenjem na konektor plug n play i ta igra nije ispod 70-100€

Offline

#2 01-10-2009 23:35:19

zoki75
Član
Registrovan: 01-10-2009
Komentari: 2

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

moze bilo koji samo treba napraviti loker da na izlazu ima u jednom trenutku plus a u drugom minus

Offline

#3 11-10-2009 19:15:58

radonja
elproger
Registrovan: 14-08-2009
Komentari: 48

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

najednostavnije ti je na kompresoru naci zicu od suvozacevih vrata koja prilikom otklj. i zaklj.vrata mjenja plus i minus presjeces je zatim na onaj presjeceni dio do kompresora spojis dvije zice od centrale dalj. zakljucavanja a na centrali jamper prebaci na duzi interval,jedino tada nece raditi centralno sa suvozaceve strane

Zadnja izmjena od radonja (11-10-2009 19:19:24)

Offline

#4 11-10-2009 22:50:39

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Podignes zadnji sic i naci ces vakum pumpu


tu sve mozes odraditi

crvena +12
smeða masa

jednu od 3 zice bilo koju

zelena, plava, žuta je za centralno

masa zakljuèava, a +12 otkljuèava ili obrnuto

spoji po shemi za vakumsko centralno

tu u buntu kroz prag ti je i zica za zmigavac crno bijela, a na drugoj strani imaš za ljevi zmigavac crno zelenu

i to je to.

Zadnja izmjena od alldecode (11-10-2009 22:51:48)

Offline

#5 12-10-2009 11:07:43

delek
elproger
Iz: HR
Registrovan: 12-11-2008
Komentari: 174

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Samo da napomenem,  da  damper na modulu treba staviti na poziciju za vakum pumpu tj. da signalu produzi vrijeme trajanja.

SPY modul: cijena u Medimurju 250 kn, biras 2x privjesak ili  2x skakavac.

Zadnja izmjena od delek (12-10-2009 11:15:32)

Offline

#6 17-07-2010 01:12:57

Benjamin
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 32

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

alldecode napisao:

Podignes zadnji sic i naci ces vakum pumpu


tu sve mozes odraditi

crvena +12
smeða masa

jednu od 3 zice bilo koju

zelena, plava, žuta je za centralno

masa zakljuèava, a +12 otkljuèava ili obrnuto

spoji po shemi za vakumsko centralno

tu u buntu kroz prag ti je i zica za zmigavac crno bijela, a na drugoj strani imaš za ljevi zmigavac crno zelenu

i to je to.

Da podignem temu..

jos uvijek ovo nisam rijesio..zaboravio sam na to opce nisam se s tim opterecivao niti vremena bas imao..

Kupio sam bio od Frigate modul..al po shemi za vakuumsko neradi...kod pumpe sam spajao uzeo sam si napajanje i prerezao i isprobao na svaku od tri navedene zice...al nista...nije radilo...opce nedaje nikakve impulse na one dvije izlazne zice koje bi trebale davati impuls pumpi...al ispravan je modul..

Kad ga spojis po shemi za elektricne motorice za centralno onda radi sve savrseno i okrece plus minus....probao sam po toj spojiti ali isto nista...onda su pregarali osiguraci...kratko se spjalo nesto preko releja u uredanju...dobio sam jednom prilikom da mogu otkljucati al nisam mogao zakljucati...i onda su poceli pregarati osiguraci..

Tak da sam opet zapao s tim..

jel ima ko kakvu shemu koja je provjerena i da radi..i da kupim od spya modul..htio bi si to rijesiti vise...

Offline

#7 17-07-2010 15:25:05

minitim
elproger
Iz: Futog/Srb
Registrovan: 25-04-2009
Komentari: 126
Website

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Nema veze koji modul stavljaš-bitno je ispoštovati šemu -šema za vakum centralno je jedinstvena i ista bilo gde,evo probaj na tebi je samo da dobro ispratiš položaje kontakata na releima(bez obzira o kojim bojama žica se radi-to je nebitno)-i pronaðeš žicu za centralno a to je prosto iz vozaèevih vrata(ili na samom kompresoru)ide plava žica preseèeš i ako sa te strane neradi centralno to je to ostalo je samo da vežeš.


za sad bez potpisa

Offline

#8 17-07-2010 16:00:24

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

A dali je tebi radilo centralno na bravu ili ne?

sve vrati nazad, što se tièe orginalne instalacije pa probaj s vozaèevih, suvozaèevih i gepeka, ako neradi nevalja ti možda pumpa pa onda neæe ni ovako.

Offline

#9 17-07-2010 18:51:23

proba17
elproger
Registrovan: 30-01-2010
Komentari: 40

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Kod tih vakumskih modela ja cesto izbacim vakumski a ubacim el.motoric na vozaceva vrata i normalno radi  daljinski  a i sa kljucem preko vozacevih vrata radi centralno zakljucavanje.

Offline

#10 17-07-2010 19:37:24

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

ma i to je OK, ali bespotrebno. Ako vakumsko radi onda ima riješenje.

Ja sam tako radio na auta koja u vozaèevim vratima imaju samo prekidaè, a ostala imaju motoriæe. npr imao sam par komada hyundai elantre, i nekog japanca.

Offline

#11 17-07-2010 22:46:12

sehovacnikola
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 462

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

minitim napisao:

Nema veze koji modul stavljaš-bitno je ispoštovati šemu -šema za vakum centralno je jedinstvena i ista bilo gde,evo probaj na tebi je samo da dobro ispratiš položaje kontakata na releima(bez obzira o kojim bojama žica se radi-to je nebitno)-i pronaðeš žicu za centralno a to je prosto iz vozaèevih vrata(ili na samom kompresoru)ide plava žica preseèeš i ako sa te strane neradi centralno to je to ostalo je samo da vežeš.

Po ovoj semi mora raditi, ugradio sam ih dosta do sada, takodje radi i na kljuc kad je sve spojeno. Normalno, dzamper podesiti na duzi interval

Offline

#12 18-07-2010 00:11:33

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Benjamin napisao:

Kad ga spojis po shemi za elektricne motorice za centralno onda radi sve savrseno i okrece plus minus....probao sam po toj spojiti ali isto nista...onda su pregarali osiguraci...kratko se spjalo nesto preko releja u uredanju...dobio sam jednom prilikom da mogu otkljucati al nisam mogao zakljucati...i onda su poceli pregarati osiguraci..

Dobro je dok osiguraci gore. Znam neke strucnjake koji su vezujuci centralno na jednom audiju uspeli da upale instalaciju u vozacevim vratima. Da bi vezao centralno kako treba, treba da znas princip rada istog, a ne 'daj da probam pa mozda i proradi'.

Inace, vecina 190-ica nema ventil u vozacevim vratima, tako da se tu mora ugraditi motor. A u slucaju da ima, sto se vrlo lako da proveriti, taj auto ti je skolski primer vezivanja centralnog na vakuum. Ako se tu ne mozes snaci, onda bolje daj nekom drugom da to odradi.

Offline

#13 18-07-2010 00:52:05

jaranika
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 342

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

provjeri da li gepek ima mogucnost da zakljuca sva vrata. ako ima to ti je najlakse.
na vakum pumpi ima džek sa tri žice koji ide na gepek. otkaèi njega i tu zakaèi svoj modul. a šema je negativna.
samo što neæeš moæi kljuèem sa gepeka sve zatvoriti , ali sta æe ti kad imaš daljinsko

Zadnja izmjena od jaranika (18-07-2010 00:53:27)

Offline

#14 18-07-2010 16:01:04

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

jaranika napisao:

provjeri da li gepek ima mogucnost da zakljuca sva vrata. ako ima to ti je najlakse.
na vakum pumpi ima džek sa tri žice koji ide na gepek. otkaèi njega i tu zakaèi svoj modul. a šema je negativna.
samo što neæeš moæi kljuèem sa gepeka sve zatvoriti , ali sta æe ti kad imaš daljinsko

Neces moci sve zatvoriti ni sa jednih vrata jer konektor sa tri zice nije samo za gepek i uopste nema potrebe vaditi ga. Ne znam sta ti znaci 'sema je negativna'. Mislis da se okida minusom? Ako je to u pitanju, onda sigurno nece raditi.

Offline

#15 18-07-2010 19:05:14

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

pa to je vrlo ednostavno samo dodatni modul za centralno treba pdesit tako da na jednoj zici daje u jednom trenutku plus a u drugom minus to jest kad odkljucavas minus a kad zakljucavas plus
ja modul postavljam pod zadnja sjedista a u vratima skinem samo ðek sto ide u bravu jer zna da ometa rad

Offline

#16 18-07-2010 19:37:56

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

bjeli napisao:

pa to je vrlo ednostavno samo dodatni modul za centralno treba pdesit tako da na jednoj zici daje u jednom trenutku plus a u drugom minus to jest kad odkljucavas minus a kad zakljucavas plus
ja modul postavljam pod zadnja sjedista a u vratima skinem samo ðek sto ide u bravu jer zna da ometa rad

Ometa rad? Nikad cuo. Kako onda konektori u bravi suvozacevih vrata i gepeka ne ometaju? A ako vec komplikujes sa otvaranjem vrata, opet je lakse modul vezati ispod volana, npr, u slucaju da treba da vezes i zmigavce ili da stavis LED koju vecina daljinskih centralnih sada ima.

Offline

#17 18-07-2010 20:05:51

Benjamin
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 32

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Pumpa je ispravna..jel centralno radi preko kljuca normalno...i vakuum pumpa ima samo jedan izlazu za vakuum..tak da neovisno di otkljucam7zakljucam auto sva vrata ukljucujuci gepek se zatvaraju..znaci mogu na vozacevim suvozacevim..i gepeku otvoriti i zatvoriti..

Da na vakuum pumpi su tri zice...plava zelena i zuta...i napajanje crvena i smeda...tako da bi tamo najlakse bilo spojiti...

Vozaceva vrata nemaju nikakve motorice..sve je s onim vakuumskim pumpicama kaj pomicu sipku kad vakuum povuce...ima jedino nekakve mirkoprekidace kad se otkljuca da aktiviraju pumpu...

Po shemi koju sam dobio uz modul neradi..i ja sam spajao i elektricar jedan...jednostavno po tome ne fukcionira...il sema kriva il modul nevalja...makar sam uzo i drugi modul koji istotako nije radio po shemi...

Spajao sam jedan modul po nekoj shemi sa VW foruma...u golfa 3 koji isto ima vakuumsko...i spaja se na zice od vozacevih vrata...i to sam u roku 15min rijesio i sljakalo...

Tak da neznam koji je problem s ovim modulom...mislim da je u meduvremenu nastradao i neki relej u njemu..tak da s njim vise opce nepokusavam isprobavati...

Kupit cu novi...sam da mi netko zna reci koji sigurno radi i po kojoj shemi je spajao u 190 ili 124 mercedesa da je radilo....

Offline

#18 18-07-2010 20:08:54

Benjamin
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 32

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Ovo sta je netko napisao da ometa rad to sam i ja skuzio...

Jel sam spajao po nekoj shemi po kojoj je radilo..al se javljao problem kad se s kljucem otkjucavalo..jel je valjda modul davao npr trenutni + a vrata su davala - i onda je dolazilo do kratkog spoja..i onda je izbacila pumpa pa nije radila jedno vrijeme i osiguraci su pregorili...

al tako spojiti modul mi nije rijesenje...hocu da bude sve u funkciji...rade onda narucim od waeca orginal modul koji se ugradivao kod prve ugradnje orginal s instalacijom i plug n play je...ali zato kosta 100€ tak da mi je ovo ipak jeftinija varijanta..

pa ak netko zna i ima iskustva bio bi zahvalan..

Offline

#19 18-07-2010 20:24:29

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

al ti zakomplicira  jednostavnu stvar.

otvori kutijicu i popravi vod koji je izgorio i spoji po shemi za vakumsko centralno, ništa lakše, ii jumper stavi na 4 sec i to je to.

Offline

#20 18-07-2010 21:05:00

minitim
elproger
Iz: Futog/Srb
Registrovan: 25-04-2009
Komentari: 126
Website

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Spajao sam jedan modul po nekoj shemi sa VW foruma...u golfa 3 koji isto ima vakuumsko...i spaja se na zice od vozacevih vrata...i to sam u roku 15min rijesio i sljakalo...
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Ok ali Golf ima dve odvojene žice("pozitivne") za centralno a ovde se seèe jedna žica-nedaj se zbuniti

Zadnja izmjena od minitim (18-07-2010 21:06:08)


za sad bez potpisa

Offline

#21 18-07-2010 21:54:02

Benjamin
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 32

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

e onda je tu i problem..jel po shemi mi daje spoj zica za golfa...

jedna pozitive i jedna negative....i to bi trebalo spojiti na svaku zicu posebno..

a ja imam jednu kao sto kazes..kaj da tu onda napravim..te dvije od modula spojim na tu jednu od pumpe...



A kaj se tice popravka...moram vidjeti jel se vidi opce di je kaj riknulo...ak nije mozda riknuo neki chip za upravljanje...

jedan relej skljoca cudno sada unutro..il je on riknuo il neki drugi element..a neda mi se popravljati kad drufi modul kosta 150kn...vidjet cu ak je neki vidljivi i brzo rijesivi problem slozim..



i netko mi je poslao poruku..pa bi ga zamolio da ponovno posalje...jel sam slucajno izbrisao....

Zadnja izmjena od Benjamin (18-07-2010 22:14:09)

Offline

#22 18-07-2010 22:12:56

Benjamin
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 20-07-2009
Komentari: 32

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Evo sheme...

pa da cujem kak da kaj spojim..da vidim onda mozda sam ja kaj preskocio...



Uploaded with

Offline

#23 18-07-2010 22:23:33

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Spoj po ovoj manjoj šemi,mora raditi,samo ne zaboravi na JP2 sa bi produžio vreme zakljuèavanja.
Taj æeš modul sigurno popraviti jer je ili izgorela štampa ili kontakti na releju,koji možeš zameniti.
Primeni spoj na plavoj žici,vozaèka vrata.

Zadnja izmjena od Bacha (18-07-2010 22:24:52)

Offline

#24 18-07-2010 22:31:12

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Alo ljudi!!! Dzabe vam i sema ako ne razumete sta ona radi, a takodje i princip rada centralnog na vakuum. Sema vezivanja vakuumskog centralnog je ista u svim uputstvima za alarme, daljinska centralna itd. A sto se tice pomenutog golfa 3, tacno je da se okida plusom i to na dve zice - sivu i zelenu ali se i tu moze drugacije povezati, tj. po semi za vakuum.

@Benjamin kao sto i sam vidis, narandzasta i belo/crna su u KS. Nadjes zicu koja ide iz vozacevih vrata u vakuum pumpu (plava), preseces je. Preseceni deo koji ide u vrata spajas na narandzasto/crnu, a drugi kraj plave spajas na belu. Prema semi ti je zuta masa, a zuto/crna +. Ako tako spojis, sigurno ce raditi, jedino se mozda moze desiti da npr. radi kontra, tj. da kad stisnes taster za zakljucavanje auto otkljuca i obrnuto. Ali i to se vrlo lako prepravi. Pozz

Offline

#25 18-07-2010 22:35:11

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: [RJESENO]:Mercedes 190D Centrlano zakljucavanje

Alo ljudi!!! Dzabe vam i sema ako ne razumete sta ona radi, a takodje i princip rada centralnog na vakuum. Sema vezivanja vakuumskog centralnog je ista u svim uputstvima za alarme, daljinska centralna itd. A sto se tice pomenutog golfa 3, tacno je da se okida plusom i to na dve zice - sivu i zelenu ali se i tu moze drugacije povezati, tj. po semi za vakuum.

@Benjamin kao sto i sam vidis, narandzasta i belo/crna su u KS. Nadjes zicu koja ide iz vozacevih vrata u vakuum pumpu (plava), preseces je. Preseceni deo koji ide u vrata spajas na narandzasto/crnu, a drugi kraj plave spajas na belu. Prema semi ti je zuta masa, a zuto/crna +. Ako tako spojis, sigurno ce raditi, jedino se mozda moze desiti da npr. radi kontra, tj. da kad stisnes taster za zakljucavanje auto otkljuca i obrnuto. Ali i to se vrlo lako prepravi. Pozz

Offline

Board footer