elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 02-09-2016 20:33:54

NERMINW163
Član
Iz: Zavidovici, BiH
Registrovan: 31-08-2016
Komentari: 8

Mercedes ml problem sa lancem

Pozdrav svima, vozim ML w163 270 cdi, vozilo je preslo 270000 km, ulje redovno mijenjano na oko 12000 5w30, u zadnje vrijeme sam cuo promjenu u zvuku motora, kada se vozilo gleda sa prednje strane oko sredine maske, u razvodu lanca cujem suskanje, koje se manifestuje na nacina kao da je pokvarena rola od mikro remena, kada skinem remen zvuk ostaje isti. Skidao sam poklopac ventila, pregledom lanca nisam primjeti tragove trosenja istog, ali kad sam skinuo spaner nisam ga mogao pomjeriti ni naprijed a kada ga stisnem sasvim malo se pomjeri, spaner sam ocistio i razradio sada se krece lijepo. Kada sam sve sastavio auto je normalno upalili, ne cuje se lupa lanca, ali suskanje je ostalo, s tim da se jos pojavilo kada auto ugasim i kada dodje na vagu u razvodu lanca se cuje "klak klak", opet upali bez ikakvih zvukova a prilikom gasenja ponovno "klak klak". Moze li mi.neko iz iskustva reci da li da promjenim spaner ili sve, hvala i izvinjavam se na.opsirnosti ali drugacije nisam mogao objasniti.

Offline

Board footer