elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 10-08-2019 23:02:54

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Peugeot 407 zvizdanje

@freeman: Napisite ovdje u postu lokaciju odakle se javljate, pa cu azuritati.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#27 13-08-2019 18:39:49

freeman
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 26-12-2018
Komentari: 17

Re: Peugeot 407 zvizdanje

@acom: lokacija pre promene je bila Beograd, inače sada se javljam iz Novog Sada (New Now)

Offline

#28 15-07-2020 23:20:19

freeman
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 26-12-2018
Komentari: 17

Re: Peugeot 407 zvizdanje

Samo da javim da sam resio problem zvizdanja smile
Sasvim slucajno, skontam da zvizdi i kad pustim gas i upali mi se sijalica(u glavi) pa wastegate tj rasteretni ventil ostane zatvoren non stop. Procesljam you tube i nadjem da njime upravlja elektromagnetni ventil tj upravlja dovodom vakuma koji ga pokrece i zatvara. Skinem crevo vakuma koje ide na wastegate ventil i opa nema zvizdanja. Otvorim taj elektromagnetni ventil za vakum i skontam da se membrana raspala.

Sad vozim tako dok ne nabavim drugi. Inace sad vuce slabije sto je i ocekivano jer non stop izlazi vazduh iz turbine jer je wastegate otvoren non stop.

Ujedno bih hteo da vas zamolim da mi preporucite neku prodaju polovnih delova u blizini Dervente ako se to sme ovde.

Hvala unapred!

Offline

#29 16-07-2020 00:20:37

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Re: Peugeot 407 zvizdanje

Strucno se to zove n75 ventil, bar kod VAGa, nisam bas naoruzan francuskim pojmovima smile kazem to cisto da bi lakse pronasao dio, pozdrav

Offline

#30 16-07-2020 23:25:21

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Peugeot 407 zvizdanje

nije do toga.
turbina ti ima previse lufta,moguce pri jacim obrtajima u centru ti rotor cim pustis gas pocinje debalans.
stim tvojim potezom ti turbo nije u funkciji pa logicno da nema ni zvizduka.
kod 50% vozila svih proizvodzaca se cuje turbina sto bi znacilo po tvojoj teoriji da je svima riknuo aktuator t. ili elektro m.ventil.

Offline

#31 17-07-2020 03:51:10

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Peugeot 407 zvizdanje

@freeman: Ljudi rekose: "pretpostavka je majka svih zajeba.". Prvo ta turbina nije westgate tipa (rasteretna) nego je VNT (VGT) tipa tzv. varijabilne geometrije sa normalno zatvorenim krilcima. To sto si uradio iskljucivanjem TC vakum ventila je da si krilca otavio u zatvorenom polozaju, tako da nemas ni potiska, onda logicno nemas ni zvizdanje kao sto ti @mb73 u prethodnom postu napisa.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#32 18-07-2020 23:44:53

speed007
elproger
Iz: Koprivnica
Registrovan: 15-03-2015
Komentari: 518

Re: Peugeot 407 zvizdanje

Slažem se sa kolegama....turbina problem.

Offline

#33 20-07-2020 18:34:58

freeman
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 26-12-2018
Komentari: 17

Re: Peugeot 407 zvizdanje

Nažalost...bili ste upravu. Situacija je ista kao ranije, mada mooozda malo kraće zviždi kad pustim gas, a možda i ne. Najviše me zbunjivalo to zašto zviždi kad pustim gas, a kad ga očepim do kraja ne zviždi tj dooosta manje se čuje. Pomišljao sam i na dihtung između EGR-a i izduvne cevi ali ako je on onda bi se moralo čuti i pri onom potezu sa stalno zatvorenim zakrilcima na turbini isključivanjem vakuma. Tako da onda ostaje da je stvar u turbini.

E sad ne znam dal je pametnije zameniti jezgro turbine i ležajeve novim balansiranim jezgrom ili slati turbinu na balansiranje tj komplet remont?

Offline

#34 20-07-2020 21:21:23

djurkic ljubisa
elproger
Iz: Novi Sad
Registrovan: 24-11-2014
Komentari: 421

Re: Peugeot 407 zvizdanje

novo srce kod proverenih majstora za remont turbine


mehanikus

Offline

#35 23-07-2020 12:12:12

freeman
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 26-12-2018
Komentari: 17

Re: Peugeot 407 zvizdanje

A sad u vezi zveckanja hidropodizaca:

Zamenjeni svi podizaci, klackalice i izduvna bregasta jer se solja bila slomljena koja ide u pumpu visokog pritiska. E sad, majstor u NS koji je to radio nije dobro uzupcio dve bregaste, najverovatnije da je ranije vec to skidano pa su oni zabelezili vratili kako je bilo, pogresno. Pokazao mi je podizace koji su izvadjeni i bili su urnisani, bukvalno cini mi se da su neki imali luft cak, nije mi jasno kako je uopste isao auto sa tim i zasto se to desilo, ok znam auto je punoletan za dve godine, ali...

Ovu informaciju mi je dao drugi majstor koji ustanovio da nije dobro uzupceno pa je to uradio kako treba i zamenio lanac koji spaja dve bregaste. Nakon toga auto radi jako lepo na leru, al kad se da gas negde od 1200 cuje se vec ozbiljno. Majstor mi je rekao da je verovatno neki ventil kriv i da se to cuje. Auto ide ok, ne dimi ne trese pali dobro. Nisam bas za opciju da se rasturi motor da se dodje do ventila pa da se vizuelno skonta da ne valja ili jos gore da su ok a nesto drugo ne valja.
Da li postoji nacin da se provere ventili nekim testom, pritiskom il sta vec a bez skidanja glave motora.

Naravno tu nije kraj, kad sam bio kod majstora zbog drugih stvari on mi rece kako je moguce da zvecka zbog pomerenih bregova na toj bregastoj koja nije menjana a spominjao je i da je mozda nizak pritisak ulja. I kaze da nema sanse da su ventili krivi, da bi se to odrazilo na ponasanje u voznji.

Tako da nisam pametan vise, ako su ventili onda mi se ne ulaze vise u ovaj auto jer sam cuo da je to jako skupo.

Offline

#36 23-07-2020 21:26:26

kalimero
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 14-06-2010
Komentari: 346

Re: Peugeot 407 zvizdanje

bregaste može provjeriti svaki mehaničar ukratko brijeg mora biti pod 90 stupnjeva od idučeg ako nije tako nemože napravit vagu i pogrešno otvara ventile

Offline

Board footer